ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

wifina
5. dec 2011

@bibi24
@holly74 ahojte a nerozmýšľate ísť do Čiech? Ja som si povedala, že do slovenského car iba pokiaľ poisťovňa hradí a potom asi skúsim české...vraj majú vyššiu úspešnosť....ja to budem dlho skúšať, pokiaľ zdravie dovolí, ale pôjdeme aj do adopcie. Asi si dáme prihlášku ešte tento rok. S našimi diagnózami sa nám to nemusí podariť nikdy. A vy ako, rozmýšľate nad adopciou? Aké máte diagnózy, prečo sa vám nedarí? Možno som to tu už čítala, ale nespomínam si...

bibi24
5. dec 2011

@wifina Ja aj rozmyslam, ale mne stale moj Dr. navrhne iny, novy postup, tak zatial skusam, lebo mu verim. Ale ak pojdem znovu do softu, tak asi v Brne, uz len z toho dovodu, ze je to lacnejsie.
Ja mam za sebou 2 ivf a 1 soft, spolu 7 embryi, 4 vklady, ani jeden uspesny. Hlavna pricina je v zlom spermiograme manzela. Ale pripad sme aj my komplikovany, aj ked vsetky vysetrenia mame ok.
A do adopcie by som urcite isla, ale este chceme pockat, este mame nadej na vlastne baby. Mame s manzelom 30 rokov.

wifina
5. dec 2011

@bibi24 aha, a dávala si si ICSI alebo ste ich mali dosť na IVF, my musíme ICSI

timona
5. dec 2011

ja mam pocit, že gyn-fiv má v IVF vasciu uspesnost, aspon ked si citam temu "cakanie po transfere", tak viac uspesnych je z gyn-fivu...ja tiez chodim do Iscare a tie som uz z tých neuspechov znechutena...a rozmyslam ze na dalsie IVF by som sla do gynfivu, neviem..

holly74
5. dec 2011

@wifina Ja, ak pôjdem, tak do Brna, ich téma na koníku sa mi zdá najplodnejšia aj pokiaľ ide o soft...keďže my sme si minuli už všetky hradené cykly, tak aj z hľadiska ceny nie je o čom..a potrebujem aj zmeniť miesto, Iscaru mám už dosť, už mám pocit že tam mám vlastnú posteľ a už jej mám tiež plné zuby, a obávam sa že mi zase na moje otázky povedia niečo v tom zmysle že neviemkoľko zaniknutých embryí pripadá na jedno tehotenstvo a budú krčiť plecami... A pri tomto poslednom raze bolo aj pár vecí z ich strany, ktorými ma nemilo prekvapili.
U nás je problém v mojich nepriechodných vajcovodoch, no teraz mám už reálne obavy, že aj v kvalite vajíčok...
Adopcia - áno, začali sme o nej uvažovať.

wifina
5. dec 2011

@timona
@holly74 ja som tiež uvažovala o gyn-five, ale šli sme do ISCARu, lebo nás tam poslali lekári a aj tam mm robili zákrok, ale s IVF možno ešte uvidíme. Neurobilo to tam na mňa veľmi dobrý dojem, malá chodba plná ľudí, "super" prístup...ja neviem ale, či je to niekde lepšie. S 1. IVF sa mi ale nechce utekať do Brna, príde mi to na SVK viac po ruke a samozrejme aj hradenie posiťovňou zaváži 😉

sakura
5. dec 2011

@holly74
mojko a to je akože tvoj problém? Nepriechodné vajíčkovody? Veď to mám aj ja 😒 Ku ktorému dr v Iscare chodíš? asi som to tu prehliadla...

bibi24
6. dec 2011

Ja sa zase na pristup v iscare nemozem stazovat. Jasne, ze nie vzdy to bolo idealne a mala som aj ja vyhrady niekedy. Ale vacsinou som sa stretla s mily pristupom a ochotnymi ludmi.

Holly, nesud len podla temy na MK. Vies, pocet uspesnych tehotnych prispievateliek sa nerovna vysoka uspesnost centra. Tym nechcem povedat, ze su zli, to urcite nie. Ved aj my nad nimi uvazujeme.
Dolezite je, ze ked mas pocit, ze zmena centra pomoze, tak do toho chod. 😉

wifina
6. dec 2011

@bibi24 niekedy zmena car pomôže, poznám prípady, ale neviem, či je to o psychológii alebo došlo reálne k zmene.

karkana
6. dec 2011

@holly74 ešte to nevzdávaj,oddýchni si a po Novom roku to skúsiš ,normalne povedz,že chceš prejsť k docentovi,ved on si pozre všetko v zázname,predsa je skúsenejší ja som len k nemu chodila ,kamoške šesť krát vložil po ivf a neuspešne,potom ju nahovoril ,že jej da len tri inj.Merional aby boli aspon dve vajka,aby zas nemusela toľko inj. , mala ale oplodnilo sa len jedno,bolo len dvojbunkove a to hovorila že to určite je zbytočné aj vkladať ,ked pred tým mala krásne embria a nič,a miesto utrogestanu jej dal neviem či si dobre pamätám Candibene nejak tak krém na udržanie embriíí,a ma chlapčeka,takže ešte to skús 😉 😉 aj táto kočka keby to vzdala,nemala by bábo,hm?

bibi24
6. dec 2011

@karkana a ty uz vobec do iscare nepojdes? docent povedal, ze uz to nema vyznam skusat? nenavrhol nejaky iny postup? a u vas sa nevie, preco to nebolo uspesne, ze?

holly74
6. dec 2011

@sakura kuk IP 🙂
@bibi24 No minimálne je tu tá otázka ceny a baby si pochvaľujú individuálnejší prístup....niečo čo mi v Iscare fakt chýbalo, hlavne ked už vedeli že mám posledný hradený pokus...., ktorého výsledok bol nakoniec najhorší zo všetkých (po PK len 2 15bunkové embryá z 9 vajíčok)... Som z toho znechutená priamo úmerne tomu, ako som im predtým dôverovala...A dôvera k lekárom je predsa v tomto našom ťažení základ.
@karkana Díki moja za vytrvalé povzbudzovanie 🙂 Ako to vyzerá s vami? Nejaké pozitívne posuny, v poradovníku napríklad?

bibi24
6. dec 2011

@holly74 Suhlasim holly. V tomto ja mam z docenta dobry pocit. Mozem mu kedykolvek zavolat na mobil, poradi mi, vysvetli, aj ked uponahlane. Vola ma vzdy po mene, lebo uz ma pozna. Navrhuje stale nove, ine postupy. Naposledy mi slubil, ze kedze som taka sympaticka fajn baba, ze mi k tej tehotnosti pomoze aj keby co bolo 🙂 Tak zatial sa este odovdzavam do jeho ruk a uvidime casom...tiez mozno kvoli cene a niecomu inemu a novemu, skoncim v brne.

timona
6. dec 2011

mne IScare pripada, ze tam maju strasne vela ludi, beru to ako na beziacom pase v zmysle "no sak ked to nevijde teraz skusis stastie nabuduce", napr. ja som po prvom IVF pri ET ani neodsledovali vysku endometria a šupli mi tam embryo, utesili ma ze sak mame aj nejake zmrazene takze ak budeme neuspesni skusime KET. Lenze teraz som chcela ist na KET, ale ani pri vysokych davkach e si mylsim, ze akzestrogenu mi nerastla sliznice, takze sme to nechali tak... myslim si, ze zrejme nizka sliznica bola pricinou neuspechu aj pri IUI, aj pri IVF, mohlo sa na to prist aj skor..

wifina
6. dec 2011

@bibi24 myslela som, že docent už neberie nové pacientky...tá naša doktorka bola hrozne odmeraná ☹

nikol18
7. dec 2011

Ahojte kocky, chcem sa opytat, ked vam lekar predpisal utrogestan, davali ste si ho aj rano v den vkladu? Dakujem moc za odpoved 🙂

bibi24
7. dec 2011

@timona Ahoj, ako vies, ze neodsledovali vysku endometria? Povedali ti to? Alebo ti povedali, ze bolo nizke a napriek tomu isli do vkladu? Pretoze, pokial ja viem, tak ked je nizka sliznica, tak sa vklady nerobia a ivf, alebo KET sa stopne. Navyse tie hormon. injekcie, ktore si pichas sposobuju aj rast endometria ovela viac ako estrogen.

@wifina To netusim ci berie este nove pacientky.

@nikol18 Urcite aj rano v den vkladu.

nikol18
7. dec 2011

@bibi24 super, dakujem 😉

holly74
7. dec 2011

No, pokiaľ ide o mňa, tak ja nie som žiaden nový pacient, ale starý inventár 😀 teda vlastne takýto smajlík sa lepšie hodí: 😒 ...ale mne ide u pána docenta hlavne o konzuláciu.

simonini
7. dec 2011

Ahojte babule 🙂 no nam sa ani skusat nedari... lebo som hormonalne uplne rozhadzana a na to mi Dr. povedala, ze by to bolo cele zle, tak sa teraz dopujem duphastonom na vyrovnanie progesteronu. Citim sa ako vyzmykany citron.. pokusy v nedohladne, stale mi to oddialuju. Az som rezignovala.

wifina
7. dec 2011

baby, nejako je tu smutno, aj mne sa chce plakať, ale hlavy hore, musí sa to podariť, my sme neplodní obaja, ale veríme, aj keď pred prvým IVF je toho opimizmu asi viac, ale ja stále dúfam, že do konca roka 2012 sa mi podarí byť tehotná a aj vám, musíme veriť 🙂

silvinnka
7. dec 2011

ahojte .....prave sme prisli od docenta ,vsetko je v poriadku,obe babatka su rovnako velke,obom krasne bilo srdiecko....dnes mi vystavil tehotensku knizku,este teraz na to cumim ako na zazrak.....Spinenie stale pretrvava,ale krvacanie s krcmi konecne od kedy nas pustili z nemocnice pominuli
Kocky,vsetkym drzim silno paste,nech casom kazda jedna ste tehulky....Ten dlhy boj stoji za to !!!

silvinnka
7. dec 2011

@wifina neberie uz nove,ja som dnes dokonca za nim musela ist do zeleznicnej nemocnice a to som bola objednana na pondelok do isceru!!!

holly74
7. dec 2011

@silvinnka Silvi, tak to je super...fajn že sú aj pozitívne správy 🙂

eva76
7. dec 2011

S ISCARom méme tie najlepšie skúsenosti a výsledok je náš 8 mesačný synček

bobi3
7. dec 2011

@holly74 @bibi24 @timona @sakura

ahojte holky, chcem vás len všetky povzbudiť. Nám sa po našom druhom neúspešnom IVF podarilo otehu prirodzene!!! A to hneď na ďalší cyklus. Aj po prvom to tak bolo, no vtedy to skončilo predčasne. Takže zázraky sa dejú, nikdy to netreba vzdávať!!! Moc na vás všetky myslím.

timona
7. dec 2011

@bibi24 no pri priprave na ET uz pocas stimulky doc. hovoril ze sliznca nic-moc, ale aj tak vlozili, samozrejme neuspesne a nasledujuce MS trvala tak 2 dni, takze si myslim ze sliznica bola fakt dost slaba...

holly74
7. dec 2011

@bobi3 No, tak Bobi, to je SUPEER !!!! Pri našej diagnóze však v prirodzené otehu neočakávam. Tak tfuj tfuj, nech to tentokrá dotiahnete až do finálneho ukričaného uzlíčka 🙂 🙂

fibi21
7. dec 2011

@nikol18 ano aj v den vkaldu na 100 % drzim palce 🙂

bobi3
7. dec 2011

@holly74 ďakujem, čaká nás ešte dlhý boj... no ako čítam, 3.ivf neúspešne? ach jaj moja, obdivujem tvoju silu, ja som po 2. neúspešnom bola rozhodnutá, že 3. už nebude. Prajem moc moc moc veľa sily, viem presne čo prežívaš ☹ držkaj sa

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre