ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

silvinnka
16. sep 2011

@holly74 moja,aj ja som nad tym rozmyslala...pani na recepcii v care sa prekecla...hned som sa pytala v ktorej poistovni,neprezradila,ale povedala,ze ked pridem,tak on sam mi povie...ja som myslela,ze ma drb..ja len dufam,ze ma nesupne k niekomu inemu a dotiahne toto moje ivf konecne do uspesneho konca....sakra,musi mi sklbit cyklus s darkynou,napichat inj. a ordinuje len 3x po par hodin,ved on ma kopu pacientiek,nechapem ako to chce postihat!!!

bobi3
16. sep 2011

@monesz226 zlatko, vy ste si dali ICSI a predsa sa oplodnili len 4??? tomu fakt nerozumiem 😕 myslela som, že pri ICSi je záruka, že sa oplodnia všetky... aj vám povedali, že prečo?

@silvinnka mne povedal rovno, že pokračovať budem asi už u iného doktora... že vraj sa vracia Maršík, tak možno u neho... preto som myslela, že odchádza 😖 on si všetky pacientky nenechá

monesz226
16. sep 2011

@bobi3 no my sme si nedali to embryologicka povedala ze pri takom mnozstve budu robit ICSI a oplodnili ich 12 ale z nich sa iba 4 ujali ☹

bobi3
16. sep 2011

@monesz226 jaj, tak to je tak ako u nás, keď sa zo 4 oplodnili 2 a ujalo sa iba jedno 😖 ale je to kopec peňazí a v podstate za nič 😠 jaj, moja, moc ti budem držať palčeky, aby KETko vyšlo na prvýkrát 😉 teraz sa hlavne opatruj, aby si bola zdravá a v pohodičke

kikus77
19. sep 2011

@bobi3 ty si sa Valkyho pytala ci odchadza ked Ti povedal, ze pokracovat budes uz u ineho? Bola som tam teraz v piatok, naplanoval mi hystereskopiu a hned ze zacneme s 3. IVf, sestricka mi povedala, ze ked som u Valkyho tak aj zakroky bude robit on kedze som jeho pacientka. Tiez som pocula ze bude robit len 2x do tyzdna lebo odchadza na nejaku inu kliniku. A s Marsikom je to pravda. By ma zaujimalo, ci jej aj na Antolskej aj v Iscare. Ja som z Antolskej odisla, asi by som nebola rada keby som sa dostala opat k nemu

bobi3
19. sep 2011

@kikus77 ja som mu pred stimulkou vravela, že by som bola rada, keby mi OPU aj ET robil on, lebo minule mi to robila nejaká doktorka (vobec neviem ako sa volala a ET neskutočne bolel, ktovie či mi to tam aj dobre vložila, lebo mi to tam vkladala asi pol hodinu, musela som 2x zliezť z kozy, lebo sa jej niečo nepáčilo), tak som si chcela byť istá, že ma teraz dokončí on... vtedy som tiež stimulovala u neho, no potom bol akurát na dovolenke... tak mi povedal, že on už tu v septembri možno nebude, ale vracia sa pán Dr. Maršík, takže možno ma dokončí on... lenže nakoniec mi Valky ešte robil OPU aj ET... našťastie 🙂 takže vobec neviem 😖 myslela som si, že odchádza úplne, ale on si asi nechá len nejaké pacientky a niektoré presunie Maršíkovi, veď to kvantum by nezvládal... A ty si s Maršíkom spokojná nebola?

kikus77
20. sep 2011

@bobi3 mas IP 😉

ulicnica
20. sep 2011

ahojte, chcem sa spýtať, aká je príprava pred samotným IVF - teda pred odberom vajíčok...treba sa aj úplne oholiť?...nejak som sa na to zabudla v centre spýtať...prosím poraďte

holly74
20. sep 2011

@ulicnica Čauko, pred OPU dostaneš lajstro s pokynmi, o holení tam myslím nič nie je, za to o odlakovaní nechtov hej 😀 ..no ja som mala naposledy na sebe ponožky, takže nechty na nohách nekontrolovali 😀 😀

ulicnica
20. sep 2011

no veď to, na tom lajstre nič nie je o holení, ale je to predsa len zákrok v celkovej anestéze a idem už zajtra, tak neviem, na nohách odlakovať netreba, lebo tam nenapájajú prístroje a nekontrolujú prekrvenie nechtových lôžok 🙂

kaciatko81
20. sep 2011

@ulicnica ja som mala aj gelove nechty a nebol s tym absolutne ziadny problem. myslim, ze ani z holenia sa tam nestriela

timona
20. sep 2011

robia v ICARE aj laparoskopiu?Ak ano je to formou jednodňovej chirurgie??

kaciatko81
20. sep 2011

@timona mne robili laparku a ano, jednodnovkou... rano som prisla, poobede som bola doma

timona
20. sep 2011

@kaciatko81 a plati sa za to?

kaciatko81
20. sep 2011

@timona nieco sa doplacalo, bolo to myslim aj podla poistovne

timona
20. sep 2011

@kaciatko81 a nevies priblizne kolko sa doplaclo?

kaciatko81
20. sep 2011

@timona ako som ti pisala, zavisi od toho aku mas poistovnu... ja som tam bola na laprke v dec 2009, takze uz to asi nebudu velmi aktualne info

monesz226
21. sep 2011

@bobi3 No ahojky,ako sa my mas? 🙂 🙂 🙂

zabka1124
21. sep 2011

@timona : zalezi aku mas poistovnu, ja som bola pred tyzdnom a pol v Iscare BA a doplacala som okolo 24Eur.Rano prides, zoberu ta a poobede ides domov🙂!!

bobi3
21. sep 2011

@monesz226 ahoj mojka, ďakujem, mám sa nedočkavo 😀 Dnes už som v robotke, takže mi to ubieha rýchlejšie. No začínam mať pocit, že to asi nevyšlo, keďže nič necítim, len občas podbruško. A ty ako? Bruško sa umúdrilo? Kedy začneš s prípravou na KET?

monesz226
21. sep 2011

@bobi3 na nic take nemysli,musi to vyjst,mysli len pozitivne,ja sa mam uz ok,uz je aj brusko mensie a po mrche sa mam ozvat do iscare ale nebude tam doktorka tak ma asi bude pripravovat dr.Marsik ☹

syriana
21. sep 2011

Ahojte kocky, tak uz som bola u MUDr. Petrovej a je naozaj mila, tak ako ste mi pisali. Absolutne s nicim nevahala a ani nic zbytocne nepredlzuje. Na moje prekvapenie nam hned obom s manzelom spravili " co mali " a mne dokonca hned predpisala duphaston. Uvidime co bude za desat dni 🙂

kaciatko81
22. sep 2011

@bobi3 nestresuj a na nic zle nemysli... nemusis citit vobec nic...
@monesz226 ja som s nim nemala zlu skusenost 😉 tak neboj

bobi3
22. sep 2011

@monesz226 tak to som rada, že sa bruško umúdrilo 🙂 no ja mám stále také tlaky v podbrušku, ale to mávam bežne, takže nejako to nerozoberám. Ale robila som si dnes testík, lebo som chcela vedieť, či už mám pregnyl von a mám tam dúšik... tak ale to je určite pregnyl, skúsim testnúť cez víkend a uvidíme podľa toho, či už tam nebude alebo bude silnieť 🙂 O Maršíkovi som počula veru aj nepekné veci, ale zas napr. @kaciatko81 s ním mala dobrú skúsenosť, takže je to zas asi indi vindi😅

timona
22. sep 2011

po akom case sa pregnyl vyplaví?ja som mala ET v utorok a testovala som uz dnes -koli pregnylu, mala som tam strasne slabého ducha a to mi pregnyl pichli pred cca 48 hodinami, myslela som ze po tak kratkom case by druha ciarka mohla byt aj silnejsia...alebo sa tak rychlo odbúrava?

bobi3
22. sep 2011

@timona vobec netuším, ako dlho sa pregnyl dostáva z tela von, na internete som sa dočítala, že do 10 dní, čo sa mi zdá dosť. A netuším, kto by nám to vedel zodpovedne zodpovedať 😖 Myslíš, že u mňa by už na 6 deň pregnyl nemalo byť vidieť? Držím ti palčeky, aby si učite našla tie pravé // 😉

timona
22. sep 2011

@bobi3 no ale keby odchádzal 10 dní tak 48-hodín po podaní by potom druhá / mala byt oveľa silnejsia než iba slabučký duch...fakt netušim do kedy je vidno pregnyl a odkedy druha / znamena tehu

karkana
22. sep 2011

@bobi3 držím palce,nech sa to podarí 🙂 🙂 🙂

bobi3
22. sep 2011

@timona veď to, presne na to som myslela 😕 koľko jednotiek pregnylu ti dali?

@karkana ďakujem 😉

timona
22. sep 2011

5000 jednotiek, teraz som čitala, že do 5 dní by mal byt pregnyl preč...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre