ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ulrika
26. apr 2008

zuzi potom to už pôjde rýchlo na druhý alebo trtí den mc začneš pichat a všetko sa to udeje v jednom mesiaci 🙂
tak už lenčakat aj ja čakám ☹

cimi
26. apr 2008

Lara75 pokial nechces vyhadzovat korunky von oknom, setri na tych testoch. Ja som to pocas prvych dvoch pokusov IVF skusala skoro kazdy druhy den ...... riadny financny naval na penazenku, hlavne ked si kupis nejaky drahy, ktory ti slubuje vsledok na piaty den po oplodneni, co je v podstate fyzilogicky nerealne. Neviem vobec, ze im to dovolia predavat. Najskor sa musia potvorky male zahniezdit a az po par dnoch sa zvysi hladina HCG, ktory sa testuje. A este nie kazdej zene sa zvysia jeho hodnoty okamzite a tie testy nemusia byt presne. 🤐 Musis to nechat na prirodu, pretoze teraz uz nic nespravis. Ak im chces pomoct, tak bud v klude, oddychuj, papaj tabletky, ktore si dostala, pripadne nejake vitaminy (napr Calibrum Baby plan) a tes sa na babatka. 🙂 Neboj sa, viem o com rozpravam, ja som teraz 11 den po transfere, takze doslovne cakam s tebou.... 😎 Drzim ti palce.

cimi
26. apr 2008

zuzka, hlavne ked ti pride domov papier z posistovne, bez s tym hned do centra. Mne ta fesanda z ISCARU (ktora tam uz nastastie nepracuje, ale urcite si ju tu baby pamataju) tvrdila, ze im musi prist nejaky special papier do centra. Tak som tam volala asi mesiac, ci uz im to prislo, povedala som jej, co mam ja doma, ale ona stale, ze to nestaci. Tak som sa nakoniec objednala k dokine (chodim k Durechovej, je spica) a povedala som jej, co je vo veci a ona hned spustila vietor. Ten papier, ktory mi poslali domov bol ten, na ktory oni v ISCARE tak velmi cakali. 😠 (poistovna mi schvalovala tri ziadosti a takmer vsetky boli do siestich tyzdnov od podania v ISCARE schvalene)

mirinda10
26. apr 2008

zuzi ak bud mat volno tak max 2 tyzdne ale na vianoce nerobili ale to ti doki presne povie inak na schvalenie ziadosti budes cakat tak 3-4 tyzdne zalezi od poistovne a potom len na menzes a uvidis pojde to rychlo. Ja ties chodim k tomu istemu dokimu. Ja cakam na KET ale aj ja sa dockam

jenny
26. apr 2008

zuzi, mne ziadost v januari schvalili za 2 tyzdne a mam vseobecnu poistovnu. Inac tiez chodim k tomu istemu dokimu co ty a vzdy sa cyklus snazi naplanovat tak aby tam bol.

zuzankaro
26. apr 2008

ahojte dievčatá, ďakujem za info 😵
Mám všeobecnú, tak som zvedavá koľko to nakoniec bude.
Ako ste sa cítili po stimulácii s cetroide a gonalom? Alebo inými injekciami?

jenny
26. apr 2008

ja prave stimulujem gonalom. citim sa O.k., ale moje telo moc na Gonal nereaguje, mam iba 4-5 folikov. Predtym som bola na softe, stimulovala som merionalom a mala som 6 folikov a to som brala skoro polovicnu davku.

saxo
26. apr 2008

zuzankaro, mam vseobecnu a prave minuly tyzden mi schvalili ziadost. to ti budu volat z iscare ze uz ju mas schvalenu. mne to bez 5 dni trvalo presne mesiac, tak celkom ok. este 2 tyzdne a stimulujem! tesim sa.

saxo
29. apr 2008

no tu sa teda pekne spinka, hanba! 🙂

mirinda10
29. apr 2008

zuzi ja som pichala gonal a mala som 16 folikul pichala som ale asi vela 225 jednotiek ale u mna to slo strasne rychlo na 9 den som uz pichala pregnyl a na 10 den som bola na odber, mna len trochu stipal cetrodite a po gonale som pribrala 2kg ale to teraz vobec neriesim,spolu som pichala 8 dni gonal a 3 dni cetrodite

jenny mne doki videl iba 8 folikul na utz a mala som 16 nast a nabeh na OHSS ked som sa zobudila tak uz som mala infuziu takze treba mat asi tak max do 10at ale oni mozu byt chovane neboj a ktory den stimulacie si a ake ich mas velke?

kvak63
29. apr 2008

ahoj

tak ja som odlozila KET o mesiac. Dala som sa na cvicenie mojzisovej. Chodim kazdy pondelok k rehebylitacnej sestricke. Robila predtim na kramaroch teraz sukromnici. Je velmi zlata.

zuzi-Ja ma zasebou 1IVF a chodim k Durechovej. Tiež to malo rychli priebech. Stimulovala som merionalo a cetrotide. Mala som 9 s toho sa 5 oplodnilo a 2 mi vložili. Merional ma dost stipal ale co neurobis pre dieta. Teraz pijem alchimilku a papa Baby plan.

ulrika
29. apr 2008

ahojte ako pokračujete?
mirinda , saxo nevychádza vá to nejako v spoločný čas?

kvak tak si sa rozhodla ale aspom budeš lepšie pripravená
tak sa držte babulky ja idem zajtra na nejaké dalšie vyšetrenia tak som zvedavá

kvak63
29. apr 2008

Ďakujem ulrika 😉

mirinda10
29. apr 2008

no ja este cakam na mrchu aby som zacala KETovat a saxo nejdes nahodou na IVF alebo KETujes tiez?

kvak ja uz taham 7 tyzden Mojzisovej cviky tak budem cvicit do transferu a potom si dam mozno prestavku este neviem spytam sa mojej cvicitelky, tak pekne cvic kazdy den a nevzdavaj to, ja uz som si zvykla a uz to ide ako samozrejmost ze rano natahuje teplaky ked vstanem

kvak63
29. apr 2008

mirinda-dakujem za potporu. Moj muz sa na to pozera inac ........... ale aspon nefrfle zato co stvaram 😔

pointka
29. apr 2008

caute, tak som po hysteroskopii. fuj, vcera som bola strasne rozbita, som bola na sale vyse hodinu, spala som dalsie tri, ledva som sa dotrepala domov a zase spala... no nakoniec to nebola len hysteroskopia, ale aj zakrok, nejake zrasty som tam mala, ubolena som jak neviemco ☹ zobrala doki aj vzorky na hystologiu, uvidime, co tam najdu, inak bolo vsetko OK.
dalsiu mrchu ideme na KET, doki vravela, ze bude transferovat. mam 9 embryi, najprv ich pouzije, potom skusi soft ivf

kvak63
29. apr 2008

pointka- budem drzat palce aby prisla cim skor. 😉

ulrika
29. apr 2008

pointka čo tak dlho??? a kde ti to robili v iscare?
to je dobre že sa tak rýchlo zregeneruješ a môžeš íst hned nato 😉

saxo
29. apr 2008

mirinda, od konca bud.tyzdna by som mala stimulovat na 1.ivf, takze cakam ms ako nikdy 🙂

mirinda10
29. apr 2008

pointka ale uz to mas za sebou ja som mala myom v maternici a tiez hysteroskopiu bol fuc tak teraz sa pekne zotav a sup za nami ja cakam dnes 34 DC a mrcha nikde a ja tak cakam uz som vypila flasu cerveneho a nic no zajtra idem na cytologiu do prosanusu k dokimu, tak mu poviem nech mi nieco pichne uz sa mi neche cakat so pozitivne nabudena

saxo ved zacnes skora ako ja no super ja potom nabehnem tiez takze mozno budeme tehu spolu ale ja pojdem az 15DC na 1 utz a uvidi sa ako bude sliznica mozno uz budes mat fazulky a ja budem este cakat ale nevadi ja pockam

pointka
30. apr 2008

no asi som dostala este aj alergiu na antibiotikum, v zivote som nebola na ziadne lieky alergicka ☹

mirinda, ja mam dva myomy na maternici, ale su z vonka, takze sa nedali hysteroskopiou odstranit, to by ma museli rezat, ale doki vravela, ze tam tie myomy nevadia

ulrika, no dlho asi preto, ze mi tam rozrusovali tie zrasty a pod. neviem podrobnosti, spala som 🙂 a tentokrat fakt tuho, nic si nepamatam, ani ako som preliezala na postel, predtym som si to pamatala vsetko, aj ked ma budili na sale.

kvak63
30. apr 2008

pointka, saxo, miridna budem na vas mysliet nech vam to vide a sledovat to tu ako sa vam dari 😉 .

pointka
30. apr 2008

kvak diky 🙂 uvidime a co ty?

kvak63
30. apr 2008

pointka - ja poctivo cvicim. Pustim sa do toho az na dalsiu mrchu 😉

saxo
5. máj 2008

tu to zas umrelo. este nam zrusia temu ci co 😉

mirinda10
5. máj 2008

saxo tak kedy zacinas, ja uz beriem 4 den estrofem a uz som sa aj objednala na 15.5 na utz tak uvidim

kvak63
5. máj 2008

no to hadam nie ..........ze to tu nezrusia ☹
kde by som vas potom hladala 😨

karkulka522
5. máj 2008

caute baby,tak po dlhsom case som sa k vam dostala.........mirinda ty ides na KET?

mirinda10
5. máj 2008

no idem na utz 15.5 a potom sa uvidi aka bude sliznica tak dufam, ze tak za 2 tyzdne uz budem mat snehuliakov v teplucku u mna a ake mas plany, v akom stadiu si karkulka ....

karkulka522
5. máj 2008

tak to je super,my ideme az v juni k doktorke a musim si znovu vytrpiet injekcie,lebo po poslednom IVF nemame ani jedneho snehuliacika.Ale to vydrzim 😉 mam na teba este jednu otazocku-ked ides na KET uzivas len tabletky alebo aj nejake hormony v injekciach?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre