ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
7. dec 2011

@bobi3 jeeej pekne, gratulka 😉 ale pri takych pripadoch, ktori maju len male problemy sa prirodzene otehotnenie stane lahko, vies? Nie kazdemu sa takyto zazrak moze udiat. Ale super, ze vam to vyslo. Drzim velmi palce, aby bolo vsetko ok. 😵
Bobi a v ktorom si tt?

bobi3
8. dec 2011

@bibi24 no zatiaľ len v šiestom... takže ani status si nemením, ešte na to bude čas 😉 veľmi by sme si priali, aby to tentokrát už vyšlo, a ďakujem 🙂

nikol18
8. dec 2011

@fibi21 dakujem 🙂

nikol18
8. dec 2011

@bobi3 jeeej, no to je uzasna sprava, drzim moc palce, aby vsetko islo tak ako ma a coskoro si sa tesila z maleho drobceka 🙂

bibi24
8. dec 2011

@bobi3 Jaaaj, ja ze v siestom mesiaci 😀 pomalsie mi zapina nejak. Jasne, to je este skoro. Takze davaj na seba pozor 😉

bobi3
8. dec 2011

@bibi24 ale nie, veď ešte len v septembri sme boli na 2. IVF 😵

holly74
8. dec 2011

@bobi3 Bobi, ja nie som taká silná...ja som sa len s každým pokusom už videla tehotná...aká naivita 😒

bibi24
8. dec 2011

@holly74 aj ja holly ☹

bobi3
9. dec 2011

@holly74
@bibi24 to asi všetky, veď s tým sme do toho aj šli, nie? ja vám veľmi držím dievčence palce, u nás je výhra už len to, že sa to podarilo aj prirodzene... teraz to už len dobojovať 😉

holly74
9. dec 2011

@bobi3 chcela som tým povedať že som sa na tie ivf vždy viac tešila, než sa z nich stresovala, vieš?

bobi3
9. dec 2011

@holly74 to aj ja, mala som vždy pocit, že už už budem tehotná 😒

timona
21. dec 2011

no ja mam skoro 30 rokov, snazime sa asi dva roky, chodim do CAR-u ako na klavir, kebyze zratam kolko penazi som tam uz nechala, tak by som uz mala nasetrene na nove auto. Samozrejme uspesnost CAR-u je u mna uplne nulova, to je asi vacsia pravdepodobnost ze vyhram jackpot, nez ze budem tehotna a tak rozmyslam sa na to cele vyprdnut, ked si predstavim, ze by som sa mala nasledujucich 10 rokov staravit v ustavicnom nestasti z nepodarenych pokusov o graviditu. A ak by sa to aj nakonec aj podarilo v nejakych 40-rokoch, tak o nejakej radosti by sa ani nedalo asi hovorit, skor by som rozmyslala nad interupciou po tom vsetkom ako som sa musela pozerat ako to vsetkym v mojom okoli vychadza len co lusknu prstom.

karkana
21. dec 2011

@timona určite to ešte skús,to ešte nemáš až tak veľa rokov ,keby sa aj iné vzdali nemali by,ja som sa vykašlala ako 38ročná,ešte máš čas 🙂 aj ja som mala také pocity ale vždy ma to tam ťahalo ešte skúšať,skús to ešte

timona
21. dec 2011

@karkana ale ked sa na to vykaslem ja aspon budem mat pocit, ze to je moje rozhodnutie a nie som nejaka chudera co cely zivot postavi na pokusoch o graviditu..

holly74
21. dec 2011

@timona Hm, tak rozmýšľam, či mám začať vyčíslovať, čo sme platili všetko my vrámci 3 neúspešných ivf "hradených poisťovňou"... 3 x doplatok za gonaly a cetrotide, 2 x KET, 2 x predlžená kultivácia, 1 x ICSI, genetika spermií, FISH spermií... bábätko by nám za to stálo...ale bábätko nikde... Nie je to spravodlivé, ani trochu nie...ale vôbec NIČ sa s tým nedá robiť... Ak máš takýto pocit, ako popisuješ, ak Ti to za to naozaj nestojí, za tie prachy, nervy, sklamania, tak naozaj choď od toho...Alebo si daj nejaký rok oddych a potom skús znovu, prípadne aj v inom centre, naozaj ešte nemáš tak veľa rokov, aby si svoju nádej na dieťa musela úplne vzdať.

wifina
21. dec 2011

@timona ja som na tom tak isto, aj vekovo, ale nevzdávame sa zatiaľ aj napriek diagnózam nás oboch, vydrž to... 🙂

amatka
21. dec 2011

ahojte...prepacte ze som vam sem takto vklzla ale neda mi nereagovat.........mam 40 rokov a 7 neuspesnych pokusov, ten posledny z darcovskymi vajickami a nemam pocit ze je neskoro, tuzba mat vlastne babatko je silnejsia ako co kolvek a stalo nas to po financnej stranke velmi vela ale je mi to jedno,ideme dalej. Niektore nazory nemozem zdielat, ale je to len o cloveku a pocitoch.

bibi24
22. dec 2011

Ja sa pridavam k @amatka, tiez mam toho dost za sebou (3 ivf, 4 vklady) a to sme v CAR "len" dva roky a urcite sa nevzdavam.
Ak ty mas taku potrebu @timona tak to sprav, je to len tvoje rozhodnutie. Akurat tie dalsie reci si radsej nechaj pre seba, pretoze my tu ostavame tie, ktore sa snazime, chceme, bojujeme a nevzdavame to. Nechapem, preco by si mala byt chudera, ked sa snazis o babo 10 rokov a ze by si sa nepotesila, keby sa stal zazrak aj v 40tke?? Ze by si radsej isla na interupciu?? A to co som nasla v inej teme, ze ked nemozes mat dieta (kolko vlastne pokusov za sebou mas?), tak by si sa najradsej rozviedla a podobne reci. No comment.

adinam
22. dec 2011

prepáčte,že Vám sem tiež prispejem,ale nedá mi to.Náš boj o dieťa trval dlhých 16 rokov.V ISCARE sme boli úspešní 😉 Ale tvoj názor @timona tiež nezdieľam.Aj mňa šokuje tvoja veta "rozmýšľala by som nad interupciou".Ak máš takéto zmýšľanie,neviem prečo si sa snažila o dieťa...
Nemyslím si,že mať dieťa ako 40 ročná,je nenormálne 😕 .Je to skvelé a úžasné,každá žena "omladne".
Rozhodnúť sa musí každá sama,ale môj názor je -bojovať až do konca 😉 .Takže ostatné dámy-držte sa,bojujte,stojí to za to!!!Všetkým Vám to želám zo srdca...

tortelinka
22. dec 2011

ahojte, neda mi nenapisat vam tu, velmi obdivujem vas vsetky vytrvale, ktore ste si presli cestou zlozitou, aj my sme sa nejaku dobu pokusali o dieta, ked sme zistili, ze prirodzene to nepojde, uvazovali sme co dalej, navstivili sme aj Iscare ale nakoniec sme sa ani nedostali k pokusom. rozhodli sme sa pre zlozitu cestu adopcie, o ktorej sme vedeli, ze bude trvat dlho, po prejdeni vsetkych administrativnych veci a stresov s tym spojenych sme boli konecne zaradeni do zoznamu cakatelov, a boli sme upozorneni, ze budeme cakat roky. Ani sme sa nenazdali a zazvonil telefon...no a potom uz rychlym spadom sme sa za 8 dni stali rodicmi nadherneho babatka, ktore, ako by nam z oka vypadlo, sme ti najstastnejsi rodicia na svete 😀 😀 . preto vas chcem povzbudit, ze ak aspon trosicku uvazujete o tejto ceste, nebojte sa!!!!! 🙂 drzim vam palce

little_miracle
22. dec 2011

@timona je nas tu kopec, co sme od teba podstatne starsie. A nemyslim si ze snazit sa o mimi by zo mna robilo "chuderu" - prave naopak.......kazdy neuspech ma este viac posilni a som hrda na to ze mam v sebe tolko sily.....a bojovat budem kym to bude co i len trosicku mozne. Je mi jedno kolko bolesti budem musiet podstupit alebo kolko penazi to bude stat....................

holly74
23. dec 2011

Dievčence, prajem vám všetkým krásne sviatky, aby sme aspoň nachvíľu zabudli na naše bolesti a uvideli svetielko nádeje a budúcej radosti, ktorá nás všetky určite čaká v podobe našich (či už nami porodených, alebo adoptovaných) detičiek , a nech sa nám to všetko splní už v šťastnom roku 2012.

mili78
24. dec 2011

Aj ja vam prajem dievčatá krásne prežitie Vianoc a nám všetkým prajem, aby sme tie ďaľšie Vianoce prežili s malými batôžkami, ktoré nám budú sladko spinkať pri vianočných stromčekoch 🙂 a veľa veľa síl nám všetkým do ďalšieho boja 🙂

tlucka
28. dec 2011

Ahojte kočky, pridávam sa k vám do tejto témy, dúfam, že môžem 😀
Keďže sa nám po GEU nepodarilo otehotnieť prirodzeným spôsobom už 3 roky, tak sme sa s manželom rozhodli, že pôjdeme konečne do centra a snáď nám pomôžu k splneniu nášho sna.
Na prvú konzultáciu idem 16. 1., tak verím, že všetko prebehne hladko a zaradia nás do programu IVF. Kočky, chcela by som sa vás spýtať, aké vyšetrenia okrem spg., hormonálneho profilu a sledovania cyklu ste absolvovali? Aby som vedela, čo mám čakať a čo si "pýtať". Absolvovali ste aj genetické a hematologické testy a vyšetrenia? Išli ste tam už s konkrétnou diagnózou alebo vám problém zistili až tam?
Ak sa smiem spýtať, koľko koruniek stojí približne IVF cyklus, aj keď samozrejme je to individuálne? Aby som vedela, koľko ešte mám ušetriť.
Ďakujem

silvinnka
28. dec 2011

@tlucka ahoj a vitaj ! 😉 v centre s Tebou vsetko preberu a sami si tam porobia potrebne vysetrenia ako spermiogram,hormon. profil....pokial mas nejake vysledky od svojho gynekologa ,tak vsetko co mas je dobre tam doniest....vacsinou na dg. pridu v centrach po dokladnejsich vysetreniach ako je hematologia,imunologia,genetika....co sa tyka financii je to velmi individualne,poistovna Ti cast liekov aj vykonu preplaca,za ostatne veci si platis sama....zalezi na Vasej dg. ci budete potrebovat ICSI,PK,PIGD a ine vykony ,ktore su trosku drahsie....treba pocitat so sumou od 200-1500 eur,(vsetko zalezi od dg. ,pocte vajicok....) nas prvy cyklus vysiel na 800 eur a druhy cez 1500 eur a az tretie ivf bolo konecne uspesne...Hlavne si priprav poriadne psychiku,treba ratat aj s moznym neuspechom....vsetky vysetrenia,schvalovania ziadosti su dost zdlhave...zelam pevne nervy a hlavne to nevzdavaj !!!

tlucka
28. dec 2011

@silvinnka Ďakujem za odpoveď a zároveň gratulujem k tehu, aj ja chcem dvojíčky 😀 . Veľa zdravíčka prajem.
U nás je problém vo mne, pretože nemám vajíčkovody. Ostatné by malo byť v poriadku (dúfam) 😀 Hormóny, cyklus aj spermiogram máme dobrý, v tom by nemal byť problém.
Čo sa týka peňazí, viem, že sa za nadštandardné výkony platí, pozerala som si cenník, avšak nemám poňatia, čo sa týka liekov. Preto som chcela predbežne vedieť, koľko koruniek si mám nachystať. A nech to stojí koľko chce, aj všetky peniaze by som dala za to, aby som mohla mať v náručí svoje maličké bábätko 😵

silvinnka
28. dec 2011

@tlucka super pristup,urcite Ti vystimuluju dosttok vajicok a coskoro budes tehulka 😉 mas uz vybraneho dr. ku komu budes chciet chodit?

tlucka
28. dec 2011

@silvinnka môj doktor mi odporučil Dr. Petrovú, tak som sa objednala k nej. Čítala som si aj nejaké príspevky a názory dievčat, ale každý si musí urobiť názor sám. Tak dúfam, že to dobre dopadne, výsledky vyšetrení budú v poriadku a dopracujeme sa k nášmu bábätku.
Ak sa smiem spýtať, ako dlho ste sa snažili a čím všetkým ste prešli? Nechce sa mi čítať celú diskusiu..

silvinnka
28. dec 2011

@tlucka Dr.Petrova je fajn,v podstate vsetci su velmi sikovni....no u nas to bolo velmi zlozite a tazke,mam za sebou 3x spontanny potrat,jeden x odumretie plodu (vzdy mi museli robitky kyret),2x laparoskopia,1x laparotomia,skoro kazdy mesiac velke cysty,ktore mi museli napichovat, 2x neuspesne ivf a tretie konecne uspesne.....Takze miminiek som sa dockala po dlhych 6tich rokoch 😉

tlucka
28. dec 2011

waw, tak to ťa veľmi obdivujem, že si mala toľko sily ďalej pokračovať. Ale čo žena nespraví pre svoje mimi, že? 😉
No ja som "iba" po mimomaternicovom, pri ktorom mi odobrali aj 1 vajíčkovod. A v apríli som mala robený pri laparke drilling vaječníkov a spriechodnenie druhého vajíčkovodu, avšak s neistým výsledkom. Takže prirodzene to asi nepôjde a veríme, že v centre nám pomôže. Verím, že problém u nás je iba v chýbajúcich vajíčkovodoch, takže sa "spolieham" na to, že proces IVF nebude taký zložitý. Ja keď viem, že úspech nie je vždy zaručený.
Tebe držím palce a prajem krásne tehotenstvo so svojimi 2 bambulkami.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre