ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

evagy
15. júl 2013

@ada83 ahoj, v brne som bola, tam mi okamžilte odporučili darované vajká.. keby som išla na ivf musela by som platiť velké peniaze, a u nás vieš to vychádza do 1000eur. tak sa ti druhý ket blíži, budem na teba myslieť a daj vedieť ako si dopadla. ja tu občas nakuknem. do iscare už nepôjdem isto.. ja viem že sa snažili, ale napr. také vyšetrrenie tých vajičkovodov mi vôbec nezisťovali a tiež mi nepovedali aké vôbec mám šance.. a sestre v gynfive otvorene povedali že tak na 50% otehotnie.

b.bardyova
15. júl 2013

@ada83
@denulka85 ahojte kocky :D tak ja som s centrom nad mieru spokojna aj ked KET mi robil Valky a kontrolu som mala u novej doktorky ..bola som nad mieru spokojna..sice je mlada ale aj tak sa bude pytat Valkyho ked niecomu nebude rozumiet ..tak ako p.dr.Lattakova

martinazvo
15. júl 2013

@kuratenko11 gratulujem, konecne uspech 🙂

b.bardyova
15. júl 2013

kocky jedna motivacna ...ide to :D

ada83
15. júl 2013

@b.bardyova gratulujem a drzim palce dik za povzbudenie

ada83
15. júl 2013

@b.bardyova a ake embrijko ti vkladal a daj navod co si robila po vklade 😉

b.bardyova
15. júl 2013

@ada83 vkladali mi dvoch mrazacikov ..kolko bukove ani neviem :D ale po vklade som bola den doma a oddychovala som ..a uzivala dnik bola s kolegynkou na kave a potom som ani nestihala vnimat..isla som do skolyv prirode s detickami..potom koniec roka a v posledny skolsky den mi povedali, ze test je pozitivny ...takze vazne pomaha asi na to nemysliet :D

csokasi
15. júl 2013

Baby kedy dať test keď my vkladali 8 bunkové embryjká? Ď.

ada83
16. júl 2013

@b.bardyova dik za radu ja mám ešte 2 blastocysty pre ktoré si idem koncom augusta tak berem inšpiráciu a brala si estrimax a prednison?

ada83
16. júl 2013

@csokasi asi okolo 10 dna by malo niečo ukázať

ada83
16. júl 2013

@evagy tak ti budem držať prsty aby si bola spokojná v gyn five a dopadlo to dobre

tatko_bebe
16. júl 2013

mam osobnu skusenost s panom doc. nembudem menovat je tam len jeden ale skratim to on je ako svalová bunka, všetko alebo nič, vacsieho hlupaka som este nestretol

martinazvo
16. júl 2013

@csokasi ahoj, ja som testila s 8-bunkovymi bez PK na 8.den (neratam den vkladu) a mala som uz slabu ciarku...

sakura
16. júl 2013

@csokasi
ja som mala na 7 deň slabú čiarku..nerátam deň vkladu 🙂 Bez PK

b.bardyova
16. júl 2013

@ada83 beriem utrogestan a prenison .drzim palceky

csokasi
16. júl 2013

@martinazvo dnes ja 8DpKET a vkladali sa 8 bunkové ako Tebe, ale po KET neviem či niečo ukáže. Preto som sa pýtala.
@sakura ale Tebe ak si dobre spomínam vkladali zrelú blastocistu?
@ada83 Asi si radšej počkám, aby som hneď vedľa načom som ...

Inak dikes kočky ... ;)

sakura
16. júl 2013

@csokasi
jo, pri KET blastocystu.. Ale prvá dcérka je z 8 bunkového embrya 🙂

csokasi
16. júl 2013

@sakura tak verím, že aj naše 8-bunkové bublinky nám krásne rastú ... Už viete, čo budete mať druhého drobca?či bude párik?

martinazvo
16. júl 2013

@csokasi velmi drzim palceeeeee!!! nec sa to tu opat rozbehne pozitivnymi testikmi a spravami a kočkami tehuľkami 🙂

jen29
16. júl 2013

ahojte. tak sa pridam aj ja 🙂 prave som v priprave na KET. vklad by mal cca 1.8. mame len jedneho mrazacika. dufam ze sa preberie... a ze bude vklad.

sakura
16. júl 2013

@csokasi
budem silno držať palcee 🙂 No vyzerá to na ďalšiu babulu 🙂)) v pondelok ideme na 4D tak uvidíme 🙂

jen29
16. júl 2013

dakujem. mimi je v stadiu blastocysta tak hadam zabojuje. mate niektora skusenost s KET len jedneho embrya?

a gratulujem k 2 babatku 🙂

saska02
16. júl 2013

ahojte baby, veľmi pokorne a s malou dušičkou sa začíname tešiť...máme jedno srdiečko🙂. Chcem len naozaj podporiť snažilky, nech to nevzdávajú...prvá stimulka bola pozastavená, elbo vznikli cysty, o mesiac som mala ďalšiu, slabšiu, vzniklo 5 folikulov, ktoré sa aj podarilo odobrať. Mali sme ICSI, potom 3-dňovú PK a vložené dve 100-bunkové blastocysty. Na 14 deň po ET som mala HCG 2207, na 21 deň- 22820. Počas druhej stimulácie som viacerých lekárov, nakoľko moja p. dr. Lattáková na dovolenke, kontrolu robila dr. Reismullerová a odber oocytov a transfer doc. Války...ja nemôžem naozaj povedať žiadne negatívne vyjadrenie, len veľkú VĎAKU za to, že nám pomohli splniť nám sen, vrátiť anjelika, ktorý od nás pred vyše 2-r. v 21tt odišiel. Kontrolné sono robila p. dr. Lattáková- Grossová a povedala krásnu správu. Mám však zväčšené vaječníky po stimulácii, takže kontrola opäť o 2týždne.
Všetkým tehuľkám želám veľa zdravia a úspešné dotehuľkovanie a snažilkám vieru v to, že sa to v kooperácii s lekármi v CAR podarí🙂...

karkana
16. júl 2013

@saska02 krásne, že sa Ti podarilo, 😉 ,,,ale ja nemôžem povedať, žeby doc., urobil aspoň premňa všetko, 😒 ono veľa báb otehotnelo aj pri ňom, ale asi neboli takí zložitejší prípad, ako ja, mali šťastie,,,ja neviem, akože nič v zlom , ved možno že fakt mi neni súdené otehotnieť, možno ani v Brne by sa nezadarilo, ktovie,

saska02
16. júl 2013

@karkana tak ja som sa s doc. dostala do kontaktu len pri odbere, no to som bola v anestéze a potom pri transfere, bolo to takmer bez slova...už mi dal len správu a recept...ja som len chcela mojim príbehom nabudiť baby, aby sa navzdávali...isto, každá z nás je individuálne úplne inde diagnosticky a ťažko sa to súdi...želám ti z celého srdca, aby sa aj k tebe dostalo vytúžené bábätko, aj keď, ako som si prečítala, idete si zobrať adopčiatka...aj my sme to už zvažovali, ak by nám to nevyšlo...

tatko_bebe
16. júl 2013

karkana treba ist inde do Brna, mne tento idiot povedal take somariny ze moze byt rad ze som sa tam u neho este aj so synom nezastavil a nerozbil mu cifernik, on akosi pozabudol na to ze aj ja mozem byt odbornik s VS dipolomom aj ked to nemam v papieroch. Proste on si zamerne vybera len take pripady kde sa mu to statisticky pozdava ze to bude ok, inak ruky prec. Svalova bunka. Navyse v mojom pripade sa dost sekol uplne vo vsetkom vratane manzelky

marculik
17. júl 2013

@ada83 ahoj aj ja som volala lattakovej aj mne vravela,ze v auguste tam uz asi nebude tak co budeme robit,budes chodit k tej novej ci prestupis Valkymu?ja neviem

ada83
17. júl 2013

@marculik asi pojdem tej novej nechcem asi valkyho je uz starsi pan ked nebude tam ona tak asi ma hodnie inemu uvidime dam novej sancu

mariankamk
18. júl 2013

ahojte, viete poradiť v nasledovnom?
včera som snúbenca objednala na spg, s recepcnou som komunikovala cez mail a na moje posledné otázky už neodpovedala...
ponúkla nam konzultáciu s embryologom po spermiograme... vo výsledkoch sa vyznám, ja osobne by som to až tak nepotrebovala... ktorá ste to mali, čo tá konzultácia zahŕňa? treba si to zajednat vopred či stačí aj v deň, keď výsledky dostaneme (mladý by to asi aj bral, ale myslím, že to stačí, iba keď by sme sa dozvedeli, že výsledky sú horšie)
a ešte ohľadom spg... chceli sme odber doma, ale do hodiny to nestihame... a mladý sa zase pravdupivediac asi hanbí, mohla by som ísť s ním dnu do miestnosti?
vďaka 😉

sakura
18. júl 2013

@mariankamk
hej môžeš ísť s ním..aj my sme boli spolu 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre