ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

martinazvo
1. jan 2013

@kle1984 áno, už sa to blíži 🙂 nie, my ešte nemáme bábo a tiež dúfam že sa nám to podarí na prvý pokus... aj keď radšej počítam aj s tým že nie, veľakrát to nevyjde a treba byť trošku pripravená aj na prípadný neúspech aby bola sila ísť ďalej 😉

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 ďakujem pekne... no ja mám Gonal, tak to bude asi trošku iné, ale aj ja som zvedavá a určite si budeme písať ako to ide 😉 aj začínam byť trošku nervózna, v takom pozitívnom zmysle slova 🙂

ada83
1. jan 2013

@martinazvo asi hej ti máš aj ineho dr tak to bude iné ty budeš konciť a ja zacinať 🙂 musim si este isť potom vybaviť predoperacné že ako dostanem mrchu tak na druhý den mám prisť na krv a poslu ma internistovi

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 presne, aj na tie predoperacne sa musim spytat... och to zase budu mat v praci radost, stale budem lietat niekam prec... ale nech, babatko je na 1. mieste 🙂

ada83
1. jan 2013

@martinazvo to hej ja mám 21 a 22 dovolenku este staru a potom pojdem asi na pn aby som to postihala všetko a v klude

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 ja by som tiež išla najradšej, ale zase niekto to neodporúča, chcem ležať 1+3 dni aj po OPU, aj po ET a potom chcem opatrne fungovat... ved to nie je choroba vsak... a najma pracujem v kancelarii a musim zauct noveho kolegu ktory potom bude po mne pracovat ked ja zostanem doma...

ada83
1. jan 2013

@martinazvo ja robím na poste a je nás malo a neda sa mi odbiehať k lekarovi to si musim meniť smeny a potom by som mala same poobedné a s tými ludni je tam stres a natovohať sa s balikmi radsej budem asi doma ale este neviem presne od kedy

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 tak to je jasné, to by som aj ja zostala na PN... ale ak by mi lekar odporucil PN, tak zostanem, o tom nebudem ani na chvilku pochybovat 🙂

ada83
1. jan 2013

@martinazvo uvidim ale mám tam už ceruzkou napísané pn. no ale to ostavanie doma a ze memozeš isť nikam ma odradza od pn

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 joj to aj mna... presne, lebo cez tie vychadzky clovek nic nestihne ☹

ada83
1. jan 2013

@martinazvo to prave ale možno teraz ako by som chodila po lekároch je jedno či som pn ked idem len k dr a pomov

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 to ano, len ja neviem ako by som to mala, len cesta do BA mi trva z domu hodinu a nieco, takze ja by som lekara v ziadnom pripade nestihala a neviem ako sa to potom robi, ci si vzdy necham potvrdit ze som tam bola ci ako,...

ada83
1. jan 2013

@martinazvo to neviem musim sa popýtať a že ako to funguje

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 nie nie, po svadbe som sa prestahovala z BA ku Gabcikovu... pracujem v BA, ale keby som bola na PN tak to som doma a to je cca. 60km od BA...

ada83
1. jan 2013

@martinazvo to hej ja to mám autom do iscare asi 20 min. a mhd asi 40 a pracujem asi 5 minut od domu

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 tak to mas super! ozaj, nevies nahodou.... mam asi 25 "zbytocnych" ovulacnych testov, nedaju sa nahodou vyuzit ako tehu testy? lebo mne su v podstate uz zbytocne kedze ideme na IVF...

ada83
1. jan 2013

@martinazvo nie nedaju sa vyuziť ako teho skusi ich tu ponuknuť niekomu

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 skusim, je to skoda... ale uz som si objednala cez net aj tehotenske testy, aby som bola pripravena... a chcela som Mamatest, ktory nikde v lekarni nikdy nemali...

ada83
1. jan 2013

@martinazvo tak to si už pripravená ja neviem či si kupim test pri všetkých iui som si kupila a nič pri prvej bola trochu čiarka a potom nič a pri tých dvoch nič asi to teraz nechám bez testu a uvidime

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 tak ja skor ako 10 dni po ET testovat urcite nebudem... a chcela by som vydrzat az 12 dni, snad sa mi to podari 😀

ada83
1. jan 2013

@martinazvo to aj ja uvidim možno pojdem okolo lekárne a kupim tiež minule som bola v bile a kupila som tam

martinazvo
1. jan 2013

@ada83 ja som zvedava, ci teraz vo stvrtok zozeniem lieky... idem si pre recepty a sestricky mi povedali ze U kozej brany ich budu mat urcite... DUFAM !!!

palculienka007
1. jan 2013

Babule drzim palceky nech sa to uz podari.Ja som bola v Iscari velmi spokojna a konecne sa to podarilo tak len dufam,ze to stastne dotiahneme dokonca. 🙂

ada83
1. jan 2013

@martinazvo asi budu mať ja som si ich kupila u nás lebo som ich surne nepotrebovala ale tiež povedali že mám isť tam ale ani neviem kde to je a asi aj tie dalsie recepty si kupim u nás opýtam sa asi v lekarni či ich vedia zohnať

ada83
1. jan 2013

@palculienka007 a ku komu si tam chodila?

martinazvo
1. jan 2013

@palculienka007 gratulujem! kolky pokus si mala uspesny?

palculienka007
1. jan 2013

@ada83 K dr.Petrovej.Po dvoch rokoch sa to podarilo.Este mame 4 nanucikov tak dufam,ze este budeme aj nabuduce uspesny.

ada83
1. jan 2013

@palculienka007 to bolo kolkate ivf ty si chodila 2 roky do iscare

palculienka007
1. jan 2013

Na druhy pokus,ale bolo to trosku komplikovane.Tak v skratke:Prisla som na kliniku 09.2010 doktorka zistila,ze mam polycysticke vajecniky.Skusila najskor inseminaciu,ale to vobec nic.1.4.2011 som isla prvy krat na odber vajicok,ale vecer pred tym som zacala krvacat.Dr to aj tak skusila,ale ziadne vajicka nenasla.Pol roka som brala lieky na upravenie menzesu neviem uz nazov a schudla som 12 kilo (mam trosku nadvahu) 🙂. 01.2012 som bola druhy krat na odbere vajicok a bolo ich 17. 05.2012 troch nanucikov rozmrazili a dvoch drobcekov mi vlozili ale sa neujali. A tretieho augusta sme to skusili znova
a jeden chrobacik sa uchytil.Noa teraz cakame maleho Dominika. 🙂)

palculienka007
1. jan 2013

Jaj a zabudla som napisat, ze po odbere tych 17 vajicok som skoncila v nemocnici,lebo som mala hyperstimulacny syndrom 2.stupna tak preto vklad som mala az neskor.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre