ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

sakura
22. mar 2013

@gigi77
hej k Petrovej 🙂

fantinka
22. mar 2013

@gigi77 a to mi spravia u nás v car tú genetiku? či musíme ísť niekde inde? a čo keď budú zlé výsledky? že vytvárame s mužom nejaké mutované embryá? 😀

gigi77
22. mar 2013

@fantinka neviem, ci sa este robi nieco ine, ja som si myslela ze iba to co mame v centre, nas hned na prvom pohovore v care poslali na konzultaciu k dr. a rovno k sestrickam na odber krvi 🙂 a myslela som si ze tym to bolo vybavene, ale urcite mi nerobili nic take, ci nevytvaram protilatky....hmm, staci ze ja som rh - a manzel rh +, uz z toho mala ela po porode zltacku jak fras, tak dufam ze ine protilakty nevytvaram 😀

gigi77
22. mar 2013

@sakura myslis, ze sa jej mam este pokusat volat?

sakura
22. mar 2013

@fantinka
hej to robia v car.. a potom to hodnotí genetik.. Ondrejčák sa volá.. sme boli u neho aj na pokec a zisťoval aj choroby v rodine..

sakura
22. mar 2013

@gigi77
Petrovej? prečo?

gigi77
22. mar 2013

@sakura
@fantinka ano, tak sa volal, aj nam porobil najprv chlieviky, kto ako kde v rodine mal deti, postihnutia potraty a potom nam urobil krvne testy....my sme mali vsetko negativne a fakt to trvalo mesiac a boli vysledky, vlastne to bolo hotove spolu so schvalenou ziadostou

fantinka
22. mar 2013

@sakura super, tak to hneď poviem budúci týždeň Petrovej, že nech nám to vybaví. Možno to stihneme a budeme múdrejší skôr ako pôjdeme na vklad, ktorý sa možno nemusí podariť kvôli mutácii. Tiež sa ma pýtala embryologička na choroby v rodine, my okrem vysokého tlaku nič nemáme...

gigi77
22. mar 2013

@sakura len som sa jej nedovolala, chcela som vediet ohladne nasej ziadosti a manzelove vysledky, tak teraz je uz mimo ordinacnych hodin, tak ktovie ci je vobec este v centre, tak asi uz je neskoro sa pokusat volat....uz to necham na pondelok

gigi77
22. mar 2013

@fantinka jasne, porad sa s dr. a potom sa na recepcii objednaj, tusim tam je v pondelok....my sme mali vtedy stastie, my sme boli na nas prvy rozhovor v pondelok, tak sme vybavili uplne vsetky vysetrenia, obaja s muzom sme isli od dveri k dveram ako take teliatka a nechapali sme 🙂 ale bolo to super, ja som tam bola totiz v lete, potom som isla na dovolenku a hned na to rovno stimulovat a v septembri uz bola ela v brusku

fantinka
22. mar 2013

@gigi77 tak to je ine stastie 🙂 v pondelok sa obj.petrovej a rovno aj k nemu. Dakujem velmi.

kuratenko11
22. mar 2013

Ahojte
noo čitam tu aj radostné správičky čo veľmi gratulujem 🙂 ale žiaľ aj smutné správy ☹ Baby hlavu hore,moc vám držím palce,aby to čím skôr vyšlo.Poznám to aj mne sa zrútil skoro celý svet po 1 IVF všetci mi dávali veľké šance aj dr. a zrazu nič a zase sa všetci nestačili čudovať,že prečo zo nevyšlo.Aj som rozmýšlala nad genetikou,ale nakoniec sme vyskúšali metodu ICSI a tá vyšla.
Stretli ste sa s tým,že pri IVF vám polku vajíčok oplodnia "na prírodno" že len kvapnú spermiu a druhú polku vajíčok ICSI? Teda závisí od toho samozrejme koľko má žena vajíčok 🙂

kuratenko11
22. mar 2013

A ešte sa chcem spýtať tie baby ,ktoré idete po súrodenca mali ste podobné lieky ako pri 1 IVF? Mne dala Latáková rovnaké ako pred 5 rokmi,len silnejšie kvôli veku 🙂
A inak dnes som mala dostať mršku a nič ako naschváľ tak čakám ........a začínam...

gigi77
22. mar 2013

@kuratenko11 ano, ja budem mat rovnaky protokol, lebo som mala uspesny, tak ze preco menit, vravela mi dr. ze mi da znova bravelle ze je sice drahy ale vraj dobry a zabral, tak dufam ze to bude dobre...

cucoriedkacucoriedka
22. mar 2013

@gigi77 ahooooj, no mne furt zavolala nazad..tak asi fakt dnes toho bolo straaaasne vela....ja by som jej až v pondelok volala, boh vie, kde už je a nemá pri sebe kartu...

cucoriedkacucoriedka
22. mar 2013

@sakura a on je aj v železničnej nemocnici, že? my sme boli mi melušovej alebo tak nejako sa volá...ondrejčák je faaaakt odborník🙂

martinazvo
22. mar 2013

@muchotravka166 neboj, ak sa maju drapnut drapnu sa, mne vkladali dve 8-bunkov e a drapli sa obe...... i ked jedno v cca, 6tt odislo...

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo jaaj bodaj by, vies co celu noc som nespala inak, citim tam take ako keby trpnutie alebo co pod bruchom pichanie, a zostalo mi strasne na grc v aute muz pozrel na mna ze to az tak? ja ze fuj nemame sacok a to sme sli k svokrovcom vonku som to predychala a potom zase sme sa vratili aj to teplo mi tam vadilo fuj

martinazvo
22. mar 2013

@muchotravka166 no to je vsetko vsetko len ten utrogestan ☹

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo asi mi vadi teplo, v noci som sa potila kazde dve hodky som bola hore nenormalne fakt

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo fuuj hrozne ako klame ten utros ty kokos nemyslela som si ze az natolko robi tieto stavy utrogestan ale az takto? vsak ho nejem ale odspodu vkladam

martinazvo
22. mar 2013

@muchotravka166 no vsak to, je to simulacia tehotenstva a ked vkladas, nemas sice vedlajsie ucinky ako bolavy zaludok a zavratym ale citis sa "tehotnejsie"...... len je to cele hormonalny klam... preto je zbytocne dat na nejake pocity, dolezite su len a len testy a potom samozrejme krvicka...

csokasi
22. mar 2013

@fantinka je zvlastne, ze Vam nerobili genetiku to bola hned druha vec po zlom spermiograme co nam robili, kedze sme boli hned adepti na IVF a az potom protilatky a hormonalny profil.
Som myslela, ze sa to musi automaticky kazdemu pred IVF.

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo no ty kokos toto je sila 😀 nevadi testnem buduci tyzden niekedy aj ked by som uz dnes haha vsak to je strasne jak mi je zrazu

martinazvo
22. mar 2013

@muchotravka166 stupa Tin hladina progesteronu, ja ho tlacim este stale, ale uz sa neviem dockat, koncom marca uz skoncim...

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo no super dufam ze mi bude lepsie uff, a som zvedava ked testnem co tam bude ale zase nie som taka vystresovana neviem verim tomu a ked nie tak nie no

martinazvo
22. mar 2013

@muchotravka166 treba verit, ale trosku sa treba pripravit aj na neuspech...

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo jasnee som pripravena na vsetko ale neuspech treba vyrvat z hlavy zatial treba pozitivne a co pride to pride no nie

martinazvo
22. mar 2013

@muchotravka166 je to individualne, ja som sa pripravovala na obe alternativy aby som to lepsie zvladla keby sa nepodarilo...

muchotravka166
22. mar 2013

@martinazvo hovorim ja som na vsetko pripravena, uz horsie nemoze byt ako to ze nemozem mat vlastne deti

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre