ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

martinazvo
23. jan 2013

@ada83 dakujem, veed napisem ako to prebehlo...

ada83
23. jan 2013

@martinazvo budem sa tešiť zajtra tu budem asi až večer idem na 10 internej a este pred tým do iscare pre krv vys a potom do prace

csokasi
23. jan 2013

@martinazvo Tak sa zajtra vidíme, ja idem tiež na ET na 8:45 ...

csokasi
23. jan 2013

@ada83 Ahojky, J asom ani nejak extr a veľa vody nepila, nikto my to nekázal. Pila som len toľko ako som bola smädná a v poho ... A na chorobu mám osvedčené, dávať si každé ráno, vyžmychná polka citóna a za lyžicu medu zamiešať spolu a vypiť a nič nám nieje ... A po práci si zvykneme spraviť fresh a tam dať trošičku zázvoru ... Choroba je sviňucha a u nás teraz obzvlášť ...

ada83
23. jan 2013

@csokasi ahoj ani mne nikto nekázal piť len dievčatá tu mi povedali že treba veľa piť už mám nafuknute brucho čo stále pijem a chodim na wc. to hej u nás v praci su skoro všetci chorý mam este dnes dovolenku a zajtra idem do prace ale uvidim ako bude možno pojdem na pn od pondelka aby som to od nich nechytila 🙂 🙂 🙂 držím ti na zajtra palce a dávaš 2 vložiť?

csokasi
23. jan 2013

@ada83 Nie asi nie, sme sa rozprávali s embryologičkou aj s Doc. a radšej dáme len jedno. Som názoru že radšej jedno babatinko a zdravé ako isť do rizika 🙂 ... ale uvidíme, že čo bude nakoniec zajtra.
Ja tiež robím s ľudmi a kadiaľ chodím tadiaľ sú ľudia poprechladaný, ale na PN by som nechela ísť pokiaľ nebudem musieť, nechcem sedieť dom a len rozmyšľať ...

cucoriedkacucoriedka
23. jan 2013

@bibi24 ahoj, no, aj ja chodím do iscare ba a tiež som dostala inštrukcie že sex áno....povedali mi že ti tam spermie spravia lepšie prostredie...a moj muž povedal, že šak aby aj tatu poznali🙂

ada83
23. jan 2013

@csokasi a po vklade ideš do prace alebo staneš rochu doma ja chcem asi po vklade byť týžden doma ale este uvidime ako to cele dopadne

cucoriedkacucoriedka
23. jan 2013

@lucia2505 to isté povedali pri OHSS aj mne🙂 a hlavne mlieko, acidko a vývary pomohli🙂

csokasi
23. jan 2013

@ada83 Vklad mám zajtra a v piatok mám dovolenku, ale v pondelok idem do práce ...

katulka25
23. jan 2013

@martinazvo dakujem, snazim sa. jem vela citrusov

martinazvo
23. jan 2013

@csokasi supeeeeeeer, tak ma oslov potom, ja som ta so sadrou 😀 😀 😀

katulka25
23. jan 2013

@csokasi

@martinazvo dievcata, zajtra vam drzim prsty. potom dajte vediet ako to cele prebiehalo. a musite tam ist s plnym mechurom?

csokasi
23. jan 2013

@katulka25 Áno s plným, čo bude dosť zaujmavé, bo ja som ma WC tristo krát za deň, pomaly za každe deci niečoho vypitého ...

katulka25
23. jan 2013

@csokasi no tak to dajte potom vediet, som zvedava.

ada83
23. jan 2013

@csokasi
@martinazvo
drzim vam palceky a dajte potom vediet ako to prebieha

lubicaligocka
23. jan 2013

ahojte
Moj partner mal vesectomiu 12 rokov dozadu a pred rokom mal reversal vasectomi ale asi neuspesne. Ja a moj partner zijeme v uk takze si na svk neplatime zdravotnu ....mohli by ste mi orientacne poradit kolko by nas stalo na slovensku
IVF
ICSI
Pripadne odobranie spermii z epidymis a ocistenie ( to je asi to MESA TESE)
liecba na antibodies
ostatne lieky

a nevieme sa rozhodnut ani pre kliniku zatial som na nete nasla 3 ( iscare@iscare.sk,
GYN-FIV ,ferticent) na mail mi odpisali len z ISCARE

ada83
24. jan 2013

@lubicaligocka pocitaj ako samoplatca cca aj 3000 eur mozno aj viac ivf stoji 990 a za injekcie tieš daš 1000 a plis ics pk ale vo ferticente sa nplati pk ani icsi asi by som ako samoplatca iša do ferticent alebo brno

klaudia84
24. jan 2013

@ada83 AHOJ,CO JE NOVE,AKO SA MAS?

martinazvo
24. jan 2013

Ahojte kocky, tak mam v brusku 2 krasne 8-bunkove embrijka (embriologicka vravela ze bezne su v tomto stadiu 6- bunkove), tak uz je to len na prirode 🙂

martinazvo
24. jan 2013

@lea231
@ada83
@csokasi kocky dakujem dnes za podporu v centre a rada som vas spoznala osobne ;)

sakura
24. jan 2013

@martinazvo
aj my sme tak mali 🙂 Ale dali sme si vložiť 1 🙂 Držím palce 🙂

katulka25
24. jan 2013

@martinazvo
@sakura drzim Vám prsty. A ako to cele prebiehali? Aby som vedela co a ako 🙂

sakura
24. jan 2013

@katulka25
ja som ešte len dnes bola na štítnu, dostala som lieky a zajtra ideme do Iscare a dohodneme sa čo a ako 🙂 Nás to ešte len čaká 🙂

martinazvo
24. jan 2013

@katulka25 no prisla som, ale meskali takmer hodinu (robili vela lapariek) tak som to s tym plnym mechurom nevydrzala a isla som na wc, ale zevraj nevadi, dopila som hned 7dcl vody. Potom nas ulozili a uz som aj isla na operacku... pohovor pri okienku s embriologickou, ta mi povedala v akom stadiu embrijka su... potom na kozu a za 3 min. boli embrijka vo vnutri. Dali mi 2 fotky z uzv a previezli ma na izbu. Tam som si polezala 30 min. bez vankusa, pichli mi pregnyl, zistovali ci mam dost utrogestanu az do krvi no a isla som prec 🙂 uplna pohodicka 😀

denulka85
24. jan 2013

@martinazvo ahoj ako to ze tzi pichli pregnyl? ja ked som bola v decembri na vklade tak som lezala 20 min. a potom som isla domov a dali mi jeden ultrazvuk.... gratulujem osembunkovemu ja som mala len 4bunkove tak preto teraz pojdem s Pk.....

katulka25
24. jan 2013

@martinazvo tak drzim silno prsty aby sa dobre uchopili 🙂 a teraz ti co povedali, co mas a co nemáš robit? O dva týždne ides na kontrolu?

ada83
24. jan 2013

@martinazvo ahoj tak pekne si to zvládla aj ja som rada že sme sa videli osobne bolo to super a za tie fotky si aj platila a pýtali sa ti ci chceš?

lubicaligocka
24. jan 2013

V UK nam povedali ze budeme potrebovat :,,ak sa spermie nebudu nachadzat v ejakulate , je mozne ich odobrat zavedenim tenkej ihly do epidymis alebo testicular tissue.,, takze som tuto otazku polozila zopar slov. kl. a dnes nam prisiel email z ferticent:
V nasom zariadeni zial chirurgicky odber spermii nevykonavame. Skuste www.iscare.sk
S pozdravom
Ferticent

som zmetena co je to potom to TESA MESA ved to je na ich web stranke .... v liecbach ... ?????? 😕

ada83
24. jan 2013

@klaudia84 ahoj picham injekcie a zajtra idem na 1 kontrolu tak uvidieme čo bude dalej a ty ako ešte tu ziadosť nemáš?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre