ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

cucoriedkacucoriedka
18. aug 2013

@zuzanita444 blahoželám🙂 tak len pekne všetko utiahni do uspešného konca🙂

monca2013
18. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem ti že si mi odpisala, vieš tiež sa nemože otočit v posteli,citim sa ako každu chvilu by mi prasklo brucho. mal niekto z vas take broblemy a zasa si musim pichat injekcie Fraxiparin

zuzanita444
18. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem 🙂 no dufam, ze vsetko bude ok a tebe silno drzim prsty aby to vyslo 😉

cucoriedkacucoriedka
18. aug 2013

@monca2013 zlatko, to isté som mala aj ja, to isté....a pichala som fraxifarin, vela pi ale nie vodu, nech ti urobia silnbé vývary, kurací, hovadadzí, chudatko moje, presne viem ako sa cítiš...mala by si ist na infúzie, ak si tehotná, tak niekedy az do 12 týždna to trvá, ak nie, tak menštruáciou to odoznie, jaj, drž sa, presne to som mala ja..

cucoriedkacucoriedka
18. aug 2013

@zuzanita444 samozrejme že bude🙂 a dakujem ti.....chcem sa opýtať, mala si ket alebo et? ak et, tak aj predlženú kultiváciu?

monca2013
18. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka dakujem ti moja si zlata neviem či mam ist na pohotovost alebo počkam do štvrtka a pojdem do centra do Košic vieš mam to daleko lebo som z Popradu tak neviem sa rozhodnut.A čo ty ako sa citiš,? 🙂

cucoriedkacucoriedka
18. aug 2013

@monca2013 ja by som do štvrtku nečakala, je pravda že na pohotovosti o tom vela nevedia, skôr by som za svojim gyndošom išla...ten môže zavolať do centra.....stačí ak ti dajú dve infúzie, jeden fyziologický roztok a jednu glukozu...dve 500 ml....ach....a ozaj, ten vývar hned začni jest, ulaví sa ti a čo ešte veľmi pomáha, tak mlieko, alebo acidko, aj pol litra...bielkoviny...rýchlejšie to ustupi.

ja sa už začínam báť, zajtra mám odber:( tak aj ja vela pijem, už mám menej vajíčok ako som mala minule, tak mna to hádam obíde teraz, už si to veru neprosím.

monca2013
18. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka držim ti palce moja no a čo sa tyka mojej gyndošky tak niesom snou spokojna preto tak vaham ale teraz citim aspon trošku ulavu neviem či to je chvilkove alebo to bruško už je to lepšie uvidim do večera čo sa somnou bude diat dalej.a dakujem za rady 🙂 😉

cucoriedkacucoriedka
18. aug 2013

@monca2013 no, mne to tiež raz tak ulavilo, potom som sa postavila, pochodila po byte a zase som ho mala total napnuté ako na prasknutie, som ani chodit nemohla a bola som ako v šiestom mesiaci:( desné, len pekne lež, pi jedz bielkoviny aj pi bielkoviny a bude všetko oka.

ved vyčkaj do zajtra, dúfam že sa ti ulaví trošku🙂

a dakujem za držanie prstov🙂 zajtra sa ozvem. papa

zuzanita444
18. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ja som mala ket. Et som vobec nemala kvoli ohss. Mala som vtedy aj pk a ked mi zacal ohss tak ich zmrazili. Teraz rozmrazili troch, z toho len jedno bolo ok, ktore mi aj vlozili a ktore sa aj uchytilo 🙂 ...takze napriek nie velmi optimistickemu zaciatku sa to nakoniec podarilo 🙂

cucoriedkacucoriedka
18. aug 2013

@zuzanita444 super...ja tiež tak pri prvom som skončila...ohss, mrazenie, rozmrazenie 5 - iba jedno prežilo, neuspech...druhý ket, 5 rozmrazených a po pk len 2 morulky...teraz druhé ivf, dúfam že čerstvý vklad...ket už nepripúšťam, aspon nateraz.....jaj, tak veru super super, zlý začiatok, dobrý koniec🙂

denulka85
19. aug 2013

@zuzanita444 pocuj to si bola kolky ten vkladu ze mas az take vysoke hcg? gratulujem asi budu dvojky nie?

momitko
19. aug 2013

@monca2013 Urcite by som nevahala a hned isla do centra alebo na pohotovost do nemocky.skus zistit,ci niektora nemocka nie je zazmluvnena s tvojim centrom a berie pripady ohss.ja som chodila aj na infuzky,aj som si pichala fraxik a nic nepomohlo.nakoniec som ostala v nemocke tri mesiace so silnym ohss stvrteho stupna,ktory odznel v piatom mesiaci tehotenstva,ale ja cakam dvojicky.(((((-:ak sa ti drobcek pekne zavrtal,v co verim,moze sa to este zhorsit.ak sa ti nebude nieco zdat,radsej sup sup skontrolovat.skus co radila cucoriedka,este si kup v lekarni nutridrinky,vela acidka a tvarohu.zvladnes to.drzim palce!

martinazvo
19. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka moooja, drzim palceky, daj nam vediet aka dnes bola uroda 🙂

zuzanita444
19. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka silno drzim prsty aby sa ti ohss tentokrat vyhol oblukom 🙂 a cerstvy vklad priniesol stastie 😉

zuzanita444
19. aug 2013

@denulka85 14 den...a to vkladali iba jedno, tak neviem ...aj v care boli prekvapeni 😉

monca2013
19. aug 2013

@momitko dakujem za povzbudenie vieš od včera my bolo trošku lepšie ale teraz zasa citim take pichanie pod bruško neviem čo to može byt budem rada ak mi napišeš čo si preživala ty, ake tažkosti si mala a pod. 🙂

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@zuzanita444 dakujeeem...už som doma, bolo nakoniec 16 vajíčok, ale bolia ma vaječníky, brucho je voľné, tak dúfam že také aj ostane, vela pijem, zajtra kontrola🙂

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@martinazvo ahoj martinka....a ty si kde už ten 32.týžden nabrala? ved o chvílku rodíš🙂))

no, ja oka, 16 vajíčok, strašne ma boli vaječníky, ale pijem, zajtra kontrola...ale inak, všetky vybrala, aj z laveho aj pravého, niektoré sú nezrelé, ale snažila sa dr. tak mi povedali, takže už len odohnat ohss...ach, mam strach inak, ale musím sa pozbierat..a piť🙂

momitko
19. aug 2013

@monca2013 Ahoj.no ja som bola velmi komplikovany pripad prave kvoli dvojkam,ze taky v nemocke nezazili snad este vobec.mne sa ohss rozbehol hned v den et,vecer-brusko som mala ako pred porodom,nafuknute,bolave,tazko sa mi dychalo,spat som mohla len posediacky.robila som vsetko-vela pila,jedla same vyvary,bielkoviny,nic nepomohlo.v utorok bol et,od stredy do soboty som chodila kazdy den do car-u na infuzky,no brusko stale vacsie,bolavejsie,prestavala som cikat,dychat,kolaps na zachode-a tak som sa ocitla na pohotovosti.bolo to strasne,myslela som si,ze najhorsie uz mam za sebou a to ma len cakalo-zacali mi zlyhavat vsetky organy,opuchla som cela,vratane genitalii,4x mi robili punkciu a bol na rade kyret.uz to bolo ja alebo deticky.potom sa nalievanie zazrakom zastavilo a stabilizovali ma.ucila som sa tri tyzdne znovu cikat...ale ja som skor extrem,lebo moje hcg na 14.den po et bolo uz 6200.vajecniky som mala do piateho mesiaca kazdy po 20cm.takze netreba nic podcenit.neda sa ani zdaleka opisat,co som za tie mesiace prezila,ale som v 31tt a moje pokladiky sa mi kazdym kopnutim v brusku odmenuju.drzim silno prsty,nech aj teba pokladik v brusku coskoro hreje!

monca2013
19. aug 2013

@momitko diki že si mi o sebe napisala čo si preživala dost si si vytrpela ale maš za odmenu krasne bruško s dvoma srdiečkami. dufam že sa to padari aj mne a aj ostatnym babam ved tak velmi po tom tužime, a dufam že tieto bolesti su na niečo dobre lebo 1ivf bez bolesti neuspešne nasledoval KET tiež som nemala žiadne bolesti a zase neuspech.tak aspon keby mi to teraz vyšlo,už teraz sa bojim vysledku.

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@momitko pane bože....

gigi77
19. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ahoooj, tak ja uz netrpezlivo cakam ako si dnes dopadla a uz vidim ze zda sa celkom dobre....super, tesim sa, hlavne nech je v stredu et a nech sa to pekne chyti 🙂
aj ja som dnes dobre dopadla, uz som dostala protokol 🙂 baby, ale o vasich ohss tu veru nejdem citat, nech sa nestresujem 🙂

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@monca2013 neboj sa....len nič nezanedbaj..držím ti prsty🙂

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@gigi77 ahooooj, už som ti aj odpísala🙂 pred chvílinkou na súkromný.. noooo, čo ti poviem, ale bolí ma to jak šlak tie vaječníky...len sa modlím nech je to z toho, že su ponapichované riadne....tak a tebe moja veľmi držím prsty...tak šup šu ma dobehnút🙂)))

gigi77
19. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka a kedy ta robila a pustili domov?

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@gigi77 od pol osmej do pol aj desat...potom mi tiekli tri infúzky...a o desiatej som vyliezla von na chodnu, hned embryolog a o štvrt sme ochchávali z centra...no rýchlovka, čo ti poviem. 😉

gigi77
19. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka ano, prave som si bola precitat 🙂 juj, petrova bola dnes spokojna, som jej vravela ze dnes robila kamosku tak sa usmievala, tak hadam to bude dobreeeee...

cucoriedkacucoriedka
19. aug 2013

@gigi77 zlatučkáááááá si🙂)) hej, bola milá nejako aj ku mne... no, tak dáme dnes večer utroš, a zajtra o jedenástej kontrola, tak dúfam že povie že je to dobre🙂

gigi77
19. aug 2013

@cucoriedkacucoriedka tak to bolo fakt rychlo, no, bolo by fajn keby som stihla moje OPU buduci tyzden pred vikendom, aspon by som cez vikend mohla oddychovat, ale to uz neovplvyvnim...akurat ze uz dnes citim brucko tak dufam ze je to dobre znamenie menzesu 🙂 cim skor dostanem tym lepsie

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre