ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
14. jan 2012

@sofia17
odporúčam dr. Petrovú. Aj keď ako písala karkana je vážna a vyzerá prísno.... Ja keď si pôjdeme pre druhé bábo tak jedine k nej 🙂

jaja1118
15. jan 2012

Tiez pridavam pozitivnu skusenost s dr.Petrovou....od vkladu az po porod....pre druhe babo sme si uz ist nemuseli-tiez som otehotnela ani neviem ako-uplne prirodzene a v aprili cakame dievcatko. drzim palce kazdej z vas........

tlucka
16. jan 2012

ahojte bojovníčky 😀
tak pridávam sa do vašej skupinky (ak môžem). Dnes som bola na vstupnej konzultácii u Dr. Petrovej a dokonca sme hneď aj podali žiadosť na IVF. Neviem, či je to bežný postup, ale snáď je to OK, keďže som mala už viaceré vyšetrenia absolvované. Ešte sa chcem spýtať, či sú potrebné vyšetrenia krvi na genetike, lebo tam ma neposlala a neviem, či vlastne sa vlastne mám na to informovať alebo nie.
Inak Dr. bola celkom milá, akurát mi pripadala taká roztržitá, pretože začala o niečom rozprávať, potom prešla na inú tému, a dokopy som sa nič nové okrem toho, čo som už vedela nedozvedela. Ale dúfam, že po podpise žiadostí a pri kunzultácii ohľadom stimulácie bude zhovorčivejšia.
Dúfam, že budem na vás môcť obrátiť v prípade akýchkoľvek otázok a že mi poradíte, lebo sa v tom ešte bohvieako nevyznám. 😵

karkana
16. jan 2012

@tlucka no mna docent poslal na genetiku pred ivf aj s manželom sme boli u nás v BB,ked pôjdeš najbližšie ku nej opýtaj sa jej

karkana
16. jan 2012

@tlucka no ale iné vyšetrenia mi nerobil,išli sme hned na ivf,niekedy musíme byť my iniciatívne dala som si aj hematolog.vyšetr.,tam mi heparíny doporučili

mimi1111
16. jan 2012

ahojte chcela by som vas poprosit o radu som tu nova a rozhodli sme sa pre umele oplodnenie cakam teraz na laparoskopiu aby som mohla ist na umele lekar povedal ze to potrebujem chcem sa vas spitat co by ste mi odporucali a cim vsetkym budem musiet prejst dakujem vam pekne

milka4
17. jan 2012

@tlucka Dr.Petrová je v pohode, aj keď tak nie vždy pôsobí, ale je to odborníčka a vie, čo robí!

kaaaty
17. jan 2012

@tlucka Ahoj ja som chodila do Iscaru k peterovej a teraz k nej chodim do ružinova. Ona je fakt veľka odborníčka, nie je moc zhovorčivá takže sa treba pýtať, a tiež ma toho dosť veľa čiže jej treba pripomínať. Aj tu genetiku jej pripomente alebo zavolajte do centra a objednajte sa tomu doktorovi on tam je myslim len v pondelok. Prajem veľa šťastia

kaaaty
17. jan 2012

@sakura
@jaja1118 Ahojte baby aj ste u Petrovej rodili? Aká je pri pôrode? Neviem si predstaviť kedy ona stíha pôrody ked robí na troch miestach....

jaja1118
17. jan 2012

@kaaaty -tiez som neskor chodila do rozinova......no a rodila som v nedelu vecer o deviatej-tak to akurat nepracovala 😀 -ale je pravda,ze vzhladom na to ze je pracovne vytazena -tak ako je-ma prehovarala na vyvolanie porodu-nakoniec som rodila prirodzene -lebo do nemocnice som mala nastupit az v pondelok......ale ako si k porodu dopomoct mi poradila ona 😉

kaaaty
17. jan 2012

@jaja1118 no ja by som tiež radšej chcela rodiť prirodzene než vyvolaním.... A teda ty si ju mala zazmluvnenú a potom vam peniaze vrátili?....A ako si si dopomohla k pôrodu, teda čo ti poradila?

tuzba
19. jan 2012

@little_miracle ahoj dakujem......nevedela som coho sa to týka lebo pri prvom IVF mi to neodporučili.... 🙂

stella881
19. jan 2012

ahojte ženičky , som tu nová ...moja gyn. nas poslala do ISCARE v BA na spermiograf...chcela by som sa vas spytat, či tam mam volat a objednat sa alebo tam staci prist... a ako to cele prebieha ...dakujem za odpoved 🙂

karkana
20. jan 2012

@stella881 určite zavolaj na recepciu a dohodnete sa 🙂

stella881
20. jan 2012

@karkana dakujem uz som volala a ideme tam hned v utorok 🙂

karkana
20. jan 2012

neviete čo to ,ked po skončení mrchy po týždni mi zas prišla?žeby hormony blbli či ísť na gynču

biancaneve
21. jan 2012

@kaaaty ahoj, ja som tiez rodila u Petrovej, sledovala ma cele tehotenstvo, od 36 tt som chodila za nou do Ruzinova, od zaciatku tehotentsva sme boli dohodnute na planovanej sekcii ( IVF-ICSI). Nastupila som v stredu a vo stvrtok ma robili, chodila ma pozerat kazdy den aj ked nemusela byt v nemocnici, bola som s nou velmi spokojna, ten pocit istoty je k nezaplateniu....

timona
22. jan 2012

baby, pomohol uz niektorej Doc. Valky k uspesnemu tehotenstvu?

tinka9075
22. jan 2012

@timona ahoj mojej kamoške už má dve deti a k obom jej pomohol docent aj ja k nemu chodím tak verím že aj ja budem úspešná 🙂 🙂

silvinnka
22. jan 2012

@timona ja cakam mimiska,vdaka docentovi,sice sa zadarilo az pri 3tom ivk-ku 😉

mary86
23. jan 2012

ahoj, som tu nová a veľmi sa v týchto témach zatiaľ neviem orientovať, preto vás prosím o radu - s manželom nám bolo doporučené umelé oplodnenie, chceli by sme sa objednať na prvú konzultáciu do iscare ba...viete mi poradiť čo k tej konzultácií budem potrebovať? a ako dlho sa približne na tento termín čaká (chystám sa tam zajtra zavolať), ktorú lekárku, či lekára je najvhodnejšie si vybrať a podobne... ďakujem vám za odpovede 🙂

timona
23. jan 2012

@silvinnka tak to ti gratulujem, ale aj tak nemam pocit, podla tohto tu, ze by bol docent nejako velmi uspesný...

katuska54
23. jan 2012

ahojte dievcata, ja chodim do iscaru v ba a som po 1 neuspesnom iui a chcem sa opytat,ci ste niektora apsolvovali laparoskopiu a ci to robia v centre.a asi kolko to stoji. ci to preplaca poistovna,alebo si to musim platit sama.

holly74
23. jan 2012

@timona Timi, musíš to brať aj tak, že nie všetky baby, ktoré chodia do Iscare, chodia aj na koníka... a ak boli úspešné, tak o to menej majú dôvod tu niečo riešiť...

silvinnka
23. jan 2012

@timona u neha na prd je to,ze je tam uz len 3x do tyzdna a aj to po 3-4 hodky,inak ma ambulanciu v zeleznicnej nemocnici a tam ma tiez uz strasne vela pacientiek....neviem,ja som mala este v podstate na neho stastie,teraz neviem ako by som sa rozhodla,ku komu by som zacala chodit ☹

pistaciaa
24. jan 2012

@katuska54 ahoj, laparoskopia v centre stoji podla toho v ktorej si poistovni, ja som cez vseobecnu doplacala nieco malo cez 40 eur, a samozrejme robia to tam 🙂.

katuska54
24. jan 2012

@pistaciaa jej to si ma potesila,ze to aj tam robia. a bola si potom na pn alebo si isla normalne do prace. a aky pocit si mala z toho. aj ja mam Vseobecnu,tak som dufala ze aspon nieco preplaca poistovna.

pistaciaa
25. jan 2012

@katuska54 ja som tam bola v pondelok a cely tyzden som bola doma, aj ked som si myslela, ze v stredu uz pojdem do roboty :P, ale to je asi individualne, vsetko som zvladla v pohode, ale vecer ked ma pustili domov som zacala zvracat a dostala som horucku, takze mi museli dat antibiotika pre istotu, no ta horucka bola asi skor z narkozy, inak som po tyzdni uz ani nevedela, ked mi vytiahli stehy, ze som na dakej LPS bola 🙂. Ja si myslim, ze ak bude vsetko ok, tak za take 2-3 dni uz budes skoro uplne ok, ci sa budes citit ist do roboty uvidis, lebo stav sa rychlo zlepsuje. A poistovna preplaca asi velku cast, toto je doplatok, co im nevykryje. Ale keby som mala ist znovu na LPS tak urcite tam, sestricky su strasne zlate a bolo to v pohode, ale zavisi aj od toho co ti maju robit, lebo vraj ak hrozi otvaranie brucha a vacsie zakroky, to tam nerobia.

jaja1118
25. jan 2012

@kaaaty -ospravedlnujem sa za oneskorenu odpoved.....rodila som s Petrovou -volali jej o piatej a o siedmej uz bola v nemocnici......a ona mi poradila nech si davam horucu sprchu na krize a nech chodim na dlhe prechadzky.....a od stvrtka do nedele to zabralo a mala sa narodila prirodzene.....co sa mi akurat dost nepacilo -bolo,ze mi pocas porodu pripominala,ze som si predsa len mala dat pichnut epiduralku-ale to bol len jej pocit-ja som mala pekny zazitok z porodu aj bez epi.

kaaaty
26. jan 2012

@jaja1118 Ďakujem ešte som neporodila takže mi tvoja odpoveď pomohla. Juj takže je za epi, no ja som rozhodnutá rodiť bez nej. Nejako to len zvládneme 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre