ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bobi3
15. sep 2011

@holly74
@monesz226
no ja som mala 34, takže už najvyšší čas 😒

holly74
15. sep 2011

@petuska123 No, 9 je už počet, kedy má PK zmysel...takže všetky sa prestali vyvíjať na 3. deň a transfer si ani nemala? ☹ ☹ ☹ No, to je to že človek nikdy nevie, čo je lepšie...či by sa v maternici vyvíjali..hoci práve ten 3. deň sa robia vklady, keď nie je Pk...ach jaj, fakt že je v tomto všetko mimo nás a ťažko povedať vopred, ktoré rozhodnutie je správne... Ja som pri tom mojom 1. ivf ich chcela mať všetky čo najskôr u seba, potom som ale zmenila názor na základe vlastnej skúsenosti a pri druhom ivf som si Pk dala. A aj nabudúce si ju, ak bude emb. viac.

kaciatko81
15. sep 2011

@holly74 ja som tu citala o kocke, co jej vkladali (niekde v cechach) myslim dve B kvalitu a jedno C, nedavali tomu sancu a nakoniec cakala trojicky... takze podla mna sa neda povedat, ze horsia kvalita a automaticky z toho nic nebude...

karkana
15. sep 2011

mne vkladali dve stobunkové a cele dva týždne som si bola istá ,že sa to podarí,ked boli také veľké embriá, aj tak sa nezahniezdili,tak neviem,od čoho to zaleží

monesz226
15. sep 2011

@bobi3 no ty vobec nevyzeras na 34 a uvidis zevsetko dobre dopadne a podari sa vam to,velmi vam drzim palce 🙂

monesz226
15. sep 2011

@holly74 to neni tak vela,ja poznam co su starsie a podarilo sa im to 🙂

holly74
15. sep 2011

@kaciatko81 Nie, automaticky sa to nedá povedať...ale embryologička aj gyndoš mi nezávisle na sebe povedeli že nemalo veľké šance a naozaj nemalo ked sa neujalo... takže moje rozhodnutie je že som za Pk...ale to si každý musí zvážiť sám..
@karkana u mňa sa neujalo ani 100 bunkové, ani 5 bunkové...je to niekde medzi nebom a zemou, vo hviezdach alebo v rukách božích, že kto sa má narodiť a kto nie... aspoň ja si na to inú odpoved neviem dať.

holly74
15. sep 2011

@monesz226 🙂 😉

bobi3
15. sep 2011

@monesz226 ja viem, mnohí mi netipujú ani 30, ale vieš, v tomto mi to je celé na ... 🤐 ďakujem, aj ja ti držím moc palčeky, verím, že sa cítiš lepšie a OHSS nenastane... a potom v ďalšom cykle ťa pripravia na tvojich bubáčikov, veľmi ti to prajem 😉
@holly74 nedáme sa, že? teba čo teraz čaká?

holly74
15. sep 2011

@bobi3 No tretie ivfko, konkrétne čakám na telefonát, že mi ho v poisť. schválili.

bobi3
16. sep 2011

@holly74 a ku komu chodíš?

linda81
16. sep 2011

Ahojte.....ja sice nechodim na SR do CAR? lebo zijeme v zahranici, ale tiez ma to tu caka....jedina cesta je IVF zda sa.Mam obe strany nepriechodne...mate s tym niekto skusenosti? Alebo ze by sa to upravilo aj spontanne?

petuska123
16. sep 2011

@holly74 ano ani vklad sa nekonal ☹ a terau cakam na vysledky genetiky hadam sa uz konecne ozvu.AMH som mala nizke tak som zvedava aky bude dalsi postup

karkana
16. sep 2011

@linda81 ja som mala vybrate oba vajcovody,preto som tam začala chodiť,treba skusiť,možno práve ty budeš tehotná 😉

holly74
16. sep 2011

@bobi3 K Hrúzikovi.
@linda81 Ja mám túto diagnózu...Vraj sa to môže upraviť cvičením metódy L. Mojžišovej (ale nepoznám nikoho takého)....a operačne myslím laparoskopiou..ale to by vedeli poradiť skôr iné kočky (mne ju nenavrhli kvôli veku - totiž že to nemusí byť úspešné, tak aby som tým nestrácala čas... )

monesz226
16. sep 2011

@bobi3 ahoj,ako sa citis?velmi ti drzim palce aby sa to podarilo,daj potom vediet 🙂 🙂 🙂

karkana
16. sep 2011

kamaratka má z Bratislavy 4ročného chlapčeka na 7 pokus,teraz chodila do Martina ,dvakrát jej vkladali,a nepodarilo sa,je z toho veľmi sklamaná,myslela si,že ked sa im to už raz podarilo že sa to teraz určite,a ani náhodou,fakt by ma zaujímalo,čím to je

bobi3
16. sep 2011

@monesz226 ahoj mojka, tak nakoniec mi vložilo jedno, to druhé sa vraj prestalo deliť ☹ takže ostal jeden bojovníček a toho mi aj vložili. Uvidíme. Veľmi by som si priala, aby to vyšlo. A ty ako? Ako dopadla kontrola? Bruško ešte bolí?

monesz226
16. sep 2011

@bobi3 nic sa neboj,urcite sa bude citi dobre v brusku a podari sa to,ja inac nechapem ze preco zlyhavaju zo dna na den ked su specialne ulozene,no ja sa obavam ze ked nam rozmrazia tak to zle dopadne ked u teba hned na druhy den sa prestalo delit,ja tomu vobec nechapem ☹ brusko ani neboli ale nafuknute ako balon a na vecer sa nafukne este viac,musim si ho skryvat aby si nemysleli znamy ze som tehotna 🙂 mam tam este stale tekutina,pytala sa ma ci daju infizuie alebo budem velmi vela pit,tak radsej budem vela pit a ak sa nebudem zle citit tak nemusim ist na kontrolu len jej zavolat,ty teraz az o dva tyzdne pojdes na krvicku?

bobi3
16. sep 2011

@monesz226 áno moja, 30.9. mám prísť na krv... je to zvláštne, ale presne 30.9. som mala termín porodu, keď sme ešte boli tehotní 😒 bodaj by to znamenalo niečo pozitívne 😉 Ja tiež tomu nerozumiem, ako je možné, že zo 4 mi nakoniec ostalo jedno 😕 Presne toho som sa bála, že kým dojde k ET, tak nám odíde ďalšie ☹ ALe tak aspoň mi vložili životaschopné, aspoň tak to tvrdila embryologička. Tak ti moc držím palčeky, aby sa bruško umúdrilo a od ďalšieho cyklu si začala chystať perinku pre drobcov, verím, že vydržia všetky, musíme veriť. To ti pred ETkom dajú asi len nejaké tabletky, že? Neboj, raz sa dočkáme aj my 😉 Opatruj sa.

jajus18
16. sep 2011

@bobi3 Velmi držim palčeky 😉

monesz226
16. sep 2011

@bobi3 tak to urcite bude nieco dobre znamenat 🙂 kolko bolo inac bunkove?kolko a za kolko ste museli inac platit?my sme museli za vsetkych 17 a vyslo nas to 450 eur,ani tomu nechapem ze preco za vsetky platime ked vedia velmi dobre ze sa nie vsetky uchytia,ano asi tabletky alebo injekcie my budu davat,aj ty sa moja opatruj a davaj na vas velky pozor a ver ze sa to podari 🙂 🙂 🙂

bobi3
16. sep 2011

@monesz226 štvorbunkové, vraj také, ako má na druhý deň po OPU byť, vraj sa delilo veľmi pekne... no to sa delili aj pri prvom IVF a nakoniec tonevyšlo. No teraz mám trochu iný pocit, dúfam, že to tentokrát dopadne dobre a 30.9. nebude smutný deň 😢
My sme neplatili nič, keďže sme nemali ICSI a mrazáčikov tiež nemáme. Ja som platila v podstate len za lieky. Tebe robili ICSI, že si platila za všetkých 17??? Za čo si vlastne platila?

holly74
16. sep 2011

@monesz226 Tie embryjká proste nemajú dosť sily na ďalší vývoj...aj v prírodzeom cykle je to tak, že zanikne oveľa viac embryí ako je tehotenstiev...jednoducho odídu pri menzese a žena ani nevie že mohla byť tehu...
@bobi3 celkom som zabudla že dnes je ten tvoj piatok...(okrem toho že sa mi v robote zdalo vôbec že je pondelok 😉) Tak veľa hlavne pohody do najbližších dní Ti želám a nech je 30. Tvoj šťastný deň.

bobi3
16. sep 2011

@holly74 my sme boli s @monesz226 spolu, ležali sme v jednej izbe 🙂 ďakujem za povzbudivé slová, veľmi by som si priala, aby to tentokrát vyšlo... ty ako? ešte nevolali?

holly74
16. sep 2011

@bobi3 Ešte nie, ale ešte to nie sú ani 4 týždne, čo im to odišlo..teda ja som to s Dr. vyplňovala akurát 16.8, a keď som o týždeň volala či to poslali (mala som nejaký ciťák, či čo), tak mi povedala že to docent ešte suší u seba a že to do poisť. pôjde na ďalší deň....No potom som už nevolala, aby som nevyzerala ako nejaká hysterka... začnem ich obvolávať tak o týždeň 😀 A inak som nevedela že okrem môjho Dr. to musí schváliť aj Války...

bobi3
16. sep 2011

@holly74 áno? to som ani ja nevedela. Ja som ale u Valkyho, takže od neho to išlo hneď preč, ale tiež mi volali asi až po 6 týždňoch 😠 no medzitým boli Vianoce, tak som to pripisovala aj tomu. Čo je pravdy na tom, že Valky z iscare odchádza??? počul o tom niekto?

silvinnka
16. sep 2011

ahojte,dlhsie som tu nebola....tak vykon na 3tie ivf(teraz uz s darkynou) schvaleny,lieky do tyzdna budu tiez schvalene 😉 Docent z Iscaru neodchadza,bude robit len 3x do tyzdna po 2-3 hodiny....stal sa reviznym doktorom na schvalenie ziadosti o IVF 🙂

holly74
16. sep 2011

@silvinnka ??? Jak to? Revíznym lekárom v poisťovni? V ktorej? A to nemá konflikt záujmov, keď je zároveň lekárom v CAR?

monesz226
16. sep 2011

@bobi3 ano za ICSI sme platili tolko,uz dnes na vecer nemam tak nafuknute brusko tak uz to bude dobre 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre