ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

ada83
13. aug 2013

@marculik ahoj ja idem vo štvrtok na kontrolu k lattakovej lebo v piatok tam nie je a vklad by som mala mať 21-23 vo štvrtok asi povie kedy ja som ešte u tej novej nebola a ty ako

marculik
13. aug 2013

@ada83 no bola taka mila a co lattakova este robieva?no ja idem na koniec mesiaca na kontrolu a mala by som to dostat okolo zaciatku septembra tak az vtedy zacnem zo stimulkou navrhla mi zmenime asi nejaky liek miesto puregonu nejako mam menej tich vajok tak skusi ci nebudem inak na neho reagovat a nakazala mi pit taky prasok inofolic to je tiez na podporu vajicok tak uvidim,tak budem drzat palce nech ti to uz vyjde no nam nech to vyjde,moc sa bojim ani sa mi velmi do toho nechce,predsa uz treti krat,je to dost na zenu 😒

zuzuliak1981
13. aug 2013

Ahojte, chcela by som sa opytat, ako to funguje v tychto centrach, uz takmer rok sa snazime otehotniet, je potrebne nejake odporucanie od mojej dr? Zatial mam za sebou len jednu vyvolavacku po 4 mesiachoch bez MS, ustalenie cyklu duphastonon 2 mesiace a teraz beriem uz 3 balenie infolicu, moja dr mi brala len krv na zistenie hormonov pred vyvolavackou, 2x ultrazvuk a cytologia, vsetko vyzera byt ok, len trosku zvyseni testosteron, co bude nasledovat dalej?

ada83
13. aug 2013

@zuzuliak1981 ahoj objednáš sa do centra a oni si všetko urobia alebo ak máš tak prinesieš so sebou je som sa len objednala a išla bez nejakého odporúcania

ada83
13. aug 2013

@marculik to hej to je dosť zaťaž asi ešte robí, lebo ako som tam volala tak povedala že je tam v utorok a štvrtok chcela som isť v piatok to je 14 den ale čo už ja tám mám ešte 2 blastocysty tak uvidíme dúfam že zabojujú lebo nechce sa mi vsetko od zaciatku

zuzuliak1981
13. aug 2013

@ada83 dakujem, a ako je to po financnej stranke?

ada83
13. aug 2013

@zuzuliak1981
my sme tam už nechali asi 1300 eur a to som mala 3IUI a laparku a 1 IVF
1 IVF počítaj okolo 1000 môže to byť menej aj viac nás IVF stálo okolo 800 eur a teraz idem na ket a to je 150 eur

zuzuliak1981
13. aug 2013

@ada83 a tie pociatocne vysetrenia su zadarmo? a co je ket? ako dlho ste sa snazili prirodzenym sposobom? mne sa jedna v prvom rade o tie vysetrenia, lebo zbytocne sa budeme roky snazit, ak je tam nejaky vazny problem, uz mam svoj vek :(

ada83
13. aug 2013

@zuzuliak1981 to je zadarmo tie vysetrenie hradí to poisťovňa aj ivf ti hradí poistovna, len za určité veci sa pripláca . ket je ked ti vladaju zamrazené embrijka. my sme sa snažili 5 rokov

zuzuliak1981
13. aug 2013

@ada83 drzim palceky, nech to vyjde

ada83
13. aug 2013

@zuzuliak1981 dik aj tebe na 1 navsteve centra

zuzuliak1981
13. aug 2013

@ada83 vdaka 🙂

cucoriedkacucoriedka
14. aug 2013

@jenyke platíš si injekcie na stimulku, ja som platila 310 eur, potom odber nie, vklad nie, ale oplodnenie isci, to je podla vajíčok, koľko vám oplodnia, minule sme platili 400 eur, a potom ak budes mat na mrazenie, tak mrazenie, myslím že je to 7 eur mesačne, ale inkasuju to naraz, potom vrátia, teda na rok to inkasujú....no a potom sa platí vklad pri KET, ,myslím že je to 150 eur....a už si nespomeniem čo...nás komplet prvé ivf vyšlo 1200 eur...

lindush123
14. aug 2013

Ahojte, baby, mam otazocku, nakolko idem 1x absolvovat IVF, volali mi z ISCARU, ze nam schvalili ziadost, aky je dalsi postup? Koordinatorka to tak rychlo povedala,ze som z toho domotana. Nakolko mi skoncil nedavno menzes, mam pockat na dalsi cyklus. Je potrebne sa predtym objednat na vysetrenie atd.? Dakujem za radu.

jenyke
14. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka DAKUJEM.takze injekcie uz mam,tak budeme platit za icsi ato je okolo 300eur a za zamrazenie 150 plus 7 eur na kazdy mesiac?

timona
14. aug 2013

U mňa na 13. deň po KET-e test biely ako sneh ako vzdy. Takze zrejme koncim s ISCARE, aj ked tam mam este dve blastocysty. Inak ako tu tak citam , Iscare je asi suverénne najneuspesnejsie centrum vrámci Slovenska.

gaga83
14. aug 2013

@timona kolko krat si mala ivko a ket? Netreba sa vzdavat a ist dalej

gaga83
14. aug 2013

@jenyke ta cena isci sa moze vysplhat omnoho vyssie, to zavisi kolko ti odoberu vajicok, este moze mat predlzenu kultivaciu embrii a aj za to sa plati, kukni cenik na iscar.

jenyke
14. aug 2013

@gaga83 nechceme dat pk.ked je ten cennik bez poistovne

gaga83
14. aug 2013

@jenyke to je dobry cennik, poistovna hradi len cast liekov a odber vajicok a vklad. Ostatne si platis sama podla toho cenniku.

timona
14. aug 2013

@gaga83 to bolo moje 2. IVF a 1. KET, nikdy som sa nedostala ani po pozit. test, myslim, ze asi niekde robi chybu Iscare, aj podla toho co citam na tomto fore, mam pocit, ze maju O% uspesnost. Skusim Brno.

zuzanita444
14. aug 2013

@jen29 Drzim siiiilno prsty na zajtra 😉

cucoriedkacucoriedka
14. aug 2013

@timona nemyslím si že sú málo úspešní...je to vec názoru...možno z teba hovorí zlosť...to určite a beznádej...ale viem že gynfiv je na tom tak isto, ak nie horšie..moja kamarátka bola 3 krát v brne, podarilo sa im to v gynfive...na štvrý pokus...ja by som to takto nezovšeobecnovala a nehádzala všeko na iscare..samozrejme, aj ja som mala prvé ivf neúspešné, teraz mám prípravu na druhé...možno toto vyjde, ak nie, idem dalej...a v iscare....u dr. petrovej..to nie je jej chybou, ako tvoje telo reaguje...to nevedia ani lekári... takže moja teoria je tá, ak to má vyjsť, tak to vyjde aj v hornej dolnej...môj názor, neukamenujte ma zan🙂 ale strašne ti každopádne držím prsty, velmi...

lindush123
14. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka som toho isteho nazoru, kolko ludi, tolko chuti, moja znama otehotnela prave v Iscare, preto som sa aj ja rozhodla pre toto centrum... treba pozitivne mysliet

jenyke
14. aug 2013

@lindush123
@cucoriedkacucoriedka tiez som toho názoru,ze lekari sa snazia,teda ja som s dr petrovou veľmi spokojna.ja som chodila za nou aj do ruzinova,ked nebola v centre,nemyslím si ,že by ma zanedbavala.dufam,ze nám to tentokrát vide,lebo ja ked tam prestanem chodit tak to bude kvôli financii 😒 ,uz to dost tasko znasame

cucoriedkacucoriedka
14. aug 2013

@jenyke ahoj, no, je to dosť ťažko s tými peniažkami....dosť to stojí, bohužiaľ...som dnes povedala mužovi že radšej som mohla byt alkoholička🙂 by mi preplatili liečenia a odvykačky🙂

držím ti prsty, nech to dobre dopadne.🙂

jenyke
14. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem, podobne aj ja tebe.teraz ocakavam menzes a zaciname,ked zmizne cista,dufam ze ano.tie cisty budu asi z tych liekov,lebo ja som taketo problemi nemavala.

jen29
14. aug 2013

@zuzanita444 dakujem 🙂 aj ja tebe na piatok. zajtra ozvem.

cucoriedkacucoriedka
14. aug 2013

@jenyke ani ja som nemala cystu, nikdy...a po stimulke tam bola...predsa, je to neprirodzené trošičku, takto trápiť vaječníky a maternicu.....ale tak hádam sa nám to všetko po pôrode upraví:🙂 ja som zistila, že z hormonov sa nezmestím do niektorých vecí 😠 😠 😠 😠 😠 😠 takže sa to odráža aj niekde inde...napr na stehnách a bokoch..🙂)) ale čo neurobíme pre detičky🙂

jenyke
14. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka aj ja som pribrala dost 😒 a mam v kuse nafuknute brucho.najviac ma trapi to brucho,potom kazdy sa ma vypituje ci som tehulka

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre