ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nemko
4. mar 2011

kocky caute, chcem sa spytat po OPU ste uz uzivali Utros alebo nieco ine?alebo ste si po transfere davali Crinone? Myslim tie, co boli na IVF uz v tomto roku.

bibi24
4. mar 2011

@nemko Nemko, cau 🙂 Ano, od OPU som uzivala Utrogestan, zacala som vecer a skoncila po vysledku z krvi. Ale tusim tu baby pisala aj o tom Crinone. Neviem podla coho davaju bud to, alebo to. 😕

bibi24
4. mar 2011

@nemko A myslim, ze s touto foteckou dlho nevydrzis 😀

holly74
4. mar 2011

Hlásim, že bubáčik mrazáčik prežil len jeden, (ale zase vďaka aj za to) a zajtra ide k maminke 😎

ladybaby
4. mar 2011

Ahojte, dnes som bola na prvej kontrole pri IVF a mam len 5 vajicok 😖 . Je to dost malo, chcem sa opytat ako ste vy boli na tom, ze z kolkych sa podarili embrijka.

bibi24
4. mar 2011

@holly74 Nevadi, jeden uplne staci 😵 Velmi drzim palce. 😵 Budete mat vklad spolu s @kaciatko81 😉 Pozdravujem teda obe a myslim na vas, kocky 🙂

bibi24
4. mar 2011

@ladybaby Ahoj, u nas s oplodnovanim problem nebol. Zo 6 vajicok co som mala sa oplodnilo 5 a tych 5 sa aj dalej delilo. Hlavu hore, aj 5 je lepsie ako nic. Ked budu pekne a spravne, tak to uplne staci 🙂

ladybaby
4. mar 2011

@bibi24 dakujem bibi🙂, ja som to zle napisala...ja som bola na 1.kontrole pri stimulacii...a povedali mi, ze je 5 vajicok, to asi su len folikuly....tak som zvedava co bude v pondelok na 2.kontrole..... vraj viac uz vajicok nebude, ze tieto mozu len dorast......vraj na den stimulacie maju dobru velkost.... zacinam panikarit🙂, ze je to malo, ale to je kvoli mojmu nizkemu AMH.

andysok
4. mar 2011

@ladybaby to je dobre cislu neboooooj 😉

ladybaby
4. mar 2011

@andysok faakt? ja som vsade citala, ze baby pri stimulacii maju aj 10, aj 15, ale tym zase hrozi OHS, co mne teda nie..... ja sa bojim, ze ci vobec vsetkych 5 dorastie, a co sa podari zobrat pri OPU a potom kolko v nich bude vobec vajicok (rozumiem to dobre, ze teraz su len foliky a tam musia najst vajcka) a kolko sa bude delit a pospaja....
Zaprisahala som sa, ze nebude chodit na kona, aby som sa nestresovala a pri prvej kontrole som sem hned vbehla🙂

andysok
4. mar 2011

@ladybaby ja som mala jeden krat 4 a druhy krat 5 🙂 uuuuuplne prvy krat 12 ale na druhy den mi zavolali ze ani jedna nebola vhodna.......v druhom a tretom pripade teda pri mensom pocte odberu boli vhodne 🙂

andysok
4. mar 2011

@ladybaby ahaaaaaa tebe este nerobili odber?a kedy budu

ladybaby
4. mar 2011

@andysok este len stimulujem, niekedy bud.tyzden piatok/sobotu

andysok
4. mar 2011

@ladybaby a u koho si? na to ti potom neviem odpovedat mne dr nikdy pred stimulaciu nepovedala ze kolko je folikul.....len rozmer folikul, pocet som sa dozvedela az po odbere

ladybaby
4. mar 2011

@andysok chodim Valkymu, ale dnes ma vysetrovala Lattakova, Valky tam nebol. Povedala, ze je teraz 5 a ja som sa pytala, ci su aspon primerane velke ku dnu stimulacie - vraj ano.

andysok
4. mar 2011

@ladybaby no tak vidis, vsetko ide dobrou cestou 🙂

lowee
4. mar 2011

ahojte este chcem sa opytat ,zesom citala tu na konovi ,ze ak otehotnie zena ohss moze mat aj3mesiace a ked neotehotnie vzdy pred menzesom .... nerozumieim tomu ,to je tak ze sa mi moze objavovat stale pred kramamy aj keby uz nechodim do iscare:??

mili78
4. mar 2011

ahojte babenky 😉

@lowee ... no neviem na 100% ci moze byt ohss aj bez stimulacie, pri beznom cykle...ale podla tych priznakov, ktore som mala teraz ked som lezala s hyperstimulakom v nemocnici, tak ja ho mam veru kazdy mesiac...vzdy pred prichodom mrchy mam strasne nafuknute brucho a bolesti v podbrusku

@ladybaby ...aj ja som mala "len" 5...ale co by za to dali zeny, ktore maju 2-3 kusky....aj sa mi vsetkych 5 oplodnilo, aj sa embryjka delili, aj dve vlozili....ale nic z toho ☹ zvysne 3 sa prestali na 5-ty den delit ☹

inak dnes som bola s tou mojou krvou na hemato, na dalsej kontrole...stale musim pichat ten fraxik...a lekarka mi spominala, ze najblizsie ako pridem zoberieme krv na nejake speci vysetrenie...vraj je to velmi ojedinele, ale sposobuje to, ze sa embryjko nemusi ujat...len som si nezapamatala nazov...bol to nejaky syndrom, ale neviem aky, lebo to bol taky zlozity nazov ☹ a na vysledok sa caka niekolko mesiacov....a vcera som si volala na imuno do KE, uz mi zaslali aj papiere potrebne na vysetrenia....takze rozbieham vsetky mozne vysetrenia kym sa pustim do druheho pokusu 😉

mary10
4. mar 2011

@ladybaby ahoj, ked mi robili sono pri poslednej stimulacii, tak som mala len 3 folikuly cize dost malo bola som z toho smutna, na dalsej kontrole sa uz objavili aj schovane 2, takze som mala celkovo 5, ktore vsetky pekne dorastli a 4 sa aj oplodnili...po PK sa delili len 2 a boli aj vlozene..., ale nevyslo to; mne este nikdy nevyslo nic mrazit, musim vzdy stimulovat..

ladybaby
4. mar 2011

@mary10 dakujem ti velmi pekne za info....dufam, ze aj tie moje sa schovavaju 😀 a este jedna vec: lekar vidi cez ultrazvuk folikuly alebo vajicka? Lekarka mi hovorila o 5tich vajickach....len neviem ci to nemyslela folikuly...

lowee
4. mar 2011

@mili78 ahj a keby uz napriklad prestanes chodit do iscaru ,ze si snimi skoncila a neotehotnela si ,ale to je len priklad vies ... tak aj tedy vzdy by si ho mohla mat ? a co potom ti to ostane celi zivot?..... a keby nedostanes pri stimulke ohss tak to znamena ze ho uz nedostanes nidky priklad o mesiac ,dva pri menzese?

lowee
4. mar 2011

@mili78 milia co si robila ked si mala pocit teraz ze si ho mala a nestimulovala si?

mili78
4. mar 2011

@lowee .... neviem...ja som si myslela, ze ohss mozem dostat len pri stimulacii...pichas predsa do tela velke mnozstvo hormonov...ja som ho nemala pri stimulke, dostala som ho az po vklade embryjok....to je individualne, kazdy organizmus reaguje po svojom

mili78
4. mar 2011

@lowee ....no nic...velmi ma bolelo brucho, mala som ho take nafuknute, ze som ani gate nezapla...ale ja to mavam vzdy pred menzesom, tak som tomu moc neprikladala na dolezitosti....ja som vlastne isla ukoncit PN a tam mi lekar zistil, ze je to ohss 🙂

lowee
4. mar 2011

@mili78 aha a kolkod ni stimulujes? ja budme len 3dni! to ivm ....
jaj no po stimulke no to sa stava zevraj ,ale ja som myslea ,ze ci ho mozes dostat pocki aki ti to vysvetlim tak ze: v marci skonis s celim iscare a juni ho len tak s nicoho nic dostanes pre menzesom je to mozne ci nie?

mili78
4. mar 2011

@lowee ...ja som stimulovala nejakych 10-12 dni, uz si presne nepamatam....no to fakt neviem, ci ho mozes dostat aj tak neskor...naozaj neviem 🤐

lowee
4. mar 2011

@mili78 ano ano chapem viem co ti myslis , moze ho zena dostat pri stimulke ale aj po odbere,aj pri vlozeni dobre pisem_?.. kazda individualne .. ale len tak ho dostat sama od seba nemozem ? sprost aotazka ale rada yb som vedela teraz marci idem na to odber potom vklad ked sa mi nepodari 1pokus skoncim s iscare ... takze aprli maj ,jun jul a tak tak ohss nemozem dostat ,ze? len tak sama od seba? ten je sposobeni len liekmy a vkladom odberom ?

mili78
4. mar 2011

ano presne tak...mozes ho dostat pocas stimulky, po odbere, po vklade....udajne ohss odchadza prichodm menzesu...mne aj odisiel....ale ci ho mozes dostat len tak, bez toho, aby si si nieco pichala, tak to fakt neviem...nepocula som o tom este...ale ved sa ho uz tak neboj....ked ho aj dostanes a nenafukne ti velmi brucho a nebudes mat problem s dychanim, tak sa nic nedeje...mnohe baby ho mali a nemali ziadne priznaky

lowee
4. mar 2011

@mili78 mnojhe baby ho mali a nemali priznaky?to ako? 😀 tak ako budem, vediet ci uetakt do nemocnice?🙂
no ja som sprepacenim pokakana cela ked t citam som suca na psychiatriu od strachu🙂
prezijem nie som 1ani posledna nie? co to bude mat . mam sice pco a preto metoda ivm stimulka 3dni .....

lowee
4. mar 2011

@mili78 ku komu chodis?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre