ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

marry2006
12. sep 2012

mate niekto skusenost s poradovnikom v ISCARe? odporucili nas na ICSI, manzel ma malo spermii a este aj pomale :(...o dva tyzdne idem na rentgen vajickovodov, tak hadam bude vsetko ok...neviete ake vysetrenia je potrebne pred ICSI absolvovat? moj lekar je dr. hruzik....

a este jedna otazka na niekoho kto tento proces absolvoval...kolko to asi stalo? myslim lieky + zakrok...pokial ste to riesili cez poistovnu...

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 Ahoj marry, tak ja som tiez absolvovala prve sedenie u Dr. Hruzika a cakaju nas vstupne vysetrenia a potom IVF - zatial este presne neviem ani kedy a ani ci bude nutne aj ISCI... co sa tyka ceny, zalezi zevraj od toho, ako budes reagovat a kolko vajicok sa bude "spracovavat"... mrazit a podobne, ale orientacne zevraj by sme sa mali zmestit do 1000 € / pokus....

marry2006
12. sep 2012

a ides cez poistovnu?

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 ano, verim ze pri najblizsej navsteve vypiseme ziadost... mna este caka zopar vysetreni tak neviem presne kedy tu ziadost poslu...

marry2006
12. sep 2012

ja som bola dnes u dr. a dohodli sme sa, ze o mesiac bude este jeden spermiogram ale netvaril sa, ze by mohlo byt zlepsenie tak zvazujem, ze ked pojdem na rentgen dohodnem si s nim rovno stretnutie v iscare a vypiseme ziadost...som si myslela, ze ked to ide cez poistovnu tak to stoji menej...

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 no ja som bola na stretku rovno v ISCARE a tiez mi toho vela nepovedal... caka nas spermiogram (chcu si spravit vlastny podrobny, v zlepsenie tiez nedufaju), krvne odbery mna aj mm, geneticka konzultacia a mna diagnosticka hysteroskopia, ta sa robi pod narkozou. Cakame len na to kym mm doberie antibiotika (nasli mu nejaky zapal) a verim ze sa to uz rozbehne...

marry2006
12. sep 2012

co je hysteroskopia? mm bol na spermiograme v iscary...mna k dr. hruzikovi poslal moj gyn na kramare tam je 1x v tyzdni, tam absolvujem aj ten rentgen...zatial mi robili len hormonalny obraz...mam zvyseny LH hormon..

moj manzel ide v pondelok este urogolovi ci sa pocet spermii neda nejako zvysit, takze mame este nejaku malu nadej...ale sme zmiereny s tym, ze by sme mali prve dietatko zo skumavky 🙂)

a aky ma manzel problem? moj malo a pomale...

tak to uz o chvilocku pojdete na to 🙂

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 to si zevraj pozru ci mam vsetko ok, maternicu, vajecniky, vajcovody... chce mat istotu, ze som ok... hormonalny profil mam ok a aj ovulujem... u nas je problem ze mm ma velmi malo spermii - len 1 mil. pohyblivych, takze prirodzene to nepojde :( od urologa ma aj diagnozu a Dzurik mi dovysvetloval ze to fakt nepojde... pricina je zvyseny prolaktin, ale to uz si mm riesi s endokrinologickou... no ja dufam ze to pojde relativne rychlo... vo VsZP sa teraz zevraj caka na schvalenie ziadosti aj do 2 mesiacov... v akej si poistovni? a si z BA?

marry2006
12. sep 2012

moj manzel ma tiez 1 mil. 🙂 a tiez nam dnes vravel, ze je to takmer nulova sanca...uvidime co povie v pondelok urolog...myslela som si, ze nejakymi vitam. sa da zvysit pocet spermii. ja tiez ovulujem, teda myslim 🙂 len podla vytoku...a to ta na to vysetrenie poslali automaticky alebo na zaklade nejakych indicii? lebo pokial mas hormony ok a aj ovulujes, to aj toto vysetrenie je zahrnute v tej predpokladanej cene 1000,-?

tiez mame vseobecnu...nie som z PK, takze sa nacestujem 🙂

marry2006
12. sep 2012

2 mesiace je v pohode...aspon sa na to mozes dobre pripravit, aby sa male uhniezdilo 🙂

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 pozrel ma ultrazvukom a potom sa tak rozhodol... fakt neviem, ale niektore kocky vraveli ze to nie je na skodu, lebo tak moze odhalit aj nejaky skryty problem kvoli ktoremu by sa IVF nemuselo podarit... a myslim ze na tu pripravu bude cas ten mesiac, co nas budu stimulovat :D verim ale ze sa nam to vsetkych podari lebo po babatku velmi tuzime a aj to ze sa ti sice riesi takto, ale riesi sa to som kludnejsia lebo veci sa hybu 🙂

Ja pracujem v BA, ale od maja od svadby byvam pri Gabcikove, takze to mam tak hodinu cesty autom... ale zvladnem to, baby chodia do centra aj z vacsich dialok :D

marry2006
12. sep 2012

no tak dufam, ze sa aj pri mne len tak nerozhodne....mne zatial nerobil ziadne vysetrenia...a ako dlho ste sa snazili? my skoro 2 roky s prestavkami...banujeme, ze manzel nesiel na sg skor, aby sme to riesili uz davno...

my sme manzelia uz 8 rokov, uz by sme prijali takeho drobceka 🙂

jej tak to sa nacestujes kazdy den, ja byvam aj pracujem v PK...manzel mi bude asi robit taxikara lebo vodicak sice mame ale zial nesoferujem :(

aj manzela budu nejako stimulovat?

martinazvo
12. sep 2012

tak ja nastastie jazdim, tak sa budem vozit sama... my sa snazime rok a na vysetrenie sme isli preto, lebo ja som uz bola dost smutna vzdy ked som opat dostala menzes a mm sa uz na mna na taku smutnu nevedel pozerat... a som rada, lebo zvysne mesiace by boli vlastne strata casu...

no myslim ze ak budu krvicky ok, tak mm uz potom len odovzda spermijky pred tym IVF, pokial sa urolog u vas nerozhodne inak samozrejme... ako my papame s mm vitaminky, snazime sa aby sa spermijky trosku vylepsili aby bola vacsia sanca na vyber 🙂

marry2006
12. sep 2012

a co papate? tiez by sme chceli zvysit sance 🙂

tiez som rada, ze sme sa dali touto cestou, teda riesit to a necakat na zazrak lebo by sme sa ho asi nedockali...

my hovor o smutku...presla som roznymi fazami chcenia a tuzby 🙂 momentalne to uz tak neprezivam ako kedysi...skludnila som sa 🙂)) najhorsie bolo ked cele moje okolie zrazu zacalo tehotniet a rodit...

martinazvo
12. sep 2012

tak ja papam femibion a vitamin E a mm vitamin E a SELEZIN ACE... su na to len same chvaly a neublizi to, moze len pomoct 🙂

marry2006
12. sep 2012

zajtra letim do lekarne 🙂

dnes som nasla na nete cajovu bylinnu zmes od mojzesikovej (tak sa tusim vola), ktora pomaha pri uhniezdovani pri IVF

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 ja sa byliniek trosku bojim, pocula som ze vedia aj ublizit...

marry2006
12. sep 2012

to vazne? ja som bola v tom, ze mozu len pomoct...teraz si mi dala chrobaka do hlavy 🙂

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 prepac to som nechcela... ak mas spolahlivy "recept" tak preco nie... ja verim aj na alternativnu medicinu 🙂 ale napr. cele tehu nesmies bylinove caje tak asi na tom nieco bude :(

marry2006
12. sep 2012

no to viem, ze pocas tehu sa nesmu...tento caj sa pije 2-3 mesiace pred IVF po uz nie...no, este to zvazim 🙂)

v pohode...viac hlav viac rozumu 🙂

martinazvo
12. sep 2012

@marry2006 jasne, ved na to tato stranka je 🙂 idem uz na usko, tak dobru noc a ked budes mat nieco nove, pripadne sa budes chciet nieco spytat, kludne napis 🙂

jajus18
12. sep 2012

@marry2006 ahoj.prepacte sa vam do toho pletiem,len na tvoju otazku kolko stoji icsi...vsetko zalezi od toho kolko vajicok ti budu napichovat,je to odstupnovane,1az3-215eur,4az10-315eur.vsetko najdes v ich cenniku.prajem vela stastia 😉

mamartinka
12. sep 2012

@marry2006 Skus stranku otehotnenie.sk tam je caj na pripravu IVF ci tak neako sa to vola.Su tam na rozne problemy bylinkove caje.A co si pisala tu Pani tak sa vola Mojzisova.

marry2006
12. sep 2012

no presne tuto zmes som lala na mysli 🙂

ustrachana
12. sep 2012

kocky troska vam sem vletim 🙂 pred par mesiacmi som aktivne navstevovala tuto diskusiu aj centrum 🙂 absolvovala som tam 2 IVF a z druheho mam doma krasneho syna 🙂 bolo to moje 3 IVF a pred nim som chcela spravit uz aj viac ako maximum len aby vyslo, medzitym som skusila vsetko mozne aj nemozne od cajov cez vitaminy, lieky a podobne, ale docitala som sa na tejto stranke o aloe vera a povedala som si skusim, skusila som , objednala som si liter potom dalsie 2 a pred IVF postupne vypila a IVF vyslo.neviem ci to malo vplyv, ale len som sa chcel apodelit o skusenost, ktoru mam ako byvala velmi aktivna snazilka aj ja 😉 drzim vam kazdej palce, je to narocny boj, ale stoji zato 🙂 prajem vam aby vam to vyslo a aby ste onedlho navstevovali inu diskusiu s inym velmi prijemnym "problemom"

marry2006
12. sep 2012

@janus 18

no v cenniku to je ale to je pre samoplatcov...pokial viem tak nieco by mala hradit aj poistovna...ci na toto sa to nevztahuje?

dakujem 🙂

si to absolvovala?

marry2006
12. sep 2012

dakujem za tip...o tom aloe som dnes citala...vies odporucit nejaku konkretnu znacku?

som rada, ze sa pridal niekto komu to vyslo 🙂))

jajus18
12. sep 2012

@marry2006 nie na icsi sa to nevztahuje su to doplnkove sluzby,ktore si hradis v plnej vyske ☹ ano,absolvovala 3krat.

marry2006
12. sep 2012

janus18

a ako to dopadlo? no super...myslela som si, ze konecne mi poistovna nejako vrati to co im davam kazdy mesiac a zasa nic...

marry2006
12. sep 2012

kolko ta stal 1 proces?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre