ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

beke
8. jún 2008

ahojte, aj ja idem zajtra na krv ale k svojmu gyndošovi a mám len zatelefonovať výsledok.
Držte sa baby!!!!!

andy26
8. jún 2008

ahoj beke,ja idem až v utorok, tak som strašne zvedavá... ale nemám z toho dobrý pocit... myslím, že to bolo všetko neuspešné ☹.

adinam
8. jún 2008

Saxo,super správička!Blahoželám!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Verím,že dnes už tie čiarky len zosilnejú 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 Andy,nestrácaj nádej,musíš veriť 😉 ,že to dobre dopadne.Pozitívne myslenie je 50% úspechu!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Beke,držíme aj Tebe palce,nech zdvihneš ISCARE štatistiky úspešnosti v KET!!!!!!!!!!

saxo
8. jún 2008

caute maminy, rano som si zas robila a uz bola ta druha ciarka veru o dost silnejsia. ale aj tak sa chodim na nu divat kazdu pol hodinu ci nezmizla 😀
andy ja som ani v najmensom kutiku duse tomu neverila ze to vyjde ked som nemala ani nic na mrazenie a je to moje 1ivf. praveze sa aj ty nechaj milo prekvapit, ja som si fakt vcera myslela ze uz som dostala ms a aj ma tak uz riadne bolelo brucho.
adinam, ty si to uz nechaj len potvrdit z krvi nech sa mozes tesit dalej 🙂 tak sa drzte vsetky, aj ty beke a v priebehu dna sem zas kuknem, pa 🙂

saska1
8. jún 2008

saxo 🙂 gratulujem ...to je super...
babulky...ale sa to tu rozbehlo..sa teším, že budete úspešné...

mariettka27
8. jún 2008

Ahoj saska!Sa nám tu tie tehu rozširujú,čo?Ale neboj,aj my sa dočkáme.
Inak baby,kolko to celé v iscare stojí?

saska1
8. jún 2008

marietka 🙂 potichúčku si predstavujem ,aký je to pocit, mať na teste // 😵

mariettka27
8. jún 2008

moja,ver mi,že takých nás tu je viac. 🙂 Som tu síce len krátko na koníkovi,ale pomáha mi to,ked viem,že nie som sama.Mna to za posledné mesiace pochytilo riadne.Teraz to máme s mužom dost blbé....On mi totiž odišiel do zahraničia a mna tu nechal s mojou túžbou samu.Ale všetkým vám to zo srdiečka prajem,aby tam tie dve čiaročky boli a verím,že sa dočkáme aj my.... 😉

saska1
8. jún 2008

marietka určite sa dočkáme 🙂

adinam
8. jún 2008

Mariettka,tak na tvoju otázku je ťažké odpovedať...Každý platí inak.Všetko závisí od priebehu liečby-od predpísaných liekov,od výkonov...Základná záloha,ak ideš cez poisťovňu je 18 500/ak dochádzaš počas stimulácie k nim na kontrolné uzv/,plus doplatky za lieky,ktoré sa pohybujú až do sumy 15 000.Ostatné závisí od konkrétnych výkonov-icsi,mrazenie atď.Takže nás to vyšlo na 40 000 cez poisťovňu... 😒Ale sú dievčatá,ktoré to majú omnoho lacnejšie.Každý prípad je individuálny.

mariettka27
8. jún 2008

a čo robkáš?Ja popri koníkovi varím gulášik. 🙂 mnamky... 🙂 Aké je u vás počasíčko?U nás to nevyzerá velmi dobre,asi bude aj pršat. ☹

mirinda10
8. jún 2008

tak zienky citam, ze sa uz je lepsia statistika tak ja sa hadam uz pridam asi pojdeme s pointkou spolu na KET ja idem na utz 15DC vo stvrtok tak dufam, ze sliznica bude dobra a neochoriem tak ako minuly mesiac uz som mohla testovat co uz. Tak nech beke v pondelok oznamia radostnu spravicku a tie co cakaju na utorok tak este par hodin budu cakat ale ako citam tak to bude len jedina veta ste tehotna takze to je super
peknu uprsanu nedelu aspon v BA

saska1
8. jún 2008

marietka...dala by som si gulášik...maminka robila živánsku..a s drahým som volala, že v BA prší...u nás pršalo včera...no hruza..
ináč , tie ceny v iscare sú dosť vysoké...ale pokiaľ su v BA najkvalitnejší,tak mile rada obetujem peniažky..
adinam, vy ste sa prečo rozhodli pre iscare??

adinam
8. jún 2008

Saska,na odporúčanie jedného lekára z nemocnice na Kramároch.Takže sme ani nad druhým CAR-om nerozmýšľali, doc.Války je dostatočnou zárukou.Zatiaľ.Nevylučujem však možnosť zmeniť CAR niekedy v budúcnosti.

mariettka27
8. jún 2008

ahoj adinam! 🙂 Ja chodím do Heliosu v MT,zatial ale nemáme skoro žiadne vyšetrenia.Tam to stojí vraj tiež okolo 40tis cez poistovnu,najlepšie je mat všzp.Neviem ako to presne je.Myslím,že 3 pokusy sa hradia cez poistovnu a další už v plnej sume okolo 100tis.
adinam,a ty už si tehu? 🙂

saska:kludne sa prídi ku mne napapat...hihihi.Mám tu dost asi tak pre celý regiment.Zle sa varí pre jedného...Ja už som mala nanho ale chut už asi mesiac..Ked neprídeš,tak ho zamrazím.. 🙂

Ináč ohladom tých vysokých cien.Neviem ako vy,ja som ochotná obetovat čokolvek a kolkokolvek,aj keby som jedla suché rožky,tak chcem babätko a basta. 😉

saska1
8. jún 2008

adinam...tak nejak..mne to odporúčali známi kvoli doc.Válkymu...začínam od augusta vyšetrenia tak uvidíme..
marietka...zamraz, nechaj na horšie časy, ked peniažky pojdu do centra a my budeme jesť suché rožky 😀 potom sa zastavím 😀
ale je fakt, že aj ja som v stave, urobiť čokolľvek...len pokiaľ sú centra porovnateľné úrovnou služieb, a ceny sú rozdielne , tak načo platiť viac...no nie??preštudovala som tu stránky gynfivu, aj ferticenta, a vtedy som povedala že iscare vylučujem...ale zhoda náhod, a už chodím do iscaru,...osud

mariettka27
8. jún 2008

sasi,to je velmi tažké sa rozhodnút pre to alebo ono centrum.Každý to vníma inak.Jedna je s nimi spokojná a dalšia nie.Treba vyskúšat a posúdit,čo bude vyhovovat tebe a tvojmu drahému.Daj na svoje pocity a dojmy z prístupu lekárov a tak.Ja som tiež počula kadečo na Helios a aj tak tam nadalej chodím.Krajkovič je jeden skvelý lekár a ten ludský prístup...Uvidím ako budeme postupovat dalej... 😉
Ved stále máš možnost sa rozhodnút a zmenit centrum... 🙂

Beriem ta za slovo...Gulášik odkladám na horšie časy... 😀

saska1
8. jún 2008

marietka...a ty si dokedy sama??myslím,kedy sa vráti mangel zo zahraničia..

saxo
8. jún 2008

baby, fakt to je individualne s cenami. mna stalo cele ivf cez poistovnu 4tis. aj to len cena liekov. pri stimulacii na ivf som chodila ku svojmu dr. chvalabohu ze mi zabrali tie najlacnejsie injekcie na stimulaciu 😀 no vidite a niekto 40 tis. a to je sakra rozdiel.
mariettka, ano adinam je tehu. vcera sme si obidve robili test a vysli // takze dufame ze je to pravda. este je urcite tehu aj andy26, len ta pocka az na krv. nam trom robili ivf naraz 😵 😵 😵

mariettka27
8. jún 2008

saxo,tak vám srdečne gratulujem.Určite to dopadne dobre. 🙂 Ako dlho si sa s drahým snažilkovala,pokým si sa rozhodla pre care?

saska,milak chodí domov raz za tri mesiace na týžden a bude preč minimálne do konca roka. ☹ ☹ ☹
Takže naše šance sú momentálne minimálne.teraz príde o tri týždne,už sa neviem dočkat.
A ešte zákon schválnosti:vždy ked príde domov,tak mi vyjde mrcha mrchatá... 😖 😖 😖

adinam,tiež ti prajem len a len to najlepšie,nech je všteko "ofkey".....

tanyja
8. jún 2008

ahojte babenky,
tak ako čítam, budúci týždeň budú samé prekvapenia. Adinam, myslím na Teba nech Ti to dobre dopadne. aj mne bolo od žalúdka blbo, bolo to tými tabletkami, ale ty máš dve potvorky v sebe a určite aspoň jedno sa chytili, potom mi daj vedieť

tanyja
8. jún 2008

tak ako čítam , aj ja pridám svoje skúsenosti : môj mangel má tiež pomalé spermie, no a otehotnela som 3x !!! len keby to bábo nebolo zakaždým choré, takže aj tie majú šancu normál.cestou prísť k bábu, ktorých mangel má podobný problém. stres - zabiják, no a ceny? mňa to vyšlo na 56tis aj s PiGD, a to som mala najlacnejšie tabletky 😎 😎 , ale som odhodlaná na ďalší pokus, ale ešte teraz nie, začiatkom budúceho roka sa do toho vrhnem (ak cez dovolenku voľačo nevznikne ...... 😅 ), no a včera sme boli pozrieť mangelovej sestry maličkého - maličké krásne chlapčiatko,a tie pršteky ......... ( môj drahý mierne zmäkol , ked ho uvidel )

mariettka27
8. jún 2008

ahoj tanyja! 😉
Tak ked sa stretávaš s ludmi,ktorí majú malé bábätko je to horšie.My máme známych čo majú malú a ked ju môj muž má na rukách a ona sa k nemu túli,tak ma pichne pri srdiečku. 😢
Je to taký divný pocit...

tanyja
8. jún 2008

aj ja som z toho prv taký bojazlivý pocit, že ako zareagujem , ale snažila som sa slzičky potlačiť, aby si to švagrová nevšimla a v prípade potreby som šla bokom, aj môj brat má deti, ale tie sú už veľké, takže tam dojímáky nehrozia... ja to musím brať ako druh terapie, hoci veľmi nepomáha

saxo
8. jún 2008

mariettka, no ja som o dietati ani nepomyslala,ked som musela ist kvoli bolestiam v bruchu na laparku a tam mi zistili, ze to s babom nebude az tak jednoduche. od laparky sme skusali 3/4 roka a ked nic, tak to za nas vyriesil CAR 🙂 hotovo, a uz sa nemusim trapit co bude, ci budem moct mat deti...

mariettka27
8. jún 2008

saxo,to je dobré,že ste na to prišli takto skoro.Zober si to tak,že keby sa neobjavili u teba bolesti a problémy,tak by ste to neriešili a možno by sa časom stále vaše šance znižovali.A čo si mala?Aké problémy ti zistili? 🙂
my s mojim stále nevieme na čom sme,lebo sme za tie dva roky čo sa snažilkujeme nepodstúpili skoro žiadne vyšetrenia,len ja asi 15x ultrazvuk a beriem duphaston.Boli sme objednaní na spermiogram,ale muž ochorel,tak sme to zrušili.A teraz je do konca roka za hranicami,tak som sama doma aj so svojimi obavami,či niekedy budeme mat vlastné mimi.Je to všetko na prd.Naši rodičia to nemali také tažké....Každým rokom pribúda párov,ktoré nemôžu splodit bábo prirodzenou cestou... ☹ ☹ ☹
A kolko máš ročkov,ak sa smiem opýtat?A manželík?
Mám kamarátku,čo majú obaja po 25 a tiež museli podstúpit umelé oplodnenie.

zuzankaro
8. jún 2008

Ahojte ISCAR-áčky,
je tu niekto kto momentánlne stimuluje na IVF? Ja si už tretí deň pichám gonal 🙂
bolo by super keby sme si mohli vymieňať skúsenosti 😎

andy26
8. jún 2008

Ahoj zazankaro, ja som už po stimulácií aj po vložení a som v očakávaní... v utorok idem na krv. Ja som tiež pichala gonal a potom cetrodine... celkom v pohode všetko

beke
8. jún 2008

Ďakujem baby, aj ja vám držím palce na krv, zajtra sa ozvem.

beke
9. jún 2008

Ahojte baby, mám dobrú správičku...som tehu... 🙂 🙂 🙂 hcg mám 655.
ostatným na zajtra držím palce a dúfam, že ma budete nasledovať.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre