ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 som zvedava zajtra sa ozvem ze ako to islo 🙂

timona
6. dec 2012

@marculik ja neviem, mne sa celkovo zda ze v teme gyn-fivu je viac pozitinych sprav, fakt neviem , ze preco.

marculik
6. dec 2012

@ada83 nie mala som prvy krat dve vajicka jedno embrijo a na druhom som mala len dobrych 5 vajicok stoho tri sa oplodnili a jedno bolo dobre zevraj

marculik
6. dec 2012

@timona neviem no mne sa to v iscare dva krat nepodarilo no niekomu sa moze na prvy krat,hovorim asi je to len o stasti,neviem vcom inom ked ja mam zevraj vsetko v poriadku jedine mam nepriechodny vajcovod a ten zevraj nerobi galibu fakt neviem vcom to je,no tebe to moze vyjst neboj,len mysli pozitivne

timona
6. dec 2012

@marculik mne to uz tiez raz nevyslo. Chodim tam uz treti rok a stale nic.

ada83
6. dec 2012

@marculik tak to je mi lúto kedy sa chystáš na 3 IVF

lucia2505
6. dec 2012

@marculik no ja som bola na odbere v pondelok a potom som to dávala na PK a ak je embryo v poriadku, tak na ten piaty deň už má byť blastocysta...ja som mala jednu blastocystu a druhé bolo spomalené, čiže do toho som aj tak veľké nádeje nevkladala, ale myslela som, že tá blastocysta by sa mohla uhniezdiť...no čo už, snáď nabudúce. Uvidíme, či KET vyjde, to si nebudem dávať už PK, ale nechám to rovno vložiť, myslím, že prostredie v maternici je predsa len lepšie ako v inkubátore. Ty máš ale záhadne nejako málo kvalitných vajíčok...to ste neriešili??

lucia2505
6. dec 2012

🙂 @denulka85 jasné daj vedieť 🙂

ada83
6. dec 2012

@lucia2505 ahoj myslíš že nie je dobré si dávať PK a isť rovno na vklad?

kle1984
6. dec 2012

vela pozitivních sprav tu necitam.baby prosim vas kolko nas to cele bude stat?ked sa nepodary na prvy krat,tak isto platis znova vsetko?

denulka85
6. dec 2012

@lucia2505 jasne ozvem sa 😎

marculik
6. dec 2012

@ada83 no teraz si musim dat pauzu asi taky pol rok,je to ine ked ides na ivf ako ked ides na ket ,a este uvazujem pojdem na treti pokus no len neviem kde

kle1984
6. dec 2012

vela pozitivních sprav tu necitam.baby prosim vas kolko nas to cele bude stat?ked sa nepodary na prvy krat,tak isto platis znova vsetko?

marculik
6. dec 2012

@timona fuu to mi je luto,a neuvazujes nad inou klinikou?

ada83
6. dec 2012

@marculik nerozmýslala si nad brnom ze je to tam dobre

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 no prvy krat sme si mysleli ze len sme sa netrafili na lieky na stimulku ,to ze a druhy krat som mala sice puregon vyssiu davku no ale ziadne nove lieky len zase cetrodite a praveze co som si pisala s inou babou co chodila do gyn fiv tak jej dali viac druhov liekov a tym mala viac vajicok tak neviem ci radsej nezmenim kliniku

marculik
6. dec 2012

@ada83 no ved uvazujem bud este v ba su dve alebo brno

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 a ozaj chcela som sa este spytat,ked to ty si chcela pk alebo to ti oni navrhli?

katulka25
6. dec 2012

@denulka85 ahoj, no mne vklad vychadza na 1.1 to moc valky nechcel riesit, takze to presunieme na januar. radsej., tebe drzim prsty. daj potom vediet ako si dopadla 🙂

lucia2505
6. dec 2012

@marculik ja som mala puregon 150 jednotiek a posledných 5 dní orgalutran, ale ten už nie je na rast vajíčok, ale aby sa zabránilo predčasnej ovulácii a mala som 14 vajíčok. Dokopy som stimulovala 9 dní, čiže celkom dobre som reagovala. Každá sme iná. Mali by vedieť prispôsobiť liečbu tak, aby tebe vyhovovala.

lucia2505
6. dec 2012

@ada83 vieš čo môj názor je taký, že PK by som si dala už jedine s embryoscopom, lebo tam majú embryá fakt vhodné podmienky na vývoj, ale v týchto klasických inkubátoroch v Iscare, no ja ti neviem...čo čítam tak veľa babám skoro všetky embryá pomreli po PK a to nebude podľa mňa tým, že sú tie embryá choré, ale nemajú vhodné podmienky a tých 5 dní je preto dlho v tom inkubátore. Čo si píšem z babou z GynFivu, tak si dala PK, ale v embryoscope a okrem jedného embrya sa jej všetky vyvinuli do blastocysty, dve jej vložili a čaká dvojičky. A takých čo si to chvália je tam veľa, čiže tá kvalita embryí z embryoscopu je celkom iná a teda aj úspešnosť ivf je vyššia. Ja teraz keď pôjdem na KET, tak si PK nedám určite, mrazili mi to po oplodnení a nechám si to aj hneď vložiť.

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 no vidis podla mna mi to uz mohla aj zmenit jedine mi zvysila puregon a potom zase len ten cetrodite a asi dva krat menopur a to je vsetko dokopy som stimulovala 10 dni

lucia2505
6. dec 2012

@marculik aj mi to navrhli oni, ale ja som už dopredu bola rozhodnutá, že si to dám, no nebol to dobrý nápad si myslím.

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 uvidis mozno toto druhe sa ti podari,budem ti moc drzat palce

lucia2505
6. dec 2012

@marculik Ináč ale puregon je jeden z najkvalitnejších liekov, aj jeden z najdrahších a takisto menopur, čiže neviem prečo tak zle reaguješ na tú stimulku...to by mali riešiť nejako.

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 hm no vidis tak to neviem ,no co som si pisala s jednou tak tiez mala problem mat viac vajok no tak jej predpisali aj 4 -5 liekov a mala viac ,neviem preco tak zle reagujem na tie lieky a mozno mala by som schudnut 🙂

lucia2505
6. dec 2012

@kle1984 tá cena je veľmi individuálna, záleží aké lieky budeš mať predpísané a ktoré doplnkové metódy využiješ, čiže tú konečnú sumu sa dozvieš vlastne až počas jazdy ako sa hovorí, ale zhruba treba mať pripravených takých 1000 eur pre istotu, no my sme platili oveľa menej okolo 600, ale nepotrebovali sme ICSI a ostali my lieky zo stimulky, ktoré som predala potom, čiže tak...Keď ti po ivf ostanú nejaké embryá okrem tých čo ti hneď vložia, tak tie sa mrazia a ak ti prvý vklad nevyjde, tak potom ti vkladajú ešte z tých mrazených a tam za každý vklad platíš 150 eur a keď už nebudeš mať mrazené a nepodarí sa, tak budeš musieť znova absolvovať celý cyklus aj s liekmi.

lucia2505
6. dec 2012

@marculik no v každom prípade by to mali riešiť, aby si mala viac vajok a aj kvalitnejšie, lebo takto vlastne absolvuješ ivf, kopa penazí, z toho len jedno vajko, ani to nie je bohvie aké a teda je to celé neefektívne...keby si mala viac, že ti aspoň ostane na mrazenie, tak predsa máš viac pokusov v rámci toho jedného ivf a podľa mňa u teba ide o to, že to vajíčko čo si mala nebolo kvalitné a teda ani ebryjko nebolo kvalitné a preto sa nechytilo...čiže logicky si myslím, že ak by sa vyriešil ten problém so stimulkou a podarilo by sa vyprodukovať kvalitné vajka, tak aj vklad by vyšiel. Ja teda nie som doktorka, ale logicky uvažovať viem, čiže nechápem ako ti môže Lattaková povedať, že ona nechápe v čom je problém, keďže je to úplne očividné. Ja ti radím, zmeň centrum. Mne keď to teraz nevyjde, tak idem do Gynfivu a dám si aspoň potom ten embryoscope. A tebe by možno bolo lepšie dať dlhý protokol a nie krátky, tak neviem prečo ti to už nezmenila

denulka85
6. dec 2012

@katulka25 dakujem zajtra sa ozvem ako to islo 🙂

ada83
6. dec 2012

@lucia2505 lebo som rozmýšlala že ak pojdem na ivf dáme si tu pk ale teraz neviem po tom čo si povedala a ten embryoskop máju len v gyn five?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre