ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katulka25
13. jan 2013

Kocky, ktore ste sa pripravovali na KET, bolo Vam nejako zle? Lebo dr. mi nieco take spominal, ze mi nebude asi dobre. dakujem

ada83
13. jan 2013

@katulka25 a to si tiež picháš až do vkladu?

lala78
13. jan 2013

Ahojte, viete mi prosim poradit, akeho lakara-rku si mam vybrat.? Bud tyzden sa tam chcem objednat, neviem ako to tam chodi, dakujem za radu🙂

lala78
13. jan 2013

myslela som Iscare🙂

katulka25
13. jan 2013

@ada83 nie, to su tabletky, takze inekciu nie.

katulka25
13. jan 2013

@lala78 ahoj, ja chodim k valkymu a za nic by som ho nevymenila. len ma vela pacientiek, tak niekedy sa dlhsie caka

csokasi
13. jan 2013

@katulka25 ja som myslela OHSS ...

lala78
13. jan 2013

Ahoj, tekze staci len zavolat, a objedant sa k nemu? 🙂

csokasi
13. jan 2013

@lala78 Ja som u Valkyho a spokojnosť nadovšetko ...

csokasi
13. jan 2013

@lala78 Ano, na recepcii len povieš, že sa chceš objednať k nemu ...

lala78
13. jan 2013

Vyskusam, dakujem

katulka25
13. jan 2013

@csokasi mas velke bolesti ked si sadas, ked vstavas, dr. na sone vidi tekutinu v bruchu. Niektorre kocky ani necikaju, aj ked vela piju a to je uz zivot ohrozujuce. vtedy trreba ist do nemocnice aby to vysali.a aj z krv to mozu zistit, myslim.

csokasi
13. jan 2013

@katulka25 tak to som v pohode, mne nič nieje a pijem tak ako som smedná, je to viac ako normálne,ale nie nejak extra veľa ...

katulka25
13. jan 2013

@csokasi len prave ak sa nepiju minimalne 3 litre je pravdepodobonost ze sa vajecniky trochu viac nastimuluju a to sposobuje OHSS. len kazda reagujeme inac, takze tazko povedat. ale je to fakt neprijemne a neprajem to nikomu. tak sa drz. keby si mala nato nejaky nabeh, tak dr to cez sono uvidi. mne povedal ze asi sa tomu nevyhnem, ale ja som mala aj vysoku davku puregonu a kedy asi bude mat vyber?

martinazvo
13. jan 2013

ahojte kocky, tak ja picham a dufam ze odolavam chorobe, mam trosku nadchu ale verim ze nic dalsie ma nedrapne... neviete ako je to s chorobou pocas stimulky?

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@katulka25 no ja som počas stimulky pila 5-6 litrov a OHSS som dostala:(

katulka25
13. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som pila 3 a tiez som sa mu nevyhla. Dr. povedal ze je to individualne, kazda zena reaguje inac. a uz si bola na vklade?

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@katulka25 no, ved práve že nie, lebo hned po odbere, 30.11 som dostala OHSS, ja som mala 17 vajíčko v pravom, tie vzali a asi 25 ostalo v lavom, tam sa nedostali:( takže sa ani nevkladalo, čakala som na menzes december a janurár, a 22. januára idem na kontrolu a prípravu na KET

ada83
13. jan 2013

@martinazvo držím silno palce aby si odolavala chorobe

martinazvo
13. jan 2013

@ada83 dufam ze to bude ok, toto je velmi zle obdobie na choroby ☹

katulka25
13. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka fiiha, tak ty si mala riadne vela vajok. a aku si mala stimulku co a kolko si brala? ja som mala 14 vajok. a OHSS som mala tiez. a teraz zacinam s pripravou na Ket, bo dnes prisla mrcha

csokasi
13. jan 2013

@katulka25 Nevie, zajtra idem na kontorlu. Podľa protokolu si mám od zajtra pichať ďalšiu dávku Menopuru a Cetrodine, takže predpokladam, že koncom týždňa.

katulka25
13. jan 2013

@csokasi tak silno drzim prsty aby vsetko dobre dopadlo 🙂

klaudia84
13. jan 2013

co to znamena ohss?prvy krat to pocujem

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@katulka25 stimulka bola krátky protokol. menopur 150j, a od deviateho dna aj cetrotide (nepamatám koľko jednotiek) a štrnásty den odber vajíčok...
prosím ta, aká je príprava pred ket? ja som dostala včera menzes a povedala mi že mám prísť 22 na kontrolu a niečo hovorila o 29 januári...tak neviem.....popíš mi niečo o tom...prosím🙂

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@klaudia84 ovárialny hyperstimulačný syndrom....dosť nepríjemná záležitosť...bruško veľké, tekutina v dutine brušnej, nevieš chodit, nevieš spat inak ako po sediačky, berieš infuzie, pijes denne okrem vody 5-6 litrov tekutín...a v tom naj prípade ideš na punkciu, čiže na odsatie tekutiny....tak

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@katulka25 aha, vidím a čítam, že ty tiež o tom zhánaš info🙂 tak potom sa so mnou podeľ🙂 budem sa tešiť....ja viem len toľko, že baby odporúčajú papať čili papričky alebo kajanské korenie na prekrvenie sliznice maternice... a to je tvoj prvý KET?

silvinka20
13. jan 2013

@cucoriedkacucoriedka príprava na KET- pred menzesom ides na kontrolu, kde ti predpisu lieky, lieky zacnes brat hned od prveho dna menzesu, najprv po jednom, potom po dvoch a nakoniec po troch, ak sa dobre pametam na 15-16 den ides na kontrolu sonom ci mas dost hrubu sliznicu maternice a potom ti daju este utrogestan do posvy 2 rano, 2 na obed, 2 vecer a ja som bola na 21 den na vklade, dni sa rataju od menzesu. lieky beries potom az do odberu krvy, pozitivny test potom ti povedia ako mas brat lieky. u mna to prebiehalo takto.

cucoriedkacucoriedka
13. jan 2013

@silvinka20 ahaaaa, no a ja som sa tešila, že keď pôjdem teraz v januári na kontrolu 22, tak o týždeň na vklad...no vidíš toooo🙂 takže u mna teda asi až február....jaj, ale to by bol aký milý prúser, ja škorpion, manžel škorpion a ešte aj dietatko???? 🙂)))))) ach🙂

a ďakujem ti....vidím že Vám to vyšlo🙂 tak nech všetko dobre dopadne.pa:)

denulka85
13. jan 2013

@martinazvo ahoj ani mna nebolela inekcia ale uz neskor som citila strasne brucho a to ma bolelo.... 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre