ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

saxo
6. jún 2008

takitak, tu laparku ti v iscare zavidim, lebo ja som bola v nemocnici a musela som tam lezat este 3 dni. urcite pojdes v ten den domov, ale asi nie do prace. mne tieklo hadam 5 flasi infuzii a z tej narkozy som sa nemohla ani pohnut, svalovica aj na prstoch 😉 laparku v iscare nerobia dlho a ani neviem ze by ktosi tam na nej bol. ale neporovnatelne to je lepsie ako v nemocnici. budes v celkovej narkoze, takze ta nic nebude boliet, drzim palce

scarlette
6. jún 2008

ahojte kocky, prave som prisla od lekarkz a uz som aj objednana na vstupny pohovor, len chcu od nas krvne vysledky na pohlavne choroby tak este som sa musela objednavat k mojej praktickej...
inak sa uz strasne tesim ale mam aj malinke obavy ze co nam povedia, dufam ze muz je uplne OK

saxo
6. jún 2008

scarlette, na pohlavne choroby? to som este nepocula.... HIV, zltacka, krv.skupina obidvoch partnerov, nepomylila si si to s tymto?

pointka
6. jún 2008

scarlette, ich testov sa este narobis 🙂 pred kazdym zakrokom treba nove

saxo, nie nepomylila, testuje sa HIV, hepatitida, syfilis 🙂

saxo
6. jún 2008

mne to nerobili, zaujimave. na sprostosti ich je ...... ktoze by uz isie na ivf so syfilisom?
pointka, zhanala sa po tebe gabika24

cvirko
6. jún 2008

Takitak, ahoj 🙂 Ja som tam bola pred mesiacom a pol na laparke. Prídeš tam v deň zákroku, od polnoci nebudeš piť ani jesť.Ja som bola asi 10DC, neviem podľa čoho to určujú.Prišla som na deviatu, o pol jedenástej som bola už prebratá, všetko tam ide veľmi rýchlo.Žiadny klystýr, ani nič podobné.Prebrala som sa na izbe, asi mi dali tri infuzky.Bolesť som cítila po prebratí , ale potom hneď učinkovali infúzie.Akurát som mala bolesti z toho plynu, čo ťa nafukujú, také ostré pichanie v ramene a pod rebrami, tak sa nezľakni, na druhý deň to už tak nebolelo. O štvrtej ma prepustili domov, a to sme mali dvojhodinovú cestu domov.Potom som bola týždeň a pol doma a až potom do práce. Neponáhľaj sa do práce, nech sa to pekne zahojí, aby nevznikli zrasty. Platila som 6000Sk, poistená som v apolle, robil mi to Doc.Války a a som veeeeeeeeeľmi spokojná, pretože hneď v prvom celom cykle po laparke som si našla dve //. Takže držím palce 😉

cvirko
6. jún 2008

Rekonvalescencia je naozaj rýchla, ale si to tiež nepredstavuj, tak ako by to nič nebolo. Treba si naozaj po tom dobre oddýchnúť, a predsa je to len rana. Ja som mala dve, jedna pod pupkom asi trojcentimetrová, a druhá pri pravom vaječníku, veľmi malinká asi polcentimetrová 😉

takitak
6. jún 2008

cvirko moc ďakujem - prosím Ťa prečo si išla na laparku, nejaký problém alebo len klasika? prajem ináč šťastné tt ...

cvirko
6. jún 2008

takitak, mám za sebou pôrod mŕtvorodenej dcérky, dva a pol roka sa nám po tom nedarilo, tak si išli overiť, či sa niečo nestalo pri pôrode. V podstate bolo všetko Ok, len slabulinká endometrióza, takže mi v podtate nič nerobili, len skontrolovali priechodnosť vajcovodov......no a malo to význam.Inak manžel mal tiež zhoršený spermiogram, už nám hrozilo IVF. Som rada, že sme boli v Iscari

adinam
6. jún 2008

Andy26,kde si?????????????????Ozvi sa,či si už testovala.Ja ešte nie,ani saxo.... 😒 😒 😒 😨 😨

saxo
6. jún 2008

veru Andy, kde si? ako si na tom?

andy26
6. jún 2008

ahojte 🙂
som tu, som ešte dorábala niečo do práce ☹

netestovala som , a ani asi nebudem.. ale isla som dnes okolo lekárne, ma to tam ťahalo, ale horko ťažko som ju prešla, že nie.. počkám do utorka a potom zo mna opadne asi 5 kg, ked povedia výsledok. A ked bude že pozitívny, tak im asi neuverím 🙂

andy26
6. jún 2008

A ako sa máte vy? Citite niečo ? Nejaké zmeny - či vôbec nič?
Manžel si myslí, že z toho nič nebude, lebo že nemám žiadny príznak, ale ja neviem... občas ma bolí podbruško ako pred menzesom, občas sa mi zdá, že chodím viac na wc... neviem čo si mám myslieť...

saxo
6. jún 2008

andy, nam su s adinam male podprdy,prsia mame riadne naliate. tiez boli ako pri ms a ja mam mega brucho - straaasne velke. adinam testuje zajtra rano, ja v nedelu rano. ty si to vymyslela najlepsie 🙂 mne byva aj tak nevolno a hned sa zadycham, ale to je uz asi paranoja

andy26
6. jún 2008

prsia bolia aj mna a tiež min. o číslo podrástli, ale brucho nemám vôbec nafúknuté no a nevolno... tak to vôbec
Vážne, testujete? A myslíš, že bude silná tá čiarka alebo len taká minim. viditeľná?
Držím Vám strašne palčeky, aby Vám to vyšlo obom. Potom šup sem s výsledkom... budem to tu ostro sledovať

saxo
6. jún 2008

ok, napiseme. drz sa aj ty. zavidim ti to brucho, ja uz sa nemozem ani hybat ☹

gabika24
6. jún 2008

ahojte.
pointka, si sa ukázala 🙂 ako sa máš, ako pokračujete? 🙂 o chvíľu napíšeš dobrú správičku, že 😉

gabika24
6. jún 2008

teda chcela som ti povedať, že ti veeeeeeeeeľmi držím palce - aj naše bábätká určite 😉 tak sa ozvi 😵

pointka
7. jún 2008

gabika 🙂 ake mile, dakujem 🙂))
No ja sa mam uz asi skoro dobre 🙂 stimulujem ma KET, beriem vselijake mozne nemozne lieky a asi sa vyplati, na 10 DC som mala sliznicu 5 mm a vcera na 13 DC uz 7mm. To som mala minule na 23 DC ledva 7mm, no vyzera to, ze transfer bude v sobotu alebo potom v pondelok, este dokina vv utorok rozhodne. Pribalila mi k liekom este aj prednison, tak uvidime 🙂
A vidim, ze ty tehulkujes pekne dalej 🙂 babatka posluchaju? no musia maminu uz v brusku posluchat nie? 🙂
Vsetko mate OK? Bez komplikacii?
Tie palce asi budem potrebovat dost dost 🙂 Dakujem 🙂

andy26
7. jún 2008

Adinam, tak ako testííííík? Myslím na teba už od skorého rana, a asi ked budeš úspešná, tak asi podlahnem zvedavosti aj ja. 🙂 Utorok je ešte daleko, sakra.

saxo
7. jún 2008

adinam, teraz kde si ty? ako si dopadla?

scarlette
7. jún 2008

inak kocky prave ma napadlo, budem nieco platit za ten vstupny pohovor?
IVF pojde cez poistovnu ak schvalia ziadost, nie je dovod aby neschvalili

beke
7. jún 2008

ahojte,
myslím, že vstupný pohovor + spermiogram je 750,-sk.

adinam
7. jún 2008

Ahojte dievčatá,mala som pokazenú klávesnicu,boli sme v meste kúpiť novú.Nemám dobré správy-začalo špinenie na hnedo,aj bolesti,ako na MS...Test som pokafrala,lebo keď som nevidela hneď žiadnu čiarku,bežala som do postele...Nepočkala som ani tie tri minúty,až o polhoďku som sa bola na neho ešte raz mrknúť a už tam boli dve.Tá druhá slabšia,ale bola vidieť.Takže mu neverím.A kašlem na to ,počkám do utorka.Ktovie,či sa už nerozbieha MS. ☹ Dúfam,že Vás toto obíde naďaleko... 😉 Andy aj Saxo držte to v sebe! 😉

adinam
7. jún 2008

Prepáčte,píšem,ako tatár,myslela som Vaše babuľky bruškách!!!!!!!!!!!!! 😉 To je tým stresom. 😕

andy26
7. jún 2008

Ahoj, ahoj,
netráp sa, na to ma sestrička upozornila, že môžeš krvácať a nič to nemusí znamenať... ale chápem tvoje obavy... asi by som mala tiež podobné pocity. Budme silné a vydržme to už, ved už sme tolľko toho vydržali, a ty asi z nás troch najviac... tak čo už je to pre teba počkať do utorka, však? 🙂
Bud silná a mysli pozitívne 🙂

adinam
7. jún 2008

Andy,si zlatá,díky za podporu 😉 .Uvidíme,ako to dopadne,ale mám ešte troch snehuliačikov,bojujem ďalej. 😒 /zatiaľ/.Pekný víkend.pa 😉

andy26
7. jún 2008

a ja vôbec neviem a som dosť na pochybách aký vysledok by som asi očakávala od toho testu ešte teraz. Ked som bola prvý krát tehotná, tak som si robila prvý test až po týždni čo mi mal prísť menzes a ešte vtedy bola tá čiarka na začiatku veľmi slabá. Je to tým hormonom HCG, niekomu stúpa rýchlejšie niekomu menej... asi bude lepšie vyčkať na tú krvičku

saxo
7. jún 2008

caute babenky, no ja som mala v noci brutal krce v bruchu, ale len asi 10min. a nevedela som co so sebou. potom som si myslela, ze som rano dostala ms, lebo take bolesti som mala. tak ze na to kaslem a spravim si test. boli tam // ale ta druha slabsia, ale jasne viditelna. len som sa zlakla tych krcov, ale uz mi dnes bolo ok, len ako keby som mala dostat. rano robim dalsi test, ked som si ho uz kupila a na krv pojdem v pondelok, chcem sa aj dr. opytat, preco mam stale take velke brucho ☹ andy, tak sa drz uz len ty, my to mame za sebou 🙂 🙂 🙂 adinam a hrozne gratulujem!!!!

andy26
8. jún 2008

Ahoj saxo, blahoželáááááááááááááááááám k dvom //. Je to super pocit, ked vieš - na čom si, myslím, že je to v tvojom prípade viac ako jasné. 🙂 🙂 🙂 Ja som čoraz viac voči tomu skeptická.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre