ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
26. dec 2012

@katulka25
ahojky...a už sa aj nejako pripravuješ? Máš nejaké lieky? Na KET som ešte nebola.. neviem ako dlho trvá príprava...

@denulka85
no my sme mali 7 bojovníkov ..5 hned zmrazili a 3 nechali delť.. bez PK sme mali všetky 3 8 bunkové.. jedno vložili a dalšie dve zamrazili..

Neviete ako sa mrazia a rozmrazuju? Chcela by som si dať vložiť zas jedno.. tak že či by rozmrazili aj len 1...

sakura
26. dec 2012

@denulka85
neviem rátať 🙂) 8 sme mali 🙂)

denulka85
26. dec 2012

@sakura my sme mali 31 vajicok a 18 sa oplodnilo. tri rozmrazili a dve nam vlozilo a neujalo sa nic ☹ tak a teraz vraj pojdem na ket s PK ale neviem ako sa to rozmrazi a potom da do inkubatora ci co.... lebo nase sa pomalsie delilo to nam hned povedali tak dufam ze teraz to vide 🙂

sakura
26. dec 2012

@denulka85
a ako si sa pripravovala na KET? Trvalo to dlho? Vlastne ty si nemala ET?

denulka85
26. dec 2012

@sakura ja som mala ket lebo som mala ohhs, ale volala som lekarke a ona povedala ze v january sa mam objednat a pojdem zas na ket ale s pk, a vobec neviem ked mam este 15 v mrazenych ci ich vsetky rozmrazia a daju na PK to som sa vobec nepytala a v piatok som musela vysadit lieky a teraz mam mrchu a chcem sa objednat na kontrolu teraz 7 ho.

sakura
26. dec 2012

@denulka85
ahaa..tak vlastne oni ťa pripravia antikou?

denulka85
26. dec 2012

@sakura no ked som isla prvy krat na transfer tak to bolo uz zmrazene a to som brala extrimax a utrogestan. po menzese na 19 den mi robili transfer

sakura
26. dec 2012

noo tak ja by som mala dostať menzes nejako 12 januára.. tak to uvidíme či stihneme ešte január alebo až február..moja dr ide preč.. a k inej by som nechcela ísť..
Ja som OHSS chytila až po vklade.. a to bol inakší brutus.. My 3 x ťahali vodu z brucha.. a potom ešte 3 mesiace som tam chodila na infuzky a injekcie.brrrrrr som tam už bola ako doma...
Ty si ho drapla pred vkladom?

denulka85
26. dec 2012

@sakura no ja som mala ohhs po odbere vajicok. takze aj ti si to mala pestre. jaj kedy budeme uz stastne ....

zuzullik1001
26. dec 2012

Baby tak test je silnejsiiiiii kramy nedosli som najstastnejsia 🙂) moc vam
Prajem aby ste coskoro mali tu najkrajsiu radost 🙂

katulka25
26. dec 2012

@sakura ahoj, zatial nie, ked dostanem mrchu, tak zacinam s liekmi a potom asi na 20 den bude vklad.

kle1984
27. dec 2012

ahojte baby !mi uz mame podaný ziadost do poistovne.ked dostanem menzes mam ist na druhy den na krv.a potom co nasleduje?kolko to trva kým pojdem na oplodnenie?a kedy sa to vsetko plati,mam uz nachistat teraz v january tie peniaze na tabletky?

lucia2505
27. dec 2012

@kle1984 Ahoj...na kontrole dostaneš stimulačný protokol a recepty na lieky, ale to neviem, či stihneš začať stimulovať ešte ten cyklus, lebo ak budeš mať krátky protokol, tak musíš začať stimulovať už druhý maximálne tretí deň cyklu a ak až vtedy dostaneš recepty na lieky, tak neviem, či ich stihneš zohnať. Ak budeš mať dlhý protokol, tak začneš stimulovať až cca 20DC. Ostatné veci ako je PK, ICSI, mrazenie a uskladnenie embryí sa platia až neskôr, po odbere vajíčok.

b.bardyova
27. dec 2012

ahojte kocky, tak my sa s mm rozhodujeme , ze ako dalej 🙂 mame ist na 2ivf ale nevieme kedy :( kedze som teraz menila pracicku ..ale asi babatko mi je prednejsie 🙂 uvidime ako sa dohodneme s doktorkou..ci to skusime este tu ba alebo pojdeme neskor do brna

denulka85
27. dec 2012

Takze mam termin 4.1 kontrola 🙂 dufam, ze mi povedia ze co bude dalej 🙂

katulka25
27. dec 2012

@denulka85 a dnes si tam bola? a ako ti je dnes, uz lepsie? kramy uz prisli?

denulka85
27. dec 2012

@katulka25 volala som tam tak som sa objednala prisli mi 24.12 mala si pravdu take krce som mala ako slak dnes uz budu koncit. no uz sa o nieco lepsie citim dnes som nerevala takze uz v pohode zobrala som si k sebe mojho psa od mami takze cely den sa s nim hram aj ked jemu sa nechce ale lepsie 🙂 teraz neviem kedy mi pridu druhe kramy mam to o tyzden posunute ale asi vklad vychadza na zaciatok februara.... myslis ze teraz mi nemozu dat vklad?

katulka25
27. dec 2012

@denulka85 no tak to som rada, ze ti je lepsie, no vklad teraz nie, telo si musi oddychnut. a nespoliehaj sa aj na zaciatok februara, lebo telo sa musi poriadne zotavit aby mohlo ist nato odznova. ale neboj sa, teraz nam to uz urcite vyjde, uvidis a zachvilu si tu budeme pisat nase tehu zazitky 🙂 a je dobre ked sa takto odreagujes. je potrebne byt fit aj psychicky a potom to pojde jednoduchsie 🙂

denulka85
27. dec 2012

@katulka25 myslis ze ked mi tento menzes odide a na dalsi to este nepojde? jaj ja to chcem a lekarka povedala ze v january dame dalsi ket tak som zvedava co povie ale tieto lieky by som uz nechcela lebo po tretom dni vklade ma bolelo brucho aj prsia ti ake budes brat?

adapa
27. dec 2012

Nechcem nikoho odrádzať,ale ani v Brne nerobia zázraky.Ja som bola aj tam ,no neúspešne a nakoniec som ostala tehotná v Iscare.V Brne bola aj jedna pani,čo bola na IVF 15 krát!To bolo už aj na mňa moc.Ja mám dcéru na 3 IVF a syna IUI.No však preskákala som si aj dva potraty,jeden v 6tt a druhý v 14tt a 13x neúspešné IUI.Asi to tak malo byť.No teraz som rada,že ich mám,hoci na dcéru sme čakali dlhých10 rokov.Držím vám všetkým palce,aby ste sa dočkali svojho vytúženého bábätka.

denulka85
27. dec 2012

@adapa ja som toho nazoru ze komu sa ma uchytit tak sa uchyti aj v iscare aj v brne to vsetko zavisi tam hore 🙂 🙂 🙂

adapa
27. dec 2012

Presne tak.Keď som prišla na kontrolu po 3 IVF,bola som už zo všetkého taká unavená,že som si myslela,že aj tak to nemohlo vyjsť.A keď mi doktorka povedala.že mám pozitývny test,tak moja reakci bola,,ale ja som sa chcela dohodnúť na ďalšom termíne"Tak mi to musela zopakovať znovu.A pri synovy som bola chystaná tiež na IVF,ale hormony mi stúpali,ale folikuli na sone žiadne.Tak sme to riskli a spravili aspoň IUI.A o 4 týždne na sone bilo srdiečko.Doktorka mi potom povedala,že za 20rokov praxe ešte takúto pacientku nemala.Takže sa ten folikul musel niekde schovávať. 🙂 Takže určite to všetko závisí aj toho tam hore a od prírody.Ako sa u nás hovorí,cesty Božie sú nevyspytateľné.

denulka85
27. dec 2012

@adapa presne tak. ja som bola teraz po vklade ktory bol neuspesny a teraz by som isla na druhy vklad ale ja uz na 2ivf asi nedam nechcem bolesti ktore som prezivala ☹

adapa
27. dec 2012

Ja som našťastie bolesti nemala a liečbu som znášala dobre.Len som véééľmi pribrala z hormonov a teraz to už akosi nechce ísť dolu.

tinka9075
27. dec 2012

@adapa mne sa to podarilo až v Brne v Iscare som bola 3x na iui aj ivf a nič 🙂 🙂 a v Brne stačila jedna iui a som tehu tak možno stačí ozaj len zmenit centrum 🙂 🙂 🙂 ja na Brno nedám dopustit bola som v Reprofite a môžem len doporučit všetci sú tam milí s takým prístupom som sa na sk nestretla ani v Iscare mi to tam pripadalo ako keby toho majú vela a nestíhajú vždy sme tam čakali dlho niekedy aj hodinu na lekára 🙂 🙂

adapa
27. dec 2012

Ozaj je to len na šťastí,kde sa to podarí.Ja som mala v Iscare super doktorku(chodila som Ďurechovej) a môžem povedať,že mne sa vždy veľmi venovala.Ale napr. s Valkym nemám dobrú skúsenosť.Ale je to aj o tom,ako si s lekárom sadnete.

tinka9075
27. dec 2012

@adapa ved to že my sme chodili k Válkymu a vždy sme dlho na neho čakali a posledná iui no na tu nezabudnem do konca života celú som ju prerevala bolelo jak svina a to ja vydržím bolest 😖 😖 a v Brne som necítila nič úplne bezbolestná ale dokimu som velmi verila aj sme sa nasmiali ked mi robil iui 🙂 🙂

adapa
27. dec 2012

Naozaj je to aj o prístupe lekára.Ďurechová bola ku mne tiež veľmi milá,vysvetlila ,aj sa zasmiala.Nikdy ma u nej nič nebolelo,bola vždy citlivá.I keď som čítala všeličo.

tinka9075
27. dec 2012

@adapa presne ako píšeš všetko je o prístupe lekára 🙂 🙂 ja som bola v Brne velmi spokojná 🙂 🙂

katulka25
27. dec 2012

@denulka85 to nehovorim, len som to spomenula, aby si ratala aj s takou moznostou. ale neboj, teraz to vyjde a pojdeme nato spolu. ja idem brat estro.. neviem presne ako sa to vola, spolu s anopyrinom a prednisonom

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre