ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

katulka25
5. nov 2013

@ada83 presne tak 🙂

efkac
7. nov 2013

Rozhodli sme sa, ze rozbehneme proces ivf, ale cas vyplnime este jednym pokusom iui...ved za pokus to stoji..zajtra zavolam do car a uvidim co mi povedia...na treti den mam ist na krv (pre istotu este raz skontrolovat hormony), a ak sa bude dat, tak by som sa rada stretla aj s Valkym a prebrala to z nim...najzvlastnejsie na tom celom je, ze mam pocit akoby vobec neslo o mna...akoby som to cele neprezivala osobne...ked sme sa snazili prirodzene,tak som kazdy neuspesny mesiac oplakala a teraz na moje prekvapenie a ocakavanie nic...asi nejaka obranna reakcia rozumu a srdiecka...

cucoriedkacucoriedka
8. nov 2013

@efkac držím ti prsty...presne tak som to brala aj ja...najprv pri prirodzenom snažení plač, ked nieč nebolo....a potom ked sa začal ten kolotoč, všetko išlo rýchlo a ako keby mimo mna a pritom som bola priamo v centre diania...neboj sa, raz sa o úspešne skončí. držím ti palce.🙂

ada83
9. nov 2013

Baby napadlo ma nevie niekto co ma lattakova

efkac
11. nov 2013

@ada83
@cucoriedkacucoriedka ahojte baby, dnes som hovorila s Valkym ...... IVF už tento rok nestihneme, lebo tento cyklus je už pasé (som 4 DC) a v decembri robia iba do nejakého 20-teho.. najskôr to bude možné vo februári, ak ma v januári začnú stimulovať...☹preto aj súhlasil s tým, aby sme vyskúšali tento mesiac ešte aspoň IUI...tentoraz však pôjdem bez clostilu, lebo som mala po ňom veľmi nízku sliznicu...a pri prehliadke videl, že sa mi tak či tak začínajú tvoriť 2 vajká...skúsim urobiť všetko čo je v mojich silách, aby sa to podarilo (alchemilka, kyselina listová, vitamíny, grepový džús, ananás) a aby som aspoň trochu vykompenzovala ten náš slabý spermiogram...držte palce..🙂

cucoriedkacucoriedka
11. nov 2013

@efkac neboj sa, je tak ako má byť🙂 ešte si trošinku počkáte...a možno že naozaj vyjde iui..ešte ked som bola na ket, v marci, na prvom, tak bola so mnou jedna baba, prišla na iui, a vravela že majú zlý spg...veľmi zlý, ale že to skúsia. už mala jedno bábo. a ked som v auguste stimulovala a chodila na kontroly, tak tam bola už s bruškom...tak vravela že to vyšlo..aj s takým spg...takže držím prsty..inak, nám spg zlepšil kotvičník zemný, dávala som tie kvapky manželovi asi mesiac a asi o 1O% bol lepší..a vidíš, stačilo to🙂 ten kontvičník sa dá objednať na stránke otehotnenie.sk.

efkac
11. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka pravdupovediac moj muž už vyskúšal kadečo, momentálne užíva gynex...problém je, že hodnoty mu veľmi kolíšu (medzi 0 a 8 miliónov)...spočiatku bol problém aj pohyb, ale ten sa už zlepšil...bohužiaľ v deň nášho iui mal iba 2milióny..ale tak vyskúšame ešte raz a uvidíme...tak či tak teraz nemôžme robiť nič viac..a keď sa nepodarí teraz, tak sa podarí vo februári...🙂 a ty ako pokračuješ? pomaličky už chystáš aj výbavičku?...🙂

cucoriedkacucoriedka
11. nov 2013

@efkac pozri, ved stačí jedna šikovná....tak mi povedz,že či sa medzi tými dvoma milionmi nenájde....tak v tom by bol čert aby tak nebolo🙂 neboj sa...budem držať prsty. no, ja výbavičku ešte nechystám..som trošku poverčivá v týchto veciach🙂 ale ked už budeme o týžden vedieť čo to bude, tak asi neodolám🙂 niečo malé kúpim🙂

ada83
11. nov 2013

@efkac neboj koncom januara ideme na to spolu ja som say dozvedela dnes ze nemozeme ist teraz na ivf

efkac
11. nov 2013

@ada83 ahoj, a prečo nemôžete teraz?

cucoriedkacucoriedka
11. nov 2013

@ada83 adi a to prečo?

ada83
11. nov 2013

@cucoriedkacucoriedka
@efkac nestihame to mm musi picht hormony aspon 3 tyzdne pred opu a mne pride mrcha cca 18 tak nie je sanca ist teraz ideme v piatok za dr a povie nam blizsie k tomu dnes mi to rychlo cez telefon povedala a stredu ze tam nie je

efkac
11. nov 2013

@ada83 to ma mrzí...☹ ale tak aspoň si ešte cez sviatky oddýchneš a ako sa vraví "do nového roku všetko dobré"...🙂

ada83
11. nov 2013

@efkac asi hej a ideme spolu do boja bude nam faj

cucoriedkacucoriedka
12. nov 2013

@ada83 držím vám prsty adi.

coffea
13. nov 2013

Ahoj Kočky chcela som sa spýtať na skusenosti s lekarmi v ISCARe v poslednej dobe? Chceli by sme ist znova na IVF ale po odchode MUDr. Durechovej nemám žiaden prehlad o lekároch. Prosím poraďte.

matulka2314
13. nov 2013

@coffea ahoj ak ti mozem poradit tak durechova je teraz v CAR na Antolskej ak chces chodit ku nej

coffea
13. nov 2013

viem, že je Durechová na antolskej, len som nepočula nič pekné na centrum kde teraz pracuje. Vraj tam nie je vobec ochotný personál. A tiež neviem ako to tam je vlastne s financiami. Nikto mi neviem povdať pol slova aj ked som tam volala.

sanday
13. nov 2013

Ja potvrdzujem nieco otrasné 2 IVF ziaden vysledok znicena psychika otrasny pristup personalu robene vsetko na kolene nikdy viac

coffea
13. nov 2013

@sanday. Môžem sa spytat na ceny aké tam boli za zákroky?

ada83
14. nov 2013

@coffea ahpj my chodime k reismulerovej a je super som s nou spokojna

coffea
14. nov 2013

@ada83 Môžem sa ešte spýtať, stále je tam rovnako milý a ochotný personál ako pred cca 4 rokmi?
Teda ked odstupom času a pár prečítaných fór o Mudr. Durechovej neviem, či nebola vo svojej koži. Počítala som si tu na ňu pár nepekných vecí. Vlastne aj ja som s ňou mala menšiu výmenu názorov. Hlavne kvoli mojej váhe. Ale čo už. Aj moletky si zaslúžia dieťa....
Tak dúfam, že pani doktorka Reismullerová nebude riešiť moj zadok, a pod.

ada83
14. nov 2013

@coffea neviem aky bol pred 4 rokmi ja tam chodim janar 2012 sme zacali moja dr bola lattakova ale isla koncom augusta na matersku tak som zacala potom patrit tejto ale je super a ochotna vsetko ti povie ja som sa rozhodla ze aj keby sa moja vratila asi ostanem u tejto urcite nebude riesit tvoju vahu si myslim skus sa objednat k nej a uvidis robi pondeolk a piatok rano stedu pobede

coffea
14. nov 2013

super dakujem za infošky. A držím palčeky na baby. Ja už jedno mám vďaka ISCARU a je to krasny poklad. Druhe sa nam tak tiež nedarí tak ideme skúsiť znova cez ISCARE.

zembla
14. nov 2013

@coffea ahoj 🙂 ja tiež nejsom úplne tintitko,mam pco,ale tak nebude to len tým 🙂 chodila som k dr.reismuellerovej,naozaj je velmi zlata a co sa týka mojej váhy,vedela ze to štve aj mna a upozornila ma na to ze je to jedna z prekážok a mala by som schudnúť,ale nikdy som nemala pocit,ze by ma znosila za to pod čiernu zem,skôr sme si povtipkovali 🙂 tak držím palce,papa 🙂

coffea
14. nov 2013

no ja ked som pvý krat sla k Mudr. Durechovej, tak som s nou mala vymenu nazorov. Hlavne za nevyberany slovnik. A tak som jej povedala, ze kto jej dal pravo sudit zeny podla toho aku maju postavu. Ved aj silne zeny maju pravo byt matkami. Od tej doby nepovedala viac kriveho slova. Ale poviem pravdu, že mi istým sposoom ublizila.

matulka2314
14. nov 2013

@coffea ja chodim na sntolsku a praveze si myslim ze tam je dost ochotni a mili personala ale ja nechodim k durechovej a cenovo neviem zatial som bola iba na iui to stalo 49 euro a teraz idem na ivf takze zatial ceny neviem a mozes mi napisat viac o tom co si citala na ten personbal na antolskej zaujimalo by ma to aby som vedela

santamonica
15. nov 2013

@coffea ahoj, ja som bola u Latakovej na 1. IVF, neuspesne, ale bola mila, tiez som trosku vacsia 😕 ale neriesili to tam, ani ona, ani teraz docent Valky, ja som tam spokojna, aj sestricky su mile, aj teta recepcna, nemam tam ziadne problemy, ked som mala OHSS, odsaval mi vodu dr. Zacik(tak nejak) a on bol tiez fajn, dokonca sa o moj stav zaujimal aj pri dalsej kontrole

santamonica
15. nov 2013

a momentalne po 2. IVF sme tehotní 😀 😀 😀 , zatial sa uplne netesim, viem ze je to len zaciatok, ale to ze sme sa dostali sem, je velky uspech.......dlhsie som sem neprispievala, snazila som sa uvolnit a "nemysliet na to stale ", tak preto, v skratke, 8 oplodnenych vajicok sa podarilo, PK,ISCI, mali sme 3 krasne 100 bunkove blastocysty, 3 - 50 bunkove a 2 morule, 2 blastocysty mi vlozili, ostatne su mrazaciky, po vklade ma chytil OHSS, mam ho doteraz, su to uz 3 tyzdne, vcera uz bol vidiet plodik, ale este je skoro na uplne uzavery....ale som stastna 😵

coffea
17. nov 2013

@santamonica veľmi tí gratulujem. Budem tí držať palceky. Chcem začať zajtra riešiť iscare a dufam že tiež sa budem chváliť dvoma čiarkami.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre