ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katla
2. aug 2013

@karkana Jeeeej, moc blahoželám. Konecne sme maminky.

havranica
2. aug 2013

@karkana jej tak ste to vzdali isli do adopcie? Uz ziadne IVF? Gratulujem velmi, ja som prave v siedmom mesiaci, tak sa uz strasne tesim na milnku....este raz gratulujem

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@karkana jej, tak blahoželám...normálne mi z tej tvojej radosti nabehli slzičky a husia koža🙂 tak nech si na seba pekne zvyknete...a už ste rodinka....držte sa🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@alexaba ide o spermie a imunitu s tým spojenú...neviem presne ti to vysvetliť...ale odporúčajú to

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

babenky, prosím Vás, ktorá ste stimulovala gonalom? prvú stimulku som mala menopurom, ale prestimulovana som bola, tak mi dala gonal a minimálne dávky, len predpísala mi aj menopur a cetrotide...menopur sa berie s gonalom? nemám ešte presný protokol, v utorok sa uvidí či stimulujem v auguste alebo septembri, len či mi náhodou neviete poradiť. dakujem🙂

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ahojky, ja som mala gonal + cetrotide

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo ahaaaaa len? ja ešte najako s menopurom budem kombinovat, ved uvidím..a dakujeem🙂 aspon viem že dobrá kombinácia ked si otehotnela..chichi🙂

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka 🙂 a kolko jednotiek budes pichat? Ja som mala 150 a boli z toho 3 vajka... podla mna ja som zase reagovala trosku malo... ale tak zase boli kvalitne 🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo ja mam 115j... tak uvidíme🙂 ale mám kolegynku, ktorá ma reikovala, tak preto som ich mala cez 30...zasa ma bude, na diaľku, lebo bude na dovolenke, tak som jej povedala, že tentoraz rozumne🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo ved práve to chcem, radšej menej, ale kvalitné...len ma desí to, že už mužovi nestihnem na dlhšie nasadiť kvapky kotvičníka...myslela som že až v septembri idem🙂 ale tak má na to dva týždne, aby mal kvalitných bojovníkov, papá zinok a vit d. tak dúfam že bude lepší spermiogram ako bol

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka urcite bude, neboj! treba verit...

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo no, šak nič iné neviem robiť v tejto veci, len veriť🙂 len som bola nejaká zdepkovaná, ale len dva dni..ale je dobre už🙂 ty sa ako máš? ešte ťa polovička neotáča v posteli?🙂 ako tie horúčavy zvládaš?

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
ja som mala gonal, cetrotide a menopur.. presne ako ty 🙂 Ale menopur som nakoniec neužívala..

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura nooooo, samé úspešné🙂) ste ma potešili🙂 a tebe sa to tiež kráti ako pozerám.🙂 všetko oka?🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura a kebyže si užívala menopur, tak to bolo spolu s gonalom? alebo najprv mal byť gonal a po niekoľkých dňoch menopur?

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
😀
ja som pichala 150 gonal ale potom mi to znížila ku koncu na 115 🙂
No jo kráti kráti 🙂) Nejako si to pri malej ani neuvedomujem 🙂) Jo, jo všetko okaa..len to teploooooo 😝
Jeej tak teda v utorok uvidíš či ideš na to teraz alebo až v septembri?

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
ja som mala gonal, potom som pridala cetrotide - neviem či na druhý alebo tretí deň..ale niekde mám protokol môžem ho večer kuk 🙂 A podla sona som už menopur nepotrebovala....

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura no verím že pre teba musí byť to teplo brutálne:(bleeeee. no tak sa len šetri.

no, v utorok, lebo ešte zostatkový folikul, či čo, som si to nezapamatala...takže kontrola a počkám ms a ideme na to🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura aha, takže takto...doooobre, ved už len nech to nejako skombinuje dr🙂 a hlavne úspešne🙂

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
jo jo 🙂 čakáme ked sa trošku ochladí 🙂))
Zostatkový folikul?? Taaak možno sa aj zadarilo prirodzene, či?

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura a čo si urobila s menopurom? niekde si ho predala? alebo v centre odkupujú? mne asi vyvstane ten problém tiež....minimálne jedno balenie mi ostane

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura nooo, neviem čo to je totižto, ale mam nejaké divné pocity, či čo...a robila som test včera, a nejaká ryha tam bola, ani nie že čiarka....ale to by dnes na utz videla keby niečo bolo🙂

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka este nie som v tejto faze, ale uz je zo mna taky riadny hrosik... strasne ma boli panva a kostrc posledne 2 tyzdne, uz sa mi to tam roztahuje... no a mala som zase 2 dni riadne opuchnute nohy, staci ked vybehnem do BA po lekaroch a je to ☹

Inak pohodicka, konecne mame prerabku detskej za sebou, uz som dnes zmontovala postielku. Posluzi sice este tak 2 mesiace ako odkladaci priestor na vecicky, ale odsypa nam to pomaly... PN koncim uz o 3 tyzdne a 22.8. nastupujem na MD 😀

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
jeeeej no teda🙂 Možno ešte aj nemusela videť 🙂 Uvidíš čo a ako v utorok 😵 😵 😵 😵

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo no, ved to.....moja kolegyna porodila 4. júna, no ale aké nohy tá mala...chudatko, strašné...ona len žabky mohla nosit....a sa smiala, že len čo porodila, všetko jej prešlo, že je ako znovuzrodená🙂 tak ešte chvílku musíš vydržať.

no šikovní ste s tou prerábkou🙂 a už a chytila aj nákupná horúčka pre bábatko? 🙂

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura a ako s tým súvisí ten zostatkový folikul? že si tak pohotovo zareagovala? nechce sa mi googliť, a nejako som sa v tom stratila...vieeeeš, necháš to na odborníkov a potom už ani nevieš ako vyzerá tvoj nahý chlap...chichichi...🙂)))

no ved uvidíme čo bude, aj ked poviem ti pravdu, tešila by som sa brutálne🙂 ale mám už bolesti ako pred kramami, tak sa tým radšej nezaoberám🙂

martinazvo
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dufam ze to nejako zvladnem do porodu a nebudem mat nic extremne, co by bolo nutne riesit nemocnicou alebo tak...

No ja uz mam nakupene uuuuuuuuuplne vsetko... aj pre babo, aj do izby aj pre seba do porodnice... posledna vec co nam chyba je kocik... aj ten uz je objednany, len ho vyzdvihneme az koncom septembra, manzel ho nechce mat skor doma, je povercivy...

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@martinazvo to faaaaaaakt????? 🙂 dobrá si🙂 šikovná, fakt🙂 inak, aj ja som poverčivá🙂 tiež si myslím že kočiar ma byť doma až tesne pred pôrodom...tak som to počúvala doma, tak nejako sa mi to riadne zafixovalo...už s tým nič neurobím🙂)

no, tak veru, len nech to dobre všetko dopadne...len sa šetri v tých teplách

sakura
2. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
no neviem mna len napadlo že mohol prasknúť a ak ste sa snažili mohlo sa niečo udiať 🙂)
Jeeeej to si dobre napísala 🙂) Sa rehocem 🙂)) Ale presne🙂)) Ani nevieš pak ako vyzerá vlastný nahý chlap 😀 😀 😀 😀 Si ma pobavila teraz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

No bodaj by krámuše neprišli 😵

cucoriedkacucoriedka
2. aug 2013

@sakura ahaaaaa.....no dobre, ty bosorka🙂 šak dám vedieť🙂

nooo, tak to som rada že som ťa pobavila🙂 ale možno ťe keď máš zadné dvierka, to akože schválenú žiadosť, tak je to potom také lepšie, bez " psychickej sekery" nad hlavou🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre