ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

pointka
3. sep 2008

andy, lenze vo ferticentre ti nepredpisu lieky ako puregonal a gonal a niektore ZP s nimi nemaju tusim zmluvu, to si over.

andy26
3. sep 2008

hej, čítala som vo fore Ferticu, baby tam píšu, že to tam je akosi inak, že treba isť k svojmu lekárovi gynek. ... ved to sa všetko na prvom rande popýtame, ako to je.
Mmm, všetko ma svoje pre a proti... ☹

adinam
3. sep 2008

Ahoj Andy,akurát som čítala,čo ste popísali.Tak MS už dorazila k tebe ☹ .No v tomto prípade,čím skor-tým lepšie.
Rozhoduješ sa zmeniť centrum...Vieš,že aj ja som mala taký plán,ak by mi nevyšlo toto IVF?najlepšie by fakt poradili tie dievčatá,čo boli v ISCARE a potom odišli inam.Možno sa nejaké ozvú.Toto sa aj mne nepáčilo,že každý lekár má svoje ďalšie" kšefty" a samozrejme,že sa to nedá stíhať na 100%.
mirka.m-neviem presne v koľkom si týždni a dni,ale ja som končila s utrogestanom 12tt+6deň/podľa rady mojho lekára/.Keďže som mala posledné balenie,tak som si to vypočítala,aby mi to vyšlo do toho dňa.Posledné tri dni som si už dávala 1-1-1.Myslím,že už Ti nehrozí nič,ak si nemala nejaké špinenia.Ale,ak nie si si istá,radšej zavolaj... 😉

mirka.m
3. sep 2008

adinam dakujem. ja som 13 tyzdni . po dvoch dnom mam znizovat davku. najprv 2-2-1, 2-1-1,1-1-1, 1-1-0.
len neni som ista ci to posledne mam brat az do dalsej kontroly alebo to mam znozovat na 1-0-0 a nakoniec nic. tabletky mi prave este ostanu nakolko mi predpisala dve balenia. A nalakala ze moze sa stat ze budem spinit.

andy26
3. sep 2008

Ahoooooooooooooooj, Adin. Ta tu rada vidím 🙂 🙂 🙂 🙂
No mrcha už prišla v plnej kráse aj s bolesťami... zase to je tým, že som vysadila utroš. Takže mi to pravdepodobne
zadržiava. Ale je to pravda, čím skôr, tým lepšie... ved čo už..
Uvidím, Ferticent má svoje nevýhody - iba jeden lekár, tabletky ti nepredpíše - musíš isť k svojmu gynekol. a tiež je to asi dosť komplikované, takže uvidíme.. ale niečo s tou zmenou asi urobíme. Zmena je život 🙂 🙂 🙂 , tak dúfam, že do slova a do písmena 🙂 🙂 🙂

Myslím na teba, drž sa a dávaj si na seba pozor. Aj ty Saxo. 🙂 🙂

sylvia21
3. sep 2008

ahojte kocky,
prisla som Vas na chvilocku pozriet, lebo mam teraz vela prace, tak si idem rychlo precitat, o com ste debatili 🙂

andy26
3. sep 2008

Ahoj Sylvi... no konečne.... Chýbala si 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

karkulka522
3. sep 2008

ahojte babenky,ja som dnes bola prvy den po mesacnej PN v praci.Dalo sa to prezit,ale srdiecko ma zabolelo ked som videla tie malinke topanocky co vyrabame.Co uz,zivot ide dalej.Teraz si troska uzijeme a do vianoc oddychneme a novy rok zacneme znova.Dovtedy sa este povypytujeme na tie vysetrenia.-------------------------------------------------------------------SYLVI ty ako? Uz stimulujes?---------------------------------------------------------------------------------A PUPO ? Zajtra ides na krvicku?Snad sa stane zazrak 😒

macous
3. sep 2008

Ahoj koťátka,
Andýsku, ty se teda máš, věříš mi, že ti tu mrchu na konec závidím? To je teda super paradoxní 😉 Já na ní pořád marně čekám. A s toum změnou CARu, já se v tom moc nevyznám - kde a kolik musíš za co platit, ale jak říkáš změna je život a klidně do toho jdi a ptej se všude možně jak to s placením je (nevím jak je to v CARu Pronatal) sama také přemýšlím o změně, ale ještě to musím promyslet 😅 😵 dnes jsem tu jen na skok, mám moc práce 😉
Morryghan: jednou se ti to určitě povede, a budeš mít super miminko, tak se na ten další pokus těš a nerviky zahrab někde pod zem 😉

andy26
3. sep 2008

Ahoj Karkulka, ťažký den za tebou, však? Do Vianoc sa vám podarí aj prirodzene, tak oddychujte a snažilkujte.
My sme tiež medzi 1 a 2 IVF šli na dovolenku, prvá dovolenka, kde sme obaja uplne vypli a čo sa nestalo.. bola som tehotná 🙂 🙂 🙂

andy26
3. sep 2008

Ahoj macoušku, ty si tiež také milé žienatko... Nebud smutná, mrcha príde ...nebudeš dlho čakať, ked si vysadila utroš.. u mna MS brzdí jednoznačne Utroš.
Aj ja už mam rozložené papiere z roboty ale nechce sa mi od Vás..ale teraz už musím.
Tak sa ešte ozvi, ked budeš mať čas...

karkulka522
3. sep 2008

Andy, ani nevies ako by som si to priala,ale ja som vstupovala do manzelstva s tym, ze uz som vedela ze prirodzene deturence mat nebudeme( manzel ma azoospermia a nepomohla by nam ani MESA-TESA).Takze my sa mozme spoliehat iba na darcu ☹

sylvia21
3. sep 2008

Ahoj Andy - si taka statocna. Si taka nasa hviezdicka, kt. nam ide krasnym prikladom ako sa nevzdavat 🙂
Ja som mala teraz strasne vela prace, tak nejako nestiham tu stravit viac casu ako predtym 🙂 MS este neprisiel uz meska 7den, hcg z krvi sa potvrdilo negat, tak mi dali vyvolavacku a do 10 dni by mi mala prist, a potom mozem zacat so stimulkou.
Safii - kuk IP. viac info na www.iscare.sk
Pupo, takze uz nejdes ani na krv? Je mi to tak luto.
Saxo - ty sa fakt v tom tehulkovani nenudis 🙂
Scarlet - ide Ti to ako po masle 🙂
Karkulka - je mi to velmi luto.
Diorka- tak uz zacinas 🙂 Kedy mas dostat MS? Krvicku na HP Ti zoberu 2DC i 3DC, ked tam prides? Ides mat kratky alebo dlhy protokol?
Anielik - krasne si to na dovolenke uzi 🙂
Macous - ty si dalsia nasa hviezdicka bojovnicka. je mi luto, ze Vam to teraz nevyslo.
Moryghan- my musime Tiez podstupi PiDG.
Mirka - urcite sa utrogestan nevysadza hned naraz , ale postupne. Ale presne Ti neviem povedat. SKus si do CAR pre istotu zavolat ak dovtedy nezozenies blizsie info.

sylvia21
3. sep 2008

karkulka o teraz ste mali spermijky od darcu?

macous
3. sep 2008

Karkulko: ještě to nevzdávej, co je MESA-TESA, to je vyjmutí spermatu rovnou z varlat muže? A když dojde na nejhorší, tak i od dárce je to nádhera- manžel je určitě moc šťastnej, že má tokovou hodnou ženu, a určitě ti bude jednou hladit bříško, až v něm poroste babetko 😀

macous
3. sep 2008

Andýsku a kdy jdeš do roboty? Já až v pondělí, to se mi teda chce 😉 zase ty řeči, co je nového 😀

andy26
3. sep 2008

Macoušku, ja chodím normálne do práce, ale mám strašne zvedavú kolegynu, nič jej neujde, je to strašne otravné a už sa teším na to, ked dám práci zbohom.
Ako dlho si bola doma? Celé 2 týždne? fuuuuuh, dooooosť. Takže si taká poctivá v tom relaxovaní a oddychovaní. Mala by som si brať príklad z teba.. ked budem po KET, asi sa dám aj ja vypísať... už nech to stojí čo to stojí.
V práci vedia, prečo si doma?
Ja si vymýšlam také zcenáre, že nemám tušenia, čo si myslia čo mi je 😀 😀 😀

karkulka522
3. sep 2008

SYLVI pri kazdom nasom pokuse sme mali darcovske. ☹ -------------------------------------Macous-MESA-TESA je presne to o com pises,vybratie spermii zo semenikov alebo nadsemenikov.Manzel je velmi zlatucky,nikdy nemyslel na to ze ked nemoze mat deti on tak nebudeme mat ziadne.TO NIE.Stoji stale pri mne a ja to potrebujem(jeho podporu).Takze s darcom uplne suhlasi a verim ze tak ako ja aj on sa nevie dockat toho krasneho okamihu ked pohladka brusko a malinke ho kopne 🙂

tanyja
3. sep 2008

ahojte babenky, ako tak čítam, všetky ste statočné a to je fajn, aj ja rozmýšľam, že sa k vám pridám, ale to má ešte trošku čas, ako sa hovorí......... dobrému čas neušiel 😉 😉 😉
Adinam - ako sa máte?
Sylvi - hurá do boja, kedy začínaš ?
Pupo - zase niečo nové napíš, už máš výsledky ??
Karkulka - to je fantastické mať takého perfektného manželíka, nech vám to vydrží čo najdlhšie. 🙂

karkulka522
3. sep 2008

Tanyja dakujem, vsetky musime byt statocne lebo inak by sme uz sedeli na psychiatrii 😅 A ten slogan-dobremu cas neusiel- je super asi ho zacnem pouzivat ked sa ma niekto opyta preco este nemame babo. 😝

pointka
4. sep 2008

andy, utrogestan mrchu zadrziava,viem to naisto. Dokina mi to pro Tomto KETe potvrdila,ked mi davala hranicne davky estrogenu a utros,aby som nezacala krvacat

pupo
4. sep 2008

potvrdzujem, že tá sestra blondína (nie tá dlhovlasá, ale tá čo má vlasy po ramená ) je "veĺmi šikovná" dnes aj mne naberala krv na dva krát a to mám žily ako kulturista...

pointka
4. sep 2008

pupo taka mala mlada? s rovnymi blond vlasmi?

pupo
4. sep 2008

ak sa nemýlim tak blondíny sú tri. Jedna má dlhšie vlasy, potom je tam taká malá chudá mladá, ale tá "šikovná" je troška staršia a vlasy má na páža.

dior
4. sep 2008

ja budem mat kratky protokol, ms bude asi cca za 2tyzdne, tak si to tak naplanujem ,aby som tam isla pred a hp mi zoberie moj lekar, lebo tento mi musi dat tu antikonc. a asi aj prednison, antikonc. musim uzivat, aby som mala viac vajok, aby si jeden cyklus vajecnik dal pauzu a potom viac vytvoril 🙂

baby, ona ta sestricka je asi zalubena, lebo neviem na co mysli, aj ked mi ide pichat injekciu, tak uplne brutalne ide na to ☹ 😠

pupo
4. sep 2008

celkovo tie sestry, no neviem...od súkromného centra by som čakala viac. Mne napríklad Pregnyl pichali na sále pri ET v polohe s roztiahnutými nohami a tým pádom som tú injekciu nedostala do zadku ale do boku...to som naozaj ešte nezažila. Keby bola počkala, tak doktor končil za minutu a mohla mi to pichnúť keď som sa posunula na vozík, alebo aspoň keď by som si dala nohy dole. Tentokrát tá "šikulka" bola tá tehotná. Ďalší zážitok bol keď mi tá malá chudá blondína volala deň pred OPU že mám okamžite prísť a zaplatiť. Keď som jej povedala, že máme všetko podpísané a aj zaplatené ešte so mnou polemizovala po telefóne a neverila mi. Tak som prišla a ukázala potvrdenia a zmluvy a Dr. ju aj zvozila.Mali by sa zamyslieť nad sebou...a to nehovorím o tej na recepcii, ktorej som prvý krát položila telefón, lebo by som ju niekam poslala...Aj ja som bývalá sestrička a viem ako a kde sa majú pichať injekcie, mám za sebou niekoľkoročnú prax aj doma aj v zahraničí.
...ale už dosť, nechcem aby to vyznelo, že sa len sťažujem. S doktorkou som mala veľmi dobré skúsenosti.

pointka
4. sep 2008

ja som len sokovana, ze ta mala blondynka sa stala hlavnou sestrou. Podla mna nevie robit zakladne ukony, je arogantna a drza. Injekciu mi pichla do zadku tak, ze som tam mala asi 7 cm modrinu!

morryghan
4. sep 2008

Ahoj Sylvi, prečo musíte aj vy podstúpiť PiGD? Odporúčali vám dať urobiť aj genetiku spermií? Už si začala stimulovať? Ja som po operácii, takže neviem, či to nenechám až na október 🙂 no veď uvidím, čo povie naša dr. 😉

scarlette
4. sep 2008

kocky mne vcera pichala injekciu ta starsia blondina a bola super, dnes ta mladsia kratkovlasa ale ta bola celkom brutal... chytlia injekciu slahla mi ju do zadku a vsetko naraz z nej vytlacila tak to aj stipalo 😠

pointka
4. sep 2008

co chcete 🙂 mne minule pichala injekciu sama dokina 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre