ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lorry
15. jan 2008

a ake to bolo nebolo to hrpozne ebo ja sa tak bojim ked tam budem musiet ist? Preco musis tolko pit vody este aj v sobotu tam robia hm.....

pointka
15. jan 2008

lauri to co su tie gynex a femigrad?

lorry
15. jan 2008

ach jaj nie som skoda robila som si testik a nie som, vies u mna je ten problem, ze nedostavam menzes uz 8 rokou a ci mi Femigard pomoze to je vo hviezdach......? ale citim sa tak zle stale som unavena a toci sa mi hlava to by bol zazrak keby ho dostanem..... 😉

pointka
15. jan 2008

no zial cyklus a stimulacia sa prisposobit vikendu neda. musia aj v sobotu aj nedelu.
ta voda je aby nenastal OHSS, to sa zadrzuje voda v tele a to je problem, hrozi to hlavne u PCO, prestimuluju sa ti vajecniky.
IVF sa bat nemusis 🙂 narkoza fajn, este sa mi aj pekne snivalo 🙂 trochu bbolest brucha, ale v pohode, da sa prezit

petkaerdal
15. jan 2008

Pointka,aku davku si pichala puregonu? ja som prvy krat pichala 200IU a to som uz na 4 den mala vodu v bruchu,rychlo mi to museli stopnut a na druhy pokus 100 celu stimulaciu a 6 vajok iba,no co uz...
inak ja som sa citila vzky super,naozaj,nic ma nebolelo,ziaden OHSS,ale je pravda,ze som dostala injekciu Decapeptyl a ten zabranuje OHSS,ale po nom som nemala transfer,takze na transfer idem teraz...teda mala by som,ak sa embryjko rozmrazi,lebo zial prezilo len jedno jedinke...

Lorry,aj ja cakam menzes,ako kazdy mesiac,ale tento krat som si povedala,ze na injekciu nepojdem,vies,nebudem kvoli nej cestovat 300km,kaslem na to,kedy pride-vtedy pride...
myslis,ku komu patrim vo FC? alebo ku komu som patrila v Iscare?
Lorry,pises,ze priatel,nie ste zobraty??? som nevedela,lebo ani my...a kedy bude svadba? myj volaco splietal,ze v septembri,ale este ma nepoziadal o ruku 😀

pointka
15. jan 2008

tak lorry mas tiez PCO

petkaerdal
15. jan 2008

pointka,mne teraz dr. vravel,ze vynasli po 10 rokoch tabletky na PCO,presnejsie,nie na liecku,ale podavaju sa po odbere az do transferu tusim a moze sa tak robit transfer za cerstva,pri vysokom riziku na OHSS,ale u nas su zatial neni,este len ich skusaju tu v rakusku.

lorry
15. jan 2008

petka ty si brala tiez tie iste injekcie co pointka , ked si predstavim tolko vody vypit uf to nie je bohvie co...ani ja som moc nechcela ist na injekciu este som chcela pockat sice mi vynech uz 2 mesiac ale co uz. No zatial nie sme zobrati ale sme sa zasnubili na Vianoce 🙂 a svadbu by sme chcely mat v lete este presne neviem kedy ale stale do toho nieco pride......ved vies

pointka
15. jan 2008

Petra ja som si pichala 5 dni 200 a 1 den 175 a od 3. dna orgalutran, co tiez zabranuje OHSS a ovulacii

lorry
15. jan 2008

nie som si ista ale ked som tak citala tak asi hej lebo nedostavam menzes a folikuly nic nerobia a nemam ovulku, budem musiet zmenit dokiho lebo neviem nic o sebe a som tam 6 rokou

pointka
15. jan 2008

lorry ja som nepila predtym vodu skoro vobec ani v lete a tiez mi to pripadalo neskutocne, pocas stimulacie kazali 3-4 l denne a po odbere az 5-6, zvyknes si na to, ked chces byt OK, si sice ako bazen a WC sa stava druhym domovom, ale, co by sme kvoli tym krpcom neurobili 🙂 uvidis, ani ti to tak neprijde

lauritka
15. jan 2008

pointak to su take byliine preparaty, ktore by ti mali upravit hormonalnu hladinu, cize aj nasledne menstruacny cyklus..niekoho aj nastartovali k otehotneniu ;) ale je to individualne ako telo reaguje.

petkaerdal
15. jan 2008

tie iste injekcie som brala,presne puregon,super sa picha,ze pointka? a potom orgalutran...
Pointka isla si cez poistovnu? alebo,ako samoplatca?...
ja som mala kazdy den 4l vody na stole a pila som,az mi bolo zle...ale pomohlo...

pointka
15. jan 2008

lorry a zabudni na beznych gynekologov, ti ani nevedia pomaly co je PCO, nie to este liecba, ja som tiez neovulovala ani menzes som nemala a doki mi vravel, ze mam byt trpezliva (po 10 rokoch skusania) a merat si bazalnu teplotu a vtedy sexovat... haha...

petkaerdal
15. jan 2008

no tak ja som brala gynex asi 3 mesiace a menzes nikde,vobec mi nepomohol a brala som k tomu este aj sarapis a nic ☹
s tymi gynekologmi mas asi pravdu pointka,neviem,ci su vsetci taky...ale ta moja ozaj nevie nic...len tak injekciu mi pichnut...nema vyznam tam chodit

pointka
15. jan 2008

lauri... aha, ja som pila alchemilku a brala pupalku, teraz uz len vitaminy a lieky, co da lekarka 🙂

Petra.. ano, cez popistovnu, i tak ma to stalo 50.000, ale co uz. Peniaze nie su teraz dolezite.
Puregon a to pero su super vec, az uchylne som sa tesila na rano, kedy si ho pichnem... heh 😝
ten orgalutran bol uz horsi, tiez sa picha do brucha, ale nema pero, ale zvladla som aj to.

lorry
15. jan 2008

a menzes stale nic aj si merias bazalnu teplotu?

pointka
15. jan 2008

nema, a chcem poprosit Petrovu, ak sa podari byt tehu, ci k nej nadalej mozem chodit do Ruzinova, lebo jej dost veriom. Kamoska u nej rodila a bola nesmierne spokojna.

lorry
15. jan 2008

no to mas petka pravdu ja toho mojho dokiho idem len pozret natrepe mi hluposti a da mi ledva injekciu

pointka
15. jan 2008

merakla som si jeden mesiac a ked sa mi ta teplota nezdala isla som do IsCARE a tam mi po liekoch uz ovu a menzes prisiel

lorry
15. jan 2008

lauritka moze sa pit Femigard aj caj alchemilka lebo ja to tak robim

lorry
15. jan 2008

a po akych liekoch?

lauritka
15. jan 2008

pointak ja pijem alchemylku tiez a mysi chvost 🙂 plus vitaminy.
ja som tiez pichala puregon a tesila sa na kazdodenny ritual 🙂 lorry nemusis sa bat..cela stimulka zbehne velmi rychlo. nie je to take strasne ako to na zaciatku vyzera...ved uz slovo IVF niekedy nahana hrozu 😅
ale da sa to krasne zvladnut.

petkaerdal
15. jan 2008

ja som isla tiez prvy krat cez poistovnu v Iscare a tiez ma to vyslo 50000 aj s cestou,lieky su dost drahe,ale dr.mi ich predpisala tolko,ze mi vysli na dalsie 3 stimulacie a teraz som bola vo FC,ako samoplatca ...FC je o dost lacnejsi,platila som 35 000...aj s ICSI...
ten orgalutran ma stipat...aj ja som rano az chrobne utekala k injekcia a pichala...mne sa to pacilo... 😝

pointka
15. jan 2008

alchemilka je tusim v pohode, akurat obvodna mi dala pit lubovnik na ukludnenie sa a to som zistila, ze lubovnik kontraindikuje kopu liekov, tak na neho pozor
inak odkedy stimulujem, naucila som sa coitat vsetky liekove informacie a to dopodrobna

lorry
15. jan 2008

ale ja mam ist na IUI

lorry
15. jan 2008

a preco si si to petka platila sama?

lauritka
15. jan 2008

tak IUI je uplne v pohodicke lorry 😀

lorry
15. jan 2008

myslis ja som myslela, ze IVF je pepsie?

pointka
15. jan 2008

lorry, najprv to bol duphaston a potom ten clostyl a merional, menzes mi chodil na 28 dni

viem, ze je ISCARE drahy, citam tu na konikovi, co baby platia za PIDG alebo ICSI inde, PIDG stoji v ISCARE 26000 a vo FC tusim 10, to som si uz nedala robit, ale jednoducho sa mi ISCARE paci aj Dr. Petrova

sme uchylacky na puregon 🙂 oni vedia, co robia, ale su to ozaj zlate lieky

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre