ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bobi3
12. okt 2011

@ladybaby áno, vraj je akurát... 😕

@timona estrogén kvôli tej sliznici, lebo tá sa mu nepáčila, no a clostilbegyt len 1x denne, povedal, že to len trošku podporí, takže žiadne vysoké dávky... ale ani neviem či som tomu rada, lebo to zas pôjdem na folikulometriu a zas budem v strese, či drahý bude v ten potrebný okamih doma 😖

karkana
12. okt 2011

@bobi3 držím palce,nech sa vám to podarí takto, 😉 ja som už od dnes zapísaná ako čakatelka na adopciu,už len čakať 😉 ,kedy zavolajú

timona
12. okt 2011

@bobi3 inak aj ja ked si pomyslim ze by som si zase mala sledovat ovulaciu, tak mam z toho stres uz teraz...aj v minulosti som bola uplne vynervovana ked som vedela ze ovulujem, stale som myslela kedy je najlepsi cas na sex ci teraz alebo az o pár hodin alebo kedy, na nic ine som nebola schopna mysliet....

bobi3
13. okt 2011

@karkana ďakujem 🙂 ja podobne držím palčeky na tej vašej ceste... myslíš, že pod stromček by ste už mohli mať? 😕

@timona hej, u mňa je to najhoršie, keď sa blížia plodné dni alebo začínam pozorovať hlien, som ako na ihlách, vždy si vravím, že to musíme využiť... no celé je to potom o ničom 😖

karkana
13. okt 2011

@bobi3 určite ešte nie,to je skoro,asi buduce vianoce skôr,ešte sa musím dať do kopy po zdr.stranke,koleno neposlúcha a bolo by to ťažké teraz,aj mi to tak vyhovuje,je to ťažko povedať napr.za mesiac maju aj päť detičiek na adopciu 🙂 , a za pol roka jedno, a neboj,len bud trpezlivá,určite sa vám to podarí

holly74
13. okt 2011

@bobi3 To je fajn Bobi, že si ťa docent nechal...len je čudné že ti predtým ivf odporúčali, ked teraz vraví že u vás to príde prirodzene a ivf netreba... 😨

timona
13. okt 2011

baby, doporucili vam v ISCARe laparoskopiu?mna do toho Valky moc nehnal, ze je to nadlho a neisty vysledok, tak som sla najprv na IUI a potom na neuspesne IVF, ale cim dalej tym viac sa ale priklanam ze asi by som na tu laparoskopiu mala ist, ved co ked je to pricina mojej neplodnosti...inak v tom Iscare maj strasne pasivny pristup, stale mam pocit ze vsetko si musim zistovat sama a este aby som im hovorila co maju robit...to som nevidela aby pacient hovoril doktorovi co ma robit 😠

milka4
14. okt 2011

@timona Ja som laparku podstúpila hneď na začiatku našeho neúspešného snaženia, ale isto to nebola zásluha ISCARu.... .Príde mi to ako naopak postup, že najskôr Ťa testujú na IUI a až potom zistia, či máš priechodné vajcovody - lebo o to na laparoskopii hlavne ide!!

milka4
14. okt 2011

@karkana Ak sa môžem opýtať ako staré dieťatko chcete?

milka4
14. okt 2011

@milka4 Díky a držte sa!!!

bobi3
14. okt 2011

@timona tak mne laparoskopiu nechal spraviť ešte moj doktor, kým ma poslal do iscare... a valky sa na to už párkrát pýtal, či ju mám... ináč by mi ju asi spravil 😖 A tak ako vraví @milka4, laparoskopia sa zvykne robiť hneď na začiatku... podľa mňa tým nič nestratíš, asi by som ti ju odporúčala

@holly74 áno, no on si myslí, že to už nemáme siliť, asi na to treba len viac času... ja som totižto po prvom IVF (možno bolo unáhlené, neviem), prirodzene otehotnela, to som ale mala už schválenú žiadosť na druhé... no keďže som potom potratila, rozhodli sme sa, že skúsime ešte jedno, keďže žiadosť už bola schválená a keby sme to nevyužili, tak by nám pokus prepadol :

holly74
14. okt 2011

@timona Mne môj doktor v Isc. povedal to isté, čo Tebe Války, laparku neodporučil, nepriechodnosť zistili pri prefuku.
@bobi3 Bobi, pamätám si na to že si prirodzene otehotnela, aj keď to dobre neskončilo, dáva to veľkú nádej že sa to u teba môže podariť znovu..ja prirodzene neotehotniem zrejme nikdy.
Inak mi dnes volali že mám žiadosť aj lieky schválené, ale zase ma poisť. nasr...dila, lebo je to platné iba do 7.1... (!!!!!) ..takže to musím stihnúť v novembri, cez vianoce budú určo v Iscare dovolenky, takže december je tým pádom zabitý.... takže mám na to len jeden mesiac, no ak náhodou ochoriem, alebo sa dačo stane, že by som nemohla ísť tak ma fakt drbne s prepáčením za výraz..... 😠 😠 😠

bobi3
14. okt 2011

@holly74 áno, v to dúfame aj my 😔 A ako to, že je žiadosť platná len do 7.1.??? Akú máš poisťovňu? Ja mám Všzp a tu platí žiadosť 1 rok...

holly74
14. okt 2011

@bobi3 Dôveru. Aj tam do bolo rok, ale takto to začali skracoavť...už pri 2. IVF som to mala na pol roka výkon a na 3 mesice lieky..a to som vtedy ešte nevedela a medzitým som si v pohode išla ešte pre mrazáčikov z prvého pokusu a keď som o 2 mesiace prišla k doktorovi, že teda ideme do druhého, tak ma skoro prekotilo ked mi povedal že povolenie na lieky už je expirované a na zákrok mám 2 mesiace... jak u blbých, čo ti poviem...

bobi3
14. okt 2011

@holly74 to teda áno 😠 ale neboj, v iscare robia aj v decembri a všetky nutné zákroky aj cez sviatky... ktovie, možno tento rok už bude aj darček pod stromček 🙂 ... a na také, že by si ochorela alebo niečo podobné, ani nemysli 😠 moc moc držím palčeky!!!

kaciatko81
15. okt 2011

@timona ja som mala jedno negativne iui a potom laparku, robili mi ju v iscare jednodnovou chirurgiou... pri laparke ti zistia priechodnost, pripadnu endometriozu, niekedy spolu s laparkou robia aj hysteroskopiu.
@bobi3 vraj nie je pravda, ze ked nejdes na ivf, tak ti pokus prepadne
@holly74 vseobecna robila vraj tiez, ze na lieky dali 6m a na zakroky rok. drzim palce

holly74
16. okt 2011

@kaciatko81 čauko, Kati, no ale je rozdiel pol roka a tri mesiace, hlavne ked mám už októberovú ms za sebou... A ako sa ty máš, zlatko? Si už asi na materskej, že? Vecičky pokúpené, všetko prichystané? A nechali ste si nakoniec prezradiť pohlavie?

kaciatko81
16. okt 2011

@holly74 jasne, urcite je to rozdiel, len je to podla mna cele nelogicke, ze jedno tak a druhe tak... hej, hej, ja uz na materskej, je mi fajn, velmi sa tesim, aj my to brusko chybat bude 🙂 priznam sa, ze sme ho pozerali, ale neprezradili sme nikomu 😉 dneska som davala prat poslednu varku, tak uz len pozehlit a naskladat...

nikol18
17. okt 2011

@holly74 fuuuha, to vazne? ja mam tiez doveru a ked mi z iscaru volali, ze ziadost je schvalena, nepovedali mi, ze by bola nejako obmedzena casovo ☹

milka4
17. okt 2011

@holly74 Ako keby to aj bez ich termínov nebol dosť dobrý stres!!! A keď by si to nestihla, tak čo? Musíš platiť, alebo Ti to celé prepadne? A čo potom so zamrazenými? Ja asi nechápem!!!

milka4
17. okt 2011

@bobi3 Mne robili odber aj vklad vo sviatok a v sobotu a boli tam všetci potrební okrem pani na recepcii a kopec ľudí na chodbe 🙂

milka4
17. okt 2011

@kaciatko81 Ja hysteroskopiu nemám urobenú... . Je to dôležité? Kedy to robia spolu s laparoskopiu?

kaciatko81
17. okt 2011

@milka4 fuu, tak toto uz su fakt otazky na dr 😉 oni cez sviatky aj weekendy funguju, ale pokial viem tak vianoce fakt mozu byt problem... ale treba sa opytat...

holly74
17. okt 2011

@nikol18 Nikol, ani mne by to nepovedala sama od seba, ale po minulej skúsenosti som sa inciciatívne opýtala ja...

@milka4 Milka, išlo by to na preschválenie, s uvedením dôvodu prečo sa to neabsolvovalo v tej schválenej lehote... a súhlasím s Kačiatkom, že Vianoce sú predsa len trochu iné sviatky, ako 1. máj alebo 17. november..každý chce byť vtedy s rodinou, aj sestričky, aj doktorky a doktori, to im ani nemožno vyčítať...mňa štve ten prístup poisťovne...

milka4
17. okt 2011

@holly74 Ja sa tu len nestačím čudovať, že čo ma môže ešte čakať... . Mňa v decembri asi čaká KET a to som ani nepomyslela na Vianoce... . ☹

milka4
17. okt 2011

@kaciatko81 Viem, že hysteroskopia sa robí kvôli maternici, ale nič viac... . Mne našli myóm a to si len doktorka zamrmlala, že a hysteroskopiu sme vlastne robili? ? ? ...a bolo... .

kaciatko81
17. okt 2011

@milka4 tak sa o tom porozpravaj s dr 😉 ja som nikdy nemala problem ked som sa pytala a to si myslim, ze si so mnou celkom uzili 😀 a inak s tym testovanim na iui... ono nie kazdemu vyhovuje najprv laparka.. ja som tiez mala najprv dva pokusy na iui a az potom som bola na laparke, ale rozhodovala som sa sama...

karkana
17. okt 2011

@milka4 ja by som si určite aspoň telefonicky zavolala,dr.ti povie a budeš kludnejšia,mne aj hysteroskopiu robili,a všetko bolo v poriadku,už som si aj priala,aby niečo našli,aby sa konečne zistilo,v čom je problém 😉

mary10
17. okt 2011

Ahojte, stalo sa vam uz niektorej, ze pri IVF nemohol byt transfer, lebo sliznica nebola v poriadku? Mne sa to teraz stalo 1.-x a som z toho taka nestastna,myslela som si, ze je uz konecne v poriadku ☹ .Co vsetko predchadza KET? Je priprava komplikovana, pripadne su caste kontroly pred tym?

karkana
17. okt 2011

@mary10 no radšej to odložiť,ak je nízka sliznica,to sa stava,,daju ti lieky aby bola pekna sliznica čo už určite bude len vydrž,to je prvý krát,a ešte dva alebo tri krát sono sliznice a vklad okolo 20dňa,je to úplne v pohode

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre