ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

wifina
14. nov 2012

@janielik87 ja mám dôveru. Čakali sme 2 týždne a skoro dva mesiace na výsledky testov, čiže odporúčam si dať testy ako imuno, genetiku skôr, nás to zbytočne zdržalo....

lea231
14. nov 2012

@wifina robi aj v Medifere a na Kramaroch ... je velmi ludsky, ochotny. V Iscare je len dva dni v tyzdni.

lea231
14. nov 2012

@wifina veru, na vysledky sa dlho cakalo ... robili mi aj diagnosticku laparoskopiu.... aspon vieme na com sme.

wifina
14. nov 2012

@lea231 mne tú diagnostiku nerobili, ale zas u nás bola od začiatku indikácia na IVF, takže asi preto...

ada83
14. nov 2012

@lea231 ahoj ja som podala iadosť v car 28:9 do poistovne prisla 9.10 a včera mi volali z car ze prisla mam všeobecnu

katulka25
14. nov 2012

@lucia2505 ahoj, príznaky boli take, že ma bolelo brucho tak že mi zo tlačili na žalúdok ked som vstavala a sadala, ale ja som mala aj tekutinu v bruchu. Našťastie to asi po troch dňoch zmizlo. Ale bolest to bola dost veľká

@little_miracle ahoj, nic zvláštne mi nie je, normálny mrcha, len trochu silnejšia. Ty si to mala tiež?
@ada83 tak super že uz došla. A idete teda čakať áno?

ada83
14. nov 2012

@katulka25 ideme asi až v januari na to dnes som dostala mrchu tak po nej pojdem sa s dr dohodnuť že čo a ako

katulka25
14. nov 2012

@ada83 tak silno drzim prsty aby to rychlo a dobre dopadli. Ináč mrchu som dnes dostala aj ja a to so 4 dnovym predstihom

janielik87
14. nov 2012

@wifina aj ja mam doveru, super...🙂 ze to tak rychlo v nej ide...ok, na testy sa popytam uz pri najblizsej kontrole v decembri

luskacik16
14. nov 2012

caute baby som tu skoro nova, chcela by som sa spytat necitala som tiez vsetky prispevky, tak ja chodim k valkymu prvy dojem bol otrasny, niekam sa velmi ponahlal asi na operaciu to je to ze kazdy ho chce mat pri sebe lebo je v podstate dobry odbornik,. my sme sa bohuzial dostali az k darovanym oocytom, je tu niektora ktora tiez podstupila ivf z dv? dakujem a ako dlho ste cakali na darkynu ja som zvedava ako dlho budem cakat a ci vobec mi fakt najdu mne podobnu alebo ci to je len pre uspokojenie ten formular diky moc

katulka25
15. nov 2012

@janielik87 ahoj, aj ja ma doveru, a povedali mi ze sa caka 6-7 tyzdnov a asi za 2,5 tyzdna mi volali, ze ziadost je schvalena. kocky, ktore mali vseobecnu cakali tie 2 mesiace.

lucia2505
15. nov 2012

@ada83 odber robila Petrová, myslím, že vždy ti to robí tvoj gynekológ, len keby niečo nepredvídané do toho došlo, tak niekto iný.

ada83
15. nov 2012

@lucia2505 jaj ja som myslela že ak nemá ordin hodiny že potom to robí niekto iný. ak kolko si platila zatial a plati sa v den vyberania alebo skorej?

katulka25
15. nov 2012

Dievčatá som smutná :( dalsi mesiac musime čakať az do ďalšej mrchy. Aby sa mi telo ukludnilo a dalo úplne do normálu, že to teraz nebudeme moc silit :( tak snad sa to uz potom podari

ada83
15. nov 2012

@katulka25 to je mi lúto

katulka25
15. nov 2012

@ada83 tak si davaj pozor ked budeš stimulovat. Pi veľmi veľa vody aspon 4 litre denne aby si tomu predisla

lucia2505
15. nov 2012

@ada83 po odbere vajíčok sa ma embryologička pýtala, či chceme ICSI a PK a my sme ICSI nechceli vôbec, iba PK, takže zato sme hneď išli zaplatiť do kancelárie 150 eur. Za mrazenie a uskladnenie embryí budeme platiť v sobotu, keď bude vklad, lebo po odbere sme ešte nevedeli koľko sa oplodní a či teda bude čo mraziť. V sobotu zaplatíme ešte 150 eur za mrazenie a 72 eur za uskladnenie na rok. Keby sme si dávali ICSI, tak by sme to platili v deň odberu a to by bolo podľa toho koľko vajíčok by sme mali, sú tam tie 3 ceny v cenníku. Na liekoch som ušetrila, lebo ostal mi jeden celý puregon, menopur a jeden orgalutran čo teraz predávam tu na koníku, takže saq mi vráti 140 eur. Takže nás to celé vyšlo 550 eur aj s liekmi.

little_miracle
15. nov 2012

@lea231 prosim ta, kde ti robili laparku a kolko si platila?

little_miracle
15. nov 2012

@katulka25 ja som ohss mala tiez, no rozbehol sa az po transfere, ked sa babulky chytili.....ale neustali sme to ☹

lea231
15. nov 2012

@little_miracle v ISCARE a platila som 40,90 Eur ...zbytok poistovna doplacala ... bola som milo prekvapena z ceny. 🙂

ada83
15. nov 2012

@lucia2505 to je super že si este ušetrila budem asi stimulovať až v januari pojdem za dr sa dohodnuť neviem či budem tolko piť potom budem stále chodiť na wc 🙂

lucia2505
15. nov 2012

@ada83 no ja chodím na wc každú pol hodinu, aj v noci idem aj 7-8 krát, lebo pijem aj 5 litrov denne teraz, mám to nakázané.

ada83
15. nov 2012

@lucia2505 to ti verí a kedy bude v klad

lucia2505
15. nov 2012

@ada83 no mal by byť v sobotu, zajtra mám zavolať, že kedy presne.

katulka25
15. nov 2012

@little_miracle ach tak to ma velmi mrzi. ja som sama zvedava ako budem potom zvladat transfer, ale verim, ze ok. teraz som mala velmi nastimulovane vajecniky, takze preto to tak dopadlo. a kedy si mala transfer?

katulka25
15. nov 2012

@ada83 urcite pi vela, predides syndromu. ja som pila 3-4 litre a bolo to malo, tych 5 je asi ok. radsej chodit tak vela na wc, ako mat potom tie bolesti, naozaj.
@lucia2505 drzim ti silno prsty, aby vsetko prebehlo ok 🙂

luskacik16
15. nov 2012

dievcataa preco ste mi neodpisalii ☹

ada83
16. nov 2012

@katulka25 dobre budem sa snažiť vela piť a uvidime či to nedeostanem

katulka25
16. nov 2012

@ada83 to nikdy nevies, ale tym pitim tomu vies aspon predist a nemusi byt taky silny. a kedy teda zacinas, v decembri? mne to teraz vychadza na vklad medzi sviatkami :(

little_miracle
16. nov 2012

@katulka25 ach jaj.....uz je tomu rok........odvtedy sme mali 2x KET - oba skoncili mikroabortom......a minuly mesiac neuspesne IVF soft - mali sme len 1 embryjko ☹
No transferu sa vobec neboj (je to ako keby bezne vysetrenie) - najhorsie su na nom tie 2 tyzdne cakania na vysledok .....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre