ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mili78
4. mar 2011

@lowee ... no nemali, nenafuklo im brucho, nebolelo ich, nemali problem s dychanim...mali len mierny ohss 🙂 chodim k docentovi Valkymu

lowee
4. mar 2011

@mili78 takze nikam nevolai boli doma a nemuseli ani volat docentovi ano? no nastastie k nemu aj ja chodim ma prelozili ..

mili78
4. mar 2011

@lowee ... to uz neviem ci volali ci nie 🙂 mozno ti tu niektorá napise 🙂

lowee
4. mar 2011

@mili78 😀 😀 😀 😀 😀 dobre nemusi .... ja len teba somsa pytala ..a ty mas za sebou kole 2he ?

mili78
4. mar 2011

@lowee ...prve ivf mam za sebou 🙂

lowee
4. mar 2011

@mili78 aha a teraz zacinam dobre idem kukat seherezadu 🙂 ok paaa zajtraa

eevulikk
4. mar 2011

Ahojte. Chcem sa Vás niečo spýtať. Dnes je 9 deň čo stimulujem. Doteraz bolo všetko OK, ale dnes na kontrole zistili že mi folikuli zostali na 13 mm a narástlo mi kopa malých a nových. Včera som mala iba 8f a dnes 20 (na jednom vaječníku- druhý už nemám). Že to vypadá na hyperstimuláciu. Stretli ste sa už niektorá s týmto problémom? Začínam mať z toho strach.

mary10
4. mar 2011

@ladybaby ja si myslim, ze dr. videla folikuly, az po opu budu vidiet kolko je vhodnych na oplodnenie a potom kolko sa oplodni a bude delit. Hlavne nemaj strach a ber vsetko pozitivne ved 5 je super, ak sa vsetky oplodnia a budu delit, mozes aj mrazit, ak nie tak to tak malo byt.

sneznicka
6. mar 2011

@eevulikk Ahoj, ja som mala podobny priebeh pri stimulke, najskor to vyzeralo s poctom tak akurat a odrazu sa to poriadne rozbehlo, aj ked ja mam obidva vajecniky. Cize u mna to bol OHSS, zrejme u Teba tiez. Mam to takto za sebou uz dva razy. Hoci stale nie som tehotna, nemusi to znamenat, ze ani Ty nebudes. Vela bab s OHSS otehotnelo. A nie je to ani taka tragedia, ako sa tu o tom dokola pise. Je pravda, ze ak sa vlozene emrijko pocas OHSS chyti, ten priebeh je podstatne horsi ako ked sa nechyti. Ale pod dohladom lekarov sa da vsetko prezit. Vacsina z nich ale pri OHSS odporuca nevkladat hned, ale zamrazit to, aby sa telo stabilizovalo a o mesiac dva sa robi KET, vkladanie rozmrazenych embrii. Asi Ti vysvetlujem nieco, co uz davno vies🙂 Neviem, ake mas skusenosti...

silvinnka
6. mar 2011

@lowee neboj ohss,sa moze zhorsit pri otehotneni a trva to do konca 12tt,ale ak neotehotnies tak pri najblizssej menzes ohss vymizne aj so vsetkymi priznakmi 😀

lowee
6. mar 2011

@silvinnka ano ano dakujem

derylka
6. mar 2011

ahojte babule... viete mi niektorá poradiť - resp. mali ste niektorá takýto problém ako mám ja?
vo štvrtok mi doktor stopol stimulku, nakoľko som zle reagovala na lieky... (na 6 deň stimulky som nemala ani náznak že by to niečo robilo a na 8 deň som mala na jednom vaječníku jeden 17mm a jeden 14mm - druhý nič) .. ide o to že od včera ma bolí brucho ako pri mrche.. a od dnes- resp. od večera krvácam - nieje to špinenie - ale normálna čistá krv.
dnes som v podstate 11DC takže o mrche by nemalo byť ani chíru....

vopred ďakujem za akúkoľvek odpoveď

adapa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marrad
7. mar 2011

@derylka to s tym krvacanim by si mala ist k lekarovi,

ale takto zle zreagujem na injekcie tiez...

derylka
7. mar 2011

@marrad ... dnes som volala doktorovi. povedal že je to normálne.. a celkom bežne sa to stáva... kedže som sa v podstate dopovala hormonmi.. a zrazu akoby "chýbajú" ... dnes je to už o niečo lepšie... tak uvidíme.. možno to fakt tak bude..

nemko
8. mar 2011

kocky caute, co davaju teraz pichnut pred odberom ovitrelle alebo pregnyl? nech viem co posledne ma caka 😀 lebo ja este stale stimulujem ako blazon 😀

marrad
8. mar 2011

@nemko ja som mala 2 krat ovitrelle, ale len preto ze som si to pytala, aby som si to lahsie sama pichla,
pregnyl je klasicka injekcia...
Docent povedal ze je to jedno....

nemko
8. mar 2011

@marrad som teda zvedava cim ma rano prekvapi 😀

bibi24
8. mar 2011

@nemko Ja som mala raz Pregnyl a raz Ovitrelle. Je to len s tym rozdielom, ze Pregnyl stoji okolo 1 € a Ovitrelle tusim okolo 30 €. A co ty, ako postupujes? 😉 Dufam, ze je vsetko OK.

marrad
8. mar 2011

@nemko
zda sa mi ze pregnyl je lacnejsi, ale neviem isto
ovitrelle som pripalacala vyse 25 euro

nemko
8. mar 2011

@bibi24 este stimulujem, uz ma to nebavi, zajtra idem na kontrolu a dufam, ze v piatok bude opu

nemko
8. mar 2011

tak o peniaze tu nejde, ja chcem co je lepsie 😀

marrad
8. mar 2011

@nemko ovitrelle ma tu vcielku len o to je lepsie..... zlozenie asi to iste

bibi24
8. mar 2011

@nemko Ano, suhlasim, mozes si to pichnut sama, to je podstatne 😉 A zlozenie rovnake zhruba.
Ty kolko to uz stimulujes? Ty si ako ja. Ja som mala opu na 15. den.

nemko
8. mar 2011

@bibi24 dnes 10 den a uz mam toho plne zuby, ale verim, ze uz bude koniec lebo vcera sa ma Valky pytal kolko som stimulovala predtym ale predtym som mala Gonal, na Bravelle, Menopur slabo reagujem a nejde mu to do hlavy tak uvidime zajtra, ale nemam ohss ani vela vajec co bol vlastne ciel lebo pomalicky rastu,ale povedal, ze nemame sa kam ponahlat 😉 len uz to dlho trva 🙂

ladybaby
8. mar 2011

Ahojte, ja dnes stimulujem 9ty den,na 5ty den stimulacie som mala 5folikov, dnes uz len 3 a maju 17mm. V piatok mi zobral krv, v pondelok boli vysledky ok a dnes bral znova, ze musi znova pozriet hormony. Vcera mali tie 3foliky 17mm velke a dnes rovnako... zajtra mam ist znova na kontrolu, chodim tam kazdy den... Verim, ze narastu.... myslite, ze keby nenarastli, ze mi stimulu prerusia? dakujem

marrad
8. mar 2011

@ladybaby
je to hop alebo trop. mne tiez prvy krat pomaly dorastali ale stimulku sme neprerusili no na OPU odobrali 2 nedozrete vajka.
No Ty musis verit ze nebudes tento pripad....

ladybaby
8. mar 2011

neviete prosim, kolko mm by mali mat zrele folikuly? dakujem

marrad
8. mar 2011

@ladybaby cca 21 - 26 mm, kazdy den by mali narast cca 2 mm

ladybaby
8. mar 2011

@marrad dakujem, tak este mam co dohanat...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre