ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
27. máj 2013

@gaga83 ja viem že to nemôžem takto brať ale čo už 😉 ale od dnes mám vychádzky tak môžem isť von ale čo už ked je zimááááááááááááááááááááááá

gaga83
27. máj 2013

@ada83 zima je veru poriadna, uz len cakam kedy zacne padat sneh;);););););) To je super ze mas vychadzky aspon sa vyvetras

ada83
27. máj 2013

@gaga83 to mi aj dr povedala že pohyb potrebujem a vyvetrať hlavu 😉

gaga83
27. máj 2013

@ada83 ak fuci u vas ako tu tak to ti poriadne vyvetra hlavu🙂🙂🙂🙂

ada83
27. máj 2013

@gaga83 trochu fuka išla som objednať psa k holičke a nebola tam aspon som ušetrila 15 eur 🙂 😉

lea231
27. máj 2013

@ada83 ja som dostala mrchu az dnes - t.j. na 7 den po vysadeni liekov ...uz som myslela, ze nepride. drz sa zajtra 🙂

ada83
27. máj 2013

@lea231 diiik som zvedava ako pride mne este mam malu nadej ze nepride 😉

katulka25
27. máj 2013

@denulka85
@ada83 je to cele zvlastne.aj mne ked teraz rozmrazovali tak sa mi stalo to iste ako adi. Rano nemali cas rozmrazit, na obed to iste a o tretej ze su ok??? Takze nechapem. Ale ja verim ze teraz nam aj priroda pomoze ;)

denulka85
27. máj 2013

@katulka25 vsak to.... to vsetko je ich chyba.... a treba im to povedat ja ked pojed na kontrolu neboj dobre im dam 😕

ada83
27. máj 2013

@denulka85 som zvedava čo ti dr povie
@katulka25 ja si to tiež myslim lebo dr že okolo 10 budu volať a čakaa a čakáš a nič a potom za 10min už je šetko ok

ada83
27. máj 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoj ako dopadol vklad

timona
27. máj 2013

netreba uspokojit s tym ze sak raz to výjde, lebo chodit na IVF a KET-y nie je sranda a ked si pomyslim, ze keby oni vsetko spravili ako maju, tak by som mohla byt o tomto case uz mozno po porode a nie pomaly na antdepresivach...ale tak pre nich je vyhodnejsie, ked nam to nevychadza(podla mna to robia naschvál), aspon maju istotu , ze o dva mesiace sme tam znovu a budu mat svoje peniaze..

ikacka
27. máj 2013

@timona síce do tejto skupiny neprispievam, ale stále sem občas zablúdim, lebo ma zaujíma, ako sa ISCARU darí. Nemám na nich dobré slovo, lebo si nemyslím, že sa naozaj 100% snažia, aby to vyšlo a riešenie, aby som si dopredu všetko naštudovala, aby som vedela, čo sa opýtať a čo si skontrolovať, tak na to by tu mal byť naozaj lekár. Ale tiež si myslím, že tu nie je priestor na nadávanie na car (aj keď sa človek potrebuje niekedy odreagovať), lebo ak chceš, aby to vyšlo, musíš byť aj ty v pohode a veriť lekárovi. Riešením je zmena (mne napríklad pomohla a keby som na začiatku vedela to, čo viem dnes, tak SVK CAR ani neskúšam navštíviť). Ale sú tu baby, ktoré sa snažia a načo im to ešte viac znepríjemňovať a ešte viac ich znervózňovať....všetkým držím palce a naozaj treba veriť, že to vyjde 🙂

timona
27. máj 2013

@ikacka nechcem nikoho znervoznovat, ja som na rovnakej lodi s babami,len mam pocit, ze na tych nasich neuspechoch má z velkej casti podilel aj ich práca a mozno, keby bol na nich väčší tlak, tak by sa viac snazili.

ada83
27. máj 2013

@timona presne tak ešte im asi nikto nič nepovedal 😉

gaga83
27. máj 2013

@timona tiež sa pridávam k názoru a ešte podľa mňa je tam veľa pacientiek, potom to tam ide ako na bežiacom páse a doktori nemajú toľko času sa viac venovať pacientkám

ikacka
27. máj 2013

@timona ja chápem reakcie aj pocity, len sú to súkromné centrá, ktorým ide o zisk a rozhoduje ponuka vs.dopyt. No a báb, ktoré majú problém, je strašne veľa a centier málo, tak si môžu diktovať podmienky podľa seba. Bohužiaľ jediným spôsobom, ako niečo dosiahnuť isť inam. To je smutná realita. Tiež som skoro spadla z nôh, keď mi v Iscare doktorka po prvom neúspešnom pokuse povedala, že vlastne prvý pokus je len taký testovací. Keby tam nesedel môj muž, ktorý to počul tiež, tak si dodnes myslím, že som ju zle pochopila. A to bol iba jeden z mojich negatívnych zážitkov. Bohužiaľ som sa poučila až po 3.pokuse, ktorý mi poisťovňa preplácala a zmenila som. Ten psychický tlak, ktorý zo mňa spadol, asi spravil svoje 🙂
Preto som aj napísala to, že radšej neznervózňovať ostatných, ktorý to možno zatiaľ nevnímajú až tak vyhrotene. Ale inak - plne s tebou súhlasím 🙂

timona
27. máj 2013

ja si myslim, ze im je az velmi dobre, klientely maju viac ako dost, takze o svoj tok financií sa báť nemusia. Mozno by im nezaskodil kritickejší postoj pacientiek, kedze nas to stoji nemale financne naklady a to nehovorim o nefinancných investiciách, ktoré su mozno este horsie a bolestivejsie pre nás.A tiez nezabudnem na výrok pri poslednom ET, ked mi dali napriek tomu, ze som chcela dve embryá, len jedno, s tym, ze sak nabuduce mi daju dve, som myslela, ze sa tam psychicky zrútim.

ikacka
27. máj 2013

no a preto že tej klientely majú viac než dosť, tak majú ten kritickejší postoj pacientiek dosť v paži....iná situácia by bola, keby sa museli snažiť o to, aby mali dostatok klientiek. To by si určite našli aj viac času a aj by boli milší.
Ale asi som až moc realista a možno tým kritickejším prístupom možno niečo dosiahneš 🙂 Úprimne ti držím palce.

ada83
27. máj 2013

@timona inac to povedali aj mne ze daju 1 ze som mlada a nebuduce mozno 2

katulka25
27. máj 2013

@ada83 zajtra som zvedava. Bodaj by sa testy mylili

lea231
27. máj 2013

@ada83 inak mi napadlo, ze mne den pred vkladom KET volali, ze ako sa super obe rozmrazili a ked som uz bola na sale na druhy den, tak ten embryolog, ze este uplne nie su rozmrazene ....tak nechapem :( sa na toto spytam, ked tam pojdem....

fantinka
28. máj 2013

@timona ja si to nemyslím, pochybujem, že by im tam niekto potom chodil, keby "naschvál" robili neúspešné kety a ety. Všetci by potom šli do iného car, kde sú "úspešnejší". Toť môj názor 😀

fantinka
28. máj 2013

@ada83 ja som povedala, že chcem dve, tak mi dali dve 😉 netreba sa nechať odbiť a byť ticho podľa mňa, keď sa vám niečo nepáči, treba sa ozvať, ja som už tiež na Petrovú nadávala haha.

fantinka
28. máj 2013

@lea231 no ja si to teraz odsledujem baby, budem sa ich vypytovať na všetko a nech ma už nechcú naštvať.
@katulka25
@ada83

katulka25
28. máj 2013

Dievcata mrcha stale nechodi :( a to mala prist v sobotu :( mam uplne rozhadzany cyklus z tych liekov :(

fantinka
28. máj 2013

@katulka25 musíš byť trpezlivá...ono sa to upravuje dlhšie. Mne sa až po 3m upravila späť na 30 dní.

fantinka
28. máj 2013

Inak, keď sa tu už rieši, či to robia naschvál, alebo nie, tak prečo by to potom vyšlo sakure v oboch prípadoch na prvý šup? Nie som si tak celkom istá tým, že to robia naschvál. Je to o šťastí podľa mňa.

ada83
28. máj 2013

@lea231 to hej aj mne povedal presne to isté že ešte nie su super romrazene a dostávaju sa do toho štádia pred zmrazením podla mna sa ešte ani nezačali deliť

ada83
28. máj 2013

@fantinka to som zvedavá ako dopadneš a čo povieš ako boli rozmrazené

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre