ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla no ved to, ani ja som nechodila po doktoroch, a marodovala som pred 17 rokmi prvý a posledný krtá🙂 a zrazu také..ale vieš aká je príjemná tá narkloza? neboj sa, to je len 10 - 20 minut🙂

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla a inak, to ti poradia, či hysteroskopia, či laparoskopia....ale neviem, niektorá baba písala, už neviem kto, že mala obe.....ale ved uvidíš, všetko prejde a ver tomu že rýchlo....ja som si nevedela predstaviť, že si budem musieť sama pichať hormony a vidíš to.....pichala som si. neboj sa, to znie hrozivo, ale bude to oka🙂

zembla
6. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka cozeeee 🙂)) pichat si hormony ? 🙂)) No asi si to tu idem fakt precitat, lebo nemam ani len paru co sa bude diat a kde vsade moze byt problem, ale tak idem do toho aj keby co bolo, iba je to pre mna vsetko strasny sok - som v tomto uplny zaciatocnik :((. Hlavne sa bojim, ze to moc zacnem vsetko riesit a psychicky sa zablokujem - ak sa to uz aj nestalo, lebo posledny mesiac nemyslim na nic ine :((. Za ten rok, co sa snazime, som si celkom davala pozor, nech sa nedostanem pod tlak - ono to vlastne neni ani cely rok co sa snazime, lebo zo zaciatku 2-3 mesiace som ani o ovulke presne nevedela, potom v marci som isla za gyndou, ci je teda naozaj vsetko v poriadku a zistili mi pcos a ureaplasmu, cize 3 mesiace sme sa nemohli kvoli urea snazit - ale aj tak mi proste v hlave stale blika, ze uz je to rok a uz treba nieco s tym porobit :(( uuuff, musim sa dat nejak do kludu - baby ako to vy zvladate ?

santamonica
6. aug 2013

pravda, narkoza je vcelku prijemna.......mna po odbere vajicok brutalne bolelo brucho, som nevedela co so sebou...... ☹ ,
cucoriedkacucoriedka..... no najprv cakam na mrchu, ci sa vyplavi polyp, ak nie, tak operacia a potom asi v septembri zase zacneme.......

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla my sme splu 7 rokov a 6 rokov som to nerišila..ani manžel..furt čakáš a čakáš...a potom do toho prišlo niečo iné a až posledný rok to riešime🙂 neboj, na každého príde🙂

no, takže, keď podpíšeš žiadosť do poisťovne, tak čakáš, ja som ju mala za 7 dní - dovera schválenú, inak to trvá tak od 2 týždnov do 2 mesiacov, od poisťovne..potom ked máš krátky protokol, neviem ako je to pri dlhom, tak začínaš si pichať hormony, do brucha, každý den....na mám napr gonal,. menopur a cetrotide..teda, najprv gonal., reps. pridám menopur a potom ku koncu cetrotide...picháš tak 10 - 13 dní, neikto viac...potom ideš na odber vajíčok...do narkozy krátkej...manžel dá v ten den spermie, oplodíé sa to a ak je všetko oka, idete na ET - embryotransfer, to je tak od 3 do 5 dna po odbere a oplodnení...ak nie je niečo v poriadku, napr, ja som dostala ovariálhy hyperstimulačný syndrom, tak nám zamrazovali embryjká a išla som na KET - kryoembryotransfer .....len potom máš pred KET dalšiu prípravu, ale tam si nepicháš, lebo už vajička nepotrebuješ, ale si pripravuješ sliznicu a ješ hormony a potom ku koncu vkladáš do pošvy utrogestan, zvyčajne 3 x2.....nooooo, trošku jasnejši? ja som to tu tak všetko zhruba vypísala...ale nestresuje, to ti všetko vysvetlia🙂))))

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla a zabudla som, že pichaš od prvého dna riadnej ms...do nejakého 10 - 13 a potom odber

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@santamonica aj mnaaaa, lebo mne ostalo 17 vajíčok v ľavom vaječníku, nemohli odobrať takže ohss jak vyšitý🙂 takže brutál.

zembla
6. aug 2013

baby a vy ste do iscare isli uz s niakymi diagnozami ? abo proste preto, ze sa vam nedarilo ?

zembla
6. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka si strasne zlata - dakujem ti moc moc za ochotu.
Niektore nazvy som si uz citala, ale mala som v tom chaos- teraz je to uz lepsie. No uz viem co budem robit pocas dlhych jesennych vecerov - studovat 🙂)
Inak vypytala som sa k dr.Reismullerovej a citala som ze je velmi mila, tak som taka kludnejsia, hadam to vsetko dobre dopadne.
Mam trochu obavy kvoli praci, lebo sice byvam v BA, ale robim v Senci- takze dochadzam. Ako casto treba chodit do iscar cca v mesiaci ?

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla heh, ja bývam v senci, ale pracujem v ba🙂

nie často, napr. počas stimulky som bola trikrát.....neboj, zvládne sa to...budeš sa objednávať na skoré ráno..je pravda ťže sa niekedy dlho čaká....inak, mne robila KET reismulerová, strašne milá osôbka🙂

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla my sme išli preto že sa nedarí, ale mali sme urobenú už genetiku, ktorá bola ok. teda je ok, lebo tá sa nemení...mna sa opýtal môj gynekolog "a čoooo, deti nechceme rodiť? a ja že hej...a on, taaaak, tu je odporúčanie na dr. petrovú, je to moja kolegyna...hned vytočil jej číslo a dohodli sme sa....jaké pak caky paky🙂))

zembla
6. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka 🙂)) tak to mame presne naopak, akurat ze ja sa aspon vyhnem tym kolonam 🙂))

a inak to sa hned vsetko riesi takto razante - hormony atd. ? Ja dufam, ze budem skor lahsi pripad, moja dokina hovorila, ze vajecniky sa jej zdaju ok (nemam ich potiahnute malymi folikulmi ako to pri pco byva) aj ovulku podla bt mavam (ale mozno za nu vdacim inofolicu, kt. beriem tiez 3 mesiace). Ale zase viem, ze sa moze objavit este x inych problemov... hmm ,no neostava mi nic ine ako pockat do piatku. Dakujem ti este raz velmi, potom sa ozvem ako sme dopadli 🙂 Inak je nejaka sanca ze uz teraz v piatok, nam budu robit nejake vysetrenie ?

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla no, aj ja mám ovulku, a nemám cysty a polypy...ale mm má zlý spermiogram..tak preto......hej, odoberú vám krv a možno mm pôjde na spermiogram..tak abstinujte do piatku, tak tri dni sa odporúča...oka, daj vedieť...tak pekný dník prajem.pa

lucka_220809
6. aug 2013

@zuzanita444 No ja som mala dojst na vklad uz o 3 tyzdne, akurat ze nakoniec ideme na tu dovcu, tak to aj u mna budu dva mesiace... tak uz akokolvek, hadam sa toho dockam a aj to dobre dopadne...
Inak tieto tepla uz nie su normalne, zajtra ma byt skoro 40 stupnov, to uz je aj na mna trochu moc... :-//

lucka_220809
6. aug 2013

@zembla ja som mala hystero aj laparo jednym tahom a nebol rozdiel, teda ked uz ti robia laparku, tak hystero do toho je nist... to ani nebudes vediet.. a spamatas sa dobre - dva dni budes mimo vcelku a potom sa das pomaly dokopy.

lucka_220809
6. aug 2013

@zembla A neboj sa toho, ze to nebudes zvladat... prvy rok je taky, lebo cakas, ze sa to hned podari a vsetko beries hrozne tragicky vlastne a vsetko sa ta to dotyka... ja za posledne tri roky napr. nemam ani problem uz opalovat sa hore bez, proste uz som tolko pochodila po doktoroch a takychto kadejakych zakrokoch, ze uz to ani neberiem ako problem... vratane pichania si injekcii atd. Pregnyl som si naposledy pichala dokonca v meste v kaviarni vecer na wecku... 🙂)) to ma neukamenujte, ale fakt , len na ilustraciu, clovek sa trosku obrni, prestane to cele brat tak nejak vazne a tragicky, aj seba.. no a posledna moja narkoza pri odbere oocytov, boze.. no narozpravala som po nej teda somariiiiiin, ze som sa az hanbila ked som vcera videla toho mladeho sanitara v iscare 😀 Ale oni su na to zvyknuti.... (dufam) 🙂))

denulka85
6. aug 2013

@lucka_220809 myslis toho sanitara co sa podoba na toho chlapca z reklami co je na kofolu? 😀 😀 😀 😀 😀

zembla
6. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka inak ma napadlo este, ze aj ked ty nemas problem, aj tak musis brat vsetky tie lieky , hormony atd. ?
@lucka_220809 haha, no to si viem predstavit 🙂) ja som mom. zo vsetkych novych info "jemne" vystrasena , hlavne aj kvoli tomu ze nejsom zvyknuta na vysetrenia, lekarov a tak... moj prvy gyndos/masiar ma negativne poznacil, odvtedy mam sice super lekarku a skor inklinujem k zenam gynekologickam ...no jo, musim sa nejako obrnit, ved este je asi dlha cesta pred nami, tak sa hadam hned nevzdam 🙂

sakura
6. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka
sevas..ako si dnes dopadla?

mariankamk
6. aug 2013

ahojte, ma niektora skusenosti s prefukom vajickovodov/HSG Iscare?

lucka_220809
6. aug 2013

@denulka85 presne toho 🙂)))

lucka_220809
6. aug 2013

@zembla Ja som bola presne taka ista... ale v tomto smere boli tie tri roky ozaj uzitocne... clovek sa trosku menej riesi a berie trochu menej vazne vsetko. teda aspon u mna to malo tento efekt... zvykla som si aj na lekarov , aj na vysetrenia, aj na to,ze clovek nema vzdy vsetko hned a tak, ako chce... nie je to celkom prijemna skusenost celkovo, iste, ale daco sa z nej clovek aspon nauci... a raz to hadam ocenime, ked budeme nase deti viest presne k takymto veciam 🙂

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@sakura ahoooooj, dobre....idem stimulovať, len čo sa začne ms....tak ideme dať druhé kolo 😀 repetééééééééé🙂

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@lucka_220809 krásne napísané...fakt🙂

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@lucka_220809 čo sa bojííííš, ja po narkoze po OPU hned na celú izbu, ked som zbadala v mrákotách sestričku som sa rozkričala, ešte taká otapená, že či sa podarilo dať spermie mojmu mužovi🙂) a po prvej som si rovno vypýtala lokše a kačicu🙂)))

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla nooo, musíš, lebo už ked som v príprave, tak oni veru riskovať nebudú...ale viem že pred Ket niekto písal, že ide bez prípravy...takže asi od komunikácie a rozhodnutia lekára to závisí.

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@zembla neboj, určite to nevzdáte..bude vás to pomaly posúvať k vytúženému cieľu..a koľko bolo takých, že otehotehotneli spontánne počas prípravy napr...takže zázraky sa dejú🙂

denulka85
6. aug 2013

@lucka_220809 úplne ako on len sanitar ma bledsie vlasy 🙂

ada83
6. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoj tak co ides uz dfo boja kedy ma prist mrcha moja uz konci

cucoriedkacucoriedka
6. aug 2013

@ada83 nooo, idem, sme sa zhodli s dr dnes že nejdeme čakat....v piatok som bola na kontrole a povedala, že dnes sa rozhodne či tento mesiac, či budúci, ale mám to oka, takže teraz...ach...bojím sa už 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre