ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kaciatko81
4. feb 2011

@lowee ja idem tiez do prveho ivf. drzim palce, aby ti to dobre dopadlo a ver, ze vsetky by sme to uz radi mali uspesne za sebou 🙂 davas si zamrazit embryjka, mrazenie a ket platis. ak by si isla do dalsieho ivf, tak zasa schvalovanie ziadosti, lieky platis a vlastne cely postup sa zopakuje. predoperacne potrebujes nove, inak myslim nic. a nemyslim, ze vela tych vysetreni su zbytocnosti 😕 injekcii vyberies tolko, kolko bude treba, neda sa to povedat dopredu, kazda stimulka je ina... po et beries este progesteron
@bibi24 tak super, ked bude zle, viem, co si mam chystat 😀
@holly74 no jasne, predsa ho nenechame len tak oddychovat 😀 😀 mne ta jeho dovolenka prisla dost nevhod 😀 😅 ale dufam, ze mrcha si necha povedat a nejaky den este pocka
@nemko ak mas podozrenie, ze za zlym spg je genetika, tak by som pockala... alebo pockaj kolko bude vajicok a daj nejake oplodnit mm spermijkami a dalsie darcovskymi a uvidis ako sa to bude vyvijat
baby a co by sa stalo, kebyze tu bielkovinovu bombu clovek upecie?

nemko
4. feb 2011

@kaciatko81 uz aj nad tym som premyslala, vcera prisli vysledky z partn.hormonov a vsetko ma v poriadku, tak asi to bude v genetike.a verim, ze nieco "zaujimave" nam da aj imuno

kaciatko81
4. feb 2011

@nemko kym to nemas na papieri, tak nevies... kamoska, mali velmi zly spg a genetika bola ok 😉

nemko
4. feb 2011

@kaciatko81 tak potom by som zacala verit na zazraky lebo uuuuuuuuuuuuuplne vsetko ostatne ma ok - uuuuuplne

kaciatko81
4. feb 2011

@nemko nehovorim, ze to tak bude... len mam pocit, ze u muzov je to dneska velky problem a nemusi byt za tym nic "viditelne", snad chapes ako to myslim

holly74
4. feb 2011

@kaciatko81 Kačiatko, uričte sa to môže upiecť, bielkoviny sa pečením nestrácajú , ako napr. niektoré vitamíny. Naša mama robievala takúto zmes ako plnku do palaciniek, kt. potom zapiekla....mňááám...
Pekný víkend všetkým!

bibi24
4. feb 2011

@sakura Vsak mne narkoza nevadi, aspon si pospinkam 😀 Vsak hadam ma aspon upozornia, ze sa zobudim este na sale, nech nemam paniku, ze som sa prebrala skor 😀 😀 😀 A robili ti to v iscare, ci nie?

bibi24
4. feb 2011

@nemko Aj my mame velmi zly spermio a genetika je ok. 😖 Takze to nemusi vyslovene s tym suvisiet. A moj manzel je na tom takisto, zatial vsetky vysetrenia negativne a spermio na prd.

Inak baby, E2 opat klesol na polovicu a vody mam len malicko, tak zatial je to lepsie 😵 Odber mam v pondelok. Tak snad sa to nebude velmi zhorsovat a snad sa im aj podari odobrat par kvalitnych vajec 🙂 A este keby sa aj oplodnili a delili, tak to by bola uplna parada 😀

Ale som sa pekne vytocila v lekarni. Dostala som este jeden orgalutran a ten uz nebol hradeny, takze som zacvakala 44€. 😒 A este Ovitrelle (hlavne, ze doma v chladnicke mam 4 pregnyly) ten som zhanala po celej BA az nakoniec mi ho objednali v ruzinovskej lekarni a bude zajtra. Prosim pekne 26 € ako pre mna. Vyborne!!! Ale aspon nemusim ist na pohotovost, lebo sa picha do brucha 😉 To je vyhra, cooo? 😀

walta
4. feb 2011

@bibi24 Ahoj bibi, ja len na margo tych folikulov... ja chodim k doc.Valkymu, stimulovala som clostilom, a na 14. den som mala 18mm, ale IUI mi urobil az na 16.den, a to som mala pichnuty aj pregnyl. Snad do toho 16-teho dna mi folik narastol do spravnej velkosti a vcas praskol. Teraz cakam na krvne testy na hCG. Uvidim. To bola moja prva IUI.

lowee
4. feb 2011

pocujte ja nemam dbre spravy som uplne mimo neska mi powedal doktor valky ze mam nejake neviem odborne ale ze mam zli hormonalny profil to znamena ze mam strasne vela vajicok a moc hormonou tak nevme ci mi ich budu davat ma to tu niekdo ? budem mat moc deti ? tak uz mam hcbyu ja aj partner 😢

kaciatko81
4. feb 2011

@bibi24 super, ze sa to lepsi 😉 mooc drzim palce
@lowee predpokladam, ze mas syndrom pco a zvyseny testosteron. co ti povedal dr? samozrejme, ze budes moct mat deti 😉

lowee
4. feb 2011

no powedal ze mam vela vajicok a neska v iscare som bola s toho velmi smutna nevedela som co to je a powedal ze taito ze maam vela vajicok a priatel ma malo spremii urobisa icsi co to je ? cosa mi moze stat ? ked som volala pre vysledky powedal mi ze som poriadku teraz ze ie :( hmm

mili78
4. feb 2011

@diankas ... no ved mozno to hrozi aj mne...ak vajka do zajtra nenarastu, tak sa asi bude zvysovat davka :(

lowee
4. feb 2011

@kaciatko81 dakujem velmi pkene velmisom nervozna cele roky mi hovoria ze som ok a teraz mi powedia ze mam tienpco ci akosa to vola jajjj..dakujem ti za radu ked som iscare tak sa nekedy az od strachu zabudnem opytat . dnes som videla ako brali zeny do operacnich sali a robili im odber.hovorili ze jedna mlada mala cca11 VAJICOK A JA ETSE ANI NEBEREM INJEKCIE A TERAZ ICH MAMA VIAC DOKTOR POWEDAL ZE MOJ ROCNIK JE TIM OHROZENI ZE VSECI MAJU VACSINOU TUTO DIAGNOZU ALE ZE PREDNEDAVNOMSA JEDNEJ MATK NARODILI3JICKY 😀 S TIMITO VAJECNIKMI

lowee
4. feb 2011

@bibi24 AJ JA IDEM PONDELOK NA HISTEROSKOPIU NA8 RANO NO A S TEJ NAKOZY MAM STACH LEBO SOM ESE NIKDY NEBOLA NIKDY USPATA ANIC ZLOMENE VOBEC NIC

kaciatko81
4. feb 2011

@mili78 ja myslim, ze na 8 den stimulky to bolo celkom ok. ja som na posledne iui pichala 13 dni... neboj, dobre bude 🙂 ver svojmu telu 😉
@lowee ty sa zhlboka 3x nadychni, napocitaj do 10 a ukludni sa 😉 je nas tu velmi vela, co mame pco. niektore sa snazia, ine su tehu, dalsie su uz maminami 😵 pri pco mas vela folikulov, ale nedorastaju do potrebnej velkosti a nedozrievaju! ta kocka, co si o nej pocula, mala 11 vajicok, cize v jedenastich dorastenych folikoch nasli vajko. icsi, dr tym myslel, ze ta nastimuluju, odoberu vajicka a tie sa potom v labaku priamo ponapichuju spermiou-pri ivf bez icsi si vajicka a spermijky daju rande v skumavke, tebe kazde vajicko oplodnia. stat sa ti moze to, co kazdej kocke pri stimulke, hrozi ti ohss-ovarialny hyperstimulacny syndrom-bibi tu o tom pisala. skus byt v klude a nezabudni sa v iscare vzdy pytat, je to dolezite, aby si vedela vsetko, co ta zaujima 🙂

lowee
4. feb 2011

no nadyhujemsa len mam strach a no asik som malda mam 21 rokou a aksa mozem oyptata co je to aki syndrom akosa to prejavuje a tak ? no vdim ze nie som sama ale tak taki sok.....

bibi24
4. feb 2011

@lowee Ahoj, prosim ta, neda sa pisat trosku citatelnejsie? 😀 Dost sa to po tebe zle cita, ziadna bodka, ciarka, velke, male pismena. O gramatike ani nehovorim 😉
Tak najprv - pravdepodobne mas pco. Nie je to ziadna katastrofa, da sa s tym mat babo uplne v pohode. Ja neviem v akom rozsahu to mas, skus si pripadne nieco nastudovat na nete, alebo chod do temy PCO 😉
To, ze mas viacero malych vajicok pravdepodobne Dr. videl na utz. Je to pri tejto diagnoze normalne. To co si pocula o 11 vajickach sa asi tyka pacientky, ktora bola prave v stimulacii na ivf. Pocet 11 je tiez v pohode, uplny priemer.

ISCI je oplodnenie vajicka spermiou pomocou intracytoplazmatickej injekcie, kedy sa spermia vpravi priamo do vajicka. Pouziva sa pri zlych spermiogramoch, kedy by to "slaba" spermia nedokazala sama. Rozdiel je len v tom, ze si za to este priplatis "par" eur.

Narkozy sa neboj, ja som bola uz 2krat a nie je na tom nic. Dokonca by som povedala, ze to zaspavanie je prijemne 🙂

bibi24
4. feb 2011

@lowee Najlepsie bude, ked si o OHSS, ako pisala Kaciatko81 najdes na internete - alebo v teme Ovarialny hyperstimulacny syndrom. Bolo by to nadlho, aby sme tu o tom znova pisali. 😉 Drzim palce!

sakura
4. feb 2011

@bibi24
no mňa neupozornili 😀 Som sa ostala pozerať že čo sa deje a prečo ešte ležím na stole 😀 A preberali tam nejaké výpredaje či čo 😀 😀 😀
A jasné, robili mi to v Iscare 🙂 Ja som tam bola už ako doma 🙂 Som sa tam veru nachodila 😅
A super že ti E2 klesol 😵 😵 Žiaden OHSS nebude, neboj 🙂
Na pondelok držím palčeky a čakám len samé dobré správy 😵 😵 😵

mili78
4. feb 2011

@kaciatko81 ....no ja neviem, lebo tej mladej lekarke sa to nezdalo...ved uvidim zajtra, budem mudrejsia...zial toto je pri pco bezne...ze sa vajkam nechce rast ☹

kaciatko81
4. feb 2011

@mili78 nestresuj 😉 bude to ok, uvidis 🙂

mili78
4. feb 2011

@kaciatko81 ...ved nestresujem...vcera vecer som im pekne dohovorila, aj zaspievala rozvyjej se poupatko...tak snad to trosku pomoze 😀

kaciatko81
4. feb 2011

@mili78 mne dr (dokonca uz traja) povedali, ze sa musim naucit mat rada sama seba a svoje vajecniky 😀 ze ine mat nebudem... a to uz ma tiez potrapili... niekedy sa vajkam nechce, inokedy su ako huby po dazdi 😀 hlavne aby si sa dockala toho vysledku

mili78
4. feb 2011

fuj aku hrubku tam mam...rozvijej 😀
@kaciatko81 ...ved to...ten vysledok 😕

simonini
4. feb 2011

@sakura No predsa k Petrovej 🙂)) a puregonom, tak uz sa tesim 🙂. No mala uz asi ovlada box. Super, ze sa stahujes aspon musis povolat inych aby ti pomohli ( si sa pekne z toho vyvliekla). No aspon pridete vsetci do cistuckeho.

lowee
4. feb 2011

@bibi24 no pravdazesa da ja pisem dobre len neviem co mam stym, stale mi tu preskakuje ako pisem , a ciarky bodky vobec to nevnimam akurat stale rozmyslam .Dakujem no to icsi mam prestudovana ale vseliake tie odborne veci, fuhaa to bolo namna vela . No dufam ze to bude svetko ok neska ma valky nastrasil az moc

lowee
4. feb 2011

@bibi24 uz aj to idem pozriet teda az nieco najdem 🙂diky

lowee
4. feb 2011

@bibi24 akurat som docitala OHSS, a zistila som ze sa moze koncit smrtou a hned jak sa prejavi treba volat do nemocnice a ist na infuzie? to davaju preto aby ho rozohnali asi ze ? no fajn teda velku chut do toho teda vobec nemam ale pre babatko urobim vsetko lebo nasi su nestastni keby som to babatko nikdy nemala takze ach jaj

kaciatko81
4. feb 2011

@lowee to, ze ohss hrozi, neznamena, ze ho budes mat... a povacsine je jeho priebeh miernejsi... nemozes sa hned orientovat na tie najhorsie moznosti... a babtko... vies, to musis chciet ty, nie tvoi rodicia, bude to tvoje babatko.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre