ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

karkulka522
15. aug 2008

Nie teraz sme predlzenu nemali,ak by sa toto nepodarilo 😒 tak v novembri pri dalsom ivf si ju uz dame. 😉 Dam vediet ako pokracujeme,teraz sa pomaly pobeerem spat ta cesta sa uz na mne prejavila 😅 😅

sylvia21
15. aug 2008

dobru nocku karkulka 😉

anielik
15. aug 2008

Ahojte,

my sme pri 1vom IVF mali 6folikulov, 4ri boli OKi a oplodnili sa, 2mi vlozili a 2 zamrazili, a z jedneho je matko...ostatne to neprezili po rozmrazeni ☹
Sylvi ty mas inu vydrz tolko lekarov na jeden den...fuuuuuuuuuuuu

peggyyy.. petrovej by som nedala ani pozdrav...aspon na mna tak posobila, raz som bola u nej lebo Valky nestihal a nikdy viac....pripadala som si u nej na vysetreni ako krava....len som nemuuuuuuuuukala 😝 😝 😝
Valky ma vselijake nalady ale vzdy z neho vztiahnem co chcem vediet 😉 ...minule sme ohovarali jeho vnucata 😲 😲 😲 (sa stazoval, ze ich uz s manzelkou nestihaju) 🙂

sylvia21
16. aug 2008

ahoj anielik

ako sa ma Matko 🙂 Vidim, ze asi neskoro zaspinkal , vcera si prisla na konika neskor 🙂

S tymi lekarmi, ono kazdy lekar osobnostne inak sadne kazdej pacientke a aj ten najprijemnejsi clovek moze mat zly den. Ja som raz nemala velmi dobry pocit z Durechovej, tak som odvtedy brala so sebou manzela, a potom uz vzdy bola perfektna. Mala trpezlivost na vsetky otazky a vzdy mi vsetko polopatisticky vysvetlila 🙂

sylvia21
16. aug 2008

- niekto sa tu pytal na PROFERTIL

Úvodnou štúdiou prešlo 500 mužov a grafy s výsledkami ukazujú nárast každého z paramtetrov (hustota, morfológia, pohyblivosť, motilita, objem ejakulátu). Takmer všetkým mužom sa zlepšili hodnoty spermiogramu a 28 percent z nich sa dostalo na hodnoty úplnej normy. Prípravok obsahuje tieto mikroživiny:

L-Carnitín - zvyšuje rýchlosť spermií,
L-Arnitín – zvyšuje kapacitáciu, pomáha pohybu,
vitamín E – ovplyvňuje stavbu chvostíka spermie, rýchlosť pohybu,
kyselinu listovú – pomocná v procese spermatogenézy,
zinok – zvyšuje hladinu testosterónu v organizme,
selén – správny pohyb bičíka,
Koenzým Q10 – dodáva energiu, pohyblivosť,
glutatión.
Vychádzajúc z toho, že celý proces spermatogenézy – teda čas, ktorý treba na vznik jednej spermie - je 72 dní, sa Profertil odporúča brať ako výživový doplnok po dobu troch mesiacov. Na európskom trhu je už tri roky. Nemá žiadne vedľajšie účinky.

karkulka522
16. aug 2008

ahojte , tak mame 2 dobre oplodnene vajicka a zajtra mi ich vlozia.uz sa tesim 😵 😵 😵 .------------------------------------------------------------PUPO,TAKITAK- ako ste dopadli? Takitak ty si mala ist tiez v piatok,ze? Ktora si to bola? Ved tam bolo asi 6 bab.

pupo
16. aug 2008

Ahojte babulky,
mám to za sebou. Bála som sa tej narkózy jak čerta, ale bolo to rýchle (10min.) . Na izbe sme boli tri baby a aj sme sa tam narehotali. Boli sme všetky po tej narkóze ako opité a vylihovali sme si tam až do desiatej. Odobrali mi 5 vajíčok, uvidíme zajtra ako sa im darí. Díky babenky za podporu . Zajtra dám vedieť.
Apropo "Petrová"- mne osobne ako typ osoby a lekárky vyhovuje, nemôžem sa sťažovať. Pre mňa je aj veľmi dôležitá odbornosť lekára a verím že dr. Petrovej už behá veľa detí po svete... 🙂

zupe74
16. aug 2008

Predam 17 ks Merional 75IU za doplatok v lekarni 60,- Sk/ks
expiracia 11/2008
zuzanamt@orangemail.sk

sylvia21
16. aug 2008

pupo, karkulka zvladate to krasne 🙂 tesim sa s Vami.

sylvia21
17. aug 2008

Ahoj zupe, prave som Ti chcela odporuzit temu "lieky na IVF", ale vidim, ze tam uz i kocky o Merional maju zaujem.
Vy ste uz uspeli ? Ak ano, tak velmi gratulujem 😉

karkulka522
17. aug 2008

ahojte,uz sme doma aj s 2 bojovnikmi v brusku.Manzel ma rano vystrasil lebo troska bludil po bratislave 😅 ale stihli sme to.Idem pomoct manzelovi uvarit ryzu a uz len oddychujem 😎 😎

sylvia21
17. aug 2008

WAW karkulka, to som rada, ze mas tych dvoch bojovnikov. Tak velmi sa tesim. To je dnes ta najuzasnejsia sprava, aku som pocula. Krasne relaxuj. Uzasne. 😵 😵 Ako sa citis?

sylvia21
18. aug 2008

Ahoj kocky - tak nam zacina krasny tyzden 🙂

karkulka522
18. aug 2008

ahojte,vyzera ze bube slnecny.Citim sa dobre 🙂 ,aspon zatial. Teraz bude najhorsie to cakanie.Uz som bez kavy a vcerajsi den som cely prespala,aj teraz sa mi ziva.Hadam si spravim matovy caj-tan dufam mozem 😅

pointka
18. aug 2008

Ahojte,
ste sa tu pekne rozbehli.
Ja na Dr. Petrovu nedam dopustit, presne ako napisala Pupo, lekara s vacsou odbornostou a zaujmom skusat nove veci a ucit sa ich nepoznam. Ak by som mala odist od Dr. Petrovej tak len do zahranicia.
Neviem si predstavit, ze by niektory iny lekar na mne skusal to vsetko, co ona, len aby mi pomohla. To s tou nedorastajucou sliznicou je vazny problem a bezne lieky ako estrofem alebo divina, co sa n apripravu maternice uzivaju nepomahaju. Momentalne stimulujem na KET, beriem asi 5 druhov liekov, v piatok som bola iba 12DC a uz mam sliznicu 7 mm, inokedy som mala ledva 3 mm.

Profertil dala Dr. Petrova aj mojmu manzelovi, ona sice ma dobry spermiogram, ale preventivne, aby boli spermie este kvalitnejsie. Okrem toho profertil obsahuje aj ten Koenzym a ine zlozky, co moj muz uziva, cize nemusi kupovat dalsie vitaminy. Profertil je drahy, ale tam je najdrahsia asi zlozka Koenzym Q10.

Ja beham od piatku po zubaroch, ma zacal katastrofalne zub boliet a nikto ma nechcel osetrit ☹ Nakoniec som isla do Novych Zamkov, kde mam rodicov a tam mi zubar pomohol.
Inak s tou VSZP je to naozaj zle. Uz aj u zubara.

Mate niektora poistovnu UNION a skusenosti s touto poistovnou a IVF?

pointka
18. aug 2008

Sylvia, dik za link, Inzulinovu rezistenciu mam OK.

dadulik111
18. aug 2008

ahoj pointka, vidím, že už stimuluješ, ja som bola na kontrole v piatok , čaká ma 2IVF, pravdepodobne od piatku idem na to, držím ti palce aby ti to vyšlo

sylvia21
18. aug 2008

ahoj dadulik drzim velmi palceky, nech sa vsetko dobre vydari, daj nam urcite vediet, potesime sa
Pointka u zubara neviem, ja chodim k zubarke, kt. nema ziadne zmluvy s poistovnou, ale mam ju rada, odkedy k nej chodim, tak sa zubarov az tak nebojim 🙂 Pointka, ty budes este ako dlho stimulovat, 7 mm uz znie pekne🙂

pointka
18. aug 2008

Ahoj, no stimulujem uz 12 dni 🙂 vyzera, ze mozno koncom tohto tyzdna alebo zaciatkom buduceho pojdem na KET. Drzim ti palce na uspesne 2IVF 🙂

sylvia21
18. aug 2008

Pointka, zaujimala ta poistovna UNION :

indikovaná asistovaná reprodukcia je hradená zdravotnou poisťovňou 3 x pacientkám do 39 veku života . Po zaslaní návrhu od ošetrujúceho lekára schvaľujeme daný zákrok v priebehu 1-2 týždňov. Nemáme na schvaľovanie určené žiadne časové obmedzenia. Ohľadom ceny doplatku na konkrétne lieky alebo zákroky Vám odporučím informovať sa u svojho lekára ,ale vo všeobecnosti sa 90% liekov pri IVS prepláca.
Centrum pre asistovanú reprodukciu ISCAR je naším zmluvným poskytovateľom , ale konkrétne platby je nutné si overiť u nich nakoľko sa každý poskytovateľ riadi svojím vlastným cenníkom.
Vyšetrenia a konzultácie absolvované v zahraničí naša poisťovňa neuhrádza.
O poskytnutie korektných informácií ohľadom liečby a hlavne preplácania jednotlivých úkonov a liekov, Vám doporučím kontaktovať ošetrujúceho lekára , ktorý je kompetentný oboznámiť Vás s možnosťou liečby a prípadnou finančnou úhradou.

Ak by ste sa rozhodla pre zmeniť zdravotnú poisťovňu na Union ZP a.s. budeme radi. Zmenu môžete urobiť na pobočkách Union ZP , alebo Vám môžeme prihlášku na zmenu zaslať poštou. Zmenu je potrebné urobiť do 30.9.2008 a poistencom novej poisťovne sa stanete 1.1.2009

S pozdravom
Alžbeta Slováková
Union ZP a.s.
0850 00 33 33

pointka
18. aug 2008

Ty si sa kedy stihla informovat? 🙂
Ano aj mne napisali a puregon napr. platia tak ako ine.
Asi prestupim do unionu. Este sa zajtra poradim s dokinou. Diky Sylvi.

sylvia21
18. aug 2008

Pointka- uz davnejsie som sa informovala asi dva mesiace dozadu. 😉 Myslis, ze to v union bude lepsie? Ked zistis nejake dobre info, tak mi ich tiez urcite posun.

pointka
18. aug 2008

dam vediet
zatial mi odpisali toto:
na vašu prvú otázku vám odpovie náš obchodný zástupca z komerčnej Union
poisťovne, ktorému som preposlala vašu otázku - tykala sa pripoistenia

Čo sa týka IVF , Union ZP nemá poradovník na toto vyšetrenie. IVF
schvaľuje na základe podanej žiadosti revízny lekár do 30 dní.

dadulik111
18. aug 2008

pointka aj aj som chcela prestúpiť do inej poisťovne a doktorka mi povedala, že to nie je až také jednoduché ak absolvuješ niečo také ako je IVF, aspoň tak som to pochopila ja radšej sa ešte poriadne informuj

pointka
18. aug 2008

ja to zajtra budem s doki riesit, lebo uz mam druhu ziadost vo vszp podanu, tak neviem teraz

sylvia21
18. aug 2008

ved poriesis, dokina ti da viac informacii, aspon by mala vediet troska viac ako my 😉

pointka
18. aug 2008

no uvidime, ta vszp ma pekne nasr...a ☹

pointka
18. aug 2008

ha, prave mi volali z iscare, ze mam schvalenu ziadost (po 2 tyzdnoch) ale na ivf mozem ist koncom oktobra/zaciatkom novembra!!! ha, tak to som necakala.

sylvia21
18. aug 2008

no super 🙂 Takze budes moct zacat s IVF, hned len ako to bude mozne, ale dufam, ze Ti najskor vyjde ten KET 🙂

karkulka522
18. aug 2008

Tak vidis Pointka,presne takto to oznamili aj mne-po 2 tyzdnoch schvalena ziadost a v oktobri/novembri priprava na IVF. A nechcela si tomu verit 😉 .Drzim palce na KET.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre