ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

nadej13
28. mar 2013

@fantinka ja si dokonca aj pamätám aký bol deň a akú hodinu v škole sme mali aj čo som mala oblečené bo to bolo teda ale zážitok, ak budem mať dcéru tak jej všetko vysvetlím aby nemusela toto zažiť.

denulka85
28. mar 2013

@fantinka no to ti nepoviem, nikto to zatial nevie ako to skonci... 😨

denulka85
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka dufam moja ked sa spytam gyndosa tak na vsetko mi povie ze zatial sa zdrzi komentara, nevie co to znamena ale utorok uvidiem ci hcg stupa aj utz

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka aj jaaaa...presne na moje narodeniny....a mama vtedy bola z toho hotová, lebo boli len tie hnusné obalené vložky nejaká gáza či čo...a bol ich nedostatok....vidíš to v akej dobe som to ja žilaaaaa?🙂))))

nadej13
28. mar 2013

@fantinka no skúsim v nejakej krabici nájsť ten papier kde som to počítala, prestala som po pozitívnom teste, ale potom ešte kyret a podobne, ale obávam sa že nás to vyšlo viac, síce mi ešte nejaké injekcie ostali ale no veď ak to v tej hromade po sťahovaní nájdem tak sa kuknem

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@nadej13 to faaaaakt? dobréééé🙂

fantinka
28. mar 2013

@dasa118 teraz v marci som mala 2.ivf negatívne, poplakala som si, ponadávala na celý svet a nespravodlivosť, nasadila vitamín E na udržanie plodu, femibion 800, MACU a ešte pridám včeliu materskú kašičku a to by bolo, keby to v máji nebolo 😉

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka ečko na na udržanie plodu? vidíš to, to som nevedela, muž berie ale tak si šupnem aj ja

nadej13
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka bože ako to spomínaš, si na ne pamätám, ja som mávala od začiatku veľmi silný cyklus, preto som aj chudokrvná, a to som ich musela mať aj dve pod sebou pre istotu, brrrrrr, to si dnešné devy ani predstaviť nedokážu čo to bolo. Inak ja stále hovorím že je fajn že sa lieta do vesmíru ale pre mňa bol obrovský pokrok práve vo vložkách lebo ten pokoj keď sa nemusíš báť o nepríjemnosti, to je na nezaplatenie

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka ja mam dobré skusenosti s alchemilkou.

fantinka
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som to dostala v lete, cez letné prázdniny a tiež si pamätám tie hnusné 5cm vysoké vložky 😀

nadej13
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka inak to aj na inom fóre písali o tom E a zrejme to aj pomáha

fantinka
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som si kúpila gynastan, tam je aj alchemilka, aj iné bylinky, ten odporúča aj bylinkárka piť. Lebo že alchemilka ako taká, môže spôsobiť potraty.

dasa118
28. mar 2013

@fantinka hmm a tu macu aku uzivas?? odkial si kupila??? zatial ju uziva len moj muz...
Musim si aj ja nejake vitaminiky kupit... uz som ich davno neuzivala ked sa nam stale nedarilo.
A ak sa moze opytat ake mate zdravotny problem, ze musime ist na IVF?

fantinka
28. mar 2013

@nadej13 no, za vyskúšanie nič nedáš 🙂 má to aj iné pozitívne účinky na organizmus, imunitu, takže....a ja mám také pekné priesvitné oranžové, tak sa aj dobre pijú 😀

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@nadej13 tak si ho fakt nasadím🙂

no baby, veru veru, teraz tie vložky sú na nezaplatenie🙂 vidíš že evidenten vieme o čom píšeme a máme rovnaký názor🙂

fantinka
28. mar 2013

@dasa118 môj ju tiež bral, ale nepomohla mu...my máme spermie, 97 % patológia ☹ a macu každý deň ráno 2 tabletky, ale nie počas stimulácie, až do výsledku krvi. A treba piť minerálku, nie vodu z vodovodu.

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka áno, to viem, preto sa berie len do ovulácie, resp. u nás do vkladu....a potom sa už nemôže...mam naštudované🙂

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka aj my moja, aj my...a ked sa išlo oplodnovať, tak bol najhorší spg so všetkých..som nepochopila...asi stresy, len 5 percent dobrých...povedala ale že sú tam aj také riadne ačkové, a že tie vychztajú, tak som zvedavá ako sa nám budú deliť embryjká májové..

fantinka
28. mar 2013

@cucoriedkacucoriedka určite dobre, pochytajú tie dobré, my sme tiež mali vždy ICSI....krásne blasty a vidíš, prt z toho.

nadej13
28. mar 2013

@fantinka pred rokmi som to E začala užívať presne pre tie dobré účinky a zožltli mi očné bielka a až lekárke došlo že to bude asi z tých vitamínov keďže žltačku som nemala, takže ja môžem len také menšie dávky pre istotu aby som zas nechodila ako číňan 🙂

nadej13
28. mar 2013

@fantinka a Indonal Vám neodporučila? Nám áno, je drahý ale zlepšil sa spermiogram

martinazvo
28. mar 2013

@denulka85 no teeeeeda, a zase v nom nevidel nic?

nadej13
28. mar 2013

@fantinka aj mne lekárka stále vraví že aké krásne boli a aká škoda že to nepokračovalo, ono je to strašné keď už vidíš srdiečko a o pár týždňov je koniec. No ale treba myslieť pozitívne a tešiť sa na ďalšie tri zmrazené blastocysty aj keď Petrová vravela že tie majú menšiu šancu sa rozmraziť nepoškodené

dasa118
28. mar 2013

@fantinka no potom sme na tom podobne! nam presne nepovedal aka je patologia , to bol taky cudny doktor. Len an papier mojmu gyndovi napisal, ze v zornom poli 5-7 spermii a zväčša patologickej formy, nepravidelným pohybom... tak asi sme na tom horsie ako vy... ja sa len utesujem tym ze bol malnzel chory pred mesiacom v teplotach, tak mozno sa to aspon o trosku vylepsi a budu tam aj nejake zdravsie..

denulka85
28. mar 2013

@martinazvo nie moja 😢 zas idem v utorok musia ma kontrolovat kazdy treti den ale kvoli sviatkom idem az utorok

dasa118
28. mar 2013

@fantinka tak sa este aj bojim aby nam nepovedali, ze sa to vobec neda :( ani s ICSI

cucoriedkacucoriedka
28. mar 2013

@fantinka no, tak musíme všetko urobiť preto, aby sme ich už aj udržali...nam sa prestali vyvíjať hned na začiatku a jedna po piatich dnoch morulka...no uznaj.

dasa118
28. mar 2013

@dasa118 az teraz som vylustila ze tam este napisal , ze vlastne ma Oligoasthenoteratozoospermia ☹

fantinka
28. mar 2013

@nadej13 ja mam tu najnizsiu davku a aj z tej si davam polovicu 🙂 no rozmrazovanie je pre ne sok. Preto tie, ktore to zvladnu su silne a schopne sa udrzat. Treba mysliet na to, ze to vyjde, necitat nic negativne...potom je clovek psychicky kludny....indonal bral ale nic prevratne sa nestalo.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre