ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
25. aug 2008

Ahojte, tak sliznica je stale 7mm, ale doki vravela, ze vyzera lepsie nez minule (asi strukturou), ale na KET idem v piatok 🙂 Tak snad mi vyrocie SNP prinesie stastie 🙂

TAK MI SILNO DRZTE PALCE! 🙂

karkulka522
25. aug 2008

ahojte,Pointka-do piatku sa sliznica hadam este umudri,budem drzat palce-SILNO SILNO 😉

beke
25. aug 2008

pointka, držím silno palce!!!!!!!!!!!!

pointka
25. aug 2008

no neviem 🙂 7 mm sa mi uz drzi asi tyzden a napriek dalsim liekom a injekciam ani sa nepohne ☹
Ale je mi to jedno, ked to ma vyjst vyjde to a som o tom presvedcena 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
Hlavne, ze vyzera strukturou dobre, ja som tusim na strankach CAR heliosu, ked tam bola este volakedy diskusia citala prispevok jedneho z ich lekarov a ten tam pisal, ze minimum na sliznicu je 6mm, tak uvidim.

Dakujem za palce 🙂

pupo
25. aug 2008

čaute čakateľky Karkulka a Andy, ako sa cítite? Andy, koľko tehot. testov si už minula 🙂 Ja budem čakať do soboty s testovaním 🙂 mám nejaký nízky tlak, žeby z tých hormónov? Točáky ako sa patrí... 😒 😒 😒

pupo
25. aug 2008

Pointka silno držím palce, nech to SNP prinesie šťastie. Silvi, ty ako? aj ty začneš na SNP? či až na "Deň ústavy"?
Pekné termíny na zapamätanie 🙂 Držte sa!

karkulka522
25. aug 2008

aaaaahoj Pupo,ja ani neviem.Neviem ci sa mam nejako citit,a ak ano tak nevie co mam citit.Kamoska mi vravela ze to zena citi(no ked je v 2 mesiaci tak to uz citi zmenu).Mna pobolievaju tak troska vajecniky uz 3 dni.Ale inak nic.Vo stvrtok-piatok by som mala dostat menzes ak sa to nepodarilo.Ja som uz dnes pokukovala po teste ale este som ho nespravila-este cakam.

sylvia21
25. aug 2008

Ahojte kocky
tanyja a scarletka - tolko pochval 😀 😀 to si vobec nezasluzim, ja taka striga 😀 😀
Ved co by bolo bez Vas uzasnych anjelikov, co ste ochotne vzdy pri kazdom stat a podrzat pri problemoch?
Scarletka - ty si si kedy davala ziadost, ked ju este nemas? Inak krasne su dovolenky i na SLovensku 🙂 My sme tak boli tento rok. Takze doporucujem, a ze ma byt krasne babie leto.

Pointka - v piatok Ti budem velmi silnoooooooooooooooooo drzat palce. Takze dnes Ti zacali rozmrazovat snehuliacikov? Spominala si, ze rozmrazia tri - tie vacsie. Tiie vacsie maju vacsiu sancu ako tie jednobunkove? Preco sa lekari takto rozhodli? Inak dufam, ze Ti tie tri budu stacit, lebo dievcata potrebovali aspon pat, aby im zostali dve alebo jedno. V kazdom pripade, v prvom rade ocakavame uspech 😉 A ak nahodou, stale mas dalsie esa v rukave 😉 Dolezite je , ze sliznica sa snazi, aj ked ako hovoris, ze troska to flaka 😉 Takze piatok je Tvoj den 😉 Nech sa len dari 😵 😵 Este do piatku sa dozvies o embryjkach nove informacie o ich raste. Hlavne si vela oddychni a nejako sa odreaguj, aby si zvladla kazdu unformaciu. Hlavne nech ta z tolkych stastnych sprav, ktore urcite pridu, neklepne. 😝 😉 Nezabudni, ze tu cakame na kazdu spravicku 😉
Beke - nasa krasna tehulka, ty uz si v 4 mesiaci? Uz citis i pohyby? Hovori sa ,ze babatka mamicka zacne citit ak osa hybu v presnej polovici gravidity, a ze tak sa da presnejsie urcit termin porodu.
Ahoj Pupo - skus pit viac tekutin, to by Ti malo troska tlak zvysit. Ale ty si predsa odbornik a sama vies najlepsie, co robit. Uz len par dni a budes vediet 🙂 Pupo, myslis , ze nizky tlak moze byt jednym z prejavov gravidity?Pupo, musim pockat na MS, ale pravdepodobne 2.DC budem mat v piatok. Ale az okolo stredy sa dozviem, ako planuju v Cary pracu na sviatky.
Nemate vsetky cakatelky z tohto cakania male nervy? lebo ja som uz teraz velmi netrpezliva a to vysledok budem vediet az o par tyzdnov.

Kocky neviete, kto kedy ako ordinuje v tento sviatocny predlzeny vikend? Lebo mne to minuly tyzden nevedeli povedat. Ale urcite tam este zavolam. Inak dnes som povedala sefke o mojej pavdepodobnej PN, nebola z toho nadsena, ale napriek tomu mi prejavila podporu. Bola zlata. Kocky mam teraz take popichavanie pri lavom vajecniu, neviem ci to mozem pripisovat ovulacii, alebo ci to moze byt aj nieco ine. Popijavam alchemilku, mohlo by to byt aj z toho?

andy26
25. aug 2008

ahojte všetky 🙂 , Pupo, netestovala som viac, asi sa bojím už testovať, tiež počkam až na 10 den - sobotka
už by sa malo čosi ukázať. Neviem, všímam si seba viac ako inokedy, som veľmi netrpezlivá, tak veľmi dúfam, že sa aspon jeden zakusol a rastie.
V sobotu sa ozvem. Tak sa všetky držte, veľa úspechov Vám želám a samé dobré správičky... 🙂

pointka
25. aug 2008

Sylvi, ja len rychlo, dakujem za povzbudujuce a mile slova 🙂
V Iscare mam taky pocit, ze v piatok budem iba sama, takze asi nerobia, len nutne OPU alebo ET ak je, ale myslim, ze tam zatial som na zakrok len ja 🙂

sylvia21
25. aug 2008

Pointka a kto Ti robi ET? Ja tam este v stredu zavolam, snad uz budu vediet, kto , kedy robi. 😵 😵

pointka
25. aug 2008

moja dokina pride v piatok

scarlette
25. aug 2008

silvi zajtra to budu tri tyzdne co sme to spisovali, ale boh vie ako casto to z caru posilaju na poistovne

karkulka522
25. aug 2008

SYLVI-tak uz sa to ja tebe rozbieha,ja si chvile cakania kratim citanim knihy a aj okolo domu,ked treba spravit male prace a dnes sa chystame do kina na mumiu tak sa tesim. 🙂

scarlette
25. aug 2008

silvi inak s tou dovolenkou, my mozeme ist az v novembri nakolko drahy bude mat po skusobnej dobe a chceme ist k moru, minuly rok sme neboli a tento sme tiez este nestihli... planujeme ist na kubu ale uvidime ako to bude s babom

sylvia21
25. aug 2008

Pointka - ak budem musiet prist v piatok, mozno, ze si uzijem i tvoju dokinu. Hovoris, ze si s nou spokojna, tak to ma troska utesuje.
Scarlette, treba ich poriadne bombardovat telefonatmi, lebo mi sme si davali ziadost 3.3., poistovna mi to schvalila 19.3. a mne dal iscare vediet az 31,5. Som vo vseobecnej. takze doporucujem stale volat. Ja som sa na iscare spolahla, ze to cez nich bude nejrzchlejsie, ale nebolo. Asi najrzchlejsi sposob jew, ked si tam ziadost donesies sama a potom volas bud do poistovne reviznemu lekarovi, co tieto ziadosti schvaluje alebo do iscare , pripadne obom 🙂
Karkulka - no hej krati, ale mam skor pocit ako kebz sa to vsetko predlzovalo. Este stastie, ze som zacala chodit do prace a mzslim i na ine veci, lebo inak mi uz jeden den isiel ako jeden tyzden. Ja som tiez rozmzslala, ze ak sa nam podari prejst az do fazy ET, tak embryjku kupim novu knihu a budem mu citat, nieco kludne a pre mna relaxacne. Mozno si kupim i nejaku knizocku yź cervenej kniznice, rozmzslala som , ze som este necitala Hlavu 22, ale to si necham na neskor. Mozno zabludim i do nejkej detektivky. Casu budem mat haba dej. Dufam, ze to vsetko manzel s domacostou zvladne, ale bude musiet. Este chcem tento tyzden porobit nejake veci, nech ma klud. Inak na Mumii sme boli asi predminulz tyzden, nic ine nedavali 😉 ale nebolo to take zle 🙂 dva krat som sa i zlakla, tak priprav na to deturence, ze kebz sa bali , nech si zatvoria oci 😀 😀

Scarlette na Kubu, to Ti zavidim, nechcete si ma pribalit do kufra? Tam si planujem tiez ist. terayz bzvaju i pekne last minute 😎 😎 Pointka tu tusim chcela lietat s detmi, mozno ma ona nejake skusenosti 😉

scarlette
25. aug 2008

sylvi ja mam spolocnu a kocka mi vravela ze to posielaju mne a potom sa jej mam ozvat

sylvi kludne ale uz sa tam nanominovala svagrina 😀 a cestou spat tam bude nejaky kubansky rum tak nie ze mi ho vypijete 😀 😀

pointka
25. aug 2008

Sylvia, ja som s nou nadmieru velmi spokojna, neviem vsak ako sa chova k novym pacientkam, predsa mna uz dost dobre pozna, chodim tam vyse roka 1-2x tyzdenne permanentne.

K embryjkam si necitaj hlavu22 alebo detektivky 🙂 musis nieco pekne, pozitivne, ak ti mozem doporucit nadherne citanie je od Davida Herbert Lawrenca, specialne Milenec Lady Chatterleyovej (ja viem, znie to tak Daniel Steelovsky, ale toto je krasne poeticky napisany milostny vztah muza a zeny z prelomu 18. a 19. stor. a hlavne pohladom muza - klobuk dole, ze muz take dokaze napisat a este jedna jeho kniha sa mi velmi pacila a to Synove a Milenci.
Alebo od Marija Juric Zagorka - Gricska carodejnica, teraz ju zacali znova vydavat, uz je vonku druha kniha, ja som na nich zavisla 🙂

sylvia21
25. aug 2008

Scarlette tak v spolocnej neviem ako dlho im to trva, ale mozno sa tam prichomejtla nejaka ta dovolenka, a hned sa termin posuva. skus este pockat tyzden a potom by som im tam asi zavolala. Zalezi i na tebe ako rychlo mozete zacat. Ked dostanete ziadost, tak uz ste pripraveni, alebo este budete musiet nieco absolvovat ?
Za tu kufrovu ponuku dakujem, o rum sa nemusite bat, hnedy rum mam rada len v zakuskoch 😀 a biely len v mochito 😀 😀 Samostatny nemam rada😝 😀 😉

Pointka dik za typ, hned zajtra skocim do Pantha-rhei si nieco zadovazit 😉 Dufam, ze mi vyjde cas. Zajtra rano o 5 stvam, aby som bola u endokrynologa co najskor a mohla byt vybavena uz do 8.00. Potom Vam napisem, ci sa mi to nahodou troska neskomplikovalo. Drzte palce.

Kocky mate i vy nejake dobre knihy na relaxacne citanie a kratenie si dlhych minut cakania na uspech ?

scarlette
25. aug 2008

sylvi ja v principe musim cakat na menzes, aj ked sa toho bojim ako cert kriza, posledne som mala v january a do mesiaca bz mal prist tak uvidime...
inak aj ja mochito mozem a aj pinacoladu a tak ... sa mi slinky zbiehaju 😀

dufam ze u lekara dopadnes dobre.
pointka citala som ako to mas so sliznicou a budem na teba v piatok mysliet, drobci sa musia chytit 😉

ja mam rada fantazy, strasne putave citanie 😉

pointka
26. aug 2008

Sylvi, aby som ti doodpovedala otazku, vcera som nemala cas 🙂
Embrya mi budu rozrazovat v stredu, vo stvrtok mam volat, budu rozmrazovat v prvom rade 3 blastocysty po PK, ak sa aspon jedno uchyti, tak to mi transferuju (dufam, ze aspon jeden z tychto prezije, lebo boli velmi pekne a silne ☹)

No embrya po PK, tie blastocysty maju vacsiu sancu na uchytenie sa, kedze sa dostali do mnohobunkoveho stadia, cize sa eliminovali embrya, ktore by sa nevyvijali. A okrem toho blastocysty v maternici su prirodzenejsie, kedze pri prirodzenom oplodneni sa embryo po oplodneni deli este vo vajcovodoch a do maternice sa vlastne dostava uz kvazi blastocysta. Tak mi to aspon bolo vysvetlene, este je tam jedna procedura a to asistovany hatching, to je vlastne zbavenie obalu embrya, aj to udajne pomaha na zvysenie sance.

Ale toto sa doporuca len v pripade ak mas viac vajicok, do 5-6 vajicok sa to neodporuca, ale nechavaju sa embrya delit v maternici a nechava sa to na prirodu, nech prirodzene vyberie to najlepsie 🙂

pointka
26. aug 2008

A baby chcem vam vsetkym velmi podakovat za palce/myslenie na mna, je to fajn citit taketo nieco 🙂 Dakujem a dufam, ze vase palce a myslienky presvedcia niekoho tam hore 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

scarlette
26. aug 2008

pointka 😉

scarlette
26. aug 2008

kocky som stastna ako blcha...
som prave volala do poistovne a uz mi ziadost schvalili a vcera aj poslali domov 😀

pointka
26. aug 2008

scarlette super, tak kedz ides do toho?

sylvia21
26. aug 2008

scarlette, ty si mala poslednu MS v januari?? Alebo som to zle pochopila? Ta poistovna je super spravicka, tak teraz mozes dovolenku odlozit 😉 a chystat sa skor na mimco 😉 Alebo jedno i druhe? Uz si volala do CAr, kedy mozes prist a dohodnut dalsie plany? Cakame na novinky 😉
Pointka, ako sa maju male zmrzlinky?
Nase mile cakatelky - karkulka, Andy,Pupo, Taky a tie na kt. som zabudla, este odolavate tomu testiku, co by sa tak rad vyskusal? Alebo cakate az na potvrdenie krvickou? Drzime palceky 😉 Nech vsetko vyjde najlepsie ako sa patri na krasne a zdrave embryjka.
Pupo ako sa citis? Este ta troska mota? Alebo uz je lepsie?

scarlette
26. aug 2008

pointka este neviem, cakam na menzes
sylvi dobre si pochopila posledny krat to bolo v january, este som im nevolala vraj mam pockat kym mi pridu domov papiere a skocit tam, inak uvidime ako to vyjde, tu kubu sme chceli v novembri ale ked tak to prelozime na buduci rok tak marec napriklad 😉

pointka
26. aug 2008

sylvia, zmrzlinky este spinkaju, az zajtra ich vytiahnu do teplucka 🙂

scarlette
26. aug 2008

pointka tak budem striehnut na info od teba aj ja 😉
kocky majte sa krasne idem uz domkov a gratulovat skorosvagrinke tak sa vecer zastavim

cauteeee a pekny dnik zatial 😀

pupo
26. aug 2008

čaute baby,
no točíme sa...ale už je to lepšie.Myslíte, že som s tým testovaním vydržala 🙂 figu borovú 😀 tak som sa dnes nezmyselne testla, 5 dní po ET, bola som zvedavá, či bude ešte pozitívny po Pregnyle....a bol. Bola tam veeeeĺmi jemná druhá čiarka čo sú pravdepodobne zbytky pregnylu 5000U...tak testujem dokedy ten Pregnyl v tele vydrží... 😀 ...mala by som sa niečim zmysluplným zamestnať, lebo ked sa nudím robím hovadiny...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre