ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

tina1303
6. júl 2011

@karkana vsak aj to prve bolo zo zamrazenych. ja som ET nemala koli OHSS. Druhy pokus uz skusime s PK. Dava mi to nadej ale zaroven mam strach ze sa prestanu delit. myslim , ze aj v prvom pripade to tak bolo. teraz ako hovoris dva krat menzes a mozme ist do toho. Po OPU mam rozhadzany cyklus , takze to bude vselijake. A tebe sa ako dari?

bibi24
6. júl 2011

@tina1303 Na KET mozes ist aj po mesacnej pauze, ak sa na to najma psychicky citis pripravena 😉

karkana
6. júl 2011

@tina1303 čakam na prve sedenie s psychologičkou ,budeme tam chodiť tri mesiace a zapíšu nas do poradovníka,neboj na druhy pokus sa to podarí,len trpezlivosť,hlavne som myslele že na prvý pokus sa to malokedy podarí,to je jedno či boli čerstvé či mrazené

mamartinka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kaciatko81
6. júl 2011

@mamartinka ak si dobre pamatam, tak @karkana riesi adopciu, takze preto psychologicka. a trosku ma zaskocila ta tvoja poznamka, ze ci si dement... psychologovia sa dnes vyuzivaju dost bezne 😔

tina1303
6. júl 2011

@bibi24 myslim, ze chcem ist do toho co najskor ako je to mozne. keby som ale mala absolvovat druhe IVF, tak to by som si dala asi znacnu pauzu. Dufam, ze to uz riesit ale nebudem musiet.
@karkana a to sa ti oni ozvu, kedy bude to sedenie. to cakanie...zase. Stale je to len o tom cakani, ze? 😉 Ale nakoniec to bude stat za to.
Vies, ja si myslim, ze v prvom rade sa centrum potrebuje nabalit a az potom myslia na pacienta. ked vedia, ze mame mrazakkov, tak preco by mali robit vsetko pre to , aby prvy tranfer vysiel.Ja som asi hnusna, ale vsetko je bohuzial v dnesnej dobe o prachoch.

karkana
6. júl 2011

ono sa zda,ale čo ešte by mali urobiť,to iste aj ine baby užívajú,a otehotnejú,ja som tiež mala také myšlienky,ale chyba je vo mne,takže len dufaj,že sa to podarí,aj ine sa trapili a podarilo sa na druhý tretí krat

kaciatko81
6. júl 2011

@tina1303 ja som nikdy nemala pocit, ze by centrum robilo nieco len pre to, aby sa na nas nabalili. v podstate vzdy so mnou prebrali moznosti, ja som si povedala svoje a nakoniec som sa rozhodovala sama. a ked nam to vyslo, tak myslim, ze sa vsetci tesili, velmi rychlo sa to rozsirilo

holly74
7. júl 2011

@kaciatko81 Kati, 100% súhlas...

zuzumajko
7. júl 2011

caute baby, pridavam sa k vam s temou ako ISCARE a nabalenie sa. No, vzhladom na to ze vacsinou je telo v soku zo stimulacie, odberu a vsetkych hormonov, ktore do vas pichaju, je podla mna uplne normalne ze prvy pokus sa nevydari. Ani nam nevysiel. Ja teraz beriem tableky na zhrubnutie maternice (estrofem) a buduci tyzden idem na konzultaciu ako som na tom. Moja Dr. mi uz 2x sama od seba volala ako sa citim (odber aj ET u mna bolo trosku problemove) a co a ako. Velmi ustretova a ochotna.
To, ze su to nemale naklady chapem, my sami nemame penazi nazvys a na babo setrime (teda, na ISCARE). Ak sa nam nepodari tento KET, ktory ma byt o dva tyzden ak vsetko dobre pojde, ideme stimulovat od zaciatku. My to mame dokonca o to horsie, ze platime a Pigd, ale vsetko je to o pristrojoch a ich spolahlivosti. A tie pristroje su sakra drahe. A ak chcem babo, spravim pre to jednoducho vsetko.

ladybaby
7. júl 2011

@kaciatko81 suhlasim! Je to pre nich velky uspech a radost.....ta najlepsia reklama pre centrum....tak urcite to nie je o tom, ze sa na tom nabalia.....

little_miracle
8. júl 2011

@petuska123 ahoj........zial aj my sme dopadli podobne.........Odobrali mi 2 vajicka, ale ani jedno sa neoplodnilo ☹ Som z toho zufala, ale rozhodla som sa ze to nevzdam a pocas cakania skusime IUI v prirodzenom cykle. Ja jednoducho nemozem necinne sediet a cakat na zazrak.............Drzim ti palceky a posielam energiu do dalsieho boja!!!

little_miracle
9. júl 2011

@zuzumajko ahoj, chcem sa Ta spytat na tvoje skusenosti.....ako prebiehalo IVF, ku ktorej Dr. chodis....a tak. Ja mam za sebou uplne zbabrane IVF......chodim k Valkymu - a to som si myslela, ze je odbornik. Stimulacia prebiehala tak, ze od 2DC som mala 1x merional a kontrola pri 6. injekcii. Vtedy zacal lamentovat, ze slabo reagujem (4 folikuly) 😒 - co sa ale pri tej nizkej davke dalo cakat !!! Potom mi zvysil na 3x ampulky (225 jednotiek) az do 13 DC. Od 7DC sme pridali orgalutran. Co ma ale nastvalo je to, ze ani raz mi nebrali krv na HP. Na 10 DC bolo z mojich folikov uz len 3..........a pri odbere len 2. Ostatne zrejme vypraskali este skor - pretoze odber som mala az na 15 DC. Zaraza ma to, ze kvoli tomu sviatku 05.07. ma takto odsunuli - pritom Dr. vedel, ze ja pri stimulaciach ovulujem uz aj na 11 DC (prirodzeny cyklus mavam pravidelne 28 dni - ovulacia na 14DC)...........jasne ze tie 2 vajka uz boli prezrete a neoplodnili sa ☹ ...........hlavne ze oni si svoje prachy zinkasovali !!! Takze taka je moja skusenost..........
Co sa tyka presvihnutej ovulacie - to mi Valky presvihol aj pri IUI - vtedy sme tiez stratili cely cyklus ☹

monesz226
9. júl 2011

@little_miracle ahoj,mohla by si my prosim ta napisat kolko ste presne platili za ivf?aj my chodime do blavy do iskare a zatial sa nam nepodarilo otehotniet a chodim tam kazdy mesiac aj viackrat,ako to prebieha pri ivf?aj nam to budu robit a neviem co ma caka,dakujem

little_miracle
10. júl 2011

@monesz226 zakladny cyklus ti hradi poistovna - priplacas si za nadstandardne vykony a doplatky za lieky. My sme za lieky doplacali ca. 220,- EUR, dalej 215,- EUR za ICSI a este 100,- EUR za darcovske spermie - plus bezne vydavky na cestovanie (byvame ca. 100 km od BA) a pocas IVF cyklu sme tam boli celkovo 5x (1x na zaciatku cyklu, 3x kontrola, 1x odber vajicok) - k embryotransferu sme to zial nedotiahli - vajka sa nam neoplodnili. Celkovo nas snaha o mimi stala uz nemale peniaze a tehotna stale nie som 😒 .... je to beh na dlhu trat....a financne aj casovo velmi narocne..........

tina1303
10. júl 2011

Ahojte baby. takze, ako som predpokladala... KET neuspesne ☹ myslela som ze som s tym nejak zmierena, ale ked mi povedali vysledky, tak to bolelo. Moj mangel to nevedel predychat.bol skor nastvany a znechuteny z toho, ze kolko ciest do BA este musime absolvovat. A mne to teda velmi nepomahalo. Je to hrozne na psychiku. Mali by sme stat pri sebe a ten piatok, ked som volala za vysledky, bol hrozny. Aj u vas je to tak, alebo vas mangel snazi podrzat?

petuska123
10. júl 2011

@little_miracle ej vy ste dako malo platli za ivf 😖 boha a mi 1000 ecok.

little_miracle
10. júl 2011

@petuska123 ja som mala velmi slabu stimulku......a veru radsej by som si priplatila ak by to malo mat stastnejsi koniec... ☹

rena9382
10. júl 2011

ahojte,každý zákrok niečo stojí a je rozdiel na aký zákrok idete.Ja som bola na IVF čo sa nám aj na prvý krát aj podarilo 🙂 chvala bohu! A dokopy nás to vyšlo okolo 1000eur a to nepočítam cestu do BA každú chvílu. No je toho veľa psichika,stres,čas a hlavne veľa penazí. Ale čo človek nespraví preto aby bol spokojný. A hlavne si nemyslím že sa natom nabalujú doktori. V dnešnej dobe treba platiť za všetko a v nemalích prípadoch horybilné peniaze. Ešte že polovicu prepláca poisťovna. Každopádne ak je niekto zvedavý na ceny tak sú uvedené na www.iscare.sk

kaciatko81
11. júl 2011

@little_miracle ak mozem odpoviem ti aj ja... mne cele ivf viedla dr.lattakova, od stimulacie, cez odber, et, ohss s punkciou a vlastne do dnes k nej chodim na poradne. mohla som jej kedykolvek volat, ked som skoncila na pohotovosti na druhy den mi volala ako sme dopadli. na kontroly som chodila kazdy druhy den, ked bolo treba aj v sobotu, hp mi robili pred nasadenim cetrotide. neviem, kde sa stala u teba chyba, predsa len je to zlozity mechanizmus, ja som mala 150j gonalu, potom cetrotide, podla utz to vyzeralo na nejakych 8 vajicok, bolo ich 6, oplodnili sa 4, do 8buniek na et vydrzali 2 a jedno nam rastie v brusku. drzim palce
@tina1303 to mi je velmi luto. moj mm to bral vzdy opacne, aspon navonok. vzdy mi povedal, ze sa nic nedeje a ideme dalej, az som mala kolkokrat pocit, ze mu to je jedno. ale viem, ze nebolo...

fibi21
11. júl 2011

Ahojte dievcata ....ak mozem aj prispiet so svojou skusenostou .... rada sa podelim... aj ja chodim k Dr. Lattakovej ...robila mi tak isto od stimulacie az po ET ....som s nou velmi spokojna ...mozem zavolat kedykolkvek ...aj napriek tomu, ze ET nam nevyslo a teraz cakam na KET...brala som Merional a nepametam si ako sa presne volal ten druhy liek nejaky ORG ... bla bla ... mala som 5 vajok... 4 mi oplodnovali boli dobre. 1 sa nezacalo delit hned na zaciatku, 2 som mala 8 bunkove , jedno 6 bunkove. Vlozili mi jedno 8 bunkove( jedno preto, lebo tak rozhodla Dr. Lattakova koli mojej rohovej maternici. ) ostatne nechali delit sa dalej do pondelka( vklad som mala v sobotu )v pondelok som sa dozvedela ze to je ok a mrazia mi Jedno 100 bunkove a to druhe 50 bunkove ( tak sa podelili do pondelka ) ....tie mam teraz zamrazene ...takze v auguste by som mala absovovat KET s tym 100 bunkacom🙂 tak dufam ze bude vsetko ok. Po ET hned v ten den som neskutocne ochorela hned vecer nejaka chripka alebo co ...nadcha kasel, bolelo ma cele telo a vedela som ze to nieje dobre ...a to bola zrejme pricina nasho neuspechu :(
ale aj tak som s Dr. Lattakovou veeeeeelmi spokojna 😉 a nemenila by som ju .

zuzumajko
11. júl 2011

@little_miracle ahojky, ja chodim k Dr. Latakovej. Je velmi sikovna a zlata! Naozaj mozem len odporucit. Ja som pri prvej stimulacii mala vela problemov (horucky, odpadavania a pod.) a hyperstimulacny syndrom jak vysity, no aj napriek tomu zo stimulky bolo len 7 folikov. Z toho 4 pouzitelne co presli po PiGD. Musim povedat, ze Dr. Lattakova je skutocne velmi sikovna a baba, ktora sa vzdelava a konzultuje ked si nevie rady. U mna sa naozaj naslo milion problemov spojenych s prvym IVF a ona sa vzdy bud pytala Valkyho alebo si nastudovala inde. Teraz stimulujem aby mi zhrubla maternica a ona sama sa rozhodla, ze dostanem inu davku, lebo velmi reagujem na akekolvek hormonalne zmeny. Tak mi ju upravila nestandardne. Aj konzultacie s nou su lahoda pohoda. Takze ja sa zatial nestazujem. 🙂
Valky nam napriklad dost pomohol, lebo po tom ako sme sa dozvedeli ze musime podstupit PigD (kvoli mne) bol velmi ochotny a mily. Sadol si s nami aj nam vsetko vysvetlil. Ale co sa tyka pristupu, Dr. Lattakova je svetova. Predtym pracovala na Antolskej, ale podla vsetkeho sa tam uz nemala kam posunut, preto sla do ISCARE. Dala mi na seba aj cislo, kedykolvek jej mozem volat ak sa nieco nezda. Fakt odporucam.

bibi24
11. júl 2011

@zuzumajko Ahoj, mam otazocku. Ako zistili (alebo na zaklade coho), ze musis podstupit pigd kvoli tebe, kvoli tvojim vajickam? Dakujem.

zuzumajko
11. júl 2011

@bibi24 je to trosku hakliva tema, ale teraz v auguste to bude rok co som o babatko prisla. Prirodzenou cestou v 20. tyzdni mu prstalo bit srdiecko. Uz predtym sme vedeli ze je to downik a chceli sme si ho nechat, ale zasiahla vyssia moc. Tak sme on prisli. A vtedy nam navrhol gynekolog na antloskej, nech si dame spravit geneticke testy. Vyslo z toho, ze ja mam tzv. Robertsonovsku translokaciu (zvlastne riesene spojenie 21 a 22 chromozomov) a vdaka tomu mohol byt aj nas syncek Down. Jeho po "porode" vzali na pitvu a potvrdilo sa nam, ze naozaj bol postihnuty. Takze jedine co nam vtedy odporucili bolo ist umelym oplodnenim a pouzivat PiGD. Na druhej strane, ked odobrali vajicka, vsetky boli zdrave, ani jedno nebolo postihnute..vraj je to o nahode pri tejto Robertsonovskej translokacii, ze mozem mat len jedno vaicko takto postihnute, alebo aj ziadne...my sme nemali problem normalne otehotniet, ale prave kvoli tomuto musime ist umelym oplodnenim, lebo skusit si znova to, co minuly rok by som uz nechcela.

bibi24
11. júl 2011

@zuzumajko Tak to ma teda mrzi, ze som sa pytala... A je mi velmi luto, co sa vam prihodilo. Tazko clovek aj voli vhodne slova.
Nemate to veru jednoduche... Ale je tam stale ta nadej, ze mozes mat zdrave babatko pomocou ivf a pigd. Drzim palce na dalsi uz uspesny pokus!

Mne genetiku robili, tak snad spravili vsetky potrebne vysetrenie a prisli by na problem, ak by bol.

mahagonka
12. júl 2011

Ahojte.Som tu nova,v iscare som od r.2007,mám zasebou neuspešný ET aj KET...máme ešte 9 vajičok,dnes čakám tel.čo sa snimi deje a zajtra ma čaká KET.

zuzumajko
12. júl 2011

@bibi24 dakujem pekne! 🙂 tie slova strasne potesili 🙂 budem aj ja vam drzat palceky, nech vam to vyjde! dobri ludia si babatka zasluzia, tak preco to musi ist takto komplikovane? 😠
@mahagonka ahoj 🙂 aj ja som tu nova (v tejto teme) drzim palce a daj zajtra vediet ked budes doma lezkat, ako sa citis! takze nastanu dva dlhe tyzdne 🙂 ale na ich konci budes mat urcite dve vytuzene ciarocky na testikoch

monesz226
13. júl 2011

@kaciatko81 ahoj,ja chodim tiez do iscare a k dr.lattakovej a mali sme prve iui a vcera som bola na krv a negativne 😉 teraz pojdeme asi na ivf a neviem co ma caka,bola by si tak dobra a napisala my ako to vsetko prebieha a ako dlho to trva?

mahagonka
13. júl 2011

@zuzumajko ahoj mam to za sebou,mala som PK takže mi vkladali 1-50bunkové a 1-100.Citim sa mizerne ma bolesti v podbrušku a pripadam si nafuknuta ako balon,a tiež ma prekvapilo že som po zakroku zišla dolu sama a mala som ist hned na wc,predtym som musela vydržat 20-30 min.27.jula idem na krv dufam že ma nebude pokušat spravit si test skor.Dufam že sa to do tretice podari 🙂 ..v mrazačiku mame posledne 3vajička..neviem či by som mala ešte silu na ten celý kolotoč.Držim palce každej z nas nech sa nam splni to výtužene babetko1..2.. 🙂

tina1303
14. júl 2011

@mahagonka Drzim ti palce, aby to vyslo. Aj mna caka PK.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre