ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

bibi24
12. júl 2012

@saska1 Ahoj, mame skusenosti, navrhol to Valky aj nam. Ale nezabralo to. Iny doktor v Brne povedal, ze aby to malo ake take ucinky, liecba by musela trvat min. pol roka.

ada83
12. júl 2012

@mary86 ahoj a možem sa opýtať kto ti dal pnku obvodný lekar alebo gynekolog

mary86
12. júl 2012

@ada83 ahoj, mne dala pn moja odvodná - ešte keď som si bola dať robiť predoperačné tak mi sama od seba povedala že potom deň pred vkladom nech prídem že ma vypíše na pn - a som tam vlastne vypísaná doteraz, ale podľa mňa aj gynekológ by ťa mal vypísať...

kviann
12. júl 2012

@viktoria1975 Lattakova je ziackou docenta Valkyho, ja som chodila k docentovi od sameho zaciatku a nemenila by som a ked som uz otehotnela potom ma posunul k Lattakovej, ale inak ak si ona neni v niecom ista stale sa aj tak radi s docentom, ale obaja su odbornici, teraz mame pomali 11 mesacnu bambulku a pomali uz uvazujem nad dalsou navstevou Iscare, nakolko este mame dost mrazacikov.

saska1
12. júl 2012

@bibi24 jeeeej, ďakujem za reakciu, zatiaľ som nenašla nikoho koho by sa to týkalo...takže myslíš, že radšej sa do toho nepúšťať? ja totiž nechápem ako môže fsh hormon, akým je merional alebo menopur, mať vplyv na spermie ... 😕 a aké dávky a ako dlho si tvoj mm pichal? a žiadne zlepšenie?máte zlú pohyblivosť?lebo my aj morfologiu aj pohyblivosť...
prepáč, asi veľa otázok 🤐

bibi24
12. júl 2012

@saska1 V pohode 🙂 No, my sme s Valkym absolvovali 3 neuspesne ivf (2 klasicke a 1 soft) a toto navrhol ako mozny dalsi postup. Chcel dosiahnut zvysenie poctu spermii a potom by sme mozno mohli ist na IUI. Ale nepodarilo sa. Netusim ake su uspechy tejto liecby, ale myslim, ze zazraky nemozno ocakavat.
Ano, FSH ma vplyv na tvorbu spermii, ale myslim, ze skor na pocet. Pichal si to manzel 3 tyzdne, raz tyzdenne (ale presne davky ti nepoviem, si nepamatam). My mame zle vsetko bohuzial, velmi nizky pocet, pohyblivost len do stran a morfologia bola na hrane, ale velmi sa zhorsila za posledne roky (z hranicnych 30% na skoro 0%), preco - to nevieme.
Ja by som to uplne nezavrhovala, urcite treba skusit vsetko a uvidis. Mozno vy ste iny pripad a zaberie to 😉
Kludne sa hocico pytaj, ak budem vediet, odpoviem 🙂

katla
12. júl 2012

Ahojte. Ja som sice pacientka gyn fivu, ale kedze tam sa stale nedari a namrazene mame uz len na 1-2 krat (zalezi ako sa rozmrazia), tak ak sa nezadari ani potom uvazujem o prechode do isceru. Viete mi prosim poradit ku komu tam ist? Je tam niekto naozaj dobry koho by ste mi odporucili?
A este otazka: myslite, ze iscare je lepsie ako gyn fiv? Ak ano, preco prosim?

Dakujeeeeeem 🙂

saska1
12. júl 2012

@bibi24 no my s počtom problém nemáme...iba pohyblivosť a morfológia 😔 ja som "iba" po 1IVF, a 1KETE, a navrhol ,že máme skúsiť toto...v každom prípade ešte teraz skúsime KET, máme posledné 2 embryjká zamrazené, a urobíme kontrolný spg, lebo naposledy bol robený pred rokom...tak uvidíme..
ďakujem za info... 😉

bibi24
12. júl 2012

@saska1 nie je za co 🙂 Drzim palce. 😉

sofokleska
16. júl 2012

Ahojte baby, poprosim vas o radu alebo vaš nazor. Pred 2 rokmi sme boli v Iscare na vyšetreni povedali na jedine IVF. Už sme boli rozhodnuti že to aj rizkneme, ale začali nam zateplovať barak, tak všetky uspory išli do toho. Oni i potom aj volali, ale ja som sa naspať už nedovola, tak neviem čo chceli. Pred rokom som podstupila operaciu bo mi praskla cysta. Teraz zvažujeme, že by sme sa na to dali....nebude to blbe ked sa opäť objavime v Iscare, ked nevedeli čo je s nami alebo skusiť ten Gin fiv?ake mate skusenosti? dakujem

willywoman
19. júl 2012

@sofokleska kludne chodte do iscare budu len radi. Ak v gyn five povies
Ze si bola niekedy v iscare budu na teba pozerat jak na zlocinca.
Aspon ja mam taku skusenost. Viem ze lekari su velki rivali medzi sebou
Ale ze to prenasaju na pacientky je od nich neprofesionalne.
Ja chodim k doc valkimu a este je tam dr lattakova, mladucka
Velmi prijemna doki, opytaj sa priamo na nu.
Drzim palceeee!!

sidlo
19. júl 2012

@sofokleska to vobec neries. Na tom nic blbe nieje a oni take veci vobec neriesia
@katla ja mam lepsie skusenosti z ISCARom, co sa tyka pristupu k pacientkam. V Ginfive som sa citila len ako cislo, a aj sa tam ku mne tak spravali.....jak na beziacom pase a dalsia......Ale zas to o klvalite prace nemusi vypovedat nic....takze....

ada83
21. júl 2012

ahojte mozem sa opytat ci mate niekto skusenosti s laparoskopiou a ci je normalne ak som bola so stvrtok na nej a v piatok som dostala menzes ktorý prisiel o týzden skor neviem ci mam voalť do iscare alebo je to normalne 😉

kikus77
23. júl 2012

Neviete niektora, ci planuju zakupit embryoskop? Alebo ho maju a uniklo mi to?

timona
29. júl 2012

Neviete ci v ISCARE robia klasicku cytologiu z krčka? alebo to robia iba klasicki gynakologovia...?

saska1
29. júl 2012

@kikus77 tak toto by aj mna zaujímalo 😒 ale zatiaľ myslím, že ho nemajú

moname
29. júl 2012

@timona mne robil Války,lebo pri transfere sa mu nezdal krčok,.

lucia2505
29. júl 2012

Ahojte baby čo chodíte do Iscare, chcem sa vás spýtať prečo ste sa rozhodli práve pre toto CAR a nie iné? V čom vidíte pozitíva? Ja som sa tiež rozhodla pre Iscare, ale zmenila som názor a chcem odísť do iného centra.

havranica
29. júl 2012

@lucia2505 mne sa toto centrum zda najkvalitnejsie, co sa tyka ponukanych sluzieb,vsetko robia priamo tam, clovek nemusi hladat inych lekarov ako napr.urologa,genetika adt a navyse mi vyhovuje moja lekarka...je pravda,ze v poslednej dobe tam maju natresk a caka sa trochu dlhise...preco chces zmenit,co sa ti nepaci na iscare?

lucia2505
29. júl 2012

@havranica vieš čo ja viac menej kvôli financiám, zistila som si, že vo ferticente sa neplatí za ICSI ani predĺženú kultiváciu...baby doplácajú čisto len za lieky...v Iscare zaplatím za jedno ivfko 1000 eur a tam 400 , to sa mi zdá dosť veľký rozdiel...navyše vo ferticente majú novú metódu embryoglue, neviem či si o tom počula, to je také "lepidlo" na embryjka, vraj to výrazne zvyšuje šancu, že sa uhniezdi.

pistaciaa
30. júl 2012

@lucia2505 to lepidielko davaju aj v Iscare, mna sa na to ani nepytali a dozvedela som sa to priamo pri transfere, kedze som nevydrzala 20 minut potom bez WC :D, tak som z toho bola hotova a doktor vravel, ze staci aj 10 aby sa prilepili...

mary86
31. júl 2012

@lucia2505 ahoj čítam tvoj príspevok a nedá mi nereagovať naň - podľa mňa by si si to mala ešte raz premyslieť, pretože peniaze nie sú všetko - skús si o ferticente zistiť viac, nielen to že to je u nich lacnejšie... bližšie zisti aký majú prístup, ochotu a milosť voči pacientkám a hlavne úspešnosť, pretože podľa mňa hlavne tieto kritéria sú dôležité... Teda to bolo u mňa rozhodujúce a preto som si vybrala Iscare... Minuli sme možno viac peňazí, ale bolo o mňa kráľovsky postarané 😉

lucia2505
31. júl 2012

@mary86 ahoj, ďakujem že si napísala...ja stále uvažujem nad tým čo urobiť, teraz mám ešte 3 mesiace čas, lebo idem v auguste na laparku a potom aj tak musím s ivfkom počkať. Ide o to, že ja som práveže mala pocit, že im v Iscare ide hlavne o prachy, lebo aj mňa chceli rýchlo rýchlo nahnať na ivfko, pritom mám sakosalpinx na nepriechodnom vajcovode a doktorka mi tam povedala, že však čo vyskúšame a uvidíme a keď to nevyjde, tak mám ešte 2 pokusy...to mi prišlo také čudné, keď vedia že je niekde problém, tak prečo to najprv nevyriešiť a potom hnať pacientky na ivfko...ale to by zase nemali z toho toľko penazí...až keď som prišla za ňou, že si chcem dať najprv ten zlý vajcovod vybrať, tak mi povedala, že je to vlastne dobrý nápad...práveže sa mi zdá, že tam je to také viacmenej ako na bežiacom páse...ale hovorím, že ešte nie som rozhodnutá...v každom prípade ti ďakujem za názor 🙂

holly74
31. júl 2012

@lucia2505 Ahojte kočky, trošku vás čítam, lebo som kedysi do tejto témy prispievala , kedže som v Isc. absolvovala všetky 3. uhrádzané cykly IVF. A po výdatných mojich skúsenostiach s nimi, musím dať za pravdu skôr Lucii...presne ten prístup však vyskúšame a uvidíme a ak nevyjde skúsime znova, namiesto toho, aby poctivo riešili problém...a kedže pri tom poslednom bol ich prístup úplne najlaxnejší a najhorší, a tým myslím aj lekárov aj embryológov, hoci by som očakávala že naopak už urobia všetko pre to aby sme dosiahli úspech, povedala som si že iscare nikdy viac, aj ked ponúkajú na 4. ivfko polovičnú zľavu...
@mary86 ak sa smiem spýtať ku komu si chodila? Mal na teba ten doktor vždy čas? Neodbiehal k iným pacientkám? Informoval ťa včas dopredu o všetkých možnostiach, aby si sa mohla rozhodnúť čo najlepšie a podľa možnosti nie pod vplyvom narkózy? vedel o vývoji tvojich embryií a informoval ťa o ňom pravdivo? Vo všetkých týchto bodoch som sa ja v Iscari veľmi sklamala...

lucia2505
31. júl 2012

Ja určite nechcem na Iscare kydať, verím, že mnohým ženám pomohli, ale to predsa aj v iných centrách, no môj osobný názor je taký, že Iscare je síce zvučné meno, dá sa povedať, že spomedzi tých štyroch centier v Ba sa o ňom hovorí a píše všade najviac...aj ja som si ho vybrala preto, že vlastne o tých ostatných som dokopy ani nepočula, ale to ešte nie je zárukou toho, že je najlepšie.

mary86
31. júl 2012

@holly74 To mi je ľúto, že si mala takú skúsenosť, či skôr skúsenosti, ja som bola naopak nadmieru spokojná a možno aj to že som bola úplne spokojná, kľudná - vedela som že je o mňa dobre postarané sa pripísalo na tom, že som to zvládla úplne v pohode a vyšlo nám to na prvý krát 🙂
Ale jedna vec sa mi vôbec nezdá a to ten prístup lekára - či lekárky - preto ak sa smiem spýtať, aj teba @lucia2505 ku komu ste vlastne chodili - lebo sa som chodila k dr. Petrovej, úplne skvelá - a na ňu som veru nepočula žiadne sťažnosti - naopak žienky k nej prestupovali, lebo ona bola práve tá ktorá sa nevzdávala ani v ťažkých prípadoch a vždy hľadala riešenie, žiadne že vyskúšame a uvidíme... Preto by možno pomohlo vymeniť lekára... 😉

holly74
31. júl 2012

@mary86 Ach ale pri prvom som aj ja bola spokojná a kľudná, práveže som im verila že som u nich v dobrých rukách, a preto som ani neskôr nemenila ani lekára, ani centrum, aj po druhom neúspešnom mali moju plnú dôveru...len to som vtedy nevedela o ivf to čo viem dnes... no hlavne ten ich prístup pri poslednom ivf tam ma , žiaľbohu pre mňa, presvedčil o tom, že ja som im síce verila, ale pre nich som bola len ďalšie číslo.... To je dobre teda, že ty si mala opačnú skúsenosť, treba teda propagovať pani dr. Petrovú 🙂 A gratulujem k tehu 🙂

mary86
1. aug 2012

@holly74 ďakujem a je mi to naozaj ľúto že máš takéto skúsenosti... 😒 A ono tú Petrovú ani netreba propagovať - ona má veľmi dobrú povesť - aj tu na koníku si ju všetci chvália 😉 Vieš ona sa mi vždy sto percentne venovala - nikdy odo mňa neodbehla, vždy mi všetko vysvetlila... Kiež by taký boli všetci lekári...

kristina81
2. aug 2012

@lucia2505 Ahoj.Ja som bola vo Ferticente na 1.ivf.Nehovorim,ze su tam neni mily ale mne nepomohli.A ano je to najlacnejsie centrum ale ked sa tak nad tym zamyslim,tak vlastne preco sa neplati za icsi a predlzenu kultivaciu?Ze by to ani nerobili.Nenajdes este jedno centrum ani na Sk a ani nikde v zahranici kde by to robili zadarmo.Totiz to poistovna nepreplaca lebo som si to vyhladala.A lekar po mojom neuspechu vobec nepatral po pricine a hned nam navrhol druhy pokus.A vraj sme zdravy par.Nedavno som bola v iscare na pohovore u dr.petrovej a mala som z nej dobry pocit.Dokladne ma vysetrila zobrala mi neake steri a krv a povedala,ze ona v com vidi dovod nasho neuspechu.Vsetko nam pekne vysletlila,odpovedala na otazky a bola uprimna.Je to strasne tazke rozhodnut sa ktore centrum je naj.Kazdy chvali to centrum kde sa im podarilo otehotniet.Iscare je asi najstarsie centrum a preto ho odporucaju nasi gynekologovia.

micak
3. aug 2012

Ahojte, v buducnosti chcem urcite vyuzit sluzby ISCARE. Zatial sa len chcem spytat, ci je mozne prist tam sama, bez partnera alebo ho mam nato zacat uz teraz pripravovat?

Dakujem za odpoved!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre