ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nikol18
23. sep 2011

@holly74 ty cakas teraz na schvalenie ziadosti? lebo ja tiez, davali sme ju 1.8 a este nic...nechapem, co to tak dlho trva 😠 v utorok idem do iscare, tak som zvedava, ci mi aj nieco povedia

bobi3
23. sep 2011

@holly74 to vobec netuším, skor by som volala do iscare... ja som tiež čakala dlhšie a keď som tam zavolala, tak mi povedali, že akurát mi chceli volať. Takže možno ju tam už aj máš 😉

zuzana2981
24. sep 2011

Ahoj dievcata, prosim vas, vie mi niektora poradit, ako sa rataju tehotenske tyzdne po ket? 25.8. som mala ket, poslednu menstruaciu som mala 5.8. velmi dakujem

monesz226
24. sep 2011

@holly74 ahoj,ja ked som cakala na schvalenie ziadosti tak som volala do poistovne asi po troch tyzdnoch a povedali ze ju mam schvalenu len my ju odoslu do iscare a presne na den ked bolo koniec mesiaca schvalenia my volali z iscare

timona
25. sep 2011

@bobi3 ahoj, skusala si si robit ďalší test?ja som dnes 5. deň po ET a test uplne negatívny...

tesy
25. sep 2011

ahojte dievčatá, viete mi prosím poradiť lekára/lekárku , s ktorými máte dobré skúsenosti v ISCARE BA a teda koho odporúčate? Chystám sa na 1. konzultáciu, preto ocením každý váš názor.

holly74
25. sep 2011

@nikol18 Ahoj, Nikol, áno čakám, práve je to mesiac čo ju podali.
@monesz226 Díki, Moni, zavolám teda najprv do isc. a potom podľa toho čo mi povedia , tak aj do poisťovne...

nikol18
26. sep 2011

@holly74 No lebo ja nechapem, co im to tak dlho trva....ale snad to zajtra zistim v centre a ked nie, tak budem volat na poistovnu...

bobi3
26. sep 2011

@timona skúšala, dnes 10 deň po ET a biely ☹ takže u nás sa asi zázrak nekonal ☹

kaciatko81
26. sep 2011

@zuzana2981 ja som po et a v knizke mam aj termin poslednej ms a aj termin et, ale pocitaju mi to podla ms
@timona @bobi3 bobi, tebe som to minule hovorila, ze este aj 10 den po et som mala krasne cisty test 😉 baby, pockajte si na krv...
@tesy mudr.lattakova

timona
26. sep 2011

@bobi3 a koľko bunkové embryá(o) ti vložili?

bobi3
26. sep 2011

@kaciatko81 kati, a vieš, že som na tebe pri tom myslela? 😉 a ani si nemala nejaké špeci príznaky, že?

@timona jedno štvorbunkové

timona
26. sep 2011

@bobi3 a embryologička sa ako vyadrila, ku kvalite embrya?nam tie nase povychvalovala,za som mala pocit, ze asi lepsie to byt nemoze...ale ja si myslim ze je chyba, ze mi zbudli tat ten estrogen, cize sa nemalo kde zahniezdit...to je zaujimave ze peniaze si vypytat nezabudnu nikdy..

bobi3
26. sep 2011

@timona vraj bolo veľmi pekné... no keby bolo osmebunkové, bola by som radšej 😒 Pri prvom som estrogen nebrala ani ja, teraz mi ho dali. No možno si mala dobrú sliznicu 😉

timona
26. sep 2011

@bobi3 docent mi ho chcel dat len zabudol...a mali ste ICSI?my sme mali cast s ICSI a cast bez ICSI ale tie z ICSI mali na treti den 50 buniek a tie ostatne 4 alebo 8 buniek, tak nam embryologicka doporučila tie 50 bunkove vlozit, vlozili sme len jedno, bola som presvedcena ze to vyjde..

kaciatko81
26. sep 2011

@bobi3 no ja som testovala len kvoli ohss, inak som testy nikdy nerobila... a ohss bol jediny priznak a napriek tomu test biely... priznaky az okolo 7-8tt
@timona na treti den 50buniek??? ja som mala opu v stredu a povedali mi, ze v sobotu by mali mat 8b... ako sa mozu dostat na 50?

timona
26. sep 2011

@kaciatko81 no mne to tiez bolo divne, ze taky velky rozdiel medzi ICSI a neICSIm ale hovorila ze aj jedna aj druha varianta je v norme...tak ja fakt neviem...mozno ze aj ked sa tak rychlo delí, ze to az take v poriadku nie je...

bobi3
26. sep 2011

@timona 50 buniek? to sa mi zdá nejako veĺa na tretí deň 😕 My sme ICSI nemali, ani nám to neodporúčali, spermijky máme vraj lepšie ako ich darcovia, takže to asi nebolo potrebné. Tak si sa mala do iscare pre ten estrofem vrátiť, hoc aj na druhý deň, keď to docent chcel... možno fakt tá sliznica nebola dostatočná 😕

@kaciatko81 viem, že ty testíky moc neuznávaš 😉 a koľko bunkové ti vlastne vkladali?

kaciatko81
26. sep 2011

@bobi3 no ja nie, ta krv je podla mna najistejsia... 8 bunkove

timona
26. sep 2011

@bobi3 mne sa to zda tiez vela...a tiez nam hovorila ze mame spermiogram lepsi nez ich darcovia, co mi bolo tiez dost divne nakoľko sme opakovane predtým mali oligoastenospermiu a tvrdili nam ze sa s tym neda nic robit a ze sa to uz nezmeni. Potom ale ze pre istotu nam pár napichne aj ICSI...na ten estrogen som si spomenula az po ET a to sa mi uz zdalo neskoro sa ho dozadovat..to sa malo brat od OPU

bobi3
26. sep 2011

@timona my sme mali spermie vždy veľmi dobré, manžel má aj syna z predchádzajúceho vzťahu, takže nám to divné nebolo. A čo sa týka estrofemu, podľa mňa by to nebolo ešte neskoro, no teraz už to budeme zbytočne rozoberať. A testovať nebudeš?

timona
26. sep 2011

@bobi3 tastovala som, ale je tiez biely

bobi3
26. sep 2011

@timona a koľký deň od ET si?

timona
26. sep 2011

siesty, neratam den ET...viem ze je to skoro, ale myslim si ze nieco by tam uz mohlo byt vidno...no nic, ja mam uz asi dlho dovolenku, zacina mi sibat...

bobi3
26. sep 2011

@timona to je ešte určite skoro. Ja som mala na 6 deň po ET ducha, ale to bol ešte pregnyl, ktorý mi po ET pichli...

holly74
26. sep 2011

@nikol18 Nikol, trvá im to, pretože nie sú prachy...heh, ale dnes sa kočka v isc. prekecla, že tú moju žiadosť do poisť. zaslali až 2 týždne po tom, ako som si ju vypísala....akože ha ha ha. Sa teda nečudujem že to ešte neprišlo schválené...hlavne že počítam pomaly každý deň koľko mám ešte do mrchy , aby som stíhala...no tak už to stihnem najskôr v novembri...
@timona, @bobi3 Ešte to nevzdávajte, kočky!

fibi21
26. sep 2011

@holly74 ako to tu čítam moc povzbudzujuce to teda nieje:( v stredu ideme aj mi podpisovat žiadosť tak hadam pôjde načas. Pri prvom ivf to netrvalo dlho. Žeby sa pokazili? :(

zambilka
26. sep 2011

ahojte takže dr lattaková má fakt dovolenku 😒 a zastupuje ju dr maršík takže v pondelok idem k nemu na sono pred iui 😕

ladybaby
26. sep 2011

@bobi3 mne ukazal test slabu ciarku az na 12ty den a aj to jeden test ukazal, druhy nie. Mala som 6bunkove embrijka.Bobi, vydrz....

bobi3
26. sep 2011

@ladybaby veď ja viem, som trpezlivá, no neviem prečo, akosi prestávam veriť, proste mám taký ciťák 😠 no ďakujem za povzbudivé slová 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre