ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

petkaerdal
22. jan 2007

ahoj Harry,dakujem pekne.Petra

mayka
autor
23. jan 2007

Harry,
a ku komu si chodila?

Inak gratulujem. Co si mala za problem a ake lieky si brala?

andyska
23. jan 2007

Ahojte snazilky....

ja som dnes jeden den po odbere vajicok a zajtra ma caka transfer. Pred chvilkou mi oznamili,ze mame jedno oplodnene vajicko. Po tom, co sme prezili za posledne dva tyzdne, kedy sa rozhodovalo, ci mi zastavia stimulaciu, al. nie, som stastna aspon za to jedno. Uvidime ako to dopadne. V kazdom pripade, tato stranka je super. Dodalo mi to vela nadeje... Harry drzim palceky... a tak isto aj nam ostatnym, zatial len snazilkam ...

papa 🙂

mayka
autor
23. jan 2007

Andyska,
gratulujem aj k tomu jednemu. Verim ze to vyjde a embryjku bude v tvojom brusku natolko dobre ze sa tam rozhodne zostat najmenej 9 mesiacov. 😉

Do akeho centra chodis?

andyska
23. jan 2007

Dakujem Mayka...

chodime do Iscare. Uz sme tam jedno IVF absolvovali, takze som pripravena na vsetko... snad to vyjde, i ked jedno embryjko je dost malo. Ale mozno to je to, na ktore uz vyse dvoch rokov cakame... 🙂 hlavne musime mysliet pozitivne...

dr.janinka
24. jan 2007

Baby, nebojte sa, bojujte za tie malinké krásne babätká, viem, o čom hovorím. My máme za sebou už 3 cykly v Iscare, z toho druhého máme dcérku a teraz som 2. deň po KET. Takže čakáme...

dada75
24. jan 2007

ahojte kocky, drzim vam palce. ja som sice neni v Iscare, ale v nedelu som zacala so stimulaciou. V piatok idem na druhu kontrolu, tak som zvedava co a ako.
chcem sa spytat , ake protokoly ste mali ?

andyska
26. jan 2007

Dada75 neviem na ake protokoly sa pytas. Rada ti odpoviem, len napis presne co ta zaujima... dufam, ze ta kontrola dnes dopadla dobre. :O)))

dr.janinka, tak drzim tiez palceky....

dada75
26. jan 2007

Ahoj Andyska, ja mam dlhy protokol. mala by som zacat 21. dnom menstruacneho cyklu / ja som zacala 25, ale doktor mi povedal, ze je to ok/. Pichala som si decapeptyl. potom som dostala menstruaciu a od stvrteho dna /nedele/ si picham okrem decapeptylu aj Puregon. no a od stredy aj menopur. dnes rano som bola na kontrole. zatial je vsetko vporiadku a lekar mi povedal, ze budeme mat z coho vyberat. dufam, ze to pojde aj dalej tak dobre. stale si vsak mam pichat vsetky tri injekcie a v pondelok idem opat na kontrolu. dufam, ze uz potom ma caka punkcia a vkladanie.
je to velmi zvlastny pocit. mam za sebou 4 neusoesne IUI a teraz sme sa uz rozhodli pre IVF , lekar povedal, ze asi toto uz bude pre nas najlepsia cesta.ja uz jedno babo mam. Bolo prirodzenou cestou a tak je toto "navicovanie " pre mna dost namahave na psychiku. neviem prehltnut to, ze teraz to musi byt take komplikovane. no a po cisarskom reze sa mi zacali tvorit cysty a som tam kde som teraz.
aj ty si mala takyto protokol ?
drzim palce.

andyska
26. jan 2007

Ahoj Dada75, no ja som mala uplne iny priebeh. Absolvovala som to uz druhy krat. Prvy neuspesne. Zaraza ma, ze kazda klinika ma uplne iny postup. Ja som zacala druhy den menstr. cyklu. Prvych pat dni mi pichali len menopur a dalsich 7 dni menopur a cetrotide. Len bohuzial som nezaregovala tak ako mal doktor predstavu. Vysledok bol 3 vajicka a z nich len jedno emrijko. V stredu mi robili transfer. Tak uvidime.... Prvy krat som brala tiez puregon a cetrotide. Vtedy som mala 15 vajicok a 5 embrii. O tej psychike by som mohla rozpravat... Clovek vydrzi vsetky tie injekcie ale najhorsie su kontroly, ci je vsetko OK.

Tak sa drz a urcite to pojde aj dalej dobre... papa

ika_ba
27. jan 2007

Ahoj andyska,
ja chodim do iscare v BA a absolvovala som 2 cykly. pri obidvoch mi zobrali min. pocet vajicok, prvy krat 2 a druhykrat 3, a vzdy sa oplodnilo len jedno. Prvy krat sa nic neuchytilo, ale bola som na tom dost zle psychicky, v rodine sme mali velke problemy. Druhy krat sa uchytilo jedno a ja som sa tesila na babetko. Ale prisli sme o to, vlastne uz 2x , prvy raz to bolo po clostyle. Teraz tam pojdem zase. Niekedy je lepsie mensi pocet vajicok, lebo ked ich je vela, aj tak kazde dozrieva inak, a niektore su uz prezrete a druhe nedozrete. Tak sa drz. A mysli pozitivne. A pri tom druhom pokuse, neviem, ci mi pomohlo aj to, ze som sa na to az tak neupela, a myslela som si, ze ved aj tak nam to nevyjde, a ze sa nebudem trapit. A vtedy to vyslo.

petkaerdal
16. mar 2007

Ahojte dievcata 🙂 ,potrebujem pomoct a poradit. Ja patrim tiez do ISCAREu a v juni nas caka UO. Cim dalej si to tu listujem a citam,tym som viac znepokojena,pretoze niektore ste tam spokojne,ine zase nie. Preto sa pomaly obavam,ci bola moja volba pre ISCARE spravna. ☹ Ja sama skusenosti s nimi nemam,bola som tam par krat a hned mi bolo odporucene IVF a teraz cakame. Ak mate skusenosti,ci uz dobre alebo zle,prosim napiste ich a pomozte mi sa presvedcit,ci mam ist tam alebo niekde inde,dokial mam este cas...Dakujem. Petra

ika_ba
17. mar 2007

ahoj petkaerdal,
ja som bola v iscare, a pojdem tam znovu. Zatial som tam nemala ziande velke problemy, okrem cakania u Valkyho. Ale ako som zistila, mala som smolu, lebo ine sa to zase vychvalovali, ze ked prisli aj mimo terminu, tak ich hned zobral. Tak si dokazes predstavit, ze to islo aj na moj ukor, a ja som u neho cakala. Ale aj mna si napr. casto objednaval na kontroly a sledoval rast vajicok. Sestricky su tam velmi prijmne a pri odbere a transfere sa staraju o teba oni.
Ja zatial neuvazujem o zmene, len som zmenila u nich lekarku a chodim k Durechovej. Ta je velmi prijemna a u nej som ani necakala.

petkaerdal
17. mar 2007

Ahoj ika-ba,dakujem. Ja tiet chodim k dr.Durechovej,na mna tiez posobi milo a som s nou spokojna,ale to je vsetko,co mozem povedat,viac skusenosti namam a az v juni sa uvidi,ako dopadneme...Sestricky su tam fajn. Ty mas uz nieco za sebou,IVF...?

ika_ba
17. mar 2007

ahoj petkaerdal ,
ja som 15.10 bola na transfery, vkladali mi len jedno vajicko, ale uchytilo sa. Tak som sa vytesovala, ale ked som si isla uz po tehu knizku k svojmu lekarovi, ani ma nechcel kuknut a ze na kontrolu az zaciatkom januara a to som u neho bola zaciatkom decembra a uz som raz v roku 2001 potratila. takze aj teraz som sa bala a vlastne som cakala, ze ma posle na rizikove. Ale sestricka si vsimla, ze som smutna, tak potom lekar povedal, ze mrkneme sa. A nieco sa mu nezdalo, ale on nema take dobre sono. Tak ma poslal do Iscare. Telefonovala som tam, ale Valky, ku ktoremu som chodila tam nebol, ale slubili mi a zobrala ma Durechova. Velmi jemne a opatrne mo oznamila, ze zial, mimi prestalo rast asi v 6. tyzdni a ze sa to musi zobrat prec a ze by bola rada, keby to bolo co najskor. Ja som mala "stastie", lebo som si myslela, ze mi budu brat mozno krv, tak som nic nejedla, nepila. Tak za necelu hodinku som bola na sal a na obed uz doma. Velmi som ocenila pristup Durechovej aj po zakroku, lebo som sa zobudila s placom, utesovala ma a velmi pekne sa so mnou porozpravala aj v ordinacii a dala mi nadej. Tak teraz zase cakam na schvalenie poistovni a v maji by sme mali ist na to. Ale poistovna meska, mozno si to nakoniec zaplatime sami, bude to asi o 1/3 drahsie.
Pekny den, budem tu az vecer, ideme navstivit svokra a mame este jedno stretko. Pa

ika_ba
17. mar 2007

zabudla som ti napisat petkaerdal, aby si si popr. kupila calibrum baby plane, odporuca sa to pri planovani tehu, hlavne kvoli kyseline listovej, a obsahuje to aj ine dolezite vitaminy, ja som to kupovala v lekarni cca za 160 sk, a je tam 30 tabletiek
ked som sa pytala Durechovej kvoli kyseline listovej, povedala mi, ze budem uzivat prave toto

petkaerdal
17. mar 2007

Tak ty ides v maji? Nas to caka v juni a uz sa neviem dockat,uz by som zacala aj zajtra. A v akej si ty poistovni,lebo ja som vseobecna,ziadost sme podali este v novembri,odpoved prisla v januari a na jun mam termin.U teba je to rychlejsie. Moja poistovna zevraj preplaca 25-tim zenam za mesiac,tak som v poradovniku.

ika_ba
17. mar 2007

ja som sa pytala v kancelarii, tak mi povedala, ze maj, najneskor jun, ja som v spolocnej
a co som sa bavila s babami, tak mi vtedy hovorili, ze vseobecna je na tom najlepsie, tak neviem, potom sa to asi zmenilo, keby sme si to platili sami, tak poradovnik nas nemusi trapit

pappo
18. mar 2007

ahojte dievcata ja tiez chodim k Durechovej, som s nou velmi spokojna a mam na nu aj dobre referenice. chodim do Iscaru uz od minuleho roku a tiez mi prave ona robila laparoskopiu na antolskej. zatial som na nu pocula len chvalu. takze drzim palceky aby sa zadarilo. 🙂

ika_ba
18. mar 2007

ahoj pappo,
ja som sa snazila najst info na nete, lebo som niekde zahliadla, ze Durechova nerobi len v Iscare. Ona robi na Antolskej? Chcela by som totiz zmenit svojho gynekologa, a velmi by som sa potesila, keby ma zobrala k sebe.

pappo
18. mar 2007

No ona na Antolsku chodi do sluzby v nemocnici. Ci ma ambulanciu to neviem , mozno v Prosanuse lebo tam pracuje aj jej kolega Marsik. tak mozno tam, ale to neviem presne. Skus sa jej spytat, aj ja by som velmi chcela chodit potom k nej takze zatial som sa jej nepytala.
baby co lezali so mnou v nemocnici hovorili ze je fakt dobra, tak dufam ze sme v dobrych rukach.

mayka
autor
9. máj 2007

Myslim ze je skutocne v prosanuse.

ika_ba
10. máj 2007

dakujem mayka, spytam sa jej, bola som u nej na kontrole v pondelok a odchadzala som do nej s prijemnym pocitom

mayka
autor
10. máj 2007

A preco nejdes napriklad do Prosanusu Gazovi? Vraj je tiez velmi dobry. Dve kamosky k nemu chodia a nevedia si ho vynachvalit.

majuska81
9. jún 2007

Ahojte, nejak ste prestali s touto témou ☹ Ja som Maja, a som nová v Iscare. Ikuska ma už síce poúčala , že ako to tam chodí, ale ešte stále som hlúpučká v téme. Počujte, keď sme podali pap. do poisť koncom apríla, nemalo by to byť ešte vyriešené??? A v akých prípadoch to odmietnu?? Neviete??

ika_ba
9. jún 2007

ahoj majuska
to som zase ja, nepamatam si, v akej poistovni ste, ale radim ti, zavolaj tam, oni si v poistovniach davaju nacas
a pocula som, ze sa uz ani v iscare tal dlho necaka, vraj im zvysili pocty na mesiac

majuska81
9. jún 2007

Díky, skúsim na internete nájsť tel.č. na Apollo. Lebo ešte musím k Valkému na vyš-keďže ma vyzlečenú ani nevidel.A tak ani nevie, o čo prišiel 😀
Petkaerdal, sme na tom podobne.Som samá neistota.

ika_ba
9. jún 2007

ahoj majuska,
jasne objednaj sa na kontrolu a zajdi hned aj so ziadostou do kancelarie, aby si sa spytala, ktory mesiac by si mala zacat stimulovat, potom je este dobre sa objednat par dni pred mrchou na kontrolu, vtedy ti daju aj predpis na injekcie a aj instrukcie, kedy mas zacat pichat injekcie. na injekcie sa da chodit priamo do centra, na vikend je dobre sa spytat vopred, ci tam budu. ked su tam, mozes ist k nim, ked nie, ja som chodila na pohotovost.

majuska81
10. jún 2007

Ikuska, s injekciami nebudem mať problémy, mám doma vlastného zdravotníka 😀
Ty si na tom v súčasnosti ako ? Myslím na teba. Možno sa aj stretn. v Iscare, a dúfam že budeme mať už také obrovské brušká, že sa ani nezmestíme na tie škaredé zelené lavičky. 🙂 😉

ika_ba
10. jún 2007

no, majuska ja som na tom teraz dost biedne
som sisi, lebo som si kupila test a hoci som tusila, ze nemoze to vyjst, aj tak som si ho spravila
ale viac ma desi to, ze vcera ma este pobolievali prsia a dnes nic, tak stracam nadej, ze nam to vyslo a uz som si aj poplakala a to teda pekne, naladu mam uplne nanic

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre