ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

fantinka
10. apr 2013

@muchotravka166 presne tak som aj ja zmýšľala, že keď neprežijú PK, tak boli slabé a určite by sa nechytili ani v maternici...ja som mala pk na 5tich, dve hneď mrazili a z tých 5 čo boli na PK som mala všetko blasty...

denulka85
10. apr 2013

@muchotravka166 presne vsak to ze moje su uz mrazene a to musia najprv rozmazit a dat na pk uz to je pre nich sok

denulka85
10. apr 2013

baby takze mam zapal pozrel brucho spravil utz a zas som zacala krvacat v piatok mam volat ci mam este horucky dal mi antibiotika a do toho som bola este so psom u lekara co mu kadernicka zastrihla do zadku tak mu zarezala vraj do nadoru tak v utorok ho bbudu operovat ked sa serie tak poriadne 😢

denulka85
10. apr 2013

@fantinka vsak to mne cerstve mali dat na pk a nie mrazene uz to je na bobule vela ze su slabe 1bunkove a musia prezit aj rozmrazenie

muchotravka166
10. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka no co uz sme krasne hrdzavky nevadi mozu nam to zavidiet 😝 😝 vsetky by si mohli spravit taky uces ni?

muchotravka166
10. apr 2013

@denulka85 jezisi kriste tak toto je teda sila teraz, vies co ale mozno to asi tak aj malo byt aspon mu ten nador odrezu mozno by to doteraz neriesil nikto asi alebo si to nevsimol boze chudacik, aj ty urcite vies po kyretazi ci co to je sa moze stat mala by si oddychovat vies zapaly su asi mozne

muchotravka166
10. apr 2013

@denulka85 inak nechapem preco ti cerstve nedali na pk a nepytali sa ta ani ci ich nechces dat na pk? alebo ty si nechcela asi ze

katulka25
10. apr 2013

@denulka85 ach tak to ma mrzi.to preto ta aj to brucho asi boli. Chuda moje. Uz si asi uplne vycerpana atelo nevladze bojovat. Daj si teraz radsej pauzu. Aby sa telo zregenerovalo a potom sa to uz podari. Drzim prsty. A chudak havko
Drzim palce

denulka85
10. apr 2013

@muchotravka166 nie nikto sa nic nepytal a ja som vobec nevedela ani o pk nikto nas neinformoval takze asi tak...... uz fakt neviem co si mam mysliet, dotoho aj moje malinke je chore asi mas pravdu lebo mi sme ani nevedeli ze to je zaciatocny nador mysleli sme si ze ma len okolo ritky napuchnute chuda moje cele dnni len spinka

denulka85
10. apr 2013

@katulka25 vzdy sa mi vsetko pokasle cco ti mam povedat aj po odbere hned ohss ja som uplne v p... uz neviem co bude dr povedal ze dobre ze som prisla skoro lebo sa to mohlo aj viac zapalit tak uvidim a brucho stale boli a teraz ako ma pozrel utz krvacam takze ani sex nemoze byt......zas som sa zabudla spytat ze kolko 😀

cucoriedkacucoriedka
10. apr 2013

@fantinka no, to su normálne stavy, pokiaľ sú chvíľkové....ale ak prevažne myslíš pozitívne, tak to vyjde...ja si už nič iné nepripúšťam...a ak by to nevyšlo, tak bude veeeľmi sklamaná, viac ako pri prvom neúspechu...ale musí musí musí to vyjsť....ach

muchotravka166
10. apr 2013

@denulka85 no ty kokos takze za 5 minut 12 ste asi na toto prisli asi aj dobre ze tam zastrihla vazne, teraz mu to chcu okolo ritku orezat ci ako to budu robit? nevadi nech len chudacik oddychuje, no a s tym pk zaujimave, ja by som sa uz tak nasrala ze by som asi zacala novy cyklus s novymi vajkami a s pk lenze to som ja vies

denulka85
10. apr 2013

@muchotravka166 no asi tak, neviem vraj ho uz celkom uspat nemoze len mu da oblubovak lebo je uz starsi a s pk uz nedam a vyskusam este mam 6 a do dalsieho ivf asi uz nejdeme muz ma nepusti dalej sa trapit lebo videl ze som mala bolesti

muchotravka166
10. apr 2013

@denulka85 uuha chudacik vsak to ho bude boliet nie? alebo mu to tam umrtvia tak?tak vies zalezi na tom aj ake vysoke davky ti daju mozno ta moc prestimulovali neviem mozno ti mali dat mensie davky neviem ked tak dobre reagujes ze nadmerne

denulka85
10. apr 2013

@muchotravka166 bola som prestimulovana mala som bolesti vajecnikov mala som az 31 vajicok a 18 sa s toho oplodnilo.... dostala som aj ohhs uz by som viac asi cez to nepresla uz nevladzem dalej bojovat o stastie

denulka85
10. apr 2013

@muchotravka166 asi ho to bude boliet ale da mu nejake lieky musi to dat von inak sa mu to rozmnozi 😢 😢 😢 😢 😢 😢 a ked jemu sa nieco stane tak sa uz asi fakt zblaznim mam ho od malinka ani chodit nevedel

ada83
10. apr 2013

@denulka85 a ake si mala davky ked i bolo prestimulovana

muchotravka166
10. apr 2013

@denulka85 uuu ty si dalsia kurenca ako cucoriedka sa mi zda ona tiez mala vajec az az, odpadnem, to je vela to ti museli dat asi zbytocne vela davok hned a ten psik no ja mam psika tiez roky a bolelo by ma keby mu nieco bolo

denulka85
10. apr 2013

@ada83 moja dostala som elova samota inekcia stala 211eur a mala silu za 6 inekcii potom som mala 7 cetrotide a dali mi s toho 6 jedno ostalo co som dala tebe a Puregon najprv 180 davok a dali to na 120 tusim uz to presne neviem

denulka85
10. apr 2013

@muchotravka166 no ja nemam problem s vajickami ale mali pritom papiere takze ma dost prestimulovali kebyze mam menje vajicok tak by boli mozno aj kvalitnejsie 😉 ani nehovor on je zatial pre mne vsetko 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 aj ked je huncut ked je zdravy 😅

muchotravka166
10. apr 2013

@denulka85 no inak ked vedia ze mas s inym problem ze nie s vajickami ale napr ja som tu citala ze s vajcovodmi si mala, no tak neviem preco ti dali tolko mali pekne pomaly ked aj nie vela kusov ale kvalitu

katulka25
10. apr 2013

@denulka85 no po kyrete minimalne 6 tyzdnov sa neodporuca. Aby sa nezaniesla infekcia. Daj si teraz naozaj klud. Aby si sa z toho vsetkeho dostala.

katulka25
10. apr 2013

@denulka85 inac aj ja som mala ohss ale taky ze aj s vodou v bruchu :( tak si to vies predstavit. Bolesti ako svina

cucoriedkacucoriedka
10. apr 2013

@muchotravka166 no, ja som presne ako denulka dopadla...tiež som prestimulovaná bola.

denulka85
10. apr 2013

@katulka25 kokso prisaham ze uz ani neviem pomaly ako chuti sex 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 staci ze od februara sme mali pauzu a potom sme sa bali aby to neublizilo a teraz zas nemozem to co je? asi pojdem do klastora 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

denulka85
10. apr 2013

@katulka25 ja som nemala vodu aj ti si teda presla vsetkym 😖

denulka85
10. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka ale dr si to vobec v care neprizna 😖 a moj dr mi musel potom sledovat vajecniky lebo boli skoro 8cm bolesti ako slak

bibi24
10. apr 2013

Jaaaaj baby, ked vas tak citam, tak opat chytam na nervy na cely iscare. To je presne ich pristup, kazda druha baba ma OHSS, tym padom sa odkladaju ET s cerstvymi embryami, potom mrazia (mimochodom su to pre nich dalsie peniaze), robia KETy, ktore su menej uspesne. Mrazia 2, 3 dnove embrya, ktore by mozno ani neprezili do 5. dna a davaju tak zbytocne nadeje pacientkam (nehovoriac, ze opat to pacientky stoji peniaze). Neinformuju o pocte embryi, o ich kvalite, o moznosti pk a pod, a pod.
Nehovoriac o tom, ze po ohss je vela vela embryi, ale vacsinou nekvalitnych.

Baby, nemarnite cas tam u nich, chodte do brna. Ivf- ka tam sa daju preplatit, aj mne preplatili.

fantinka
10. apr 2013

@bibi24 ja zase nemozem suhlasit...na co som sa opytala to mi vysvetlili, ci embryolog, ci dr. Viem preco mrazili, preco pk, stimulovali ma pri prvom opatrne a pri druhom silnejsie. Po opu mi dr povedala ze preventivne infuzie a antibiotika proti ohss...takze nemozem povedat nic zle. Petrova ma svoju povahu ale verim jej. A neverim, ze naschval natahuju uspesnost lebo pre car je otazka prestize ich uspesnost. Nikoho by tam nemali keby boli casto neuspesny. A aj dr.mi vravela ze u nich je vysoka uspesnost ketov...ale chapem, ze kazda z nas bude chvalit to car kde jej to vyjde...

fantinka
10. apr 2013

@cucoriedkacucoriedka chvilkove...vonku prsalo tak som mala depku 🙂 uz sviet slnko tsk mi je dobre haha. Dufam, ze v maji bude slnecno lebo si to hodim niekde haha... Tiez budem veeelmi nestastna ked ten ket nevyjde...ale urcite to vyjde a budeme o par mesiacov vyberat kociky.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre