ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

zumike1
8. nov 2012

baby, 3 litre na OHSS nestacia, ja som bola 2krat na IVF, a DR Petrova mi povedala ze minimalne 4-5litrov. Takze vela vela-ja som nemohla ani jest, bola som stale plna vody, ale nevadi aspon isli kilecka dolu. Stale som len snazilka, viac ako 2 roky... po dvovh neuspenych pokusoch teraz nechavame pausu, dr mi dala duphaston ze uvidi co to so mnou spravi... takze som zvedava...mame aj horsi spermiogram, ale verim, aspon dufam ze to nevzdavam... niekedy je mi fakt nanic, uz velmi tuzim po babatku...

katulka25
8. nov 2012

@lucia2505 tak to je super. ja som to mala tiez tak podobne 🙂 a kedy ti vychadza odber? a kolko mas folikov? drzim prsty

katulka25
8. nov 2012

@zumike1 ahoj, tak to mi je luto, ze to uz dva krat nevyslo. ale neboj sa, tak ako sa hovori, do tretice vsetko dobre 🙂 teraz das telo doporadku a potom to uz pojde

zumike1
9. nov 2012

@katulka25 dakujem...Teraz na 3.pokus neideme,zatial na to nemame financi...raz nam to musi vyjst 🙂e

lucia2505
9. nov 2012

@katulka25 ahoj, tak po dnešnej kontrole som sa dozvedela, že odber mám v pondelok...to budem 13DC, ale folíkov zase neviem koľko mám, len mi povedala doktorka, že je ich dosť, však sa dozviem po odbere snáď konečne...

chilinkaxxx
9. nov 2012

mala som dnes odber v iscare, žiaľ z troch folikulov je len jedno vajko a aj to sa nevie, či je dozreté :( dnes by ho mali napichnúť na icsi a zajtra ráno nám volajú, či sa vyvinulo embryjko. Najviac ma mrzí to, že bolo iba jedno a že to všetko musíme podstúpiť znova, injekcie, narkózu 😢 😢 😢 chodíme k dr. petrovej a teda nie sme veľmi spokojní, na každé stretko chodí neskoro aj pol hodinu ak nie viac a dnes mi len povedala, že no asi sme dali nízke dávky injekcií 😒 mám mať prvé ivf, no asi ho tento rok už nestihneme :(

katulka25
9. nov 2012

@lucia2505 drzim silno prsty aby bolo vsetko ok. Hlavne veľa pi a pi

lucia2505
10. nov 2012

@chilinkaxxx ahoj...aj ja chodím k Petrovej a tiež teraz stimulujem na 1.ivf, v pondelok idem na odber. To ma mrzí, že to takto zle dopadlo hneď prvý krát, viem si predstaviť ako to človeka demotivuje. Ináč to je sila, že doktorka neodhadne liečbu, ešte aj sama povie, že dala málo dávok, ale to už nikoho nezaujíma, že človek za to vysolí kopu prachov a vinou doktorky to je v kýbli. Môžem sa spýtať čím si stimulovala, aké dávky a koľko dní????

chilinkaxxx
10. nov 2012

@lucia2505 ja som mala menopur 37.5 (najnižšia dávka) a bravele jedna dávka denne tuším 10 dní. Potom som pridala orgalutran. A si s ňou spokojná? Myslím prístup, komunikácia? Ja naozaj zvažujem, že prejdem k Valkymu alebo Lattákovej, je síce mladá, ale chodí aspoň na čas. Uvidíme, či to zle dopadlo - po 9 mi majú volať, či majú embryjo. Ak hej, nádej stále je a v pondelok idem na vklad.

lucia2505
10. nov 2012

@chilinkaxxx no tak to si mala strašne nízke dávky, to som ešte ani nepočula, že by mal niekto len 37,5 z toho menopuru...to je čudné...ja som mala 150iu puregonu a potom k tomu orgalutran a to je ešte celkom málo, lebo niektoré baby ešte berú naraz puregon a menopur a dosť vysoké dávky...no našťastie nám to stačilo, lebo ja som dosť dobre reagovala. Čo sa týka prístupu, tak moc spokojná nie som, ona je taká nekomunikatívna, keď sa vyslovene nevypytuješ, tak sa nič nedozvieš a keď sa aj opýtaš, tak odpovedá dosť stručne a nič moc nerozvádza, no je taká čudná, ale zatiaľ to neriešim...ja doteraz neviem koľko mám folikov, len mi povedala na kontrole 5 deň stimulácie, že ich je cca 10 a včera som sa zase dozvedela od inej doktorky, že je ich dosť, takže presne vôbec neviem. Už som nemala chuť sa vypytovať, tak čakám čo povedia po dobere.

chilinkaxxx
10. nov 2012

@lucia2505 tak držím palce, aby boli plné vajíčok 🙂 ja som mala tri, no iba v jednom bolo vajko. Snáď to bol bojovník - veď ako nám povedala - na úspešné tehotenstvo stačí jedno vajko a jedna spermia 😉 a keď to nevyjde, tak to tak asi malo byť a nabudúce ich bude viac...dúfam, že aj injekcií bude viac 🙂

lucia2505
10. nov 2012

@chilinkaxxx ďakujem a aj ja tebe držím palce, nech už nemusí byť nabudúce, nech to jedno je ten bojovníček 🙂 daj vedieť...

lucia2505
10. nov 2012

@chilinkaxxx ozaj a aký je vlastne u vás problém s plodnosťou, ak sa smiem spýtať??

chilinkaxxx
10. nov 2012

@lucia2505 tak vyzerá, že to je veľký bojovník - vajko bolo dozreté, veľkosť podľa tabuliek a už má tri jadrá, jupiiii v pondelok je vklad 🙂 problém je, že má manžel problém s erekciou, teda nemáme šancu otehotnieť prirodzene ☹

kristina81
10. nov 2012

Ahojte.V prvom rade vam vsetkym drzim palce!!!! 😉 Chcela by som sa opytat.Davala ste si niektora pri normospermiograme ICSI? A co hovorite na AZH-to je ked narusia obal blastocysty? Ponukali vam to?Mne vobec a dozvedela som sa to teraz,ze take existuje.

lucia2505
10. nov 2012

@chilinkaxxx tak supeeeeer 🙂 len tak ďalej, nech sa vyvinie do blastocysty 🙂

lucia2505
10. nov 2012

@kristina81 ahoj...my máme v poriadku spermiogram a sme rozhodnutí, že nechceme ICSI, je lepšie nechať aspoň to na prírodu pokiaľ je to možné, lebo len tie najlepšie spermie budú schopné oplodniť vajíčka a teda vzniknú z toho aj najkvalitnejšie embryá, ale keď to napichajú, tak nemusia vybrať tie najvhodnejšie. O tom AZH som nepočula, ale ani by som to nechcela, podľa mňa to už je príliš veľké zasahovanie do toho, aj to lepidlo na embryá teraz existuje, aj keď neviem, či aj v ISCARE, ale to už sú všetko strašné umeliny si myslím. My si dávame len PK.

kristina81
10. nov 2012

@lucia2505 dakujem za rychlu odpoved. 🙂 Ved prave takto rozmyslame aj my.Lenze bohuzial sa moze aj to stat,ze sa neoplodni ani jedno vajicko.A co vtedy?Hm,hm.PK si chcem aj ja dat v kazdom pripade.Samozrejme ak bude z coho.To som sa ani nepytala,ze tu v iscare pri kolkych vajicok robia PK.A ani to som sa nepytala,ze odber ti robi ten lekar ku komu chodis?tento druhy pokus beriem neako nalahko.zaujima ma len to najdoleztitejsie,aby to vyslo. 🙂

lucia2505
10. nov 2012

@kristina81 ale ja si myslím, že keď je spermiogram v poriadku, tak to sa nemôže stať, že sa neoplodní ani jedno vajíčko...to vôbec neviem ako to je, že či len ten lekár robí odber, ale môže byť, lebo mňa naposledy vyšetrovala iná dr. v centre než ku ktorej chodím a aj ma objednávala na pondelok na odber a zisťovala, či moja dr. vtedy robí, tak asi preto, že aby tam bola na odber...

kristina81
10. nov 2012

@lucia2505 Asi sa na 100 % rozhodneme ked budeme vediet kolko vajicok mame.Vela stastia prajem. 😉

lucia2505
10. nov 2012

@kristina81 hej to je najlepšie riešiť to vtedy, keď je to aktuálne...aj tebe veľa šťastia 🙂

tlucka
10. nov 2012

ahojte kočkyi, pár dní som tu nebola a pozerám, ako pekne sa rozbehla diskusia. Ja som po 1 IVF u Dr. Petrovej, ktoré však bolo neúspešné. Ja som mala extrémne vysoké dávky hormónov (puregon som si pichala od 2DC do 12DC 225iu,
menopur som si pichala od 7DC do 10DC 112iu a 11 DC som mala až 262iu a orgalutran som si pichala od 8DC do 13DC).
Odobrali mi 23 oocytov, z toho sme si dali napichnúť ICSI metódou len 3 a prirodzene sme nechali oplodniť 20. Manžel má skvelý spermiogram (aj darovať by mohol, keby chcel 😀 )
Z tých napichnutých sa nám oplodnili všetky tri, z ostatných zostalo len 6 embryí. Bola som sklamaná z takého m,alého počtu, avšak postupne mi došlo, že som mala také konské dávky hormónov, že vajíčka neboli dozreté a tým pádom sa ani neoplodnili. Nakoniec som skončila s hypersimulákom 6 dní v nemocnici a vklad sa nekonal. Pri 1 KET mi rozmrazili 6 empíry, 3 ISCI a

tlucka
10. nov 2012

Teraz som zistila, že správa sa nezobrazila celá, nechápem 😒

tlucka
10. nov 2012

Po neúspechu z 1 IVF a dodatočnom naštudovaní dostupných info som dospela som k názoru, že ak je kvalitné vajíčko aj spermie, nie je dôvod na to, aby sa využívali všetky doplnkové výkony. Všetko sú iba marketingové ťahy na "oblbnutie" žien, ktorých cieľom je vyvolať pocit, že urobili pre úspešné IVF všetko. Možno ICSI pomôže v prípade nekvalitných spermií, ale inak by som si už nič nedávala. A samozrejme je v odôvodnených prípadoch potrebná metóda PIGD, AZH.
V každom prípade je potrebné pýtať sa lekárov, konzultovať postup, dôsledne zvážiť všetky ponúknuté možnosti liečby, avšak nie vždy treba bezhranične počúvať lekárov. V tejto medicínskej oblasti ide predovšetkým o biznis.
Tak vám všetkým držím palce, aby ste sa správne rozhodli a nakoniec dotiahli IVF do úspešného konca.

mamartinka
10. nov 2012

@tlucka ahoj.Ja som tiez mala konske davky a nic z toho.

lucia2505
10. nov 2012

@tlucka presne tak, moje slová !!!

miska212
10. nov 2012

Ahojte! Nahodou som sem zabludila.. Asi preto, ze by sme chceli pre nasho drobca surodenca 🙂 Tiez som chodila k dr. Petrovej a vyslo nam to na 1.krat. Moc vam vsetkym drzim palce, nech sa raz vytuzeneho babatka dockate..i ked je pravda, ze // sa to len zacina 😉

@chilinkaxxx mne odobrali 21 vajicok- oplodnilo sa len jedno- tiez to bol velky bojovnik, lebo uz ma 2,5 roka 😉 Drzim palce, nech sa to podari!

lucia2505
10. nov 2012

@miska212 ahoj...gratulujem 🙂 to je super prečítať si, že niekomu to vyšlo na prvý krát...a aký bol u vás problém?

miska212
10. nov 2012

@lucia2505 nepriechodne vajcovody ☹

lucia2505
10. nov 2012

@miska212 ja to isté...a nedala si si ich pred ivf vybrať?? Ja som o jeden prišla pri mimomat. tehotenstve a druhý som dala vybrať, lebo tam bol zápal a hrozilo by znova mimomat, takže teraz nemám vajcovody

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre