ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

fantinka
11. apr 2013

@katulka25
@muchotravka166 ano minerálky nie počas tehotenstva kvôli minerálom, nie počas stimulky 🙂 ja pijem iba filtrovanú vodu alebo čaje, džúsy...

fantinka
11. apr 2013

@bibi24 človek už nevie čo má spraviť, aby to vyšlo ☹ a ako často tam je treba chodiť - na kontroly atď? a je to tam celkovo lacnejšie alebo drahšie v porovnaní s ba? ja mám v zálohe ešte 3ivf, ktoré mi preplatí poisťovňa, nechcem ho len tak von oknom vyhodiť a tiež mi moja dr. vravela, že keby to nevyšlo teraz v máji, tak nasadí mm hormóny na spermie...

denulka85
11. apr 2013

@katulka25 a kolko si dala na pk? vsetky co si mala?

denulka85
11. apr 2013

@bibi24 takze dost co ti poviem uz je hrozne kolko treba platit aby clovek bol stastny

denulka85
11. apr 2013

@fantinka pekne takze sa mozem zacat obavat ja sa normalne bojim co ti mam povedat

denulka85
11. apr 2013

@fantinka kuknem aj tam mas meno to cu tu? ja ano

denulka85
11. apr 2013

@ada83 vsak to ja sa bojim ze to budu nekvalitne embrya 😢

katulka25
11. apr 2013

@fantinka ja teraz pijem aj mineralku aj caj aj vodu z vodovodu
Vsetko. Nejako to asi neriesim

katulka25
11. apr 2013

@denulka85 ano dala som vsetky tri. Zachvilu idem volat.drz palce

denulka85
11. apr 2013

@katulka25 drzim silno 🙂 nemala si nahodou 4?

denulka85
11. apr 2013

@katulka25 a v akom stave ti ich mrazili nevies nahodou?

katla
11. apr 2013

@katulka25 Mne po ivf doktorka Petrová kazala neperlive minerálky pit lebo obyc voda nemá minerály a je potrebne aby si pila takú co ma....aspoň mne tak povedala a riadila som sa jej radami.

katulka25
11. apr 2013

@katla ok.tak to si ma potesila. A je nutne pit viac ako normalne?

kuratenko11
11. apr 2013

Ahojte
aj ja som po ET pijem tiež čaje,minerálky ...čo dúm dal 🙂 nejako to neriešim.
@denulka 85 ja som mala 9 oocytov oplodnilo sa 8 a 3 mi hned zmrazili ako 4 bunkové ostatné išli na PK. Jedno mi vložili blastocystu a ostatné sa prestali deliť tak uvidíme čo z toho bude.Ako čítam tie vaše názory začínam pochybovať ☹ No necháme sa prekvapiť.

bibi24
11. apr 2013

@fantinka pri prvom pokuse v brne som tam bola 3 krat celkovo - kontrola, opu a et, pri druhom pokuse 4 krat - 2 kontroly, opu a et. Ja som z ba a my sme to spravili velmi rychlo. Napr. o 7:30 sme sa dohodli (nieze ti urcili), ze prideme. Po siestej sme isli z ba a doma sme boli do 10:00, v robote ani netusili, ze uz som brno obisla 🙂
S preplacanim - kedze to uz poistovna preplaca, tak ma to posledne (len to sme si dali preplatit) nestalo nic, preplatili mi plnu sumu. Ale, to predchadzajuce 4. ivf ma v brne stalo menej ako v iscare - ked beriem do uvahy plnu sumu.
O tych hromonoch pre manzelov sme sa tu vcera bavili s kockami a zhodli sme sa, ze to nema absolutne ziadny vyznam. V iscare davaju liecbu na 3 tyzdne a pritom by mala trvat aspon pol roka, aby to malo aky taky vplyv (mozno).

bibi24
11. apr 2013

@katulka25 pit sa musi viac len vtedy, ked mas ohss alebo nabeh na ohss!!! Ty si po ket, takze pi uplne normalne hocico co chces, nema to absolutne vplyv na uchytenie. Aj pohar cerveneho vinka si mozes dat 😉

Perlive a rozne ine mineralky je nutne pit vtedy, ked mate ohss, dodavate tak telu mineraly.

Ale toto vsetko by vam v CAR mali povedat!!!!

denulka85
11. apr 2013

@kuratenko11 ja som mala 31 vajicok 18 sa oplodnilo a dali to hned mrazit a teraz mi ostalo 6 jednobunkovych a velmi velmi rozmyslam ci dat na pk lebo v pk mi 6 umrelo

denulka85
11. apr 2013

@fantinka neveim ta tam najst na ms

katla
11. apr 2013

@katulka25 Si už po vklade, či len si pichas inekcie? No záleží koľko pijavas normálne. Ale aby si nedostala OHSS je potrebné piť 3-5l. Ja som ho 5 dní po vklade dostala, ale to už bolo aj tým, že mi stupalo hcg. To mi kazali pit 4l tekutin a aspoň liter mlieka.

ria191
11. apr 2013

@bibi24 pustila si sa do boja s "veternými mlynmi"? Schvaľujem ti tvoju angažovanosť. Tiež som sa snažila niektorým kočkám pomôcť a otvoriť oči, ale je to veľmi ťažké. Tiež mi padla sánka dole z toho čo tu čítam. Totálny des.

bibi24
11. apr 2013

@ria191 dakujem 😉 tiez som si zazila svoje a pisem len na zaklade vlastnej skusenosti. A tiez mi dlho trvalo, kym som sa odhodlala prejst do brna, ved v zasade som bola v iscare spokojna, len stale nie tehotna 😖 A teraz, ked uz viem porovnat, tam niekedy nechapem co sa tam deje. A lutujem tie baby, co tam ostavaju ☹
Lebo ano, je pravda, ze niektorym, tym stastnejsim, to vyjde na prvy, druhy pokus, ale bohuzial, stale ostava vela tych co len skusaju, chodia tam ako na klavir a uspech nikde.

katulka25
11. apr 2013

@denulka85 nie mam poslednych 3 a su zmrazeny ako 2, 3 a 4 bunkove.

katulka25
11. apr 2013

@katla no ja idem na ket. Tak ohss mi nehrozi 🙂

katulka25
11. apr 2013

@bibi24 dakujem za info. Aj som si to myslwla. Ale ked to tu tak citam tak ma to zaujalo

ria191
11. apr 2013

@bibi24 presne tak. Viem, že vyzeráme ako chodiaca reklama na Reprofit, ale všetko berieme z hľadiska skúseností. Aj ja som bola v Heliose spokojná. Ale zažila som Brno a Slovensko už nikdy viac. A keď niekoho nevie presvedčiť argument, že sa mu skoro všetky investície vrátia, lebo mu to preplatí poisťovňa a tým pádom je fakt IVF v Brne v podstate zadarmo tak ja už fakt neviem. O kvalite, odbornosti, prístupe, profesionalite ani nehovorím. Kočky prebuďte sa konečne 😀 😀 😀 . Slovensko je o peniazoch, v Brne im ide o VÁS. Kto nezažije nepochopí. Nechcem nikoho uraziť.

katla
11. apr 2013

@katulka25 aha, no tak to nie, ale aj tak pi aspoň 3l. Je lepšie ak máš redsiu krv. Držím ti moc palce.

kuratenko11
11. apr 2013

Baby a ako to funguje ked mám napr.3 mrazáčíkov príprava na KET je asi zdlhava takže môže sa stať že rozmrazia a neprežijú,či záleží na tom či dám na PK ? Ja som bola doteraz len na IVF ,prepáčte,že sa tak hlúpo pýtam 😉
@katulka25 držím palce

kuratenko11
11. apr 2013

@denulka85 ja už by som asi PK na tvojom mieste nedávala,pozri pred 6 rokmi PK nebolo-teda myslím,lebo mi ho neponúkli vkladali hned 2-4 bunkové na 3 den a ujalo sa 🙂

denulka85
11. apr 2013

@katulka25 to mas lepsie takze tebe to hned po oplodneni sa nemrazili ako mne 😖 uz si volala?

denulka85
11. apr 2013

@kuratenko11 uz sa normalne bojim tej pk, aj tak mam slabunke embrya jednobunkove zmrdi mu to hned zmrazli najprv mi to mali dat vtedy na pk a nie teraz ked uz su zmratzene hned po oplodenini ... som zvedave kedy budem moct ist na ket po kyrete ach jaj

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre