ISCARE Bratislava - skúsenosti s lekármi.

mayka
20. sep 2006

Ahojte,
rada by som sa dozvedela o skusenostiach s CAR ISCARE v Bratislave. Vzhladom, ze sa mi nedari otehotniet uz 3 roky ma lekar chce poslat do tohto centra na umele oplodnenie.
Prosim o info o lekeroch a celkovom dojme v tomto centre. Myslim, ze to pomoze nielen mne ale aj ostatnym. Vdaka

lucka2405
11. feb 2014

@lucky0348 to sa este len uvidi, zatial to bola prva konzultacia, teraz ked mi dojde mrcha tak po skonceni mam dojst to uz budu aj vysledky z krvi tak som zvedava co dalej.

klaudia84
11. feb 2014

@katulka25 ahoj,na jar to skusime zas,uz mam lieky.dufam,ze sa nam uz konecne podari 🙂 vam drzim zo srdca palceky,nech to dobojujete do uspesneho konca. 🙂

katulka25
11. feb 2014

@klaudia84 tak budeme na teba vsetky silno mysliet, aby to uz bol ten uspesny pokus a pridala si sa k nam 🙂
dakujeme

klaudia84
11. feb 2014

@katulka25 to je od vas mile,dakujem.a ako sa mas,aky je pocit cakat dvojicky?aj ja chcem 🙂

katulka25
11. feb 2014

@klaudia84 no ja sa mam fajn. ale mala som take dlhsie spinenie, tak som bola aj v nemocnici, ale uz je vsekto ok. babatka mi torsku viac tlacia. tak to tam mam viac prekrvene. inac je to super. velmi si to uzivam. uz som na pn, lebo cestovanie mi nerobilo moc dobre, dost ma z toho aj brucho bolievalo. ale doma je paradicka. akurat strikujem deky do kocika a tak 🙂 a cakam kedy budu prve pohyby 🙂

klaudia84
11. feb 2014

@katulka25 juj super.tak si to uzi,a davaj si na vas pozor,ja teraz pijem inofolic,dufam,ze nam pomoze.ta polrocna prestavka mi robilo fakt dobre.nechcela som to moc silit,uz som bola stoho unavena.

ada83
11. feb 2014

Moj chcel ist nevolala som ho ale siel
@cucoriedkacucoriedka

katulka25
11. feb 2014

@klaudia84 dakujem 🙂 niekedy taka pauza urobi svoje. drzim ti silno prsty 🙂

denulka85
11. feb 2014

@klaudia84 veľa štastia do ďalšieho úspešného konca 🙂

mahulienka2014
11. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka
@denulka85 dievcence ja vam gratulujem k babatkam 😵 , som rada aspon ma to nakoplo predsa len ist do iscare, drzim palce nech vam to vseetko dobre dopadne a mate svoje vysnene babatka pri sebe
este mam otazocku / mali ste kratky alebo dlhy protokol, a predlzenu kultivaciu ste mali? my sme mali v predoslom centre iba isci a ziadnu pk a vsetky embrya mi vkladali dvojbunkove a nejake slabe tak neviem kde mohla byt chyba... som si nakupila inofolic pred dalsiim ivf snad to pomoze 😖

martinazvo
11. feb 2014

@ada83 Ahoj Adka, drzim palceky, kedy budes vediet vysledok? 🙂

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2014

@mahulienka2014 dakujeme🙂 ja som mala krátky protokol, minimálne dávky hormonov a mali sme predlženú kultíváciu a vkladali mi blastocystu, cez sto buniek...a vidíš, chalanisko sa chytil🙂) držím ti prsty, neboj sa, dobre to dopadne🙂

mahulienka2014
11. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka , a na zaklade coho vyberaju aky protokol? vidis ja kebyze si dam pk tak ani do blastocysty by mi nenarastli... a zbytocne by som si usetrila 4 ketka... neuspesne, a kopu penazi vyhodenych co som rovno mohla mat pk..... no ale aspon budem vediet, ako sa citis tehulka? to musi byt nadherny pocit 😵 😵 😵

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2014

@mahulienka2014 neviem veru na základe čoho vyberajú, mne to hned navrhla dr. aj prvýkrát aj druhý som mala krátky a pri druhom minimum hormonov🙂) no cítim sa super...za dva dni mi nejako bruško nadskočilo, faaak, z dna na den🙂) od zajra som nadovolenke a od 25. marca na materskej...tak sa už vytešujem a idem oddychovať. lebo potom moc už asi nepospíme🙂

a čo sa pýtaš ako sa cíti tehulka...ved počkaj, uvidíš🙂))))

denulka85
11. feb 2014

@mahulienka2014 moja nam nedávali vôbec šancu lebo sme mali 4 bunkove dve embrya bez pk vraj o pól dna zaostalé a uchytili sa obidve len jedno na začiatku to vzdalo a druhé je naše dievčatko veľa štastia prajem

katulka25
11. feb 2014

@mahulienka2014 vacsinou davaju kratky protokol 🙂 a PK je na tebe. po odbere vajicok mas konzultaciu s embryologom a s nim sa potom dohodnes na dlasom postupe. my sme najskor mali PK, ale potom sme sa rozhodli bez PK. niekedy je lepsie mat PK niekedy nie. tazko povedat.

ivabs
11. feb 2014

ahojte kocky, sledujem vas tu uz dlhsie. tiez chodime do iscare. problem je u mna - PCO vajecniky+ inzulinova rezistancia. mame za sebou 1. IVF, zial neuspesne. pred rokom OPU, ale mala som OHSS, tak ku vkladu nedoslo a vsetko dali zamrazit. potom 3x KET, vzdy vkladali po 2 ale neuchytilo sa ani jedno. a tiez boli take trochu pomalsie 4-6-8 bunkove, naposledy 1 morula, ale ani z toho nic nebolo. tak bojujeme dalej! tym ktorym sa to podarilo zo srdca blahozelam a drzim palce aby ste si to bezstarostne uzili az do konca 🙂

lindush123
11. feb 2014

baby, ktoré ste boli na genetike pri Ondrejcakovi, ako dlho ste cakali na vysledky? zabudli sme sa ho v pondelok opytat... dakujem

mahulienka2014
11. feb 2014

@cucoriedkacucoriedka , len pekne oddychuj a setri sa, ja velmi dufam, ze to aj ja niekedy zazijem, doteraz bol len biely test stale, zopar bolo duchov casperov :D ale na to som ja vzdy bola expert to hladat aj pod lupou 😎

mahulienka2014
11. feb 2014

@denulka85 , to fakt? to fakt zalezi asi od okolnosti niekomu sa ani blastocysta neuchyti a niekomu aj slabsie, no darmo priroda je silna a sama si vybera, dakujem za podporu! a vela stastia prajem 🙂

mahulienka2014
11. feb 2014

@katulka25 ja by som brala radsej kratky protokol, ale tak uvidime co pan doktor Valky povie 🙂 ci najskor nebude riesit genetiku alebo neviem co, chcela by som teraz mat pauzu a niekedy mozno maj sa na to vrhnut, to zas budem ako balon vyzerat :D , kkolko to tam tak vychadza celkovo koruniek? ake sa davaju lieky? v ex centre sme mali gonal ...
Gratulujem k tehu 🙂 vidim ze vas tu je viac, to je super!!

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2014

@mahulienka2014 ja som mala dva kety...a total biele testy....jeden som rozoberala pod žiarovkou že reku kde je ten prúžok🙂 a nič....a potom to prišlo...a pritom som mala silný ohss, celý september v nemocnici, na umretie, s hrudným drénom a vidíš, prežilo to dietko...nič sa neboj, určite to bude ok a dočkáte sa aj vy. len niekedy potrebujeme byť viac trpezlivé🙂

cucoriedkacucoriedka
11. feb 2014

@ivabs ja som mala v decembri to isté. ohss, a mrazilo sa. dvakrát ket, stále len moruly a teraz v auguste to vyšlo z čerstvých. držím ti prsty. nech to vyjde aj tebe. a samozrejme, dakujeme.

katulka25
11. feb 2014

@mahulienka2014 aj ja chodim k valkymu a chodim k nemu aj do poradne. nedam na neho dopustit. aj ked sme sa natrapili ale nakoniec nam to vyslo 🙂
on dava vacsinou kratky protokol, len ked je nejaky moc zavazny problem da dlhy. a genetiku je dobre si dat spravit. to robia rovno v centre. vzdy vp ondelok medzi 8-9 je tam genetik 🙂 a aj on je strasne zlay. snaz sa moc nepribrat aj pocas stimulky. ja som pri prvej stimulke vela pribrala a nebolo to dobre. potom som intenzivne cvicila, zmenila stravu a do dalsej stimulky som isla chudsia a aj pocas stimulky som cvicila. prestala som az tesne pred odberom vajicok, lebo uz ma to bolelo. no zavisi ake ti da lieky a ci ti da vyssie davky. ja som prvu stimulku mala puregon 200j, ale nato som dost reagovala a dostala OHSS,cize sa embrya mrazili. pri druhej stimulke som mala menopur 75j a neskor 115j. a nato som reagovala super, bez ohss. a tym sme mali vklad cerstveho embrya bez PK a nakoniec sa nam bublinka rozdelila a budeme mat jednovajecne dvojicky 🙂
a ta suma je cca 1000 eur - 1500 eur. zavisi co vsetko budes mat. aj ci budes mat PK, aj ako si das oplodnit vajicka. ale urcite mysli pozitivne a ver docentovi, on ta dovedie do uspesneho konca. mozno sa to nepodari hned na prvy krat ale nevzdavaj to. a uvidis, vyjde to 🙂 drzim silno prsty 😎

katulka25
11. feb 2014

@ivabs ahoj, ja som mala tiez pri prvej stimulke OHSS, tekutina v bruchu, cize embrya sa mrazili. dva krat KET a nic. teraz v novembri sme mali ET a vlozili sme 1 bublinku, ktora sa nam rozdelila a budeme mat dvojicky 🙂

katulka25
11. feb 2014

@lindush123 cca dva tyzdne, budu ti volat

lindush123
11. feb 2014

@katulka25 dakujeeem 🙂

f3rari
11. feb 2014

Ahojte baby 🙂my sme zacali chodit k Dr. Zacokovi cca pred mesiacom,zatial len vstupny pohovor s prehliadkou.Uz som aj objednana na laparku+hysteroskopiu,idem vo stvrtok 😕 Absolvovali sme aj pohovor vo Ferticente cca pred rokom a nieco a zistili mi PCO..Pristup dr ma nejak zdeptal ze sme liecbu odlozili a venovala som sa priprave svadby...Teraz sme sa rozhodli do toho zasa vhupnut a mam velmi dobry pocit z tohto centra 🙂A co ma dokonca prekvapilo,pri prehliadke mi dr povedal ze to PCO nemam vobec take hrozne a nevidi to VOBEC tak zle ako dr v predoslom centre..Poviem Vam odchadzala som s takym fajn pocitom ze hadam to so mnou nebude az take cierne... 🙂 Mam totiz tendenciu vidiet vsetko este horsie ako je, za co mi aj mm nadava 😀 Tak drzte palce na stvrtok 🙂 dufam ze to dobre dopadne 🙂 ozvem sa 🙂

denulka85
12. feb 2014

@mahulienka2014 veru moja nám povedali ze to nevide a pôjdeme do ďalšieho kola tak som ležala len den a potom som úplne vypla a nesustrdila na to potom ani test som si nechcela spraviť však načo zas negatívny a potom ma moje babenky nahovorili katulka25, gaga 83 a cucoriedkacucoriedka začo im pekne dakujem 🙂

tatinka
12. feb 2014

ahojte, je tu niektora co chodite do Iscaru v Bratislave? dievcata chcem Vas poprosit o info, chcela som sa spytat ci neviete ako robi a ci vobec robi dr Latakova, kedze som pocula ze je na materskej ale vraj daktory den robieva,,,reku ci nahodou neviete ktory den robi a ci teda vobec robi, pripadne aj v aku hodinu robieva....dakujem vam vopred za info a zelam krasny den

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre