ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucia2505
3. jan 2013

@simonini Ahoj ja som musela po neúspešnom et čakať dva mesiace, na tretí cyklus môžeš ísť...pýtala som sa, či nemôžem skôr už po druhej ms, ale povedali, že nie, že to stále robia takto, aby sa nešlo z jedných hormónov do druhých...inak mrzí ma to ☹ ani mne to nevyšlo teraz a začiatkom februára idem na Ket.

simonini
3. jan 2013

@lucia2505 Juuj luci, tak ja som na hormonoch uz Tri roky skoro bez prestavky....takze estrofem a utrogestan je pre mna suvix 🙂. Chcela by som ist koncom februara na Ket. Uvidime ako sa s Dr. dohodnem

lucia2505
3. jan 2013

@simonini a ku komu chodíš?? Ja k Petrovej a tá mi povedala, že nie, že necháme organizmus oddýchnuť a sestrička keď mi brala krv, tak mi tiež hneď povedala, že u nich je to vždy tak, že treba 2 krát odmenštruovať a potom až KET, ale čítala som tu, že v iných centrách išli babi aj hneď ďalší cyklus, tak neviem čo robia taký cirkus okolo toho 😠 a aký je u vás problém, keď sa smiem spýtať?

simonini
3. jan 2013

@lucia2505 Hej k Petrovejno u mna je problem dysfunkcne endometrium, k tomu hormonalna disbalancia (nizky progesteron) a u partnera zly spermiogram. Takze Ivf a Icsi vzdy. Vyse roka som jedla Progesteron....duphaston....Norethisteron, kvoli stielke. Konecne to vyzeralo fajn a bum nejak to nevydrzalo :(. Skusim ju ukecat

lucia2505
3. jan 2013

@simonini tak držím palce 🙂 príde ževraj koncom januára, teraz je niekde v zahraničí. A koľko máte zamrazených??

simonini
3. jan 2013

@lucia2505 Ano viem, bola ma kuknut v Ruzinove (OHSS). Inak paradox, ze sa mi rozvinul OHSS lebo som mala 7 vajok, 4 oplodnene a 2 sa zacali delit a 1 sme vkladali. Tak jedno mame na lyzovacke 🙂))

lucia2505
3. jan 2013

@simonini No ja som tiež mala nábeh na OHSS a po vklade asi 3 dni ma začali brutálne bolieť vaječníky, tak som sa tešila, že asi to vyšlo, keď sa OHSS rozvinul, ale hovno hovno zlatá rybka, o pár dní brucho splaslo a bolo vybavené, aspoň, že som nemusela ísť do nemocnice, len som chodila každý druhý deň na kontrolný utz. Ja som mala 14 vajec, z toho 11 sa oplodnilo bez ICSI, 7 nám dali na PK, ale skoro všetko to tam pomrelo a ostala jedna blastocysta a morula, ale tá bola pozadu vo vývoji, no ani tá kvalitná sa nechytila. Teraz máme 4 zamrazené ešte.

simonini
3. jan 2013

@lucia2505 Ved to telo, cloveka je nevyspytatelne....prirode neporucime.Treba len dufat, ze raz to mozno vyjde.Moj vzor je bibi24, ta to nadherne dobojovala. Sklanam poklonu 🙂)

lucia2505
3. jan 2013

@simonini A čo tá bibi už má bábo? Neviem kto to je...koľkokrát bola na ivf?

simonini
3. jan 2013

@lucia2505 este nie, ale caka dvojicky 🙂 a ma za sebou 5. IVF 🙂.

lucia2505
3. jan 2013

@simonini to brďo, tak aspoň pekné zadosťučinenie, keď nakoniec dvojičky...supeeeer 🙂

martinazvo
3. jan 2013

@denulka85 ako on je rozlietany, to ano, ale zatial mam dobry pocit, na zaciatok som si brala injekcie 2x Gonal 900 + 1x Gonal 450 (aby sme mali dost, lebo z krvi zatial vyzera ze mozno budem trosicku slabsie reagovat, zevraj nic zavazne zle, len trosku znizene hodnoty) a potom mam este 1 krabicku (7 striekaciek) Cetrotide 0,25mg... a neviem ci este nieco bude neskor na co mi daju predpis alebo nie, nevyznam sa v tom ☹

denulka85
3. jan 2013

@martinazvo neboj tento rok nam to musi dobre dopadnut aj ja mam strach ze co bude zajtra ach jaj 😔

martinazvo
3. jan 2013

@denulka85 jasne, musi, ja mam 13.1. narodky, gulate 35, a este je aj rok 2013, narodila som sa v piatok 13-teho tak to by v tom bol cert aby to nevyslo!!! 😀 neboj na zajtra, mna kazda navsteva posuva vpred, aj ked sa obcas dozvedam dalsie cakanie, skus na to takto mysliet 😉

denulka85
3. jan 2013

@martinazvo ja mam narodky 23 ho 28 musime dostat aspon narodeninovy darcek 😀 😀 hej len nervy ze co bude to ma zabija....

martinazvo
3. jan 2013

@denulka85 presne tak, to budu krasne darceky 😀 cakanie je peklo, ja si neviem vobec predstavit ako vydrzim tych 14 dni po ET... teda ak budu vajicka a k ET sa prepracujem 🙂

katulka25
3. jan 2013

@denulka85
@martinazvo kocky, jasne ze nam to vyjde. a budeme mat uzlicky 🙂)

ada83
3. jan 2013

@martinazvo ahoj a ake davky si budeš pichať

martinazvo
3. jan 2013

@ada83 ahoj, zacinam prvych 5 dni Gonal 900 - 150 jednotiek... a na 5. alebo 6. den idem na UZV, kedy si pichnut rano nemam a pichem si az tam po UZV uz tu upravenu davku (ak by nahodou davkovanie menili)

ada83
3. jan 2013

@martinazvo aj ja mám tak ale puregon900 -150 jednotiek a tiež si potom nemam pichnuť ale mne dali zatial recept na puregon 900 asi potom mi daju dalši recept

martinazvo
3. jan 2013

@ada83 mas len 1x Puregon 900 a nic viac?

ada83
3. jan 2013

@martinazvo hej dala mi iba ten jeden puregon asi potom mi da recept na dalsie lebo na papieri mam este cetrotide 4 dni pichat

martinazvo
3. jan 2013

@ada83 no som zvedava ako nam budu upravovat tie davky, dufam ze budeme vsetky krasne reagovat a budeme mat bohate urody vajicok bez ohss a tazkosti 😉

ada83
3. jan 2013

@martinazvo to uvidime tebe sa to blizi ja este asi 2 tyzdne

denulka85
4. jan 2013

@martinazvo neboj sa ja ked som nemala ich nemala ako vianocny darcek tak aspon narodeninovy prosim tam hore zariad nam to 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
@katulka25

denulka85
4. jan 2013

@katulka25 musi ja dnes idem do ba na kontrolu 🙂

martinazvo
4. jan 2013

@denulka85
@katulka25 podari sa kočky, citim to !!! 🙂

martinazvo
4. jan 2013

@ada83 podari sa, citim to !!!

katulka25
4. jan 2013

@denulka85 ja cakam na mrchu a idem na pripravu Ket.

silvinka20
4. jan 2013

ahojte baby, ja vas len chcem povzbudit, mala som neuspesne ifv, ket s potratom, ket neuspesne, a teraz to vyzera nadejne, dneska som bola na kontrole a srdiecka nam biju, obidve babatka su zatial v ok. no tesit sa tesim len velmi potichucky po potrate mam obavy. No zatial to vyzera dobre. Najkrajsi vianocny darcek pod stromcek.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre