ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

monesz226
31. okt 2011

@timona ahoj,nebud smutna,musis verit,ja som na tom tak isto ako ty,kazdy mesiac mam cysty a som pred ketom a mala som tam cystu a lekarka my povedala ze to asi preto lebo my ma prist mrcha,ktora aj prisla tak dufam ze my ta cysta odisla,aby my mohli robit uz ket,urcite sa nam to raz podari.. 🙂 😒

wifina
31. okt 2011

ahojte dievčatá, zatiaľ bol v ICARE iba manžel, ale teraz ideme spolu na konzultáciu. koho odporúčate? Ďakujem.

silvinnka
31. okt 2011

@wifina je tam vela sikovnych dr.,skus dr.Lattakovu,docent myslim,ze uz moc nebere nove pacientky....

kaciatko81
31. okt 2011

@timona, hlavku hore, posielam vela vela optimizmu, bez toho to bohuzial nejde. tieto pokusy su cele o tom, ze stale len cakas a ked mas konecne pocit, ze ano, uz, tak bum znova padnes na nos. ale neostava ti nic ine ako sa postavit, oklepat, poplakat si a ist dalej (teda samozrejme, pokial to nechces vzdat). myslim, ze kazda z nas ma za sebou preplakane noci, dni plne zlosti a zufalstva, obdobia, kedy tehotnu nemohla ani vidiet 😔 ale musis verit, ak neveris, tak podla mna, to nema vobec cele vyznam 😖 aj ked viem, ze v tych tazkych dnoch verit je to najtazsie na svete.co sa tyka lekarov, neverim, ze by ti ktokolvek z nich chcel cielene ublizit, ale bohuzial to ako tvoje telo zareaguje sa vobec neda odhadnut. posielam vela sily a nejake tie tehu bacilky, drzkaj sa 🙂

kaciatko81
31. okt 2011

@wifina tiez som za dr.lattakovu

wifina
31. okt 2011

@kaciatko81 @silvinnka a čo doktorka Petrová, tá je vraj dobrá odborníčka...ja vôbec neviem... 😒

silvinnka
31. okt 2011

@wifina snou nemam osobnu skusenost,vcetci su tam profici a ide im len o jedno....pomoct!!!rozhodnutie je na Tebe 😉 vela sil do dlheho boja posielam 🙂)

wifina
31. okt 2011

@silvinnka Ďakujem veľmi pekne. Dá sa to potom zmeniť?

silvinnka
31. okt 2011

@wifina ano,da sa...nemaju stym problem 😉

little_miracle
31. okt 2011

@wifina ja kazdopadne doporucujem Dr. Lattakovu.....ale pravdou je ze vsetci su vynikajuci odbornici. Ja som trochu nechtiac presla vsetkymi lekarmi (okrem Dr. Marsika)... Ide len o to, kto ti po osobnostnej stranke najlepsie sadne.
Dolezite je, aby si sa pytala na vsetko comu nerozumies.....oni ziju v inom svete - nevedia odhadnut kto je do akej miery "v obraze". Urcite kazdy z nich ochotne zodpovie vsetky tvoje otazky.

janula123
31. okt 2011

@wifina Ahoj, ja chodím k Dr. Lattákovej, je perfektná, aj ostatné si chvália. je priateľská, milá, všetko pekne vysvetlí, aj len odporúčam.Pred mesiacom mala dovolenku a ja išla k Dr. Petrovej a som to aj olutovala. Bola som u nej 2x a totálne ma zdeptala. Rovno ma tlačila do umelka a už chcela vypisovať žiadosť. Spochybnila postup mojej doki.
A ako to odpadlo, Dr. Petrová mi povedala, že z tohto cyklu nič nebude, že folík zluteinizival a toť, je zo mňa čerstvá tehulka. Takže aj lekári sú aj ľudia. A prirodezene a to podla Dr. Petrovej jedine umelkom.

karkana
31. okt 2011

@silvinnka a po vložení je to ešte tak,že sama odídeš po svojich do izby a rovno na Wc?bola som z toho v šoku ,ked som bola ja,pred tým to bolo inak 😉

silvinnka
31. okt 2011

@karkana moja,uz ked som schadzala z kozy dr. mi vravi,,sup,sup vycikat sa a lahnut si,, najprv som si lahla a potom o 20min. isla cikat....potom arive derci domov po vlastnych 🙂) plna euforie...

wifina
31. okt 2011

@janula123 ďakujem za referenciu, už sme ohlásení... 🙂

karkana
31. okt 2011

@silvinnka bože,ako ti závidím,ked si predstavím,že už nikdy do iscar nepôjdem ,je mi do plaču,ešte by som išla už mi to chýba 12rokov som len preto žila,no čo už ja to neovplyvním,a držkaj sa 🙂 🙂 🙂

silvinnka
31. okt 2011

@karkana je najvyssi cas cely car hodit za hlavu,venovat sa manzelovi a cakat na vytuzeny batoztek,ktory budete mat coskoro 😵

wifina
31. okt 2011

@karkana prečo už nemôžeš do car? vyčerpané IVF?

janula123
31. okt 2011

@wifina A u Dr. Lattákovej máš aj tú výhodu, že ona tam je každý deň, čo druhí lekári tuším len niektoré dni. 😉

lienocka333
1. nov 2011

Ahoj dievčatá. Chcela by som sa spýtať, neviete mi približne povedať ako dlho trvá jeden cyklus a koľko to celé asi stojí (financie) ak mám odporúčanie od lekára o zaradenie do programu IVF??? A ktorý lekár je najlepší a či si môžem ja vybrať kto sa bude o mňa starať??? Za odpovede vopred moc ďakujem. Som z toho totiž úplne v strese.

wifina
1. nov 2011

@lienocka333 ja som tiež len IVF (ICSI") "to be", takže ti veľmi nepomôžem, ale v jednej diskusii teraz písali, že schválenie poisťovňou trvá 1-2 mesiace. Máš už nejaké vyšetrenia urobené a žiadanku do CAR. My ideme do ISCARu k Dr. Lattakovej. Aké máte s mužom diagnózy?

monikasum
1. nov 2011

Ahojte. Rada by som sa podelila s mojimi skúsenosťami. 9 rokov som aj ja patrila medzi "snažilky....Prvý syn sa mi narodil po 9 rokoch po IVF-ICSI. My sme chodili tiež do ISCARE, podarilo sa nám v druhom cykle zo zamrazených. Po šiestich rokoch som ostala tehotná prirodzeným spôsobom, prvé 3 mesiace som ani nevedela že som tehotná.. Ja si myslím že mne pomohlo to, že som bola na lávovej masáži /je to masáž horúcimi kameňmi/, lebo po nej také 2 týždne som ostala tehotná. Doporučujem vyskúšať, veď nič nestratíte a možno aj vám to pomôže....

lienocka333
1. nov 2011

@wifina Takže mi nevieš povedať ani približne koľko sa tam dopláca???Zatiaľ žiadnu diagnózu nemáme. Mám len tu žiadanku od svojho gynekológa..A vôbec neviem čo bude nasledovať???

saska1
1. nov 2011

monikasum..jeeeej....gratulujem ti 😵
prosím ťa, vy ste mali aký problém so spermiami?mali ste aj zlú morfologiu spermií, či len pohyblivosť?a ET sa nepodaril vôbec?len KET?

saska1
1. nov 2011

baby, prosím vás, otázka na všetky, ktoré navštevujete iscare...robia v iscari aj protilátky proti trofoblastu? 😖
lebo viem, že protilátky proti trofoblastu sa na SK nerobili, ale mne sa zdá, že v máji tohoto roku ked mi brali krv, tak mi zisťovali aj toto...ale nie som istá...máte skúsenosť?

wifina
1. nov 2011

@lienocka333 prvé tri cykly by mali byť hradené poisťovňou, ale napríklad sa platí za predĺženú kultiváciu, MESE/TESA a pod., čiže celková suma závisí od výkonov, ktoré potrebujete. Poisťovňa myslím hradí lieky a vklad...

monikasum
2. nov 2011

saska1 Aj manžel mal problém so spermiami, mal ich málo a boli málo pohyblivé. Aj ja som mala problém, mám 2 maternice a sú menej vyvinuté. Problémy som mala s vynosením, obe pôrody som mala predčasne, 30-ty a 28-mi týždeň. Ale obaja chlapci sú v poriadku. ET sa nedaril vôbec, bola som asi 4-krát.

silvinnka
2. nov 2011

@lienocka333 ahoj,s doplacanim je to rozne,v podstate urcitu cast liekov Ti preplati poistovna a taktiez aj vykon....zalezi ake lieky Ti naordinuju,napr. pri merionale som doplacala minimum no a pri Gonale o dost viac 🙂),dalej zalezi ci si date oplodnit vajka metodou ICSI,ci budete mat co na mrazenie,ci si das predlzenu kultivaciu,popripade PIGD (genetiku) embryi....zalezi od Vasej diagnozy a podla toho Vam odporucia co je pre Vas vhodne...mna prve ivf stalo 2250 eur. ale len genetika PIGD- co som si potrebovala dat pred vkladom urobit ma stala 800Eur.... druhe ivf. cca. 1100 eur ....sumy su velmi rozdielne pri kazdej pacientke 😉

karkana
2. nov 2011

@saska1 mne brali krv na protilátky v iscar,opýtaj sa 🙂

milka4
2. nov 2011

@timona Asi Ti to veľmi nepomôže, ale ja presne viem o čom hovoríš!!!! Je to veľmi kruté, ale mne pomáha, keď sa porovnávam s niekým, kto je na tom horšie ako ja... . Pozitívne myslenie a povzbudzovanie ma už tiež prešlo ☹ , ale človek nevie, čo vydrží kým to neprežije a Boh nakladá len silným, tak musíme vydržať aj tak 😠

milka4
2. nov 2011

@lienocka333 Hlavne sa ukľudni, obrň sa veľkou trpezlivosťou a našporenými financiami. Ja som u Dr.Petrovej v ISCARE a u nej to ide dosť rýchlo, ale podľa mňa je tam každý lekár v pohode a robí, čo môže 🙂. Začala som pred letom, mám za sebou ET a čaká ma KET a už som tam nechala cca 900,- eur... . Ale všetko sa včas dozvieš, len tam treba ísť a komunikovať 🙂🙂🙂🙂🙂 - pýtať sa a byť neodbytná - to sa tiež učím... . Držím palce!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre