ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

karkulka522
31. aug 2008

dakujem,snazim sa este mysliet pozitivne ale strach mam riadny 😖

sylvia21
31. aug 2008

chapem karkulka, tu ma ulohu len obrovska trpezlivost a cakanie na vysledok krvi. Ziadne potesujuce slova neviem najst. 😕 Ach tie deturence, kolko nam robia starosti a este ani nie su na svete 😉 Potvorky malicke 😉

POINTKA - Ako sa citis po ET? Oddychujes?
Pupo, Andy drzte sa 😉 Tie dni , kym sa dozviete vysledok by ste najradsej preskocili, ze?

Ja idem dnes zase troska upratovat, aby som sa troska odreagovala, tak krasnu nedelu 😉

karkulka522
31. aug 2008

tak a my ideme na malu turu, nedaleko mame zrucaninu hradu alebo nieco podobne, ani neviem kde presne to je ale musim trochu vypustit ventil tak krasnu nedelu prajem vsetkym. 🙂

sylvia21
31. aug 2008

tak si to Karkulka krasne uzite 🙂

pupo
31. aug 2008

ahojte babenky. Karkul, Andy, lieky nevysadzujte! Pri ET nám povedali: lieky v žiadnom prípade nevysadzovať aj keby ste dostali menzes.
Nádej ešte nezomrela a zázraky sa dejú aj v medicíne!

karkulka522
31. aug 2008

ahojcek PUPO tak prave na tie medicinske zazraky teraz cakame 🙂 ,aj ked som rano trochu spinila teraz poobede pri vkladani mi to vobec nepripadalo ako MS-taka som z toho zmetena ze uz radsej na nic nemyslim. 😒 -----------------------------TAK PRAJEM KRASNU NEDELU

pointka
31. aug 2008

ahojte.
szlvia, no oddychujem v ramci moznosti, od piatku som sa snazila lezat, i ked ma iste povinnosti neobisli a trochu aj nervy, teraz som u nasich a vegetim a prezieram sa 🙂

sylvia21
31. aug 2008

Pointka - tak nech Ti to vyjde 😉 Drzim palceky.

dadulik111
31. aug 2008

ahojte kočky, tak dnes som bola na odbere, vydolovali zo mňa 13 vajíčok , zajtra budem volať koľko sa ich oplodnilo a v utotok máme transfer

andy26
31. aug 2008

Ahoj dadulik,
tak to je veľmi krásny počet vajíčok. Budú ti robiť ICSI?

sylvia21
31. aug 2008

dadulik, to je krasny pocet 😉 Tak mas uspesne dalsi krok za sebou 😵 😵 Co ta caka dalej?

dadulik111
31. aug 2008

sylvi no v utorok už môj druhý transfer a bola by som veeľmi rada keby bol aj môj posledný a embryjka sa poriadne zahryzli a rástli a rástli a rástli 😀

sylvia21
31. aug 2008

tak v urorok na teba budeme velmi silnoooooooooooomysliet a drzat palceky 🙂 to budes mat kratku kultivaciu. Robili dnes ICSI, alebo stacilo pustit spermijky k vajickam 🙂 A bola damska volenka? Taklen nech si vajicka so spermijkami dobre do utorka rozumeju a potom uz len vydrzat dalsich par dni, ci dopadlo vsetko tak ako malo. Este ta caka dlhe obdobie, tak si po uspesnom dnesku kvalitne oddychni 😉
Mimochodom, ktory doki bol dnes v CAR?

karkulka522
1. sep 2008

tak a je po vsetkom,aj po nadeji.Dnes do rana som dostala MS,uz vecer som si lihala so zlym pocitom a v noci som bola kazdu chvilu hore.Ta bolest v srdci je neskutocna,uz nevladzem dalej.Teraz sa vynaraju otazky "preco? preco? preco? 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 uz nevidim ani na klavesy od slz.Tak sa vam ozvem az ked budu vysledky.

andy26
1. sep 2008

veru, je po všetkom....

ranný test negatívny...už žiadna nádej, Adin.
tabletky už nemá význam a myslím, že ani na krv nepojdem.... vystačím si aj bez toho, aby som to potrebovala počuť v telefone, je nám lúto, ale nie ste tehotná...

Pupo, držím pästičky.

Karkulka, budeme musieť dať hore hlavu..., stresom si doženieme nejakú zlú chorobu...
Ja som smutná tiež, verila som tomu, ale žiaľ... ☹
Ked si predstavím, že ďalšie smutné Vianoce, a zase čakať 3 mesiace, než sa niečo bude diať... a to len troch mrazačikov budú vkladať... tomu nedávam ani 1%, ked sa blastocysta neuhniezdila... takže život je boj, máme to
ťažké, ale sú ľudia, ktorí su na tom horšie ako my.

pupo
1. sep 2008

babenky moje je mi to lúto 😢
ja budem ešte testovať zajtra, mám posledný test, ale aj mňa už nádej opúšťa. Menzes síce nemám, ale prsia ma už nebolia tak ako pred pár dňami asi to bude zasa negatívne...neviem čo dodať...som smutná 😢

sylvia21
1. sep 2008

Karkulka to mi je tak strasne luto, tak to vyzeralo dobre, to male spinenie bolo asi predzvestou. Ja ze Ti idem napisat ako ste sa mali vcera na ture, a tu taka smutna sprava. Bola si taka pozitivna, je mi to tak velmi luto, ze Ti to teraz nevyslo. 😔 Drz sa zlatko.

Andy aj ty si uz dostala MS? Alebo len test negat?

Pupo a Andy a Karkulka a Pointka drzte sa. Je to take narocne obdobie.

Ja zase teraz MS dostat potrebujem, aby som vobec mohla zacat stimulku a MS nikde. Este nikdy mi takto dlho nemeskal.

Dnesny pondelok je taky ☹

andy26
1. sep 2008

Pupo, budem na teba myslieť... aspon tebe keby sa zadarilo..ktovie ako sa darí tej našej tretej spolubyvajúcej..
ach jáááj, ťažké. Aspon že je tento predlžený víkend, že ten smútok nemusím skrývať v práci.

sylvia21
1. sep 2008

Neplač, že slnko zapadlo, lebo cez slzy neuvidíš hviezdy.

sylvia21
1. sep 2008

Aj ten najhorší deň si môžete spestriť a zpríjemnovať myšlienkou na pekné veci ....

andy26
1. sep 2008

Sylvi, špiním už 3 den, ale myslím, že ten utroš brzí MS, takže ráno som už tabletky nedala, kedže nič necítim a test ani náznak. Takto sa aspon spustí MS a život ide ďalej.

A ty si test nerobila? Nemôžeš byť tehotná - prirodzenou cestou? Aj také sa stáva... ale ak necítiš žiadny príznak, tak potom to bude psychikou... veľmi čakáš a MS nepríde.. urob test, ukludniš sa a MS príde do 5 min. Poznám to sama z vlastnej skúsenosti.

pupo
1. sep 2008

...aj ja myslím na tie baby čo boli so mnou na OPU a tá ďalšia čo bola s nami na ET. Ktovie ako sa im darí? Kde sú dokelu tie pozitívne výsledky a úspešnost centra nad 30%???? Veď tu všetky len truchlíme...robíme všetko čo robiť máme, platíme za drahé vyšetrenia, PK, ICSI,PiGD a nič, do kelu!Prepáčte že som naštvaná, ale mieša sa vo mne beznádej, smútok a aj zlosť (priznávam sa)...prežívame všetky veľmi ťažké obdobie, ja osobne jedno z najťažších v mojom živote (aj psychicky aj fyzicky). práve teraz sú moji rodičia na pohrebe môjho strýka v čechách, som z toho duplovane smutná, revem jak malé decko. Mama mi včera povedala že dúfa, že strýko urobil miesto v rodine novému členovi...ani som jej nepovedala, že test som mala včera negatívny, nechcela som jej len pridávať na smútku ktorý už je veľký po nečakanej strate jej brata...

andy26
1. sep 2008

Pupo, je to ťažké obdobie, ale sme predsa nejaké silné ženy, čo ťa nezabije, ťa posilní, nevešaj hlavu. Čítala som tu už kadečo, jedna kočka 7 x na IVF a až potom sa dočkala dvojičiek, jednej kočke z Čiech v 6 mesiaci zomrel chlapček... to je tragedia, aj pohreb je tragedia.. ale mysli teraz viac na seba, nepripušťaj si prvý neuspech, prosím Ta, nevzdávaj to. Keby aspon ten štát myslel viac na nás, ale ani tam sa nedočkaš podpory.
Skus ešte jeden pokus, cez poistovnu a bez PK.. zachrániš viac embryi... väčšia šanca že prežiju.
Ja teda vo štvrtok na tú krv pojdem, chcem isť k Maršíkovi rovno nech povie, čo ďalej a nebudem čakať na zázraky. Urobím maximum a verím, že sa úspech dostaví. Bohužiaľ, my sme s mužom smoliari... vypili sme to za všetkých v rodine.. brcho po mesačnej známosti... bum.. čakajú bábo, švagriná...ani nemala nejaký vzťah a 1.aprila mi zavolala, že je tehotná.. doktorka jej povedala že je v 4 mesiaci... a MS mala, antikonc. brala... no a je v tom..
a my, s mužom... čo chceme... hold smola... platíme si za pocity stresu, smutku strašné prachy...

pupo
1. sep 2008

moja zlatá Andy, ja už pokusy nemám. Aj teraz som bola ako samoplatca a ďalšý pokus nebude.Som už pre poisťovňu stará, pretože nejaký chmulo od stola rozhodol, že ak máš nad 39 rokov tak už nemáš šancu... Presne si to vystihla kupujeme si šancu a platíme za pocity stresu a smútku...čo tie ženské nevydržia???

adinam
1. sep 2008

Ahoj Andy,je mi z toho smutno,viem,že teraz sú akékoľvek rady zbytočné.
Ale utrogestan by som nevysadila,aspoň do krvi,alebo spustenia MS.Na krv by si mala ísť,už len preto,aby si sa porozprávala s lekárom.No a KET možeš skúsiť skorej,nemusíš čakať tri mesiace 😉 .Neviem,aké si mala dávky pri stimulácii,ale ak by si mala po MS dobrú sliznicu,dá sa robiť KET.
Ťažko Vám všetkým teraz dávať nejaké rozumy...Úplne chápem Vaše sklamania,mám ich prežitých veľa.Ale nevzdávajte to a skúste ešte bojovať.

andy26
1. sep 2008

Pupo, viem, teraz sme sa o tom bavili s manželom.. to mi je strašne strašne ľúto.
A nepomyslela si niekedy nad adopciou? Mrzí ma,že oslava Tvojich narodením bude tak trošku smutná.
Ja ked neviem čo so sebou, musím isť do mesta a urobiť si niečim radosť, niečo si kupim.. kvetinu v kochlíku alebo niečo do bytu.. na čo sa potom pozerám a robí mi utechu. A mám tu ešte havoša, ktorý dáva veľa pozitívnej energie... všetko zle zo mna vyťahuje, tak takto liečim ubolenú dušu ja...
Viem, mám to jednoduchšie ako ty.. som ešte mladá a veľa pokusov pred sebou, ale ty to ešte nevzdávaj.. uvidíme vo štvrtok z krvičky...

Adin, pojdem vo štvrtok na tú krv a hned chcem isť aj k Maršíkovi, nech povie čo ďalej... Ja uprimne tomu KET veľa neverím.. vlastne skoro vôbec, ale viem, že sú tu kočky, ktorým to vyšlo... len pri našej smolke, nám to zase nevyde. Ale bojujeme. Som len smutná z toho, že ďaľší rok nič a to sme si hovorili, že tieto Vianoce už budeme snáď traja. ☹

adinam
1. sep 2008

Andy,prosím Ťa nevysaď ten utroš.Počkaj na krv!!!!!!!!!

andy26
1. sep 2008

Ok, Adin, ved o nič nejde, už vydržím do štvrtka... poslúchnem Ta 😉
Ešte som volala minulý týžden do lekárne aby mi jedno balenie utrošu predali bez receptu, lebo že mi do štvrtka nevystačí... museli kvôli mne objednávať, tak zajtra si mám isť preň.
Adin, som rada, že si tu stále so mnou...veľká podpora, ideš príkladom, že netreba vzdávať.

adinam
1. sep 2008

Andy,nemyslím,si že pri KET je to stratené.Je tu dosť takých dievčat,ktorým sa to podarilo. 😉 Určite,je tam je menšie percento úspechu,ale vieš,že to je všetko o NÁHODE.A okrem toho nezabudni,že máš aj možnosť prirodzene skúšať šťastie! 😉 .
S tými financiami je to fakt nenormálna nespravodlivosť...Toto nás dokáže položiť nielen psychicky,ale aj existenčne. ☹

adinam
1. sep 2008

Andy,zabudla som ti napísať,pozri do témy tehotenstvo-tehulky po KET 😉 ,tam Ti určite poradia,aký je postup pri rozmrazení a tak.Ale viem,že sa užívajú iba nejaké lieky.Takže záťaž na organizmus nie je veľká.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre