ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
8. feb 2011

@kaciatko81 ved ona je vadna, cakam az mi zavola ci bude Lattakova PN a teraz mi zahlasi , ze uz mi to nema ako zisti lebo uz odisla, by som jej vynadala ale nebudem sa jedovat, pockam si este par dni lebo kazdym dnom im tam pride schvalena ziadost a ked ma nebudu o tom informovat v piatok volam Manakovej.Uz som s nou jeden problem riesila a budem asi musiet znova.

kaciatko81
8. feb 2011

@nemko akoz uz odisla??? to co je? 😕

nemko
8. feb 2011

@kaciatko81 neviem, nemam slov uz .asi je chora a isla domov alebo neviem, proste niet co dodat k tej preafektovanej mudrej recepcnej

kaciatko81
8. feb 2011

@nemko takze dneska tam asi bola, tak uz len dufat, ze tam bude aj nadalej 😉

bibi24
8. feb 2011

@nemko Dakujem moja. No, ja si myslim, ze to nie je z ohss, fakt ako svalovica to boli, aj pri nadychnuti. Ked lezim a nehybem sa, tak je to ok. Nechapem.

simonini
8. feb 2011

@nemko dnes som bola tam rano o 7:05 a este od 12:40 a to som tam davno nezazila taky humbuk. Chuda recepcna, tam mala takych exotov.... vsetci jej stali okolo pultu a dozadovali sa niecoho....chcela som aj ja, ale som si povedala, ze kaslem na to. Este nikdy som nezazila tolko ludi. V tej miestnosti kde je recepcna bolo 12 ludi a v kde su ambulancie som radsej nepocitala....a este aki " super" ludia . Mala som pocit, ze som na centrelnom prijme v ruzinove.

nemko
8. feb 2011

@simonini ale ved bez klientov by asi to centrum nefungovalo, bohuzial su prac.pozicie kde je treba zvladat stres a ja som jej volala po 14:00 lebo som brala ohlad na ich konferenciu a nechcela som ju otravovat, ale taky pristup aky ma ona, no akoze kde sme.Nemala vcera povedat, ze mi to dnes zisti a ze mi zavola ked nie je schopna to spravit.Ked zabuda nech si pise listocky a po kazdom vybaveni listok zahodi.Raz za cas je tam viac ludi a uz je tam chaos.

diankas
8. feb 2011

@simonini dakujem si zlata...a ty si ako dnes dopadla?

diankas
8. feb 2011

@bibi24 no tak tak...to je asi normalne, ze ta to boli...ja som bola na tom rovnako a ked som si spomenula na ten ohss, tak som spanikarila, ze som kvoli tomu cez vikend volala Valkymu.... 😒 chudak...mi povedal, ze ked ma to boli mam si dat liek a vela pit....najhorsie bolo, ze ja som sa citila ubolena, nafuknuta-ale pritom som nebola a hlavne som vobec necitila mocovy mechur...az vtedy som vedela, ze mi treba na wecko, ked ma zacal boliet vajecnik...no hroza...som si pripadala ako nafuknuta zaba... 😝

eva76
8. feb 2011

@diankas
ahoj my sme to skúsali len jednou metodou. 1 krát mi odobali 3 a len jedno bolo ok, ktoré sa neujalo a na 2 krát 3 ich bolo 19 a 10 bolo ok, z toho nam vysiel az 3 pokus

diankas
8. feb 2011

@eva76 aha...a aj ti povedali, dovod, preco to nevyslo? alebo po neuspesnych pokusoch si bola na dalsej konzultacii?

sneznicka
8. feb 2011

@kaciatko81
@holly74
Ahojte babenky, dakujem za prejavy sustrasti 😒 ale nie, uz si robim zo seba zarty, niekedy to inak ani nejde, lebo by sme sa len uhryzli od smutku... Vy sa tiez drzte, nech uz aj na Vas pride rad!!! 😉

sneznicka
8. feb 2011

@bibi24
ahoj, ano mala som taky svetly sveter na karovanej koseli... ja som si aj myslela, ze si to Ty, lebo si pisala, ze ides v pondelok rano... Snazim sa predstavit si bolest, ktoru opisujes ako svalovica, asi je to tazko povedat, ja som bola ubolena kompletne par dni, nejako si nespominam, ci viac hore alebo dolu, skor asi dolu. Ved asi zajtra by si mala mat ET, len zrejme este nevies vysledok s embyjkami, alebo Ti uz dnes volali? V kazdom pripade by som tam na Tvojom mieste isla, ja som tam v januari chodila vkuse s tym OHSS, oni su tam zvyknuti, ze im tam baby chodia s kazdou blbostou. No myslim na Teba, keby aspon jedno!!!!!! To by bolo uzasne, taky malinky, co sa mu chce byt na tomto svete🙂 drzim palce!!!!

bibi24
8. feb 2011

Potvrdzujem aj ja, ze v pondelok, hlavne poobede, tam tiez bolo milion ludi. Postavalo ich kopu aj v tej prednej casti. Co som zapocula, tak to boli klienti GPN (tusim), ktore si prenajima operacku Iscaru.
Ale suhlasim s @nemko , ze preboha platime tam neskutocne peniaze, tak sakra, nech sa o nas aj postaraju. Ved to su zakladne veci, ktore od nich chceme. A ked nestihaju, nech prijmu dalsiu recepcnu, to nie je nas problem. Peniaze na plat urcite maju.

@sneznicka, tak vidis, aj ja som ta zachytila pohladom, aj ked len zbezne 🙂 Mna praveze vajecniky uz ani nebolia, ale toto vcelku dost. Aj na dotyk. Ale fakt, akoby to neslo zvnutra, ale len svaly. Vsak, zatial je to znesitelne, tak nejdem plasit. Pijem, aj cikat chodim. Mne minule Valky povedal, ze ked sa to po 3 dnoch nezhorsilo, tak uz by sa nemalo. A treti den bude zajtra, tak snad....
Dnes mali embryjka len oplodnovat a zajtra mi budu volat. Bojim bojim. 😔

mili78
8. feb 2011

ahojte babulky...opu prebehlo v poriadku, robila mi to Dr. Lattakova...bola velmi mila...narastlo 5 vajok...teraz uz musia zabojovat a pekne sa so spermijkami poláskat...zajtra mi budu volat, co a ako 😀

sneznicka
8. feb 2011

@bibi24 vlastne ano, ved si len jeden den po, zajtra by si mala vediet kolko maju buniek. Su to nervaky... my sme tu noc pred tym ani nespali, moj drahy ma este aj nohu v sadre 😒 , tak s tym chodil po drevenych parketach nervozny ako lev v klietke a celu noc s tym po nich klopkal... som si myslela, ze mame doma datla 😉 Inak, to sme boli dobry lazaret doma 😉 ja s OHSS a on so zlomenou nohou, este aj mineralky som si musela vlacit sama z obchodu 🙂 no co uz, je to za nami... a vlastne cele znovu pred nami 😒 budem od rana na Teba mysliet, aj kamosku mam asi uz 12. den po KET, tak jej strasne drzim palce, myslela som si, ze nam to vyjde naraz, tak dufam, ze aspon ona bude uspesna...

sneznicka
8. feb 2011

@bibi24 este mi napadlo, ze mne jeden den robili OPU, na druhy den mi volali, kolko vajicok a spermii spojili, cize kolko sa im podarilo vytvorit jednobunkovych embryi a za dalsie dva dni som vedela kolko sa ich rozdelilo do 8-bunkoveho levelu... preto som si myslela, ci Ti uz dnes nevolali, ze ci sa im to podarilo spojit... jedine, zeby zvolili nejaky iny postup?

bibi24
8. feb 2011

@sneznicka Moja, ja som mala tie nezrele oocyty, oni ich museli 24 hodin este kultivovat, preto oplodnovanie az dnes 😉

sneznicka
8. feb 2011

@bibi24 ahaaaa, tak to som netusila, ze to takto robia, fu, tak teda nech su to len same dobre spravy!!!!!

genderka
9. feb 2011

@sakura ahoj, mozem sa opytat ,menstruaciu mi odialuju lieky alebo ako to je???

sneznicka
9. feb 2011

@genderka ahoj, mne dost oddialil utrogestan, aj ked len v prvom pripade, takmer o 3 tyzdne, druhy krat vobec... neviem, od coho to zavisi, lebo inak to mam pravidelne...

mili78
9. feb 2011

babulky teraz mi volali z Iscaru...vsetkych 5 vajicok sa oplodniloooooooo 😀

simonini
9. feb 2011

@nemko juj tak to ano poobede bolo dost ale nie az tak ako rano. A ked sa slubila, ze to zisti.... tak mas pravdu. a povedala si jej nieco kvoli tomu? Alebo ti nenavrhla ist k niekomu inemu.... napr. Valkymu?

nemko
9. feb 2011

@simonini povedala som jej to a povedala mi, ze to zisti, dnes idem volat Manakovej, priatel je pohorseny pristupom

genderka
9. feb 2011

@sneznicka dakujem , pytam sa kvoli tomu ,ze som po vklade uz nejaky 12 den a stale ma boli podbrusko ,tak neviem ,cim to moze byt

simonini
9. feb 2011

@diankas v celku fajn 🙂 Dr. si zomrala po pod fuziky. Konecne som videla namiesto vzduchoprazdna , nieco ako strapec hrozna 🙂 , tak sa tesim. Dnes idem 1.x pichnut puregon a cetrotide.. uvidim ako budem reagovat. Dufam, ze mi neude zle.

bibi24
9. feb 2011

Aj mne volali, vajicka dozreli v poriadku, obe sa oplodnili, ale len jedno sa delilo. Takze mame jedno embryjko a zajtra mam vklad. 🙂 Ale aj tak sa strasne bojim. Male same chudatko, dufam, ze bude bojovat!!!

kaciatko81
9. feb 2011

@bibi24 drzim palce 😉
@mili78 skveleeee 😵 takze lattakova ok? ja by som k nej mala ist zajtra
ja neviem kocky, jasne, nie vsetko funguje ako by malo, ale myslim, ze sa snad nestala taka strasna vec 😔

kaciatko81
9. feb 2011

@bibi24 skveleeee 😀 na kedy ides?

nemko
9. feb 2011

@bibi24 drzim palce mooooc

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre