ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

mominko
6. okt 2011

@kaciatko81 ďakujem za povzbudenie ale aj tak mám strach lebo v r.2009 som prekonala emboliu plúc... ☹ Vy ste boli tiež na IVF?

milka4
6. okt 2011

Ahojte žienky! Chcem sa Vám len poďakovať, že tu takto kecáte a poskytujete dôležité info!!! Ja som bola s Tebou Bobi a myslím, že aj s Monesz na odber vajíčok a po ET som Vás tu študovala každý deň a teraz, keď už je isté, že to nevyšlo, tak som sa rozhodla si pokecať aj ja, lebo sa asi budem musieť naučiť jednoducho o tom hovoriť... .

kaciatko81
6. okt 2011

@andysok no leti, vsak tvoji drobci uz maju v podstate 4mesiace 😵
@mominko tak to verim, robili ti kompletne hematologicke vysetrenie??? ano, my sme boli na ivf, aj s ohss...
@milka4 vela ludi o tom nehovori, mne to pomahalo 😉 tak vitaj 🙂

bobi3
6. okt 2011

@milka4 ako že nevyšlo? tebe ET stopli? ty si mala tuším nábeh na OHSS...

@kaciatko81 cmuk 😵

milka4
6. okt 2011

Všetko bolo v pohode, OHSS som nedostala, ET pár dní po odbere, ale práve končím s ms. ... . Zle to celé znášam, neviem si celkom predstaviť, že to budem absolvovať viackrát a nebodaj ešte neúspešne... . Ešte ma teraz čaká KET... . neviem presne kedy... .

bobi3
6. okt 2011

@milka4 a koľko ti vložili? mne tiež akurát končí MS... v pondelok idem za docentom, som zvedavá, čo navrhne. Neviem, či mám silu ísť do tretieho. Ty máš aspoň zamrazené, nám nemali čo zamraziť ☹ Ja trošku dávam do pohody moju psychiku, občas sa darí, občas je to horšie, no asi budeme chvíľu skúšať sami. Raz sa nám to už podarilo, tak ktovie, možno aj motyka vystrelí 😀 A ak nie, skúsim si vsugerovať, že aj život bez detí môže byť fajn 😉

karkana
6. okt 2011

@bobi3 no ani nie,my ked sme si predstavili ,že budeme aj potom všetkom bez detí,aj sme vydržali nejaký čas,ale tento rok sme sa rozhodli adoptovať a buduci týžden budeme zapísaní medzi čakateľov,a o taky rok možno budeme mať malé bábo,zle sme to znášali,ale adopcia nám veľmi pomohla,odporúčam,

holly74
6. okt 2011

@karkana 🙂

mominko
6. okt 2011

@kaciatko81 robili ale hemat.vyšetrenie bolo v poriadku v podstate doteraz nezistili z čoho to bolo. Ešte mi vieš poradiť či je možné že IVF bude na prvý krát úspešné? Ďakujem

kaciatko81
6. okt 2011

@mominko no neviem, lekar nie som, ale spomenula by som to dr... ja mam trombofilne mutacie a injekcie som si pichala vlastne od zaciatku stimulacie, tak mozno to odporucia aj tebe... a ano, je to mozne 😉 aj nam vyslo prve...

monesz226
6. okt 2011

@milka4 ahoj,som rada ze ta tu vidim,je my luto ze sa to nepodarilo,kolko si ich vlastne mala a kolko vam ostalo?nam zo 17 ostali len 4 a cakam na ket ale tak pomaly to ide,pravdepodobne az v novembri pojdem na ket ☹

milka4
7. okt 2011

@bobi3 chcela som len jedno a ešte mám tri zamrazené, tak som zvedavá, čo bude ďalej... . ale užívam aj prednison a vôbec neviem kvôli čomu, tak aj na to sa chcem opýtať a radšej by som si teraz dala aspoň meiac pauzu... . Pred ďalšou stimulkou Ty budeš mať asi určite na chvíľu kľud, tak presne - treba sa sústrediť na úspešný relaxujúci sex 🙂 a niečo sa podarí, ja som si istá!!!!!... a na život bez detí nemysli, to si nemôžme vôbec pripúšťať!!!!!!!

milka4
7. okt 2011

@monesz226 Mali sme 9 a zostali nám štyry, z čoho sú teraz tri ešte zamrazené. Prečo Ti KET ide pomaly? Som si myslela, že len mi nasadia zase nejaké lieky a v daný deň cyklu zase vložia a je to.... . Ja by som aj bola rada, keby to teraz išlo pomalšie - minulý mesiac bol ukrutný, ale moja doktorka je taká rýchla 🙂🙂🙂🙂. Držím Ti palce!

milka4
7. okt 2011

@karkana Poznám viac rodín s adoptovanými deťmi a všetky sú veľmi zdravé a šťastné, krásne no super!!! Tým deťom stačilo, že vyrástli svojím maminkám v srdci 🙂 a všetci sú teraz spokojní!!!

bobi3
7. okt 2011

@karkana ip

@milka4 to je super, že máte aj mrazáčikov, nám žiadny neostali ☹ Tak my do konca roka určite nič nepodnikneme, ibaže tak radovánky vo vlastnej posteli 😀 A život bez detí si ja žiaľ už začínam aj predstavovať ☹ a trošku sa sústrediť na veci, ktoré som dlho nerobila a ktoré mi robia radosť... zatiaľ mi to trochu pomáha no samozrejme aj na mňa prídu občas chvíle, keď pomôže len zavrieť sa do izby a celé si to vyplakať, ale to asi všetky poznáte. Vekom to pôjde už ťažšie, predsa len nie som najmladšia. V pondelok idem za Valkym, som zvedavá, či niečo navrhne. Uvidíme. Tebe držím moc palčeky, ja by som si asi tiež pre KEt dala mesiac pauzu, už len kvôli tým liekom, ktorými sme sa celú stimulku kŕmili.

bobi3
7. okt 2011

@monesz226 ahoj zlatko, rada ťa tu vidím. A prečo až v novembri? Čo ide pomaly? Držím ti moc palčeky!!!

milka4
7. okt 2011

@bobi3 ...akože nie si najmladšia???!!!! Ja mám 32 a som mladucha!!!!!! 😀 Neboj všetko dobre dopadne!!! Ja mám zase momentálne opačný prístup - doteraz som sa tvárila, že žiaden problém nie je, že je všetko OK a časom sa to spraví, žila som veľmi aktívny život, len aby som nemusela myslieť na toto... ., ale nepomohlo... .

bobi3
7. okt 2011

@milka4 tak ty ešte áno, ty si ešte mladunká 🙂 ja som mala v apríli 34 😠 aj keď sa občas cítim na 17 😀 A si zlatá, ďakujem za povzbudenie 😉 ja si stále vravím, že ešte 6 rokov mám na to (do 40ky), ešte to nevzdám, aj keď teraz na chvíľu potrebujem reštart 😵 no potom asi už áno, keď sa nezadarí... A aký vlastne problém máte vy?

janula123
7. okt 2011

Babulky, prosím Vás aké máte skúsenosti s MUDr. Petrovou a Lattákovou?

monesz226
7. okt 2011

@milka4 ahoj,no preto lebo som mala ten ohss a v utorok som bola na kontrole a dr.marsik povedal ze mam este stale obrovske vajecniky tak ze az ked budu malinke my budu robit ket,co znamena ze az v novembri sa mam ukazat a do toho novembra my to pojde moc pomaly,ja som si myslela ze my skonci ohss a po mrche uz budu robit ket,no ale neni to tak ☹ ale nevadi aspon si trosku oddychnem od toho kolobehu 🙂

@bobi3 ahoj,nevzdavaj to,urcite sa to raz podatri 🙂 🙂 🙂

monesz226
7. okt 2011

@janula123 ahoj,ja chodim k dr.lattakovej a je to super doktorka ale zevraj aj ta druha je dobra 🙂 drzim palceky 🙂

sasena12
7. okt 2011

@janula123 ahoj ja chodim taktiez k Dr. Lattakovej a nemozem na nu povedat jedineho krivehlo slovka. Je proste super, otvorena, priama, poctiva, zodpoveda mi na akukolvek otazku. Tiez som mala OHSS a stopli mi vklad tak som sla az o mesiac neskor, lebo z prichadzajucou menstruaciou sa OHSS pominie. Inak k Dr Petrovej chodi moja kolegynka, chvali si ju az nato ze strasne stresuje, je velmi vytazena, ale inak odbornicka.
Inak na KET som bola v pondelok u Dr Marsika a tiez velmi sympaticky a dobry doktor. Odporucam vsetkych 🙂

milka4
7. okt 2011

@bobi3 ...to sú dva roky rozdiel medzi nami, to teda vôbec nie je veľa a stale vyzeráme dobre 🙂, takže ešte budeme mladé maminy!!!!! My sme obaja tak na polovicu funkční 🙂 - ja mám jednu stranu nepriechodú a aovulačné cykly a môj manžel má menej spermií.

milka4
7. okt 2011

@monesz226 ...to sa isto ukľudní a v novembri už bude všetko Ok. Aj užívaš niečo?

monesz226
7. okt 2011

@milka4 ty si uz po ivf?nie neuzivam nic

milka4
7. okt 2011

@janula123 Ja chodím k Dr.Petrovej a jej prístup "príď, pozriem Ťa a objednám nabudúce" mi celkom vyhovuje. Má toho veľmi veľa, nič nerieši zbytočne a už vôbec nerozpráva naviac (aj keď po prvý krát to bolo naopak), ale verím jej, tak dúfam, že ma nesklame, aj keď aj lekári sú len ľudia... . nerobia zázraky na počkanie... .

monesz226
7. okt 2011

@sasena12 ahoj,ja tiez cakam na ket a preco ja az dva mesiace musim cakat?ket ti robili az po mrche a aj lieky ti iba vtedy nasadili alebo uz pocas mrche?aj ja som mala ohss a uz som mala aj mrchu ale dr.marsik my povedal ze az po druhej mrche sa mam ozvat,nechapem ze preco az tak neskoro

janula123
7. okt 2011

@milka4 Ja normálne chodím k Lattákovej, len teraz má dovču, tak som dnes bola u Petrovej
a bola rázna.
My sme absolvovali min mesiac IUI a neúspešne, a povedala že sa ani nečuduje s takým spermiogramom
len pri zákroku mi Dr Lattáková povedala, že spermiogram dopadol, že počet je Ok, len pohyblivosť znížená, že nič strašné.Každý inak povie.
A dnes Petrová, že hneď že či teda žiadosť na umelko vypíšeme. Nechápala som.
no mm nechce na umelko, morálne s tým nesúhlasí, ešte IUI áno ale umelko nie.
dnes som 13 DC a folík mal 15 mm
Ja som stimulovala Clostilom a Petrová, že to je nič, že na IUI sa stimuluje injekciami,
opak čo Lattáková. A teraz si vyber.

milka4
7. okt 2011

@monesz226 Ja som bola na ET 17.9., ale neúspešne a teraz ma čaká asi ešte KET, budúci týždeň idem na kontrolu, tak uvidím, čo mi povedia.

milka4
7. okt 2011

@janula123 Ja som bola tiež presvedčená o tom, že žiadne umelé, že max.inseminácia, lebo veď my nemáme žiaden definitívny problém, a ona ma hneď vyviedla z omylu a boli sme na rovno na ICSI a aj tak sa to nepodarilo. Ak s ňou nesúhlasíš, tak skús ešte Maršíka, alebo počkaj na Lattákovú. Petrová je drsná, to je fakt, ale ako som povedala - verím, že snáď vie, čo robí... .

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre