ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova ach jaj, je to biznis, ale verím tomu, že ak by ste vedeli ako to skončí, tak do toho nejdete...vieš ako, nedarí sa nedarí, ty si ešte mladá, ale ja už mám aj dosť vysoký vek, tak som začala strečkovať, tak ja som hned po výsledkom mm spermiogramu pristúpila na ivf..a presne ako hovoríš, si v jednom kole...neviem ako my dopadneme, možno budem spokojná, zatiaľ som, aj ked som bola pri prvom ivf prestimulovaná, tak uvidím čo bude teraz.....alebo budem nadávať jak pohan a v žiadnom prípade ich nebudem tiež chcieť vidieť...neviem, vôbec neviem...viem len, že ked to u nás nešlo sedem rokov, tak sa to možno podarí takto..dufam...

ale to vieme každá, že idú po peniazoch, zase tak naivné nie sme, ale hladáš aj trošku ľudskosti a porozumenia....bohužiaľ, nie stále sa nám to dostáva...a ked sa pridružia ešte aj dalšie zdravotné problémy, fakt do naserie...ja ta úplne chápem, máš právo byť nazúrená a smutná, tiež si myslím, že trošky viac prírody by nezaškodilo, nie len nasadiť hormony a ist cez mrtvoly

b.bardyova
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka tak tak..len ma zaskocil dnesny pristup doktora...ze nas v takomto stave nikde nepusti az ked vsetko vyriesi ..prislo mi to dost divne ..nech si zajtra povie svoj nazor a idem prec..nech ma pozru niekde inde ...zda sa mi, ze pani doktorka nieco pokaslala a on sa to snazi uhladit ...lebo ako nam hovoril mal dost divne vysvetlenia, ze cysta je dost velka ale hned na to to zahovoril, ze kludne mohla vzniknut az po tom co mi doktorka robila sono ..potom zas spomenul, ze dr. asi nasadila zle lieky....a mozno kvoli tomuto pristupu sme prisli v 9tt o babatko ...a to ma hneva

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova moja zlatá, dosť je toho na teba....a okrem iného, nikdy nezabudni, že lekár lekára nepotopí!!!!!!! som bývala zdravotná sestra, viem o čom hovorím, bohužiaľ je to tak...

vieš ako som ja bola prestimulovaná? a neverím, že to dr. nevidela...mala som okolo 34 vajíčok, len 17 vzaali, ostatné nechali, a bol z toho ohss...a tiež to muselo byť vidieť už na ultrazvuku...ale stále jej verím, lebo bez viery k lekárovi, ktorý ta má v rukách, by som bola stratená...tak aj ja čakám čo bude dalej.

a tiež bola cysta, ale chvála bohu, odišla menzesom...aspon to.

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova a to ta ktorý dr. pozeral v centre? pochopila som, že dr. latáková ta mala v starostlivosti.

b.bardyova
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka mozem sa ta spytat ako rychlo moze narast 6cm cysta ...je to mozne za cca 3 tyzdne

b.bardyova
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka teraz ma pozeral Valky a dost ma vystrasil..vobec neviem co za cysty mam a to mame ist v sobotu na dovolenku ..obavam sa, ze nebudeme moct ist

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova áno, je, je vyplnená tekutinou, to môže ist rýchlo, keby tam bolo niečo pevnejšie, to nerastie tak rýchlo...tak ako ti môže v priebehu niekoľkých dní praskúť a stratiť sa, tak môže aj rýchlo vznikať.

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova podľa mna máš cysty, ktoré sa utvorili v tehotenstve, neviem ako sa volajú, ale tie by mali byť neškodné...neľakaj sa...

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova mne to petrová vysvetľovala, ale tak ako som to pochopila, tak som to aj zabudla, vravela, že tá cysta je normálna po podávaní hormonov,atd atd..a ked som prišla po ms na kontrolu, tak to bolo čisté.

b.bardyova
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka a myslis, ze je mozne aby sa mi takto utvorili cysty na oboch vajecnikoch..lebo nam to nikto nevysvetlil akurat nas doktor vystrasil a hned ma hnal na krv ...a zajtra mame prist..myslis, ze to nieje nic vazne a na tu dovcu sa mozem kludne balit

martinazvo
8. aug 2013

@b.bardyova
@cucoriedkacucoriedka ahojte babulky... aj ja som mala cystu po IVF a to dokonca na vajecniku kde som mala len 1 vajicko... takze ja som nebola ani prestimulovana a vidite...zevraj je to normalne... a lekarka to len sledovala a vstrebala sa po cca. 4-5 tyzdnoch... a tiez nebola viditelna hned, az ked uz som bola uz v nejakom 7tt...

ada83
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka neviem kde by mi bolo lepšie môžno treba skúsiť inde alebo počkať na novu dr 🙂 🙂 🙂

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova dr. potrebuje mať istotu, že už nič nezanedbá, preto ťa poslal na krv...vieš, cysty n vaječníkoch sú funkčné a nefunkčné...práve tie nefunkčné, tie rastú pomaly, čiže už dávno by ti ich boli zistili...funkčné cysty sú cysty, ktoré rastu rýchlo v závislosti od menštruačného cyklu...vieš, na vylúčenie nejakého problému je potrebná biopsia, odsatie obsahu cysty....ale pokiaľ u teba vznikli náhle, teda rýchlo, tak tam to na 99 percent bude oka..neboj sa, pôjdete na dovolenku a si od všetkého oddýchneš..verím tomu 🙂

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@ada83 heheeeee, neboj sa, už bude len oka....teraz pekne pôjdeš...a budeš tehotná a už na nás tu ani nepomyslíš 😀

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@martinazvo ahoj martinka...no vidíš, tiež som tak mala....podľa mna sa nemusí báť 😀

martinazvo
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka aj ja si myslim 🙂 a Ty ako, ides teraz na KET ci nanovo stimulovat? kedy?

ada83
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka v to dufam aj ja a že na vklade sa stretneme a pokecame

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@martinazvo no, ja už mám ms, zajtra idem začať pichat, gonal..takže stimulka nanovo...juj, už sa brucho z toho bolí 😝 tak dúfam že bude aj čerstvý transfer, nie KET..ten som už mala dvakrát, už si neprosím 😕 😕 😕 😕 😕 😕

b.bardyova
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka si ma ukludnila ..lebo ma dnes dost vystrasil ..vsetko riesil tak urgentne ...este sa ho sestricka pytala, ci ma volat sanitke co prepravuje vzorky aby sa otocila ..a este jedna otazocka viem mozno nepodstatna ale nech viem ..ked prasknu cysty ( ja mam jenu 6cm a druha je mensia) boli to , su sprievodne krce a ta tekutinka co je v nej vytecie alebo ako to prebieha ...aby som vedela ...

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@ada83 noo, ta beriem za slovo 😀 ja najprv musím prežit stimulku a narkozu a mat kvalitné vajká 😀 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@b.bardyova mne cysta praskla teraz pred ms, mala som červený slabý výtok na toaletnom papieri...resp. ak sa vstrebe, tak nič, alebo sa môže vyplaviť ms...to máš normálne krvou..to nepostrehneš...ja som mala teraz aj bolesti, cítila som praskunutie

ada83
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka toho sa nebojím tvoje vajka budu kvalitné 🙂 🙂 🙂 potrebujem podporu na izbe 😝 😝 😝

martinazvo
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka treba verit, ze teraz uz lepsie nastavia davkovanie, aby si nebola prestimulovana, ono ten 1. pokus je vzdy len taky pokus ze ako telo zareaguje... velmi drzim palce aby vysiel ET 🙂

b.bardyova
8. aug 2013

@martinazvo ja len dufam, ze to bude ok ..lebo ja som bola 8+2 tt a doktorka mi nic nepovedala..kontrolovala len maternicu a babatko ...netusim, ci si vsimala aj nieco ine ..dufam len, ze nic nezanedbala

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@ada83 šak to sme sa dohodli, nie? že mi pohár vody po narkoze podáš...máš to u mna už teraz 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ada83
8. aug 2013

@b.bardyova a u koho si bola bola tam nasa dr alebo si bola u niekoho iného ja idem na kontrolu vo štvrtok a že by ta ešte mala byť

martinazvo
8. aug 2013

@ada83 ahoj Adi... tak aj Tebe sa to uz blizi... a planujes dovcu alebo PN? alebo budes chodit do robotky?

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@martinazvo áno, presne taký istý názor ako ty, mám aj ja....oni sami nevedia ako to bude...preto som to ani dr. v duchu nevyčítala 😉 tak idem sa pozitívne nastaviť a od zajtra štartujeme..vrrrnnnn, vrnnnnnn 🙂

ada83
8. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dobre prinesiem si jeden navyše zo sebou 😝 😝 😝 😝 😀 😀 😀 😀

cucoriedkacucoriedka
8. aug 2013

@ada83 som vedela že si kámoška 😀 😀 😀 😀 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre