ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

kle1984
6. dec 2012

@lucia2505 aha uz chapem.ti uz tam chodíš dlho?mi sa snazime o babo cca 3 roky.menila som si doktorku ,brala som clostil,no ani to nezabralo a sme obaja uplne v poriadku,tak nechapem.pondelok ideme do iscare tak uvidime snad sa podari .najlepsi by bolo hned dvojicky🙂stci a jedno hlavne nech je zdrave

lucia2505
6. dec 2012

@ada83 ano len v gynfive...minule mi písala jedna baba, ževraj už sa o tom rokuje aj v iscare, že jej to povedala Lattaková, ale tak to je také bla bla, že bohvie kedy a či to vôbec bude. Ja ťa určite nechcem ovplyvňovať moja. Ono sa hovorí, že keď vkladajú blastocystu, tak je najvyššia šanca, že sa uchytí, ale zároveň som sa dočítala, že blastocysty sú už aj veľmi citlivé a preto nemusia transfer prežiť, rovnako ako aj rozmrazenie skôr prežije menej bunkové embryo ako blastocysta. Ja neviem, akože nechcem tu robiť nejakú petíciu proti PK, ale mne sa zdá, že to nie je dobré, pokiaľ to nie je v embryoscope. Môže sa stať, že ti aj neostane nič. Rozhodni sa podľa toho koľko budeš mať embryí, ak ich bude veľa, tak skús PK, ináč by som neriskovala.

lucia2505
6. dec 2012

@kle1984 my máme za sebou 1.ivf, ale prvý vklad nám nevyšiel a teraz v januári by sme mali ísť na KET-kryotransfer, teda budú mi vkladať z tých čo máme zamrazené. No tie dvojičky to je asi sen väčšiny báb, aspoň to človek má 2 v 1 a viacerým sa to aj podarí...aj jedna kamoška tu z koníka čaká dvojičky a vyšlo jej to hneď na prvý pokus.

ada83
6. dec 2012

@lucia2505 a oni nejaké potom hneť zamrazia a ostatné nechaju na pk? veď hej skusim sa porozprávať potom so sesterkou že čo je lepšie pk alebo nie. ja som rozmýšlala nad tou pk ale po tomto neviem. asi máš pravdu uvidíme kolko ich bude

lucia2505
6. dec 2012

@ada83 no ja som mala 11 embryí, tak hneď po oplodnení 4 zamrazili a 7 dali na PK a ostali 2, ale jedno z toho spomalené, čiže to ani nerátam a tá blastocysta bohvie akej bola kvality. Ja si myslím, že to ani transfer neprežilo. Akože ja uznávam PK, ale určite len v ideálnych podmienkach, čiže v embryoscope, ináč si myslím, že je lepšia maternica. Preto keď mi to nevyjde, tak iste pôjdem do toho gynfivu, akože bodaj by motyka vystrelila a vyšlo by mi to Ketko, ale skôr si myslím, že to tu len nejako dobojujem a potom skúsim šťastie inde.

kle1984
6. dec 2012

@lucia2505 to je super,ze sa jej to podarilo hned na prvy krat.ti mas aj neake zdravotne problemy?ako dlho uz chodis do iscare,si spokojna?

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 no to ze nevie ze preco to nevyslo to povedal moj gynekolog .v cetre som nebola nejako ma to tam uz netaha a kolko trva dlhy protokol ,ty neuvazuj nad tim ,ze ked sa nepodari zase hovor si ze sa to uz podari,aj ja som si vravela ked sa to zase nepodari zmenim kliniku a vidis nepodarilo sa tak musim uvazovat nad inou klinikou 🙂

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 ozaj a kolko sa plati v gyn five to kde uskladnuju tie embrija co je ako keby boli v maternici

lucia2505
6. dec 2012

@marculik no dosť moja 300 eur, ale tak my nepotrebujeme ICSI, tak by sme to mali vlastne miesto toho.

lucia2505
6. dec 2012

@kle1984 ja nemám vajcovody...tá kamoška tiež nemala vajcovody čo jej to vyšlo na prvý šup...no každá sme iná. Vieš čo nemôžem povedať, žeby som bola nespokojná s prístupom alebo tak, lebo ja nie som taká fajnovka, ale chýba mi, že tam nie je embryoscope, to je taký prístroj na monitorovanie a kultiváciu embryí, ktorý im vlastne zabezpečí ideálne podmienky na vývoj a preto chcem odísť do GynFivu, ak by mi tento vklad nevyšiel. Sú ale babi, ktoré sú nadmieru spokojné a aj sa im podarí na prvý krát, čiže to je veľmi individuálne.

kle1984
6. dec 2012

ja taketo problemy nemam,len proste sa nedary,tak som zvedava,co mi povje doktorka.dufam,ze to nebude trvat dlhu.strasne uz chceme babatko

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 ved ani mi nepotrebujeme icsi zevraj mame velmi dobry spermiogram len sa to robilo kvoli tomu ze bolo malo vajok keby ze ich mam viac tiez to nepotrebujeme

lucia2505
6. dec 2012

@marculik a tebe neodporučili tú metódu IVM sa to tuším volá, že keď ti odoberú vajíčka a nie sú zrelé, tak ich dajú dozrieť do inkubátora...teraz ma to napadlo, tej babe to robili, čo bola s nami na izbe pri vklade.

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 teraz to pocujem prvy krat vidis jedna baba mi pisala iscare zacne riesit nieco az na treti neuspech ved potrebuju zarobit,uz pri prvom co to nevyslo to mohli riesit no naco by nieco riesili,fuu mam len zase nervy ,ja neviem aj trochu lutujem ze som nesla dr.valkymu ze je nejaky svojsky no je odbornik

lucia2505
6. dec 2012

@kle1984 budem ti držať palce, je veľa takých čo im to vyjde hneď...každá z nás sme na tom tak, že už sa nevieme dočkať, ale keď už to človeku nevyjde hneď tak potom si už aj povie, že je jedno ako dlho to bude trvať, len nech sa to raz podarí...ale ozaj verím, že sa ti to podarí čo najrýchlejšie, len sa hovorí, že to prvé ivf je väčšinou také skúšobné, lebo nikto nevie ako budeš reagovať na stimulku, či sa ti dobre trafia do liečby a veľa babám sa potom podarí až druhé....tak len aby si nebola hneď úplne sklamaná keby to aj náhodou nevyšlo hneď, treba myslieť pozitívne, ale aj realisticky.

lucia2505
6. dec 2012

@marculik no to je pravda, že oni len vkladajú a vkladajú a skúšajú a nič nerieši...potom si vyčerpáš všetky pokusy v poisťovni a potom ich napadne niečo riešiť. Je to sila, ale to nemusí byť len v Iscare, môže to byť aj iných centrách, ale mám aj ja takú skúsenosť, keď som riešila či vybrať alebo nevybrať ten nepriechodný vajcovod. Dočítala som sa, že to môže spôsobiť neúspech pri ivf a aj gynekológ mi to povedal a naštudovala som si kopu informácií, ale doktorka v centre mi nič o tom nepovedala, len chcela hneď skúsiť vkladať, že však uvidíme, že tam nemusí byť ten saktosalpinx a až keď som sama prišla s tým, že si to idem dať vybrať, tak mi povedala, že je to vlastne dobrý nápad a nakoniec aj hystológia potvrdila, že tam bola saktosalpinx-chronický zápal, ono to nie je cez ultrazvuk vidieť. Ale to je len ďalší príklad toho, že neriešiť problém, len vkladať embryá a zarábať a to iste urobili aj jednej kočke čo si s ňou píšem a má tiež problém s vajcovodom a bola 2 krát na ivf a nikto jej nepovedal, že ten zlý vajcovod je lepšie vybrať, až teraz išla sama na vyžiadanie na laparku.

katulka25
6. dec 2012

@denulka85 silno drzim prsty 🙂

marculik
6. dec 2012

@lucia2505 ja uz neviem vobec co riesit keby ze mam aspon viac tich vajok neviem uz vobec ,ja teraz nemam uz chut to riesit no ja som bola za mojim gynekologom on ma operoval ked som mala mimomater.tehu a tiez aj laparku a on mi potvrdil ze je mozno uspech vecsi bez vajcovodu no pozna zeny co otehotneli aj stakymi problemami s vajcovodmi a ze ja tam tiez nemam ani tekutinu ani sactosalpinx len ze je dlhsi a zuzeny

lucia2505
6. dec 2012

@marculik no ja na tvojom mieste by som išla do toho Gynfivu, alebo by som zmenila aspoň lekára v rámci Iscare, napríklad toho Válkyho skúsiť, lebo tie postupy má ozaj každý iné, možno on by ti nastavil stimuláciu celkom inak a povedal by ti niečo úplne iné ako Lattaková...hlavne by som to najprv všetko dobre vykonzultovala, poprípade absolvovala ďalšie nejaké vyšetrenia a potom by som až išla do toho ďalšieho pokusu a hlavne sa pýtaj na tú stimulku, že prečo tak málo vajok a nekvalitné, nech im to ťukne, že to majú riešiť.

marculik
7. dec 2012

@lucia2505 ozaj a o tej babe co bola snami na izbe na vklade nevies nic ci jej to aspon vyslo?

zuzullik1001
7. dec 2012

@kle1984 ahoj ti ides pondelok na vklad???do iscaru?

kle1984
7. dec 2012

@zuzullik1001 ahoj,nie idem na konzultaciu prvy krat do iscare.ti uz tam chodis od kedy? mas dobre skusenosti?

lucia2505
7. dec 2012

@marculik o tej neviem nič ☹

lucia2505
7. dec 2012

@denulka85 Ahoj...no čo prežila si 🙂 ?

katulka25
7. dec 2012

@denulka85 ahoj, tak ako? vsetko ok?

csokasi
7. dec 2012

@marculik Ahojky, Ja chodim k nemu j e trošku skupi na slovo ale je dobry My sme zatiaľ spokojný a verím,ž e to tak aj ostane.

marculik
7. dec 2012

@csokasi fuu no teraz neviem ku komu? 🙂

denulka85
8. dec 2012

@lucia2505 ahoj prezila som nebolelo to vobec len sa trocha bojim lebo boi 4bunkove a vraj vcera by mali byt uz 6 ale vraj vo mne sa to moze zmenit

denulka85
8. dec 2012

@katulka25 prezila som nebolelo to vobec jaj ........

katulka25
8. dec 2012

@denulka85 a koloko bubliniek si si dala vlozit?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre