ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

denulka85
6. apr 2013

@fantinka tak dopijem najprv alchemilku a potom si kupim zas to druhe

ada83
6. apr 2013

@katulka25 to hej to je výhoda že nemáš nikde chlpy

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka @katulka25
ja som u pani Kopacovej - bylinkarka bola a tiez mi kazala 2x denne Gynastan a este robit obklady z vina a muky

kvetkokvetko
6. apr 2013

@muchotravka166 dopadnes tak, ako by chcela kazda z nas ...a mozno aj dvojnasobne 🙂

katulka25
6. apr 2013

@kvetkokvetko aj ja som u nej bola. len ked som si robila tie viine zabaly, tak ma dost boleli vajecniky, lebo to vychladlo a potom ma to dost chladilo, tak som to prestala radsej robit.

muchotravka166
6. apr 2013

@kvetkokvetko juuuuuuuuuuuuuuuj ako si ma potesila bodaj by dvojnaasobne to hcg vyzera slubne na dvojkyy 😀 😀 😝 😝

kvetkokvetko
6. apr 2013

@katulka25 aj ja som mala zo zaciatku problem chladu,ale potom som si na to dala este aj detsku plienku, prekryla takym elastickym pasom a vtedy to zostalo teple, takez to nechladilo. robila som si ich asi tri mesiace, teraz v ramci KET cyklu som ich vynechala.

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko a pomohlo to?
@katulka25

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka zatial nie, ale ja som zacala poctivo az po neuspesnom ivf... ale aspon mi zmizlo pardnove spinenie pred ms a predlzila sa mi LF....len neviem ci vdaka tomu alebo ako dosledok hormonov po ivf...ja uz by som hadam vyskusala hocico, aj mojzisovej cviky som zacala

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko a vy aký máte problém? Prepáč, keď si mi to už písala...

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka nie nepisala, ja som vlastne len dnes napisala 1x kvoli tej hnusnej angine. u nas vlastne nie je ziadny dovod. manzel OK, ja z gyn. hladiska OK, len mam autoimunitne ochorenie, ale na to beriem Medrol, takze to by teoreticky nemal byt problem. Jedno dieta uz mame, ale to bolo este pred mojou chorobou. Po dvoch rokoch neuspechu sme sli do CAR, 3x IUI, laparoskopia, IVF, hysteroskopia a teraz KET. Problem je asi len to uchytenie, lebo z 9 oocytov sme mali 6 embrii, ktore vsetky prezili PK a len jedno nebolo vhodne na mrazenie. Vlozili mi dve exp. blasty a ani doktorka nechape preco to nevyslo.
A ako ste na to Vy?

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko mne dr. povedala v piatok, že je nejaká štúdia, že ket je úspešnejší ako s čerstvými embryami, lebo tie čerstvé neprešli žiadnou záťažou, ktorá by ich vyselektovala, ale pri kete, ak prežije aspoň jedno, to zn. že je najsilnejšie. A že toto car má vysokú úspešnosť pri ket. Tak mi dala väčšiu nádej...my máme slabé spermie...97% patológia a aj podľa dr je to ten dôvod, zrejme sa prestali blasty v maternici vyvíjať a nechytili sa, neviem...lebo maternica bola super pripravená.

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka dava to zmysel, ze tie co to preziju su silnejsie...len zase ten stres ci sa rozmrazia...inak u nas je patologia 95% a je to vraj v norme, ja tym vysledkom SPG velmi nechapem...ale podla mna ak prezili PK tak nebola chyba v spermiach ani vo vajickach...skor asi samotny transfer im neprospel....je to velka loteria...a zmrazene mate blasty alebo skorsie mrazili?

kvetkokvetko
6. apr 2013

@katulka25 on je perfektny...vsetci totalne anonymne podla cisel a on si vybehne von a zakrici podla mena...inak mne raz robil IUI, lebo to bolo cez vikend a moja dr. tam nebola, ale teda nebol velmi citlivy...a vlastne mne kazde IUI robil iny doktor, takze som ich vyskusala vsetkych 😀

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko hm mne dr povedala, že embrya boli nekvalitné a tým zmrazeným už genetiku spraviť nemôžu ☹ mne vkladali dve blasty, 3 blasty a 2 niekoľkobunkové mi zostali zmrazené a povedala, že stačí, že jedno prežije z 5 a to je znak, že je najsilnejšie 😉

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka a ako dr. zistila, ze su nekvalitne, ci mali ste tu prenatalnu diagnostiku? a preco potom vkladali nekvalitne? a ozaj ku komu chodis? ja som u dr. petrovej

fantinka
6. apr 2013

@kvetkokvetko no to je jej teória - keďže som mala vysokú sliznicu, som zdravá - tak musí byť chyba v embryách, ktoré mi vložili. Nerobili nám diagnostiku, ale 15teho ideme na genetiku v car. Aj čerstvé embryá môžu byť nekvalitné viac ako zmrazené, lenže oni to nevedia presne - vkladajú tie, ktoré sa im na prvý pohľad zdajú kvalitné a môžu sa prestať vyvíjať - aj keď som mala PK. Keby robili genetiku, vedeli by, ktoré je tip-top, ale zo zmrazených už nemôžu - teda môžu, ale to by bola ešte väčšia záťaž - už to rozmrazenie je pre ne šok. Tiež k Petrovej 😉

kvetkokvetko
6. apr 2013

@fantinka mne to nepovedala, takze nechapem, tiez som mala vsetko idealne a neujali sa. este davam mozno "sancu", ze obe boli z ICSI a pri tom je vraj vyssie percento chybnych...zmrazene mame 1 ICSI a 2 IVF. Podla mna u Vas to neboli chybne emybrya, len jednoducho sme tie nestastnice, ktore im kazia statistiku.
A hematologiu mas urobenu?

ada83
6. apr 2013

@kvetkokvetko ahoj načo je dobra hematologia a imunologia nevieš nahodou?

kvetkokvetko
6. apr 2013

@ada83 ahoj, imunologia je dobra kvoli tomu, ci nevytvaras protilatky proti embryjku a este niecomu co si nepamatam (proti spermiam a ovariam robia aj v ISCARE, ale to sa pri IVF obchadza oplodnenim "v miske"). komplexne robia imuno len v cechach. nieco robia aj v kosiciach a ak sa nemylim aj niekde v blave.
a hematologia kvoli mutaciam, ktore suvisia so zrazanim krvi. zakladne mutacie vysetruje aj CAR, mne to robili po neuspesnom IVF, ale bola som pre istotu aj na hematologii.
inak, oba problemy sa ciastocne obchadzaju pri KETe - prednison na imunitu a anopyrin na mutacie. Myslim, ze to uz davaju kazdej v ramci pripravy na KET.

ada83
6. apr 2013

@kvetkokvetko lebo ja som nala neuspešne IVF teraz idem na ket a ako som bola v utoro za dr tak mi brali krv na imunologiu a hematologiu ze mam zavolať za 14 dni zatial mi dala tabletky iež prednisom a estrimax

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@fantinka ne ne, koniec mája, začiatok júna...hádam som to dobre napísala niekde hore🙂)))

ja som zo sc...takže nie priamo z ba🙂 noooo, veru, myslím, myslím na to veru. sa nič neboj...ach, dnes som celý den učila, normálne som unavená a bolia ma nohyyyyyyy, ja neviem pri učení sediet, ale stojím:((( juj a už som si urobila aj jablčkovú štavu...mnaaaam...dobre si poradila🙂

kvetkokvetko
6. apr 2013

@ada83 to mi je luto, popytaj sa co vsetko ti vysetrovali ak sa da, aby si vedela do buducna. Ja som napriklad mala hemato mutacie negativne, to mi povedala doktorka, ale vysledky som nevidela. Na hematologii som ich videla, a vysiel mi dvojity heterozygot v mutacii MTHFR, co nie je sice podla lekarov problem, ale hlavne na anglickych strankach som nasla, ze tym, ze mam heterozygot v oboch mutaciach MTHFR, ze to je to iste ako by som bola homozygot, co uz problem je. Je to dost komplikovane, ja som to studovala asi mesiac. Aj hematologicka mi napisala, ze v pripade opakovaneho neuspechu IVF odporuca pichat fraxiparin.

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@denulka85 moja, drž sa....a daj sa rýchlo dokopy...uvidíš, ked budeš úspešne tehotná a porodíš zdravé bábo, tak na toto obdobie už nebudeš spomínať s plačom...držím prsty.

ada83
6. apr 2013

@kvetkokvetko skusim sa opýtať dufam že mi povie mám jej volať a už teraz mám strach ako sa jej dovolam tam sa dovolať k dr je zazrak 🙂 možno skorej mi povie ked pojdem na kontrolu uvidime ale ináč dik za radu. mne tiež dr povedala že možno bude musieť pridať nejaké lieky ale že až po vklade tak uvidime 😉

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@fantinka naša micinka je nám furt v patách..my ani dvere nezatvárame, spí pri posteli, ale v noci sa sem tam zobudím, ze lezí v posteli na anatomickom vankúši a ja hlavu na nej..raz ju z posteli zadusím...a tiež veru ked je tutu mutu a kuká sa, tak muž jej povie..no čo kukáš...trtkám /ospravedlnujem sa za výraz/ 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ja idem do kolien

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@fantinka mojej kamarátke povedali v gyn five, že neodporučajú PIG, lebo aj tak ti neurobia zo všetkých buniek genetiku...môže byť napr 5 buniek, urobia z dvoch, a ak by boli chybné, tak ti nezavedu, pričom tri môžu byť dobré a potlačili by tie zlé...tak jej to povedali🙂

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

hm, tak píše mi muž že ako sa mám, ja mu odpovedám že kukám aké šťavy mu budem robit, budeme zdraví a bla bla bla...a on mi odpíše, okaaaa, som na šťave chmelovej (pivo) ....aj ta dobre🙂)

ada83
6. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka taku mu sasi neurobis 😀

cucoriedkacucoriedka
6. apr 2013

@ada83 no, to máš svatu pravdu.....aj keeeeed, náš kamarát si pivo varil...viem že si nejaké kvasinky objednával atd....a bolo celkom fajn🙂 zeby som ho prekvapila? 😕 😕 😕 😕 😕 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre