ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

simonini
16. feb 2011

@kaciatko81 pozri toto 🙂 celkom pekne napisane tam dole http://www.sanatoriumhelios.sk/sk/sterilita/asi...

bibi24
16. feb 2011

@kaciatko81 Jasne, ze nikde neplava 😀 Mas pravdu. Je zhruba na jednom mieste v maternici, ale urcite neputuje hore dole. 🙂
ako ms? nic?

@lowee Ak ma tvoj partner zle spermie, tak ti moze byt ovulacia uplne jedno, ci mas, alebo nie. Ja ju mavam a aj tak mi je na prd (viac menej).

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini ja mam toto vsetko precitane, riesime to uz dlho, ale proste vacsinou rozmyslam dalej ako napisu do tychto clankov 🙂 ale dakujem 🙂
@bibi24 no putujuce nepotrebujem, raz stacilo 😀 ms nic, je mi velmi zle, som nadopovana liekmi, ale mrcha? naco? 😅 ty ako? zvladas? o mili nevies nic?

holly74
16. feb 2011

@bibi24 ako sa cítiš?
@kaciatko81 ..chi..nemyslím si že pred zhniezdením embryo pláva...ved nemá v čom, v maternici predsa nie je voda...až neskôr v plodovom obale, ale to je už iná téma....

kaciatko81
16. feb 2011

@holly74 ja si tiez myslim. ale priznam sa, ze ma zarazila info, ze po ivf moze byt geu

andysok
16. feb 2011

@kaciatko81 co je to geu

andysok
16. feb 2011

@kaciatko81 ozaj mili.....fakt po et tu nebola

kaciatko81
16. feb 2011

@andysok mimomaternicove. bibi vcera pisala, ze mili je v nemocnici kvoli ohss

andysok
16. feb 2011

ale dobre robi, ja som tiez po et nechodila na konika az v 10tom tyzdni, netreba vela citat..... 😉

simonini
16. feb 2011

dievcata 🙂 5. - 6. deň - štádium blastocysty
v maternici pokračuje delenie buniek moruly. Postupným hromadením buniek k jednému pólu vzniká ďaľšie vývojové štádium – blastocysta. Je to guľovitý útvar s dutinou. Jej vývoj pokračuje 2-3 dni v dutine maternice, kde voľne pláva v tekutom prostredí.

andysok
16. feb 2011

@kaciatko81 jaj jasneeeee hej pisala zabudla som.......

holly74
16. feb 2011

@simonini OK 😎

simonini
16. feb 2011

@holly74 ja len pre informaciu, clovek musi studovat v kazdom veku. Tiez som ostala prekvapena, ze co mi to hovori. Teraz to dost studujem a ked mi nevyjdu tie pokusy a pojdeme na dalsie IVF, tak nebudem rozmyslat a urcite PK dam. A vlastne sa ani necudujem, ze plava... ved tolko pijem 😀DD

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini ok 🙂 jedna kocka tu pisala, ze jej dr v brne povedal, ze ked sa vlozi embryjko do maternice tak je to ako ked das zrnko soli medzi dva krajce chleba, takze som nepredpokladala, ze si tam robi plavaren 😀

holly74
16. feb 2011

@simonini Simi, a v akej fáze pokusov práve si?

bibi24
16. feb 2011

@kaciatko81 O Mili neviem nic nove, dnes sa neozvala....mozno jej zajtra napisem, ze ako sa jej vodi...
@holly74 Dakujem, citim sa tak normalne. Bolia prsia (dost) a podbrusko, sem tam pichne a tiez vajecniky. Ale toto su podla mna este klasicke stavy po stimulky, opu a som nadopovana progesteronom, takze to nejak neriesim.... Ja nejakym "priznakom" nejak neverim. A aj tak je este skoro. 🙂
@simonini Plava v tekutom prostredi, to sa mysli podla mna v tom "roztoku", v ktorom ti vkladaju embryo do maternice. Inak steny maternice sa dotykaju, takze velmi nechodi hore dole. Ako, ono sa asi moze premiestnit, kedze su pripady, ze "vyslo" do vajickovodu. Ale neplava tam hore dole cely cas. Aj ked sa uchyti tak priblizne v tom mieste, kde ho vkladali 😉

lowee
16. feb 2011

@bibi24 no ahoj ..... no jasne, ti si ako doktorka to je dobre taka poradkyna vsetko vies🙂)) este ze si tu lebo by som nic nevedela dakujem.... ano ma zli spermonogram......a ako sa mas ty???

simonini
16. feb 2011

@bibi24 no toto som si citala clanok pri prirodzenom oplodneni, jasne ze nie , ale presuva sa.
@holly74 no vcera som bola na odbere, dnes sa nalievam a je mi blbe 😝 a v piatok o 11 ideme na ET.

bibi24
16. feb 2011

@lowee Hehe, no ja ani zdaleka neviem vsetko 😀 Iba, bohuzial, som sa dost nachodila kvoli tomu po doktoroch a vela som si nastudovala. Ale poviem ti, radsej by som nevedela nic a otehotnela tak, ako mnoho zien, ze nevedia ani ako a kedy (alebo tak, ako snad vedia 😀).

holly74
16. feb 2011

@simonini A koľko prckov máte?

bibi24
16. feb 2011

@simonini Aj ta nieco boli? Alebo ti je blbo len z vody?

simonini
16. feb 2011

@holly74 no zobrali 13 z toho 8 vhodnych a 5 embryjek 🙂 vkladame 2 🙂

@bibi24 no mam take brusko sfuknute , ale nie extremne, cikat cikam.... troska je bolave po odbere, ale rozdycham to 😉

holly74
16. feb 2011

@simonini Hm, takže nábeh na OHSS môže byť, mne brali 12 vajok a ohs som dostala...Držím palčeky...

bibi24
16. feb 2011

@simonini Tak to je ok, to nevadi, je to normalne 😉 Drzim palce 🙂

simonini
16. feb 2011

@holly74
@bibi24 tiez mi dr. povedala, ze mam miernu formu Ohss a ze mam teraz vela pit...... tak chodim po byte s bandaskou 🙂)

holly74
16. feb 2011

@simonini Rátaj ale st ým že po ET sa to môže zhoršiť...no to asi aj vieš ...

simonini
16. feb 2011

Hej hej ved si citam priebezne Vase pribehy, tak uz som informovana. Vcera som lezala s babulami, ktore uz isli 2.x na ivf a mi hovorili, ze mali Ohss. Spytala som sa ich, ze co robili. Obidve utekali do Ba do iscare a tam im povedali, ze maju iba pit. Chudatka merali cestu zbytocne! Dr. im povedal, ze tu vodu vytahovat nebude lebo sa znova vytvori. Co si o tom myslite.

@holly74
@bibi24 kazdy hovori inak a mam z toho uz chaos

kaciatko81
16. feb 2011

@simonini mam pocit, ze vodu tahaju az od nejakeho mnozstva a s tym pitim, vraj ta voda sa uvolnuje do tela cez bunkovu stenu, cize tiez sa to nesmie prehanat lebo cim viac vypijes, tym viac sa jej uvolni. ale ano, kazdy hovori inak

holly74
16. feb 2011

@simonini Mne vytiahli niečo cez liter, to bol piatok, do pondelka cez víkend to tam natieklo znova, ale Doc. povedal že ak sa inak necítim zle, nebudú mu ju už vyberať lebo čím viac sa vyberá tým viac natečie...no a na dalšiu kontrolu v stredu som už išla s plochým bruchom - ohs bol preč...(a s ním aj moja nádej na to, že sa bubáci uhniezdili 😖)

simonini
16. feb 2011

@holly74 hmmm to mi je luto a kedy si bola na ivf?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre