ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kikus77
18. máj 2011

baby, vcera som mala neuspesny et, nepodarilo sa embryjka zaviest tak ich vsetky zmrazili. Mam zamrazene 2 vcasne a 2 zrele blastocysty. Mali ste niektora zamrazene blastocysty? Rozmrazili sa v poriadku?

silvinnka
18. máj 2011

@lulu10 ahoj to ma mrzi,ze si na tom tak ako ja....treba si dat zobrat krv na AMH-hormon a LH,podla hodnot Ti dr. bude vediet povedat....a aj pri stimulke som sice mala peknych 7 vajok,ale neoplodnili sa a to jedno sa na 4ty den prestalo vyvijat....takze tak,teraz mi zvolili ine lieky-inj. ,tak hadam moje druhe ivf. bude uspesnejsie a budem mat co mrazit 🙂

nemko
18. máj 2011

@kikus77 to mi je luto, ze et nebol, ale super uroda, blahozelam !!!

kikus77
18. máj 2011

@nemko hodinu som bola na sale a potom docent povedal ze dost, ze uz by mi skor ublizil ako pomohol. Takze vsetko sa zamrazilo. Nevies ako je to s blastocystami a ich rozmrazovanim?Citala som, ze je to rizikovejsie ako pri mensich bunkacoch

nemko
18. máj 2011

@kikus77 neviem, ja som nedavala mrazit nic

bibi24
18. máj 2011

@kikus77 Ahoj Kikus, a vies aj preco sa vklad nepodaril? Kde bol problem?
Ja ale verim, ze preziju...ak su schopne a tie prave, tak urcite preziju 😵 Budem drzat palce.
Dalsi pokus v dalsom cykle?

kikus77
18. máj 2011

@bibi24 nemohol sa dostat cez krcok, nieco ho nechcelo pustit dalej ☹ tak to radsej odlozil, lebo ze aj kvapka krvy by bola pre embryjka toxicka. Mozno dalsi cyklus bude Ket,uvidi po menzese a ked nie tak spravi hysteroskopiu a to potom najskor az o dva cykly by bol transfer ☹

bbbasa
20. máj 2011

@kikus77 Ahoj Kikus ja som mala zamrazene asi dva mesiace pretoze som chytila hyperstimulacny syndrom!!ale ked sa odmrazili tak boli v poriadku!!ale teraz pred dvoma tyzdani sme sa dozvedeli ze nám to nevyslo 😢

kikus77
22. máj 2011

@bbbasa to ma mrzi ☹ mala si blastocysty?

saska1
22. máj 2011

ahojte...som po IUI...a doc.mi predpisal duphaston, len neviem aké dávkovanie mi napísal...nemáte skúsenosti?

saska1
22. máj 2011

a ešte jedna otázočka, brali ste duphaston len 10dní alebo až do výsledkov krvi, na ktoré mám ísť za 14dní???

karkana
22. máj 2011

@saska1 určite ho užívaj až kým nebudeš vedieť výsledok ,a radšej si zavolaj dávkovanie doc., ja som stále utrogestan užívala, v podstate je to to isté,

saska1
22. máj 2011

karkana, ďakujem, aj som si myslela, len som bola zmätená, lebo väčšina báb užíva utrogestan, a až do krvi, tak som prekvapená, prečo mne dal duphaston. Ale tak snáď vie, prečo sa tak rozhodol.

kebulina
23. máj 2011

Ahojte žienky, v stredu ideme prvý krát na konzultácie do ISCARE k Dr. Lattákovej a chcem sa Vás spýtať, či návštevy riešite priepustkami, alebo si beriete dovolenku. Na priepustkách je pečiatka CAR alebo konkrétneho lekára? Lebo ak odovzdám kolegyni takúto priepustku, už to budú riešiť :(

marrad
23. máj 2011

@kebulina mne sestricka dava peciatku lekara, minule mi dala a sama povedal, ze dala som Vam peciatku lekara, nemusia v praci vediet kam chodite
kludne mozes poprosit nech ti daju lekara, v pohode ti vyhoveju su super...
a drzim palce na konzultacii,,, ja tiez chodim terar k lattakovej, je to uz treti lekar v tomto centre a tak nejak podvedome citim ze pri nej sa to podari 🙂

kebulina
23. máj 2011

@marrad ďakujem za odpoveď 🙂. Musíme im len veriť. 🙂 Môj gyn. mi v pietok povedal, keď som sa ho spýtala, že kedy je najlepšie ísť na "to" na základe našich výsledkov a on povedal, že to už ma nemusí trápiť, že teraz s nami budú se.ovať vedecky .

gesipa
24. máj 2011

baby chcem sa spýtať, či potrebujete do iscare doporučenie od svojho gynekologa, alebo nie? A ešte by ma zaujímalo, či sa tam niečo platí?

petuska123
24. máj 2011

@gesipa nie nepotrebujes odporucanie . a plati sa podla to ho co si chces dat kuk. muzi platia za spermio.

ajuska51
24. máj 2011

@gesipa AHoj, nepotrebujes ziadne odporucenie. Za vstupnu prehliadku sa neplati ni,c ani za bezne gyn. vysetrenia, plati sa za SPG , ktory je dolezity hned na zaciatku. A potom podla toho ci budete mat ICSI metodu, lebo to poistovna nepreplaca a za injekcie (cca 300 - 350 €) podla seba viem, no moze sa to pohybovat okolo. Drzim palceky 🙂

riami78
26. máj 2011

@ajuska51 Ahoj, a aký je postup? Aké vyšetrenia robia? Okrem SPG.

holly74
26. máj 2011

Ahojte kočky, stalo sa vám niekomu, že pre malý počet folikulov vám cyklus ukončili ešte pred opu? Dík .

ajuska51
26. máj 2011

@riami78 AHoj, Hormonalny profil u obch. Vylucenie pohlavn.chorob, tie patria medzi prvotne krvne vysetrenia. , geneticke vysetrenia (konzultacia s genetikom, tiez odber genetickych vysetreni, vhodnost krvnych skupin,) mangel bol aj na urologickom vystreni (priamo v CAR) .

andysok
26. máj 2011

@holly74 áno mne ;( stimulovala som merionalom..... Nezareagovali mi vajecniky. Teba kto vyšetruje?

kaaaty
26. máj 2011

@andysok ahoj no ale ako sa ta drzia babatka krasne....drzte sa..... 🙂 🙂 🙂

andysok
26. máj 2011

@kaaaty dámu smere veru držia držia a ´ja funiiiiiiiiim

mili78
26. máj 2011

ahojte babenky..dnes som bola v Iscare...docent ma prezrel, je tam jedno 15mm vajco 🙂 dal mi na sobotu rano Ovitrelle a v nedelu sa mame snazit...metformin asi zacina zaberat 😀

holly74
27. máj 2011

@mili78 Tak to je super, Mili, hor sa teda v nedeľu na vec 😀 😀

anakonda
30. máj 2011

ahojte ako vydim niektorym iscare pomohli a inym nie....zazujeme nad adopciou....je to dost na nervy vam poviem aj iscare a vsetko okolo oplodnenia

anakonda
30. máj 2011

dievcataa nemko je v tom? ci nieee

fibi21
30. máj 2011

@saska1 ahoj ja som uzivala az do vysledkov

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre